Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attiecību krīze

 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Attiecībās ar savu otro pusīti esmu jau vairāk kā 6 gadus. Protams, ka kā jau visās attiecībās ir bijuši savi kāpumi un kritumi, taču pēdējos mēnešus liekas, ka krītam bezdibenī. Saprotu, ka nevaram būt par visu vienisprātis, u.tml. bet pēdējā laikā liekas, ka vairāk ir tomēr dienu kad nevaram saprasties, daudz strīdamies, nekā tādu dienu, kad viss ir kārtībā. It kā, kad nonācām līdz tādam zināmi zemākajam punktam, protams izrunājām, ka viens bez otra nevaram un negribam... šķirties tiešām nevēlamies, bet īsti nav skaidrs kā tikt pāri šai attiecību krīzei . Kā ir bijis Jums, vai esat tādas piedzīvojušas, kā pārvarējāt/ un vai pārvarējāt šo krīzi?
06.08.2021 22:02 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Man vairāk gribētos zināt par ko ir tās nesaskaņas. Tad arī labāk var palīdzēt dot padomus.
06.08.2021 22:03 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Sisenis @ 06.08.2021 22:03
Man vairāk gribētos zināt par ko ir tās nesaskaņas. Tad arī labāk var palīdzēt dot padomus.

Dažādi ikdienas nieki - sadzīviskas lietas, kā arī viņš ir nomainījis darbu, jaunais darbs ir morāli un fiziski ļoti nogurdinošs , tādēļ nereti šis nogurums, dusmas" tiek atnestas" uz mājām, kas vēl vairāk piešķiļ uguni esošajai situācijai, kā arī relaksācijai vakaros (ne katru ) izmanto aliņus (kaut agrāk alkoholu praktiski nelietoja vispār), un man regulāra, pat mazos daudzumos alkohola lietošana nav pieņemama, jo bērnībā nācās saskarties ar alkoholismu manā ģimenē, un negribu, lai tā beidzas mana ģimenes dzīve ...
06.08.2021 22:12 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
BekiLu @ 06.08.2021 22:12

Dažādi ikdienas nieki - sadzīviskas lietas, kā arī viņš ir nomainījis darbu, jaunais darbs ir morāli un fiziski ļoti nogurdinošs , tādēļ nereti šis nogurums, dusmas" tiek atnestas" uz mājām, kas vēl vairāk piešķiļ uguni esošajai situācijai, kā arī relaksācijai vakaros (ne katru ) izmanto aliņus (kaut agrāk alkoholu praktiski nelietoja vispār), un man regulāra, pat mazos daudzumos alkohola lietošana nav pieņemama, jo bērnībā nācās saskarties ar alkoholismu manā ģimenē, un negribu, lai tā beidzas mana ģimenes dzīve ...

Vienīgais ko es varu ieteikt ir izrunāties. Bet ne uz emociju pamata. Vienkārši abiem apsēsties un pastāstīt savu sāpi. Saki kas ir tās lietas, kas tevi neapmierina un kopīgi meklējat risinājumu.
06.08.2021 22:14 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Sisenis @ 06.08.2021 22:14

Vienīgais ko es varu ieteikt ir izrunāties. Bet ne uz emociju pamata. Vienkārši abiem apsēsties un pastāstīt savu sāpi. Saki kas ir tās lietas, kas tevi neapmierina un kopīgi meklējat risinājumu.

Tos esam darījuši jau neskaitāmi daudz reižu gan mierīgi, gan emociju uzplūdos... BET atkal un atkal mēs atgriežamies pie tā paša. No vienas puses vairs nav spēka, bet no otras negribu padoties
06.08.2021 22:17 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
BekiLu @ 06.08.2021 22:17

Tos esam darījuši jau neskaitāmi daudz reižu gan mierīgi, gan emociju uzplūdos... BET atkal un atkal mēs atgriežamies pie tā paša. No vienas puses vairs nav spēka, bet no otras negribu padoties

Kas ir tas, kas jūs notur kopā izņemot pieradumu un kopīgos 6 gadus?
06.08.2021 22:19 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Protams mīlestība, un viss kopā piedzīvotais un nākotnes plāni (tajos redzam viens otru), kā arī brīži, kad viss ir kartībā, jo tiešām ļoti labi saprotamies, izprotam un izjūtam viens otru, tāpēc tas, kas notiek tagad liek zaudēt pamatu zem kājām .
06.08.2021 22:34 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Šķiries!
06.08.2021 22:53 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Nellija12 @ 06.08.2021 22:53
Šķiries!
Šoreiz nemeklēju vienkāršāko variantu
06.08.2021 23:06 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
BekiLu @ 06.08.2021 23:06
Šoreiz nemeklēju vienkāršāko variantu

Nu tad, pārmaiņas pēc, piedāvāšu sarežģītāko!
Šķiries!
06.08.2021 23:11 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
BekiLu @ 06.08.2021 22:02
Attiecībās ar savu otro pusīti esmu jau vairāk kā 6 gadus. Protams, ka kā jau visās attiecībās ir bijuši savi kāpumi un kritumi, taču pēdējos mēnešus liekas, ka krītam bezdibenī. Saprotu, ka nevaram būt par visu vienisprātis, u.tml. bet pēdējā laikā liekas, ka vairāk ir tomēr dienu kad nevaram saprasties, daudz strīdamies, nekā tādu dienu, kad viss ir kārtībā. It kā, kad nonācām līdz tādam zināmi zemākajam punktam, protams izrunājām, ka viens bez otra nevaram un negribam... šķirties tiešām nevēlamies, bet īsti nav skaidrs kā tikt pāri šai attiecību krīzei . Kā ir bijis Jums, vai esat tādas piedzīvojušas, kā pārvarējāt/ un vai pārvarējāt šo krīzi?

Varbūt sākumā mēģini saprast, par ko jums visbiežāk ir nesaprašanās - vai tās ir vienas un tās pašas lietas?
Kaut kas jāpamaina jūsu ikdienā, jāievieš kas jauns...savādāks, lai nav rutīna.
Vari pievērsties sev, kādam hobijam, kas novērsīs tevi no ikdienas,un aizrauj tevi un tu varēsi dot pozitīvas emocijas otram.
07.08.2021 08:28 |
 
Reitings 191
Reģ: 05.08.2021
BekiLu @ 06.08.2021 22:02
Attiecībās ar savu otro pusīti esmu jau vairāk kā 6 gadus. Protams, ka kā jau visās attiecībās ir bijuši savi kāpumi un kritumi, taču pēdējos mēnešus liekas, ka krītam bezdibenī. Saprotu, ka nevaram būt par visu vienisprātis, u.tml. bet pēdējā laikā liekas, ka vairāk ir tomēr dienu kad nevaram saprasties, daudz strīdamies, nekā tādu dienu, kad viss ir kārtībā. It kā, kad nonācām līdz tādam zināmi zemākajam punktam, protams izrunājām, ka viens bez otra nevaram un negribam... šķirties tiešām nevēlamies, bet īsti nav skaidrs kā tikt pāri šai attiecību krīzei . Kā ir bijis Jums, vai esat tādas piedzīvojušas, kā pārvarējāt/ un vai pārvarējāt šo krīzi?

Zin kā, runāt un darīt ir divas dažādas lietas. Ir jāpamēģina varbūt aizbraukt kādā randiņā, tiešām no sirds izrunāties, kas ir tās lietas, kas jūsuprāt ēd vienam otru nost..
Neesat kopā jau nieka 3 mēnešus, bet gan 6 gadus, tāpēc ir vērts pacīnīties. Bet diemžēl dažreiz ir arī tā, ka šķirties un dzīvot bez otra negribas, bet vajag.
07.08.2021 11:07 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
BekiLu @ 06.08.2021 22:12

Dažādi ikdienas nieki - sadzīviskas lietas, kā arī viņš ir nomainījis darbu, jaunais darbs ir morāli un fiziski ļoti nogurdinošs , tādēļ nereti šis nogurums, dusmas" tiek atnestas" uz mājām, kas vēl vairāk piešķiļ uguni esošajai situācijai, kā arī relaksācijai vakaros (ne katru ) izmanto aliņus (kaut agrāk alkoholu praktiski nelietoja vispār), un man regulāra, pat mazos daudzumos alkohola lietošana nav pieņemama, jo bērnībā nācās saskarties ar alkoholismu manā ģimenē, un negribu, lai tā beidzas mana ģimenes dzīve ...

Nevarētu būt tā, ka tu viņam zāģē? Atnāk cilvēks no smaga darba, gribas atvilkt elpu, varbūt arī izdzert to aliņu. Ļauj atvilkt elpu. Nevis uzreiz mācies virsū ar sadzīviskām lietām un to, ka viņš dzer alu, ir izbesījies, ne saulstariņš, utt.
Par to alu, protams, arī jāskatās - cik daudz viņš viņus izder, kā uzvedas, utt? Alkohols tomēr ir tavs dēmons. Bet ja tev tā ir tik ļoti liela problēma, tad mierīgi viņam arī to paskaidro. Tad tālāk jau tas ir no viņa atkarīgs.
Un kas ir tās sadzīviskās problēmas par ko jūs strīdaties? Zeķes izmētātas? Skapja durvis jau trešo mēnesi nav salabotas? Tu nepienes katru rītu gultā brokastis?
07.08.2021 11:28 |
 
Reitings 1400
Reģ: 19.05.2016
Cilvēks grib relaksēties un tu viņu par to ēd. "pat mazos daudzumos alkohola lietošana nav pieņemama" - tie ir TAVI tarakāni nevis viņa. Ej prom, ja tev kaut kas nav pieņemams.
08.08.2021 12:37 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
BekiLu @ 06.08.2021 22:02
Attiecībās ar savu otro pusīti esmu jau vairāk kā 6 gadus. Protams, ka kā jau visās attiecībās ir bijuši savi kāpumi un kritumi, taču pēdējos mēnešus liekas, ka krītam bezdibenī. Saprotu, ka nevaram būt par visu vienisprātis, u.tml. bet pēdējā laikā liekas, ka vairāk ir tomēr dienu kad nevaram saprasties, daudz strīdamies, nekā tādu dienu, kad viss ir kārtībā. It kā, kad nonācām līdz tādam zināmi zemākajam punktam, protams izrunājām, ka viens bez otra nevaram un negribam... šķirties tiešām nevēlamies, bet īsti nav skaidrs kā tikt pāri šai attiecību krīzei . Kā ir bijis Jums, vai esat tādas piedzīvojušas, kā pārvarējāt/ un vai pārvarējāt šo krīzi?

Ja gribi par šo tēmu parunāt - vari uzrakstīt PM! :)
08.08.2021 15:42 |
 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
Nu man jau šķiet, ka ir jāsāk ar vienkāršu jautājumu, ko ir jāļauj atbildét viņam pašam: ja iepriekš neko regulāri nedzéra, tad kas ir izmainījies, ka tagad prasās tas ikdienas aliņš? Sākums nav atkarība bet gan uz emociju pamata, tikai kādu, kāpēc un kā iespéjams situāciju mainīt uz labāku pusi abiem strādājot kopā. Jo pieļauju domu, ka saprotot un atrisinot to kas ir pamatā alkaholam varétu kļūt viegl@k saprasties arī par sadzīviskām lietām. Bet pilnībā piekrītu tiem ka zāģēt šādā gadījumā gan nedrīkst, jo varbūt stress darbā + kāda vēl notikumu sakritība + tava zāģéšana arī aizsāk to visu....
Ja jums ir veselīga uztvere par dzīvi un finansiāli varat atļauties varbūt vislabākais variants būtu pāru terapija jeb psihologs. Un nevis tāpéc, ka viss ir slikti, bet tāpéc ka jūti ka varētu būt labāk un nezini kā rīkoties lai būtu labāk.
08.08.2021 15:45 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Atļauj kādu laiku padzert tos aliņus. Man vīram citreiz uznāk luste, ka grib alu pie vakariņām, protams, visu pudeli reti kad izdzer, bet padzer, iespējams, nedēļu un tad pāriet. Aizņemt tas kādu nedēlu max divas. Man arī citreiz uznāk iekāre uz eklēriem un ēdumedēļu vai arbūzu un tad pāriet. Nezāģē, jūs abi pieauguši cilvēki un ir tik kaitinoši, kad esi pieaudzis un tu nedrīksti darīt, ēst, dzert savās mājās normas robežās.
08.08.2021 15:55 |
 
Reitings 15
Reģ: 09.08.2021
Sveika,
es domāju, ka te ir izklāstīta pārāk maz informācija par attiecību dinamiku, lai vispār varētu kaut ko ieteikt, bet no esošās informācijas varu veikt minējumu, ka tavai otrai pusei dzīvē trūkst kāda augstāka mērķa- karjeras, hobiju ziņā. Personīgi varu teikt, ka cilvēks kurš ir dzīvespriecīgs un gūst baudu strādājot smagi pretim savam augstākajam mērķim noteikti nelietos alkoholu ikdienā.
Otrs, man nav sajūta, ka tava otra puse ir attiecībās līderis un balsts uz kuru tu varētu paļauties. Ja viņš atnāk no darba un kaut ko pukst, nogurums blā blā, tad kāpēc tu vispār esi attiecībās. Maini darbu vai upgreido "iekšas", lai mazinātos stress. Attiecības reāli ir kā otrs darbs un atbildība, ka tu uzturēsi sevi fiziskā, mentālā kārtībā, lai paliktu iekārojams otrajai pusei. Es pat vairs īsti nevaru pateikt vai viņš ir vīrietis attiecībās, jo pa lielam strīdās tikai sievietes, īsti vīrieši to nedara.
Nejautāšu pat vai viņš tevi ved uz randiņiem, bet nu ko varu ieteikt, tad ir grāmata "How to Be a 3% Man" sarakstījis Corey Wayne, ieteiktu tev noteikti viņu izlasīt. Internetā var atrast pdf. versiju, vai caur google atrodi viņa mājaslapu un tur caur newsletter subscribojot var lasīt par brīvu. Ieteiktu izlasīt vispirms pašai, saprast kas īsti pat notiek un trūkst, nenotiek attiecībās. Vēlāk vari piedāvāt viņam, ja protams nevēlās iesaistīties un mainīt sevi, tad respektējot sevi šķiries un atrodi kārtīgu vīritieti.
09.08.2021 01:08 |
 
10 gadi
Reitings 1345
Reģ: 13.02.2009
Visās attiecībās ir kāpumi un kritumi.
Tūliņ jau būs 12 gadi kopā un varu teikt tikai vienu - attiecības ir darbs un tajās ir jāiegulda, jo rutīna izveidojas ātri, turklāt vīriešiem jāsaka viss ir tieši. Plānojiet randiņus, esi spontāna un pārsteidz viņu. Kad nokrīt rozā brilles un atnākot mājās nesagaida saposusies meitene, bet nogurusi sieviete- zāģis treniņtērpā (piedod, dramatizēju! Nesaku, ka tā esi Tu :) vienkārši paspilgtinu situāciju, lai skaidra doma), tad arī dzirkstelīte noplok. Paanalizē sevi, kā pati esi mainījusies, kā jūties, ko vēlies mainīt.
Varbūt viņam kaut kas noticis, ko baidās Tev teikt, jo domā, ka nesaņems atbalstu/nesapratīsi? Varbūt jauno darbu ļoti nevar paciest, bet lai mainītu vajag atbalstu no Tavas puses? pats galvenais, izrunājieties! Tā arī pajautā mierīgi, kādēļ viņš sācis lietot alkoholu? Vai jums abiem ir kāds kopīgs mērķis (īpašuma iegāde/ ceļojums/ kāzas/bērni vai kas cits, ko vēlaties nākotnē?) un vai abi kaut ko darat, lai sasniegtu mērķi?
Grūti spriest no malas, bet izrunāšanās no sirds ir labākais risinājums. Novēlu, lai izdodas atrisināt visu.
09.08.2021 09:10 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Šķirties ir vieglākais un emocionāli šķiet pareizais risinājums saasinājumu brīdī. Sagraut visu var ātri. Izveidot attiecības ir daudz, daudz grūtāk.
Iespējas šī ir “7gadu” attiecību krīze, kas ir daudzās attiecībās. Daudz kas ir sakrājies pa šo laiku, kas agri vai vēli laužas ārā, kā neiecietība un kritika.
Ja strīdi ir sadzīviski, jāizvērtē, vai tas ir tā vērts. Katram gribas pastāvēt par savu taisnību un pareizību. Bet šādos strīdos nav uzvarētāju, rezultātā cieš abi. Varbūt nav vērts vienmēr turēties pie savas taisnības. Paliec pie sava, bet nesaki neko pretī. No savas pieredzes varu teikt, ka tas darbojas.
Bieži vien uz slikta garastāvokļa un emociju pamata, strīdi ir bezjēdzīgi, vienkārši gribās izlikt negatīvismu uz kādu. Var iemācīties no noturēt sevī, lai otrs neciestu.
Attiecībā ir jābūt ar mugurkaulu, ir jāiztur šādi nepatīkami brīži. Protams ja viss brūk, tad savādāk.
Bet ja ir vēlme pārvarēt, tad tiksiet ar to galā. Cilvēki ir spējīgi mainīties un laboties jebkurā vecumā.
09.08.2021 09:10 |
 
Reitings 69
Reģ: 25.03.2020
mk18132 - izlasīju Tavā iespaidā šo grāmatu! Pilnīgi vējā izmests laiks, jo visa grāmata ir par to, kā piesaistīt daudz skaistu sieviešu īstermiņā, bet nekur netika pateikts, kas jādara, lai noturētu ilgtermiņa attiecības, un nerunāju par 1 vai 2 gadiem, kad vēl ir rozā briļļu periods, bet gan par attiecībām ar stāžu 10+ gadi. Arī pats autors, no lasītā noprotams, ka nav ilgtermiņa attiecībās, jo vazājas no vienas pie otras, bet visas bijušās un esošās joprojām mīl. Rdās iespaids, ka pats grāmatas un padomdevēja autors nav spējīgs noturēt ilgtermiņā sievieti. Kā arī, autors pauda viedokli, ka tas ir normāli, ja pa gadiem gaume mainās, piemēram, vakar patika gaišmataina sieviete, bet šodien patīk tumšmataina. Un šādā situācijā viņš iesaka pamest esošo sievieti, jo matu krāsa vairs neatbilst vēlamajai, un turpināt meklēt savu ideālo sievieti atbilstoši tā brīža vai noskaņojuma gaumei. Nu likās tik bērnišķīgi un nenopietni, jo tā var visu dzīvi skraidīt no viena pie otra, tā īsti arī savu ideālu neatrodot, jo pats īsti nezini ko gribi un vai vispār gribi. Un šāda stila ieteikumi ir atrodami pa visu grāmatu. Ko es ar šo gribēju pateikt? Neiesaku nevienam šo grāmatu lasīt. Izņemot tiem, kuri vēlas atstāt labu iespaidu pirmajos randiņos. Protams, bija arī tādi ieteikumi, kas ir pēc manām domām atbalstoši, piemēram, ka vīrietim jābūt vīrišķīgam un pašpārliecinātam, jāprot nemitīgi sagādāt pārsteigumi, jāliek justies otram droši un jāizrāda iniciatīva, vadība. To vīrieši tā pat jau zin, bet liela daļa to nedara, it sevišķi ilgtermiņa attiecībās, kad iestājusies rutīna. Tika izteikts arī ieteikums, ka vīrietim vajag pret savu izraudzīto sievieti izturēties tieši tā pat kā pret sievieti, kas viņam nepatīk. Un šis viedoklis tika pausts tik pārliecināti, ka tā darot, nevar nošaut greizi. Nu nepiekrītu. Arī sievietes, t.i.gaume var atšķirties. Ir sievietes, kurām tas patiks, bet ir tādas, kurām gribas, lai otrs ir maigs un izrāda rūpes, interesi, nevis vienaldzību un atturību. Lasot grāmatu, reāli uzvilkos.
09.08.2021 22:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits