Arī mēdzu pārtraukt kontaktus, ja tā cilvēka ietekme ir vienkārši nevēlama un reizēm pat pretīga. Piemēram, pārtraucu jebkādus kontaktus ar bijušo dzīvokļa biedreni, kura reāli bija pārkāpusi visas iespējamās robežas, bet, dzīvojot kopā, kontaktu nebija iespējams pārraut, toties daudz paveicu, lai dzīvotu tagad viena un tā persona aizietu, jo dzīvoklis pieder manai ģimenei. Jāsaka, ka manā situācijā šajā mazpilsētā ir vairāki vecāki cilvēki, ar kuriem nesveicinos un nekādā gadījumā neatjaunošu kontaktus - pēc citu cilvēku redzējuma šos nevēlamos cilvēkus manā dzīvē bija ievedusi māte, lai gan iepriekš, pārceļoties uz ārzemēm, bija nolemts ar daudziem vietējiem pārraut kontaktu. Ja nolemšu tomēr šeit palikt arī ilgāk, veidošu jaunus kontaktus ar jauniem cilvēkiem - man ļoti patīk jauni, pēc rakstura jauki un pozitīvi cilvēki.
Arī vairs nekomunicēju ar pāris tuvākiem radiniekiem, jo neatzīstu cilvēkus, kuri melo, vai sola, sola un beigās nepilda. Cilvēki, kuriem nav mugurkaula. Neredzu jēgu šādām attiecībām. Ir arī bijusi tāda draudzene, ar kuru vispār nav bijusi tikšanās no 2014. gada, no kāda 2016. g. vairs arī nesazināmies. Ir arī karantīnas sākumā zaudēti kontakti ar atsevisķiem draugiem, draudzenēm, šobrīd neplānoju atjaunot kontaktus, dodot sev brīdi laika, bet nākotnē, iespējams, tos varētu atjaunot. Ir arī tādi vienaudži, ar kuriem negrasos nekādā gadījumā atjaunot kontaktus, jo slikta ietekme nav vajadzīga.
Kopumā varu teikt, ka arī dzīvojot nelielā pilsētā vai ciematā, vai kādā rajonā ir jāmāk pārtraukt kontaktus un radīt jaunus. Lielās pilsētās, protams, ir vieglāk, jo nenākas visus cilvēkus satikt.