Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Etsy, Shopify, Squarespace un citas ecommerce platformas.

 
Reitings 8
Reģ: 30.06.2021
Sveikas!
Vēlētos veidot sev mazos ieņēmumus no kādas ekomercijas platformas, piemēram Shopify.
Par pašu platformu man viss skaidrs, būs arī suppliers, kurš nodrošina produktus, taču man reāli nav skaidrs par ko man ir jāreģistrējas VID un kā notiek tā nodokļu maksāšana..
Vai varbūt kādai ir ekomercijas platforma un pieredzīte, kas tieši likumiski būtu jādara? Es lasu likumus, bet reāli jūtos tupa, neko nesaprotu, priekš manis pārāk gudri uzrakstīts. :D
+ vai tad beigās sanāk izdevīgi, ja iesaistos ar VID? ir arī iespēja nereģistrēties un pašai vienkārši maksāt to PVN/VAT?
06.08.2021 11:56 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Obligāti jāreģistrējas VID. Kā saimnieciskās darbības veicējam vai jādibina savs uzņēmums. Atkarīgs cik liels apgrozījums tiek plānots. Klientiem būs jāizraksta rēķini. Jāveic grāmatvedības uzskaite.
06.08.2021 11:58 |
 
Reitings 8
Reģ: 30.06.2021
Sākumā, protams, nav plānots nekas daudz.. Rēķini klientiem aizies automātiski, taču man nav skaidrs par to pašu grāmatvedības uzskaiti. Kāds varbūt māk pateikt % kas man būs jāatdod, vai tas vispār ir izdevīgi un cik sarežģīti viss tas ir?
Es reāli meklēju šo info internetā, bet izskatās pārāk limitēts, ir kādas idejas, kur iegūt vairāk info?
06.08.2021 12:02 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Pirms uzsākt saimniecisko darbību, reģistrējies VID kā saimnieciskās darbības veicēja (pašnodarbināta persona). Iesniegums elektroniski caur EDS, Latvija.lv. Iesnieguma paraugi pieejami EDS, Latvija.lv, utt. Aizpildi visu prasīto informāciju, arī bankas konta numurs būs jānorāda uz kuru saņemsi naudu. Jāreģistrē interneta veikals VID, kā struktūrvienība, lai VID redz kur tu veic savu saimniecisko darbību.
Viss atrodams VID lapā, par nodokļiem un visu pārējo. Ja galva savā vietā, pats var visu izdarīt, arī veikt grāmatvedības uzskaiti. Ja nē, jāmeklē grāmatvedis, kurš tavā vietā nodos visas atskaites, deklarācijas, utt.
https://www.vid.gov.lv/lv/saimnieciskas-darbibas-veiceji
Iedzīvotāju ienākuma nodokļa apmēru aprēķina, no kopējā gada apliekamā ienākuma, kurā iekļauti arī ienākumi no saimnieciskās darbības, atskaitot diferencēto neapliekamo minimumu, nodokļa atvieglojumus un attaisnotos izdevumus un piemērojot progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi:
ienākumam līdz 20 004 eiro - 20 %
ienākumam no 20 004 eiro līdz 62 800 eiro - 23 %
ienākumam, kas pārsniedz 62 800 eiro - 31 %
Ja kopējie gada ienākumi, kam piemēro progresīvo likmi, nepārsniedz 62 800 eiro, tad deklarācijā aprēķināto nodokli iemaksā vienotajā nodokļu kontā:
līdz 23.jūnijam–ja aprēķinātais nodoklis < 640 eiro ;
līdz 23. jūnijam, 23.jūlijam 23. augustam– ja aprēķinātais nodoklis > 640 eiro (iemaksājot katru reizi trešo daļu no nodokļa summas);
06.08.2021 12:11 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Vēl pašnodarbinātajiem ir sociālie nodokļi. VID lapā viss aprakstīts. Ne tikai IIN, bet arī sociālais būs jāmaksā.
06.08.2021 12:15 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Ja ar grāmatvedību esi uz JŪS, neko nesaproti no šīm lietām, tad būs jāalgo grāmatvedis. Izmaksas no 30-50 eiro mēnesī, atkarīgs no rēķinu, čeku daudzuma. Aizvedīsi reizi mēnesī grāmatvedim visus izdevumu, ienākumu dokumentus, viņš visu izdarīs tavā vietā.
06.08.2021 12:17 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Ja tavs bizness uzņems apgriezienus un 12 mēnešu laikā apgrozījums būs virs 40'000.00, tad jau būs jāreģistrējas kā PVN maksātājam. Tur būs jau citi nodokļi un savām precēm rēķinos būs jānorāda PVN.
06.08.2021 12:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits