KIVI(ČU) par visu. BEZTĒMA

 
Reitings 22
Reģ: 11.07.2020
Izdomāju kad vajadzētu izveidot tēmu par KIVI SĀGU.
18.07.2021 14:48 |
 
Reitings 460
Reģ: 05.10.2021
ŽaneteG @ 18.01.2022 09:52

Es, kā māte, saprotu Tavu rūpi, bet, kādi tas ir tie Tavi aprakstītie fakti?
* Slava Latvijā - nu un? Pagātne.
* 100%, ka iedzer arī Norvēģijā - vari pierādīt? Nē, neviens no mums nevar, nav redzēts, lai teiktu, ka 100% . Un ko nozīmē "iedzer"? Pat ja viņiem mājās ir bāriņš ar pāris vīna pudelēm - tici man, Norvēģijā tāpat kā Latvijā, tas nav nekas wow - pieauguši cilvēki drīkst lietot alkoholu un mums nav pierādījumi, ka Mias vecāki ir pārpālī un nevar aprūpēt bērnu.
* Mia netiek vesta ārā & netiek pienācīgi barota - ja Tev prasītu, kāds ir pamats Taviem apgalvojumiem, ko Tu atbildētu? Ka pastaiga un ēdiens netiek publicēts IG? Tam arī nav pamata.
* Pampers līdz grīdai - jā, bija. Vai bāriņtiesai tas liktos kā kaut kas ārkārtējs, ja kaut kādā X storijā pampers ir bijis piečurāts pilns?
* Mia ir apātiska - tikpat labi, kāds var pateikt, ka Mia ir intraverta, mierīgais bērns i vsjo. "Man liekas" nav pietiekams iemesls bāriņtiesai iejaukties.
Es absolūti nenosodu vēlmi uzlabot Mias dzīvi, es nekādā gadījumā neuzskatu Lieni par paraugmāti (un nosodu par meitu pamešanu/ absolūti nepieņemamo attieksmi pret Madaru / visu to huiņu utt.), bet iztrūkst būtiski fakti uz kuru pamata varētu ierosināt kaut kādu lietu.
Ir pilnīgi ok palīdzēt un empātiski uz to visu lūkoties, bet atceramies, ka tie ir sociālie tīkli un arī šādās situācijās, mēs redzam tikai daļu realitātes un viss ko mēs iztēlojamies/ piedēvējam ir un paliek tikai fantāzijas līmenī.
18.01.2022 10:12 |
 
Reitings 1859
Reģ: 19.07.2021
Kā to slaveno sindromu sauc latviski? 👀
18.01.2022 10:12 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Ja jau viss tik forshi, tad jau nav taa jaasatraucas par iespeejamo iestaazhu apmekleejumu. Atnaaks tantes, paspeeleesies ar Miu, iedzers ar Jekaterinu kafiju un paslavees, ka laba maate. Ko te peekshnji sacepaas dazha laba.
Uzriidiit policiju Madarai ar Jaani par nedarbojoshos gaazes ieroci tumbinjaa bija ok? Kaa redzat, atnaaca, paarbaudiija un aizgaaja, pasuutiija Kivichu dirst, jo nebija kur piesieties.
Taapat pie Jekaterinas, ja viss buus ok, barnevernet atnaaks un aizies, par ko satraukums?
Kivichi var testies uz kaadu Aafrikas ciemu, nevajadzees ne pie aarsta regjistreet, ne daarzinjaa laist, i pieskatiit nevajadzees, varees kliist pa ciemu un savaa nodabaa speeleeties ar citiem beerniem, ciema iedziivotaaji savus baros i svesho beernu pabaros, buus vienkaarshaak. Turklaat tur varees goriit plikas miesas un kaart ausiis spalvas, nokraasoties kaujas kraasaas un lekt ap ugunskuru. Nepareizaa valsts vnk izveeleeta.
18.01.2022 10:17 |
 
Reitings 460
Reģ: 05.10.2021
ŽaneteG @ 18.01.2022 09:52

Es, kā māte, saprotu Tavu rūpi, bet, kādi tas ir tie Tavi aprakstītie fakti?
* Slava Latvijā - nu un? Pagātne.
* 100%, ka iedzer arī Norvēģijā - vari pierādīt? Nē, neviens no mums nevar, nav redzēts, lai teiktu, ka 100% . Un ko nozīmē "iedzer"? Pat ja viņiem mājās ir bāriņš ar pāris vīna pudelēm - tici man, Norvēģijā tāpat kā Latvijā, tas nav nekas wow - pieauguši cilvēki drīkst lietot alkoholu un mums nav pierādījumi, ka Mias vecāki ir pārpālī un nevar aprūpēt bērnu.
* Mia netiek vesta ārā & netiek pienācīgi barota - ja Tev prasītu, kāds ir pamats Taviem apgalvojumiem, ko Tu atbildētu? Ka pastaiga un ēdiens netiek publicēts IG? Tam arī nav pamata.
* Pampers līdz grīdai - jā, bija. Vai bāriņtiesai tas liktos kā kaut kas ārkārtējs, ja kaut kādā X storijā pampers ir bijis piečurāts pilns?
* Mia ir apātiska - tikpat labi, kāds var pateikt, ka Mia ir intraverta, mierīgais bērns i vsjo. "Man liekas" nav pietiekams iemesls bāriņtiesai iejaukties.
Es absolūti nenosodu vēlmi uzlabot Mias dzīvi, es nekādā gadījumā neuzskatu Lieni par paraugmāti (un nosodu par meitu pamešanu/ absolūti nepieņemamo attieksmi pret Madaru / visu to huiņu utt.), bet iztrūkst būtiski fakti uz kuru pamata varētu ierosināt kaut kādu lietu.
Ir pilnīgi ok palīdzēt un empātiski uz to visu lūkoties, bet atceramies, ka tie ir sociālie tīkli un arī šādās situācijās, mēs redzam tikai daļu realitātes un viss ko mēs iztēlojamies/ piedēvējam ir un paliek tikai fantāzijas līmenī.
Es iegāju tajā lapā,iestdei kura Norvēģijā rūpējas par bērnu labklājību.Un tur aicina ziņot,pat ja neesi pārliecināts ka kaut kas nav kārtībā.Tieši tas palīdz novērst,daudz traģēdijas.Nu pārbaudīs,ja viss kārtībā kur traģēdija?
18.01.2022 10:18 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Susurrrrrs @ 18.01.2022 10:17
Ja jau viss tik forshi, tad jau nav taa jaasatraucas par iespeejamo iestaazhu apmekleejumu. Atnaaks tantes, paspeeleesies ar Miu, iedzers ar Jekaterinu kafiju un paslavees, ka laba maate. Ko te peekshnji sacepaas dazha laba.
Uzriidiit policiju Madarai ar Jaani par nedarbojoshos gaazes ieroci tumbinjaa bija ok? Kaa redzat, atnaaca, paarbaudiija un aizgaaja, pasuutiija Kivichu dirst, jo nebija kur piesieties.
Taapat pie Jekaterinas, ja viss buus ok, barnevernet atnaaks un aizies, par ko satraukums?
Kivichi var testies uz kaadu Aafrikas ciemu, nevajadzees ne pie aarsta regjistreet, ne daarzinjaa laist, i pieskatiit nevajadzees, varees kliist pa ciemu un savaa nodabaa speeleeties ar citiem beerniem, ciema iedziivotaaji savus baros i svesho beernu pabaros, buus vienkaarshaak. Turklaat tur varees goriit plikas miesas un kaart ausiis spalvas, nokraasoties kaujas kraasaas un lekt ap ugunskuru. Nepareizaa valsts vnk izveeleeta.

Piekritu!
18.01.2022 10:18 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
Nedaudz ceru, ka vismaz 1 no 2 jaunajām #magicalberries aitām (oi, bitītēm) ir inkognito forumniece. Līga Graudiņa (the bišumāte, laikam) teica, ka naudu nevajag lai iestātos. 😁
18.01.2022 10:21 |
 
Reitings 2056
Reģ: 09.12.2021
Kā to slaveno sindromu sauc latviski?

Augļa alkohola sindroms. Laikam.
Bet vairāk izskatās, ka Kivičam līdzīga..tāpēc tāda. Nez.
18.01.2022 10:23 |
 
Reitings 460
Reģ: 05.10.2021
Lūk to es arī nesaprotu,kad Madarai uzrīda policiju tad viss cool.Bet kad grib uzlabot maza bērna dzīvi,tad ir traģēdija.Tur neviens neprasa pierādijumus,pietiek ka ir aizdomas.
18.01.2022 10:24 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Hortenze @ 18.01.2022 10:12
Kā to slaveno sindromu sauc latviski? ?

https://www.delfi.lv/calis/jaunumi/augla-alkohola-sindroms.d?id=38347049
18.01.2022 10:24 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5011
Reģ: 03.11.2012
ŽaneteG @ 18.01.2022 09:52

Es, kā māte, saprotu Tavu rūpi, bet, kādi tas ir tie Tavi aprakstītie fakti?
* Slava Latvijā - nu un? Pagātne.
* 100%, ka iedzer arī Norvēģijā - vari pierādīt? Nē, neviens no mums nevar, nav redzēts, lai teiktu, ka 100% . Un ko nozīmē "iedzer"? Pat ja viņiem mājās ir bāriņš ar pāris vīna pudelēm - tici man, Norvēģijā tāpat kā Latvijā, tas nav nekas wow - pieauguši cilvēki drīkst lietot alkoholu un mums nav pierādījumi, ka Mias vecāki ir pārpālī un nevar aprūpēt bērnu.
* Mia netiek vesta ārā & netiek pienācīgi barota - ja Tev prasītu, kāds ir pamats Taviem apgalvojumiem, ko Tu atbildētu? Ka pastaiga un ēdiens netiek publicēts IG? Tam arī nav pamata.
* Pampers līdz grīdai - jā, bija. Vai bāriņtiesai tas liktos kā kaut kas ārkārtējs, ja kaut kādā X storijā pampers ir bijis piečurāts pilns?
* Mia ir apātiska - tikpat labi, kāds var pateikt, ka Mia ir intraverta, mierīgais bērns i vsjo. "Man liekas" nav pietiekams iemesls bāriņtiesai iejaukties.
Es absolūti nenosodu vēlmi uzlabot Mias dzīvi, es nekādā gadījumā neuzskatu Lieni par paraugmāti (un nosodu par meitu pamešanu/ absolūti nepieņemamo attieksmi pret Madaru / visu to huiņu utt.), bet iztrūkst būtiski fakti uz kuru pamata varētu ierosināt kaut kādu lietu.
Ir pilnīgi ok palīdzēt un empātiski uz to visu lūkoties, bet atceramies, ka tie ir sociālie tīkli un arī šādās situācijās, mēs redzam tikai daļu realitātes un viss ko mēs iztēlojamies/ piedēvējam ir un paliek tikai fantāzijas līmenī.

Tieši tāpēc ir domāti sociālie dienesti - atnāks, pārbaudīs un izdarīs secinājumus, kontrolēs utt.
Labāk, lai pie viņiem kāds ierodas un pārbauda, nekā nedara neko!
Tur pat nevajag detaļās, kas nav labi, vienkārši to, ka vecāki bieži lieto alko, bērns nav kopts un aprūpēts, viss. Tālāk, lai iet un kontrolē viņus!
18.01.2022 10:25 |
 
Reitings 2056
Reģ: 09.12.2021
Nedaudz ceru, ka vismaz 1 no 2 jaunajām #magicalberries aitām (oi, bitītēm) ir inkognito forumniece. Līga Graudiņa (the bišumāte, laikam) teica, ka naudu nevajag lai iestātos.

Nevajag jau arī naudu, lai iestātos tīri.
To vajag uzreiz pēc iestāšanās un tas nav viens un tas pats. 😁😁😁
18.01.2022 10:25 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Susurrrrrs @ 18.01.2022 10:17
Ja jau viss tik forshi, tad jau nav taa jaasatraucas par iespeejamo iestaazhu apmekleejumu. Atnaaks tantes, paspeeleesies ar Miu, iedzers ar Jekaterinu kafiju un paslavees, ka laba maate. Ko te peekshnji sacepaas dazha laba.
Uzriidiit policiju Madarai ar Jaani par nedarbojoshos gaazes ieroci tumbinjaa bija ok? Kaa redzat, atnaaca, paarbaudiija un aizgaaja, pasuutiija Kivichu dirst, jo nebija kur piesieties.
Taapat pie Jekaterinas, ja viss buus ok, barnevernet atnaaks un aizies, par ko satraukums?
Kivichi var testies uz kaadu Aafrikas ciemu, nevajadzees ne pie aarsta regjistreet, ne daarzinjaa laist, i pieskatiit nevajadzees, varees kliist pa ciemu un savaa nodabaa speeleeties ar citiem beerniem, ciema iedziivotaaji savus baros i svesho beernu pabaros, buus vienkaarshaak. Turklaat tur varees goriit plikas miesas un kaart ausiis spalvas, nokraasoties kaujas kraasaas un lekt ap ugunskuru. Nepareizaa valsts vnk izveeleeta.
+++
18.01.2022 10:26 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
ganeša @ 18.01.2022 10:25

Nevajag jau arī naudu, lai iestātos tīri.
To vajag uzreiz pēc iestāšanās un tas nav viens un tas pats. ???

😁😁 Nu ja, lai iestātos un reģistrētos, naudu nevajag!
Bet, ja vēlies sākt pelnīt un slēgt kvalifikācijas, tad uzreiz ir jāsavāc 70PV, kas ir ap 140.00 eiro. 😁😁😁 Un vajag jau arī "sekcijā" sapirkt produktus, ko ta savādāk storijos rādīs?! 😁
18.01.2022 10:32 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Lūk kur ir sadursme uzskatos un nedaudz liekulība, kad neziņo un notiek nelaime, tad visas vārnas pilnus komentārus piebļaus, kur bija radi, kur bija skolotāji, kur bija sociālie pedagogi, kur bija draugi un garāmgājēji un kur bijs DIEVIETES? Bet kad kāda grib rikoties, tad klūp krāgā. Vai zinājāt, ka Norvēģijā, bērnam izaugot, viņš var vērsties pret skolotājiem un citām personām, kurām vajadzēja pamanīt un ziņot par iespējamo vardarbību vai nepietiekamu aprūpi atbilstošajām iestādēm?
Un tieši tā, ja būs nepieciešama palīdzība, tad palīdzēs, ja viss būs kārtībā, tad nekas nebūs. Domā pirmā latviešu ģimene, kuru apciemojusi barnevarnets? Nē, tādu ir vairākas, kāpēc domājat, ka viņu mērķis ir atņemt bērnu? Viņu pienākums ir pārliecināties, ka bērns aug labvēlīgos apstākļos, nodrošinātas pamatvajadzības, dod padomus vecākiem un ļoti palīdz uz sadarbību vērstiem vecākiem.
Kaut kā jocīgi, Norvēģiju liek priekšā pakaļā kā brīnišķīgo zemi ar piena upēm un ķīseļa krastiem, visi laipni un nosvērti, palīdzība uz katra stūra, bet latviets vienmēr izhitrosies kā paņemt tās rozīnes no maizes, bet neēst to garozu. Garoza domāta vecāku atbildība pat nodrošināšanu bērnam labvēlīgus apstākļus attīstībai, bet lielās algas un pabalstus visi grib, tās ir rozīnes.
18.01.2022 10:37 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
Par dienestiem. Man ir šaubas par to vai vajag iesaistīt dienestus šobrīd (nav Ļenkas klasiskais 3 diennieks, kur ārdās nonstopā IG, un Andris hvz kur). Vai Kiviči ir labi vecāki? Protams, ka nē. Vai Krimināli sodāmi sūdīgi vecāki? Arī ne. Manuprāt.
Bet, kā jau teica - dienests aicina ziņot, pat ja ir šaubas kādam. Un kādam tādas ir.
Pluss, nav jau tas gadījums, kur ieriebj un uzsūta dienestus lai jauktu cilvēku darbadienu (un iztikas iespējas). Ļenka visu dienu ir mājās un var mierīgi tikt galā ar Barnevernet.
18.01.2022 10:41 |
 
Reitings 570
Reģ: 28.05.2015
Oi kā sasmējos. Iedomājos skatu-atnāk iestādes darbinieki,Liene tirinās pie spoguļa apenēs,brieža cimdos un kurtizānes krāsojumā ar spalvām apkārusies. Jau jēdzīgu,vecumam atbilstošu mantiņu neesamība tur būs kā zvaniņš,vecăkus nostrostēt.Es nevaru iedomāties,ka mūsu mazulim mēs nepirktu mantiņas. Mēs no veikala neizejam kaut kādu sīkumiņu nenopērkot.Mantiņu vai kādu našķīti.
18.01.2022 10:43 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
LaikamGarlaicigi @ 18.01.2022 10:41
Par dienestiem. Man ir šaubas par to vai vajag iesaistīt dienestus šobrīd (nav Ļenkas klasiskais 3 diennieks, kur ārdās nonstopā IG, un Andris hvz kur). Vai Kiviči ir labi vecāki? Protams, ka nē. Vai Krimināli sodāmi sūdīgi vecāki? Arī ne. Manuprāt.
Bet, kā jau teica - dienests aicina ziņot, pat ja ir šaubas kādam. Un kādam tādas ir.
Pluss, nav jau tas gadījums, kur ieriebj un uzsūta dienestus lai jauktu cilvēku darbadienu (un iztikas iespējas). Ļenka visu dienu ir mājās un var mierīgi tikt galā ar Barnevernet.
pie tam vienmēr ieprieks pazvana,lai vienotos par labako laiku, kad apsekos ģimeni
18.01.2022 10:47 |
 
Reitings 737
Reģ: 14.12.2021
Bāriņtiesas pamatuzdevums ir izglītot un atbalstīt vecākus. Ja skatāmies no tādas perspektīvas, tad tiešām, nav iemeslu kāpēc neziņot.
18.01.2022 10:50 |
 
Reitings 48
Reģ: 01.12.2021
Bjork @ 18.01.2022 10:37
Lūk kur ir sadursme uzskatos un nedaudz liekulība, kad neziņo un notiek nelaime, tad visas vārnas pilnus komentārus piebļaus, kur bija radi, kur bija skolotāji, kur bija sociālie pedagogi, kur bija draugi un garāmgājēji un kur bijs DIEVIETES? Bet kad kāda grib rikoties, tad klūp krāgā. Vai zinājāt, ka Norvēģijā, bērnam izaugot, viņš var vērsties pret skolotājiem un citām personām, kurām vajadzēja pamanīt un ziņot par iespējamo vardarbību vai nepietiekamu aprūpi atbilstošajām iestādēm?
Un tieši tā, ja būs nepieciešama palīdzība, tad palīdzēs, ja viss būs kārtībā, tad nekas nebūs. Domā pirmā latviešu ģimene, kuru apciemojusi barnevarnets? Nē, tādu ir vairākas, kāpēc domājat, ka viņu mērķis ir atņemt bērnu? Viņu pienākums ir pārliecināties, ka bērns aug labvēlīgos apstākļos, nodrošinātas pamatvajadzības, dod padomus vecākiem un ļoti palīdz uz sadarbību vērstiem vecākiem.
Kaut kā jocīgi, Norvēģiju liek priekšā pakaļā kā brīnišķīgo zemi ar piena upēm un ķīseļa krastiem, visi laipni un nosvērti, palīdzība uz katra stūra, bet latviets vienmēr izhitrosies kā paņemt tās rozīnes no maizes, bet neēst to garozu. Garoza domāta vecāku atbildība pat nodrošināšanu bērnam labvēlīgus apstākļus attīstībai, bet lielās algas un pabalstus visi grib, tās ir rozīnes.

Kurš komentārs klūp krāgā? Es uzskatu, ka ir jādomā ilgtermiņā. Aizies sociālais dienests pie viņas - Mia mierīga, pampers normāls, māja tīra, kartupelis ar brokoli ledusskapī ir. Kas seko tālāk? Liene izdzēš IG vai sāk tik savu NL sūdu storijos likt i vsjo. Ne radi, ne forums, neviens vairs nevarēs redzēt un izčekot pa atslēgas caurumu, kas tur notiek. Es uzsveru, ka neatblastu to ģimeni, bet tām, kas grib sūdzēties, nevajag to darīt emociju uzplūdā un ar viegli apgāžamiem faktiem - ja grib, lai viņiem reāli aizrāda/ ieliek kaut kādā konktrolējamo ģimeņu sarakstā, tad arī vajag savākt adekvātus faktus "re kur Liene ar pudeli rokās jau trešo dienu un Mia tiek atgrūsta", "re kur bērns lūdz ēst, bet viņu pastumj malā" utt.
18.01.2022 10:55 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5011
Reģ: 03.11.2012
Jajaja2 @ 18.01.2022 10:50
Bāriņtiesas pamatuzdevums ir izglītot un atbalstīt vecākus. Ja skatāmies no tādas perspektīvas, tad tiešām, nav iemeslu kāpēc neziņot.

Tieši tā un Liene ir tas gadījums, kuru vajag patrobelēt, lai kaut kas sāktu notikt!
Tāpat kā toreiz, kad bija fotosesija, bērns bija nekopts un forumā visas par to runāja. Šeku reku, uz Ziemassvētkiem bērns bija sakopts! Protams, ka Liene lasa forumu, tāpēc mūžīgi aizbildinās, ka bērnu audzina “citādāk” utt.
Kaut vai tā ārā iešana, kā te tiek rakstīts, ka neiet ārā, tā nākamajā dienā viņa ir izvilkusies ārā, kas arī ir labi! Ja tādā veidā ir iespējams uzlabot bērna dzīvi un sapurināt vecākus, tad tikai atbalstu.
18.01.2022 10:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits