Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Parunāsim par nerunāšanu

 
Reitings 105
Reģ: 06.01.2016
Izveidoju šo diskusiju, lai noskaidrotu, vai attiecībās ar draudzenēm, atsevišķiem kolēģiem vai pat ģimenes locekļiem ir bijusi spriedze, kuras dēļ kontakts pārtraukts uz ilgāku laiku - varbūt pat vairākiem gadiem, ai kontkats pārrauts uz mūžu? Zināms, ka personas, kuras agrāk ir runājušas dien dienā kādreiz nolemj savā starpā vairs nekomunicēt. Piem, zināms, ka no grupas Shakespeare sisters abas dalībnieces nav runājušas no 1993. līdz 2019. gadam. :D Protams, izvairīšanās no kontakta ar nevēlamām personām, vai cilvēkiem, kuri šķiet kaitnieciski ir pat veselīga, neveselīgi varētu šķist momenti, ja nākas ar šādiem cilvēkiem dalīt māju, dzīvokli vai jebkā citādi sastapties ikdienā, tādējādi, ne vienmēr ir iespējams pārraut kontaktu un nerunāt. Kādas ir Jūsu pieredzes?
23.10.2021 16:52 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Biju pārtraukusi jebkādu kontaktu ar savu brāli uz 2 gadiem - nobloķēju viņa telefona numuru, viņa profilus sociālajos tīklos. Atjaunojām attiecības šī gada sākumā, diezgan emocionālas situācijas dēļ.
Esmu pārtraukusi jebkādu kontaktu arī ar savu krustmāti - to netaisos atjaunot, jo viņa ir sap*susi mūsu attiecības jau divreiz.
23.10.2021 17:00 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Pēdējo pāris gadu laikā ir pārtrūkušas attiecības ar divām draudzenēm, ar kurām iepriekš runāju gandrīz katru dienu.
Liekas ļoti savādi, un ir sāpīgi. Daudz esmu domājusi, vai vaina ir manī, jo tomēr tas noticis divreiz. Itkā katrā no situācijām ir bijis notikums, kas saasina tā jau gadiem saspringtas nesaprašanās un viss, vairs nerunājam. Uz ielas čau pateiktu, dzimšnasdienā apsveicu, bet tas arī viss.
Laikam jau katram cilvēkam dzīvē ir savs laiks. Kaut kāds posms izdzīvots un izbeidzies.
Tiešām interesanti būtu dzirdēt citu pieredzes
23.10.2021 17:03 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Kas attiecas uz draudzībām - ir divas bijušās draudzenes, ar kurām neesmu kontaktējusies ilgu laiku, var teikt, gadiem. Viena no viņām mēģināja atjaunot kontaktu, bet es lāga neesmu ar mieru, apzinos, ka saburzītu lapu vairs izgludināt nevar.
23.10.2021 17:07 |
 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Arī mēdzu pārtraukt kontaktus, ja tā cilvēka ietekme ir vienkārši nevēlama un reizēm pat pretīga. Piemēram, pārtraucu jebkādus kontaktus ar bijušo dzīvokļa biedreni, kura reāli bija pārkāpusi visas iespējamās robežas, bet, dzīvojot kopā, kontaktu nebija iespējams pārraut, toties daudz paveicu, lai dzīvotu tagad viena un tā persona aizietu, jo dzīvoklis pieder manai ģimenei. Jāsaka, ka manā situācijā šajā mazpilsētā ir vairāki vecāki cilvēki, ar kuriem nesveicinos un nekādā gadījumā neatjaunošu kontaktus - pēc citu cilvēku redzējuma šos nevēlamos cilvēkus manā dzīvē bija ievedusi māte, lai gan iepriekš, pārceļoties uz ārzemēm, bija nolemts ar daudziem vietējiem pārraut kontaktu. Ja nolemšu tomēr šeit palikt arī ilgāk, veidošu jaunus kontaktus ar jauniem cilvēkiem - man ļoti patīk jauni, pēc rakstura jauki un pozitīvi cilvēki.
Arī vairs nekomunicēju ar pāris tuvākiem radiniekiem, jo neatzīstu cilvēkus, kuri melo, vai sola, sola un beigās nepilda. Cilvēki, kuriem nav mugurkaula. Neredzu jēgu šādām attiecībām. Ir arī bijusi tāda draudzene, ar kuru vispār nav bijusi tikšanās no 2014. gada, no kāda 2016. g. vairs arī nesazināmies. Ir arī karantīnas sākumā zaudēti kontakti ar atsevisķiem draugiem, draudzenēm, šobrīd neplānoju atjaunot kontaktus, dodot sev brīdi laika, bet nākotnē, iespējams, tos varētu atjaunot. Ir arī tādi vienaudži, ar kuriem negrasos nekādā gadījumā atjaunot kontaktus, jo slikta ietekme nav vajadzīga.
Kopumā varu teikt, ka arī dzīvojot nelielā pilsētā vai ciematā, vai kādā rajonā ir jāmāk pārtraukt kontaktus un radīt jaunus. Lielās pilsētās, protams, ir vieglāk, jo nenākas visus cilvēkus satikt.
23.10.2021 18:06 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Esmu norāvusi komunikāciju ar visiem saviem radiem, izņemot vienu, ar ko komunicēju labi ja 1x mēnesī, jo vienkārši cilvēks strādā.
Vel nācies apgriezt divas draudzības. Abos gadijumos bija vilšanās cilvēkos, bet nenožēloju ne mirkli. Lai dzīvo. Kopš tā laika arī viegli varu cilvēkus atlaist, bet nav vajadzības, jo vienkārši nelaižu sev klāt, kamēr neesmu sapratusi kas darās iekšējā pasaulē un ko var sagaidīt.
23.10.2021 18:14 |
 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Nu jā, reizēm vajag pārraut sliktus kontaktus, jo kāda gan jēga komunicēt ar kaut ko tādu, kas nepatīk vai ārda dzīvi? Cilvēkus jau izmainīt nevar, var vienkārši nepielaist sev klāt nevēlamos. Anyway, ja jādala kaut vai īpašums, var arī nelaist iekšā savā privātajā telpā un tādējādi arī nekomunicēt.
23.10.2021 18:23 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Ja ta padoma, diemzel, cilveku ar kuriem ir partraukts kontakts ir krietni vairak, neka saglabajies.
1. Skolā bija daudz draugu, tad katrs aizgaja savu celu
2. Universitate bija sava kompanija, bet visi izklida
- retu reizi kads skolas biedrs uzraksta, ta ari viss noplok atkal
3. Mainot darbus ari kolegi un “draudziba” nomainas uz citiem
4. Draudzenes kuras kluvušas toksiskas
5. Puiši ar kuriem attiecibas neizveidojas
Un ta var turpinat ilgi. Ista draudziba reti sastopama
Bet man personigi vissapigak ir ka tevs nedzivo nemaz tik talu, bet kontakta vispar nekada nav. Ja nu tik padzirdas no citiem radiem ka vinam iet vai dzivs vispar. Loti zel ka ta
23.10.2021 18:46 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3735
Reģ: 31.10.2010
Uzreiz atcerējos bērnību, tas bija mans soda veids. Vecāki mani nekad neietekmēja fiziski, mani nepēra un nesita. Tā vietā, ja biju ko nogrēkojusies, mani ignorēja, varēja nerunāt nedēļām. Tas bija briesmīgi. Tādos brīžos vienmēr domāju, ka daudz labprātāk būtu saņēmusi pērienu, nekā to klusēšanu.
23.10.2021 18:55 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Nē, man tā nekad nav sanācis. Te nav runa par draudzibu, kas izplēn no skolas laikiem vai kaut kā tā. Apzināti neesmu pārtraukusi kontaktus ar cilvēkiem, vai izmantojusi klusēšanu kā šantāžu/sodu. Nevaru vispār iztēloties, ka tādu attieksmi piekopj, lai sodītu bērnu 😬
23.10.2021 19:13 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Minelūše @ 23.10.2021 18:55
Uzreiz atcerējos bērnību, tas bija mans soda veids. Vecāki mani nekad neietekmēja fiziski, mani nepēra un nesita. Tā vietā, ja biju ko nogrēkojusies, mani ignorēja, varēja nerunāt nedēļām. Tas bija briesmīgi. Tādos brīžos vienmēr domāju, ka daudz labprātāk būtu saņēmusi pērienu, nekā to klusēšanu.

Ārprāts. Kaut kāds morālais terors.
23.10.2021 19:17 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Man bija situācija dzīvē, ka ar draudzeni (pazīstamas bijām kādus 2 gadus) mums radās neliels konflikts jeb nesaskaņas par vienu tēmu/viedokli. Nerunājām kādu nedēļu vai pat divas. Kad sāku ar viņu runāt, jūtu, ka viņa vairāk grib kašķēties nekā vnk izrunāt un viss. Pateicu, ka šitās bērnu dārzā spēles man nevajag, jo esmu jau tam pa vecu 😂 Viņa mani izdzēsa no visiem sociālajiem tīkliem. Pēc varbūt 2 vai 2,5 gadiem uzrakstīja it kā nekas nebūtu noticis. Parunājām kā iet un kas jauns ir noticis. Tagad esam draudzenes, bet nezinu vai tik pat labas kā pirms tam. Laiks rādīs.
23.10.2021 19:21 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Minelūše @ 23.10.2021 18:55
Uzreiz atcerējos bērnību, tas bija mans soda veids. Vecāki mani nekad neietekmēja fiziski, mani nepēra un nesita. Tā vietā, ja biju ko nogrēkojusies, mani ignorēja, varēja nerunāt nedēļām. Tas bija briesmīgi. Tādos brīžos vienmēr domāju, ka daudz labprātāk būtu saņēmusi pērienu, nekā to klusēšanu.

Man šito piekopj dzīvesbiedrs, kad ir dusmīgs uz mani. Var ar mani nerunāt vai pat ignorēt 3 - 4 dienas.
Tas ir vnk briesmīgi, ka Tev tas bērnībā no saviem vecākiem bija jāpiedzīvo. 😟
23.10.2021 19:25 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Darba vietā, tas bija diezgan traki, jo kabinetā varēja just spriedzi un 8h no vietas, miers bija tikai, tad kad nevēlamās personas neatradās kabinetā. Labi, ka sākas attālinātais darbs.
23.10.2021 19:47 |
 
Reitings 312
Reģ: 29.04.2021
apzināti kontaku tā pavisam ar nevienu neesmu pārtraukusi. Ar bijušajiem tas patrūka pats no sevis, jo kur tur vairs uzturēt kontaktu. ar skolas laika draudzenēm pamazām pārtrūka kontakts, jo satikt nesanāca, un gadu gaitā sarakstes arī pazuda. Viena agrākā draudzene bija, ar ko palielam pārtraucu kontaktu, vnk uz visu atbildēju galīgi īsi un neienteresēti, jo sapratu, ka tādu draudzeni man nevajag. Šad tad viņa vēl uzraksta, reizi pāris mēnešos, tagad jau atbildu drusku normālāk, bet ja prasa, ka varētu satiksties, pasaku, ka ganjau kautkad. Un viņa ļoti labi zin, kāpēc sapratu, ka tādu draudzeni vairs negribu.
23.10.2021 22:04 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
Es noteikti esmu tas cilvēks, kas diezgan viegli var pārtraukt draudzību, kaut gadiem ilgu. Ja es redzu, ka šis attiecības paliek toksiskas, vai liekas, ka nenāk îsti par labu ne man, ne otram cilvēkam, Tad es esmu pirmā, kas šo adresē. Protams, sākumā dodu iespēju mums izrunāties utt. Bet vispār nav grūti šķirties no cilvēkiem, jo dzīvei pieeju ar tādu mentalitāti, ka nav ko tērēt laiku uz liekām sarunām, liekàm draudzībām, drāmām utt.
23.10.2021 22:44 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Nepārtraucu kontaktus ne ar vienu tīši, bet reizēm sanāk nejauši - ar skolas draudzenēm netiekos, jo nu katrai sava dzīve(attiecības, darbi, studijas, nebūtu diži tagad par ko runāt), tāpat ir citi cilveki ar kuriem pārtrūkst kontakts, jo neviens pirmais neraksta + man maz interesē kā citiem iet. Jā, tuvākajiem draugiem svarīgi kā iet, bet tā man nepratīs citus apgrūtināt ar problēmām un nepatīk, ka man uzgrūž, prieks roku dodu foršai laika pavadīšanai un trakiem piedzīvojumiem.
Ir bijis, ka ar vienu cilveku tīši pārtraucu kontaktu un visur nobloķēju, jo sis cilveks sāka baumot par mani un citiem, apzinati gvelza nepatiesības, centās sakūdît vienu ar otru un es izdomāju, ka šo toksiskumu man nevajag.
Bet vispār esmu par visa izrunāšanu! Un pati censos neignorēt un nenogriezt ar nazi kontaktu, bet ja dabiski izzūd, tā jau cita lieta
23.10.2021 23:15 |
 
Reitings 166
Reģ: 14.07.2020
Sultry @ 23.10.2021 18:46
Ja ta padoma, diemzel, cilveku ar kuriem ir partraukts kontakts ir krietni vairak, neka saglabajies.
1. Skolā bija daudz draugu, tad katrs aizgaja savu celu
2. Universitate bija sava kompanija, bet visi izklida
- retu reizi kads skolas biedrs uzraksta, ta ari viss noplok atkal
3. Mainot darbus ari kolegi un “draudziba” nomainas uz citiem
4. Draudzenes kuras kluvušas toksiskas
5. Puiši ar kuriem attiecibas neizveidojas
Un ta var turpinat ilgi. Ista draudziba reti sastopama
Bet man personigi vissapigak ir ka tevs nedzivo nemaz tik talu, bet kontakta vispar nekada nav. Ja nu tik padzirdas no citiem radiem ka vinam iet vai dzivs vispar. Loti zel ka ta

Pastāstīsi vairāk par ceturto punktu, lūdzu? 🙂
24.10.2021 09:13 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Esmu par visa izrunāšanu, pateikšanu, nevis pilnīgu ignorēšanu.
Viens, kad draudzība izzūd dabiski - mainās intereses, katrs sāk darīt savas lietas dzīvē utml. Man ta ir ar skolas laika draugiem. Netiekamies. Tikai tik cik absolventu vakarā. Pavisam kas cits ir, kad kontaktu pārtrauc apzināti. Apzināti es nepārtraucu, ja nav iemesls(un man arī nekas nav bijis iemesls)
Tomēr man ir gadījies, kad mani ignorē, nobloķē, neko nepasaka. Tā ar vienu draugu bija, viņš atrada attiecības un kļuva atsvešināts, pakļāvās un izdabāja meitenei, līdz vienā dienā mani nobloķēja pēc tā ka pajautāju vai negrib satikties un iedzert kafiju. Tas likās ta stulbi, jo bijām labi draugi un viņš labi zināja, ka es jau neizkonkurētu meiteni un nekas nejaušos svešās attiecībās, bet nu kā ir tā ir.... pēc pusgada, kad izšķīrās ar meiteni, rakstīja, prasīja kā man iet un vai negribu atjaunot kontaktu. Teica, ka meitene bijusi greizsirdīga, tāprx tā izdarīja. Kontaktu neturpinām, jo es nevēlējos. Man tas šķiet diez gan neforši, ja ar puisi manipulē un puisis pakļaujas, nepaskaidro(vareja uzrakstīt - hey, mana draudzene ir ggreiZsirdiga, lūdzu, piebremzējam komunikācija uc, bet vins neko)...
24.10.2021 09:44 |
 
Reitings 395
Reģ: 04.06.2021
Esmu pārtraukusi kontaktus ar ļoti tuviem radiniekiem, sāpīgi, bet citu izeju neredzēju, un tagad arī to nenežēloju. Gadiem ilgi bija psiholoģisks terors no viņu puses, manipulēšana, solīšanās laboties,kas vienmēr biedzās ar vēl lielāku pagrimumu.
24.10.2021 13:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)