Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Krustceles.

 
Reitings 8
Reģ: 10.09.2021
Sveikas.
Situācija sekojoša. Dzīvoju ārzemēs ar savu draugu. Attiecībās jau esam pāris gadus. Viss forši, ļoti saskanīgi dzīvojam.
Es strādāju tādu kā fiziski smagu darbu, taču pelnu labu naudu. Viņš arī strādā, arī tāds puslīdz apmierināts, arī labi pelna. Pēdējā laikā man sākušās veselības problēmas. Diemžēl ārzemēs tie ārsti ir nu tādi kādi viņi ir, ir nācies saskarties. Latvijā daudz labāk. Gribas tikt uz Latviju sakārtot veselību. Saprotu, ka man visticamāk nepietiks ar pāris atvaļinājuma nedēļām, lai izrisinātu. Turklāt es labprāt dotos atpakaļ uz Latviju pavisam. Loģiskākais būtu atlūgums, pārvākties uz LV un atraisināt visu kas jāatrisina. Te sākas problēma. Mans draugs īsti neredz savu nākotni Latvijā. Viņam ir plāni. Krāj naudu, pērk īpašumus un izīrē. Viss forši. Vienīgi es tagad tā domāju, kā labāk rīkoties un kas būs ar mums, ja es esmu LV un viņš citur. Mēs esam runājuši par to pirms kāda mēneša, jo man sāk riebties mans darbs. Teica, ka var kaut ko man pielāgot, bet... kaut kā neatstāja to iespaidu, ka ja es brauktu atpakaļ, viņš dotos līdzi. Par ko es nenosodu. Es domāju kā būtu dzīvot vienai. Naudu dzīvokļa iegādei vel neeamu sakrājusi pat pusi, dzīvot un īrēt... pēc pieciem gadiem mani iekrājumi beigsies. Meklēt citu, jo tā ir lētāk? Nu nē. Man šim nav enerģijas.
Ko jūs darītu? Kā jūs rīkotos pie nosacījuma, ka jums nav vecāki, kas palīdzēs un pašām būtu jātiek galā?
Paldies.
10.09.2021 21:39 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Ja saskanīgi dzīvojat, kā rakstiji, tad nedomāju, ka jums būtu baigā problēma atrast kompromisu. Tik jāizrunā abiem.
10.09.2021 21:42 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Lūdz ārstam atvērt slimības lapu un atļaut ārstēšanos Latvijā. Jā, jaizburas cauri daudziem dokumentiem, bet tas ir iespējams, ne tikai EU, bet arī EEZ. Pa to laiku sapratīsi, kur īsti gribi turpināt dzīvot.
10.09.2021 21:43 |
 
Reitings 1348
Reģ: 19.07.2019
Es saprotu, ka ir vēlme atgriezties dzimtenē, bet tu esi gatava šķirties no drauga, pamest visu iekārtoto, lai brauktu nezināmajā? Mani atturētu šie apstākļi. Ja kopā ir labi, kāpēc pamest šīs attiecības varbūt pat mirkļa iegribu dēļ? Liela iespēja, ka tevī runā nomāktība, ilūzijas par labāku nākotni Latvijā, kaut ārzemēs tev ir ievīts pamats savai ligzdai.
Es, godīgi sakot, saprotu tavu draugu, jo, iekārtojot daudz ko, negribas to visu pamest, nesaprotot, kas tad īsti sagaida.
Nav iespējas atrast citu darbu?
10.09.2021 22:15 |
 
Reitings 1348
Reģ: 19.07.2019
Varbūt skarbi un kādam liksies absurdi, bet neredzu mīlestību šādās attiecībās. Tad labākais ir šķiršanās.
10.09.2021 22:17 |
 
Reitings 8
Reģ: 10.09.2021
TimeToDream2 @ 10.09.2021 22:15
Es saprotu, ka ir vēlme atgriezties dzimtenē, bet tu esi gatava šķirties no drauga, pamest visu iekārtoto, lai brauktu nezināmajā? Mani atturētu šie apstākļi. Ja kopā ir labi, kāpēc pamest šīs attiecības varbūt pat mirkļa iegribu dēļ? Liela iespēja, ka tevī runā nomāktība, ilūzijas par labāku nākotni Latvijā, kaut ārzemēs tev ir ievīts pamats savai ligzdai.
Es, godīgi sakot, saprotu tavu draugu, jo, iekārtojot daudz ko, negribas to visu pamest, nesaprotot, kas tad īsti sagaida.
Nav iespējas atrast citu darbu?

Mēs īsti neko neesam ievijuši. Īrējam dzīvokli. Viss te palicis kā bija pirms mēs ienācām, jo zinam, ka šī nav vieta mūžīgai dzīvošanai.
Es arī saprotu savu draugu un viņa mērķus. Ilūzija par labāku dzīvi man nav. Vienīgais, ka darbs, kurā tur strādāju pirms aizbraucu, man ļoti patika.
Darba iespējas šajā miestiņā ir mazas. Varētu pārcelties. Bet arī tas ir sarežģīti. Nav viegli atrast jaunu dzīvesvietu.
10.09.2021 22:20 |
 
Reitings 8
Reģ: 10.09.2021
TimeToDream2 @ 10.09.2021 22:17
Varbūt skarbi un kādam liksies absurdi, bet neredzu mīlestību šādās attiecībās. Tad labākais ir šķiršanās.

Viss atkarīgs ko saredzi kā mīlestību. Katram tā ir sava definīcija.
10.09.2021 22:21 |
 
Reitings 8
Reģ: 10.09.2021
Bjork @ 10.09.2021 21:43
Lūdz ārstam atvērt slimības lapu un atļaut ārstēšanos Latvijā. Jā, jaizburas cauri daudziem dokumentiem, bet tas ir iespējams, ne tikai EU, bet arī EEZ. Pa to laiku sapratīsi, kur īsti gribi turpināt dzīvot.

Paldies par ieteikumu. Apdomāšu.
10.09.2021 22:22 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Šķīries!
11.09.2021 08:11 |
 
Patīk
Reitings 1762
Reģ: 24.05.2019
Veselību un emocionālo komfortu vajadzētu nostādīt kā prioritāti, attiecības pēc tam. Ja jums nesanāk atrast kompromisu un gribi dzīvot Latvijā, bet viņš nē, ir hipotēka. Pirmajai iemaksai tu naudu esi sakrājusi, cik saprotu. Pagaidām tiešām labākais variants ir mēģināt dabūt slimības lapu un tad domāt. Bet neieciklējies uz to vīrieti.
11.09.2021 10:22 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Kurā valstī tu dzīvo ka saki ka Latvijā ir labāki ārsti?
11.09.2021 13:35 |
 
Reitings 8
Reģ: 10.09.2021
Lexxie @ 11.09.2021 13:35
Kurā valstī tu dzīvo ka saki ka Latvijā ir labāki ārsti?

Apvienotā Karaliste.
11.09.2021 14:34 |
 
Reitings 8
Reģ: 10.09.2021
Visa šī situācija manī rada tādu kā bezspēcības sajūtu. Tāda grimstoša sajūta neatkarīgi no tā, vai palieku ārzemēs vai braucu atpakaļ. Abos gadijumos esmu zaudētāja.
11.09.2021 19:48 |
 
Reitings 791
Reģ: 14.05.2019
Manuprāt, divas opcijas - atvērt lapu kā teica meitenes, atbraukt uz lv, izārstēties un braukt atpakaļ uz dzīvi tur.
Vai uzrakstīt atlūgumu, šķirties (ja tev šāda doma šķiet ok), ārstēties un atrast darbu Latvijā. Tikmēr īrēt dzīvokli. Līdzko pietiekamu laiku ir darbs, tā var ņemt hipotekāro kredītu. Varbūt tikmēr jau būsi atradusi kādu citu :)
11.09.2021 20:36 |
 
Reitings 8
Reģ: 10.09.2021
mangos @ 11.09.2021 20:36
Manuprāt, divas opcijas - atvērt lapu kā teica meitenes, atbraukt uz lv, izārstēties un braukt atpakaļ uz dzīvi tur.
Vai uzrakstīt atlūgumu, šķirties (ja tev šāda doma šķiet ok), ārstēties un atrast darbu Latvijā. Tikmēr īrēt dzīvokli. Līdzko pietiekamu laiku ir darbs, tā var ņemt hipotekāro kredītu. Varbūt tikmēr jau būsi atradusi kādu citu :)

Man šķirties ir kā pēdējā opcija. Mums tiešām labi saskan. Vienīgi nākotnes valsts plāni katram ir savi.
11.09.2021 20:39 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Nekad mūžā neatgrieztos Latvijā. Ja nu tik ļoti vajadzētu tikt pie ārstiem Latvijā, dotos uz Latviju, lai izārstētos, pēc tam atgrieztos UK, meklētu jaunu darbu, kurš būtu fiziski vieglāks. Bet, ja nu tik ļoti vajag to Latviju, tad šķiršanās šādā situācijā ir vienīgais normālākais risinājums, jo, ja katram savi plāni attiecībā par to, kurā valstī dzīvot, būtu baigi stulbi vienam otru mēģināt pierunāt vai iziet uz kompromisiem, jo rezultātā tik un tā kāds būs nelaimīgs. Gan jau netrūkst arī veiksmes stāsti, taču ir tik bieži nācies dzirdēt (arī savā paziņu, draugu lokā) kā cilvēki pēc daudziem gadiem, kuri nodzīvoti ārzemēs, atgriežas Latvijā, bet ātri aplaužas un atkal aizbrauc prom, ka nekad pat neapsvērtu domu atgriezties, bet nav arī bijusi vēlme to darīt. Katrā ziņā es neredzu nākotni tādām attiecībām, kurās katrs vēlas dzīvot savā valstī. Tad labāk iet katram uz savu pusi.
11.09.2021 21:41 |
 
Reitings 791
Reģ: 14.05.2019
Vilhelmiine2021 @ 11.09.2021 20:39

Man šķirties ir kā pēdējā opcija. Mums tiešām labi saskan. Vienīgi nākotnes valsts plāni katram ir savi.
tad atbrauc uz laiku paārstēties lv un dodies atpakaļ. Vai atbrauc uz īsu brīdi tikai pie ārsta uz vizīti, kad vajag un brauc atpakaļ. Neizskatās, ka viņš ir gatavs atgriezties uz dzīvi LV. Ja par to neizdodas pārliecināt, šķirties nav opcija, tad jāsaved kārtībā veselība un jāturpina dzīvē ārzemēs :)
11.09.2021 23:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits