Fascinējos par šo. Jāpadomā, vai tu vari atļauties pieprasīt alimentus. Ir sekojošs likums- vecākiem jārūpējas par bērnu, un bērnam vēlāk jārūpējas par vecākiem. Veids kā valstij nokāst nodokļus, bet cilvēkus sociāli neatblastīt. Tieši tagad runā par 2.
Ir tā, ja pats nemaksās , tad nebūs 25% līdz 7 g un 30% līdz 21 ja mācās univesrittē no minimālās algas alimenti ja tēps pats maksā. Ja pats nemaksā, tad no garantiju fonda masās tikai piem. no 7 g 107 eiro, kas šonbrīd ir ok bet vai tā būs pēc 15 gadiem? Ņemot vērā ka minimālā 10 gados ir dubultojusies un līdz ar to arī minimālie alimenti, tā nauda pēc pāris gadiem būs bezvērtīga.
Bet valsts tēvam paliekot bez uztrulīdzekļiem, darba nespējīgam vai nespējot pašam par sevi parūpēties, ja viņš būs rūpējies par bērnie ( arī valsts maksātie alimenti tiks uzskaīti par finansiālām rūpēm par bērnu), piespiedīs bērniem rūpēties par tēvu finansiāli, ja vien nebūs trūcīgo statusā. Piemēram pansionāts tagad maksā 600 eiro mēnesī un uz augšu. Pesia var būt 600 eiro, bet var būt arī 100 starpība no bērnu makiem. Pansionātā var nodžīvot 1 gadu un nomirt var 20.
Te tāda laimes spēle. Ja vīrs pats nemaksā alimentus un viņus piedzīs no viņa, tātad Jums pēc gadiem tiks tikai graša alimenti107 eiro apmēŗā, kad citur minimālie būs 200-300 par bērnu. 1. negarīvais apstāklis.
2. Tas ka izšķīrāties, iecina negarīvu par vīrieti. Tas ka pats neskrien maksāt alimentus un bērnus ar visu apgādāt liecina vēl vienu negatīvu lietu. Izskatās, ka vīrietis ir bezatbildīgs vai nepelna lielu naudu. Abas ir sliktas ietas pensija būs maza ( un nākotnē vispār būs aizivne mazākas pensijas salīdzinot ar pirmspenisjas ienākumiem) un nevarēs sevi uzturēt/ apmaksāt pansionātu. un bezatbildība arī rosina domāt vai nedzīvo kaitējot savai veslībai, smēķē, nesporto, veslelīgi neēd, varbūt uzdzīvo, iedzer, uzņemas lielu risku utt. Tas varētu nozīmēt sliktu veselību jau ne tik tālā nākotnē (20-30 gadi nav nekas) un to, ka nevarēs par sevi parūpēties.
3. vispār jādomā kāds ir veselības stāvoklis. Ja vāja veselība- sūdi vagā, būs bērnie vai nu guļošs tēvs jākopa un pakaļa jāslauka vai arī jāmaksā par pansinātu. Ja stipra kā zirgam, nu tad jāpieprasa alimenti.
4. vispār kāds ir bērnu vecums, varbūt jau kādi 15 cik tad tos alimentus saņemsiet, pāris gadu. Kamēr izcīnīsiet, par to laiku kamēr tiesāsities un tiks piespiriesti neviens neatmaksās nesamaksātos alimentus. Ja nav naudas problēmas varbūt nav vērts riskēt ar bērnu nākotni.
ja mērniem daži gadi tad gan vaŗetu būt vērts cīnīties, jo alimentus sanemsiet ilgāk. Bet tas ka pats nemaksā jūs jau noliek neizdevīgā situācijā, saņemsiet daudz mazākus alimentus.
Teiktu tā, ja naudu vajag (teicāt ka nē) tad jāpieprasa no garantētā uzturlīdzekļu fonda. Ja tiekat lieliski galā tad jādomā.
Ja tēvam laba veslība, atbildīgs, pelna lielu naudu un bērni vēl jauni, jāpieprasa alimenti. Ja situācija šajā aspektā šaubīga padomājiet 2 reiz. Jo aimenti ir aizdevums bērniem ko nakotnē nāksies atdot apgādājot un maksājot par vecākiem. Ja pensija nebūs liela- ir švaki.