KIVI(ČU) par visu. BEZTĒMA

 
Reitings 22
Reģ: 11.07.2020
Izdomāju kad vajadzētu izveidot tēmu par KIVI SĀGU.
18.07.2021 14:48 |
 
Reitings 388
Reģ: 22.02.2021
vivii @ 12.01.2022 10:38

Es ticu, ka pašam Kivim tā ir sapņu zeme, jo viņam gan jau patīk daba un meži, pirms tam arī fanoja par Norvēģiju un Kivis ir tāds “dabas” tips, viņam arī piestāv + stils viņam pamainījies, var redzēt, ka viņš ir pielāgojies.
Bet runājot par Lieni, es domāju, ka viņa nav baigi priecīga par dzīvošanu Norvēģijā, to noteikti nevar saukt par viņas sapņu zemi! Aizlaida līdzi Kivim tikai, lai pieskatītu un vāvere neniezētu, tā gan jau būtu palikusi LV!
Un jā, bērnam vajag iziet ārsta pārbaudes, ja atmiņa neviļ, tad 2x gadā līdz 2 gadu vecumam un pēc tam 1x gadā, potes arī ap to vecumu ir jātaisa, bet tas arī nav nekas TIK traģisks ja neuztaisa laikā.
Galvenais, lai pirms iešanas bd ir visas vajadzīgās potes, manuprāt, Norvēģijā ir tāpat kā Vācijā, ka konkrētas potes(piem., masaliņas) ir obligātas, lai tiktu paņemts bd.

Turklāt Lienei nemaz nebija izveles,kur vina dzivotu Lv,pie Kivja mammas,kamer Andris Norvegija? Protams ,ka bija jabrauc vien lidzi un jatelo,cik loti vinai patik daba utt!
12.01.2022 10:47 |
 
Reitings 737
Reģ: 14.12.2021
vivii @ 12.01.2022 10:38

Es ticu, ka pašam Kivim tā ir sapņu zeme, jo viņam gan jau patīk daba un meži, pirms tam arī fanoja par Norvēģiju un Kivis ir tāds “dabas” tips, viņam arī piestāv + stils viņam pamainījies, var redzēt, ka viņš ir pielāgojies.
Bet runājot par Lieni, es domāju, ka viņa nav baigi priecīga par dzīvošanu Norvēģijā, to noteikti nevar saukt par viņas sapņu zemi! Aizlaida līdzi Kivim tikai, lai pieskatītu un vāvere neniezētu, tā gan jau būtu palikusi LV!
Un jā, bērnam vajag iziet ārsta pārbaudes, ja atmiņa neviļ, tad 2x gadā līdz 2 gadu vecumam un pēc tam 1x gadā, potes arī ap to vecumu ir jātaisa, bet tas arī nav nekas TIK traģisks ja neuztaisa laikā.
Galvenais, lai pirms iešanas bd ir visas vajadzīgās potes, manuprāt, Norvēģijā ir tāpat kā Vācijā, ka konkrētas potes(piem., masaliņas) ir obligātas, lai tiktu paņemts bd.
Norvēģijā nav potes obligātas. Pirms bd neko nevajag, tikai pieteikumu.
Jā, veselības pārbaudes ir šajā vecumā vairākas. Bet, pieņemu, ka Ļenka ar Miu dzīvo nelegāli, tāpēc nav uzaicinājums, jo Mia nav reģistrēta sistēmā. Var kādā reizē pajautāt, kādi Ļenkai iespaidi par Norvēģijas veselības sistēmu.
12.01.2022 10:52 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Vakar bija FB diskusija, kur vienai nedeva uzturēšanos atļauju un pasūtīja rupji 3 mājas tālāk neko paskaidrojot, jo 1.5 gadus dzīvoja un strādāja Norvēģijā ar D numuru. (Max bez UDI atļaujas, var uzturēties 3 mēnešus). Karoč, viss ir rožaini, līdz kaut ko grib oficiālāk sakārtot.
12.01.2022 11:03 |
 
Patīk
Reitings 19282
Reģ: 09.12.2015
Susurrrrrs @ 12.01.2022 10:46

Shii jau visur liidzi velkas, ne soli neatkaapjas. Pat, kad tie jautaajumi Kivim IG tika uzdoti, shii iebaazaas pa vidu, ka Kivis esot viskolosaalaakais un nosheeroja IG, pati turpar seed blakus, taa vnk bija “savas teritorijas iechuraashana kaa sunenei”
Nez tur kaadas norveegjietes garaam mezham nestaigaa, kur Kivis straadaa vai ciemos nenaak pie citiem mezhstraadniekiem? Łena uzvilktu mini un spiidiigaas klikatas un skrietu pa dubljiem uz mezhu ieziimeet savu teritoriju.

Lienei jau nekas cits neatliek, kā visu laiku iezīmēt to teritoriju, jo viņa jau vislabāk zina, cik Kiviču viegli nocelt. Ja tiks Kivim klāt kāda tikpat salda mēlīte kā Liene, tikai jaunāka un svaigāka, viņš taču pavilksies uzreiz, pat nedomājot.
Es atceros tusiņu kādā klubiņā, kur Kivis uzstājās, nezinu, kura sieva tad šim bija aktuāla tai laikā - otrā vai trešā , bet katrā ziņā muzikants mācās virsū visām daudz maz glītām meitenēm. Kivičs bija tik pārliecināts, ka visas viņu grib.😁
12.01.2022 11:03 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
Filomena @ 12.01.2022 10:44

Tieši tā Liene ir kompānija dzērumā, kas nepārmet un nebremzē. Skaidrā prātā nedomāju, ka viņiem ir interesanti ko pārrunāt hihihi un hahaha no Lienītes. Šobrīd kivim ir darbs kas nav savienojams ar mežezeru tāpēc arī uz brīdi ir mierīgs. Plosās jau abi tikai kad sadzērušies.
Ļenkai tikko bija teksts par tēmu. Dīvaina ideoloģija - ja zāģē vīru, tas ir tā kā krāpt. Kotletes cept un kļūt par mammu, aizmirstot mīlētākais sievietes lomu arī skaitās krāpšana. 😁 Whatever helps you sleep at night, Liene.
Ar tādu amorālo bagāžu kā Lienei arī naktīs murgi rādītos.
12.01.2022 11:07 |
 
Reitings 737
Reģ: 14.12.2021
Bjork @ 12.01.2022 11:03
Vakar bija FB diskusija, kur vienai nedeva uzturēšanos atļauju un pasūtīja rupji 3 mājas tālāk neko paskaidrojot, jo 1.5 gadus dzīvoja un strādāja Norvēģijā ar D numuru. (Max bez UDI atļaujas, var uzturēties 3 mēnešus). Karoč, viss ir rožaini, līdz kaut ko grib oficiālāk sakārtot.
es redzēju. Ar 20% lūgumu nekad nav dota uzturēšanās atļauja, jo kā tu sevi tad uzturi? Tā kā Ļenka nestrādā, viņai vienīgā cerība ir ģimenes apvienošanās, ja Kivim ir pietiekami liela alga, lai Noge uzturētu ģimeni..
12.01.2022 11:08 |
 
Reitings 737
Reģ: 14.12.2021
Lūgumu=līgumu
12.01.2022 11:09 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Jajaja2 @ 12.01.2022 11:08
es redzēju. Ar 20% lūgumu nekad nav dota uzturēšanās atļauja, jo kā tu sevi tad uzturi? Tā kā Ļenka nestrādā, viņai vienīgā cerība ir ģimenes apvienošanās, ja Kivim ir pietiekami liela alga, lai Noge uzturētu ģimeni..
bet es domāju, ka UDI sacepās ne jau par 20%, bet gan par to, ka nelegāli uzturas tik ilgi, nesakārtojot dokumentus. Tev tā nešķita? Jo tā jau normāli varētu paskaidrot, ka nevaram dot tāpēc un tāpēc.
12.01.2022 11:14 |
 
Patīk
Reitings 19282
Reģ: 09.12.2015
LaikamGarlaicigi @ 12.01.2022 11:07
Ļenkai tikko bija teksts par tēmu. Dīvaina ideoloģija - ja zāģē vīru, tas ir tā kā krāpt. Kotletes cept un kļūt par mammu, aizmirstot mīlētākais sievietes lomu arī skaitās krāpšana. ? Whatever helps you sleep at night, Liene.
Ar tādu amorālo bagāžu kā Lienei arī naktīs murgi rādītos.

Zāģēt varbūt arī viņa nezāģē, bet elpot Kivim viņa nedod. Viņš pat uz sporta klubu viens nevarēja aiziet, kā Ļenka ar mazuli vilkās pakaļ un tirinājās pie trenažieriem ādas biksēs. Un tā ložņāšana pa pakšiem Kiviča "koncertu" laikā.🤦‍♀️ Arī, kad Kivis iziet ar ratiem ārā, pilnīgi redzams, ka viņš špago ātri pa priekšu tālāk prom no Lienes, bet šī aizelsusies deso pakaļ kā sunītis.
Es sajuktu prātā, ja vīrs man visur ietu nopakaļ, un, piemēram, slapstītos manā darbavietā pa stūriem, uzraugot, ko es tur daru.😂
12.01.2022 11:18 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
Bjork @ 12.01.2022 11:14
bet es domāju, ka UDI sacepās ne jau par 20%, bet gan par to, ka nelegāli uzturas tik ilgi, nesakārtojot dokumentus. Tev tā nešķita? Jo tā jau normāli varētu paskaidrot, ka nevaram dot tāpēc un tāpēc.
iedomājos Andri pacietīgi gaidot, kad švabru deportēs.Un tad “Ai, man te darbs”, “padzīvo pie radiem un noskaidrosim (ne vella) par to imigrāciju”, “braukšu drīz uz LV”, “Ai aizķēris darbā, būšu vēlāk”, “sorry, biju ar večiem krogā, nedzirdēju telefonu. Jā šeit krogi jau strādā” un…. Klusums… telefona numurs slēgts. FB konts slēgts. IG konts slēgts. Visur paroles mainītas.
12.01.2022 11:19 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5013
Reģ: 03.11.2012
Bjork @ 12.01.2022 11:14
bet es domāju, ka UDI sacepās ne jau par 20%, bet gan par to, ka nelegāli uzturas tik ilgi, nesakārtojot dokumentus. Tev tā nešķita? Jo tā jau normāli varētu paskaidrot, ka nevaram dot tāpēc un tāpēc.

Man arī tā liekas, jo ja reiz tu esi konkrētā valstī, tur gribi dzīvot, tad arī no savas puses ir jāizrāda interese un jāsakārto visas formalitātes laicīgi un pēc tā kā nosaka konkrētās valsts likums.
Valsts ierēdņi arī izdara secinājumus un izvērtē situāciju, cik nopietni katrs attiecas pret viņu valsti un sistēmu.
Ja cilvēkam ir nopietni nolūki un vēlme, tad atrod laiku, lai sakārtotu visus dokumentus, tad arī ierēdņi var panākt pretī un palīdzēt visu nokārtot, viss slēpjas attieksmē.
12.01.2022 11:29 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Bjork @ 12.01.2022 11:14
bet es domāju, ka UDI sacepās ne jau par 20%, bet gan par to, ka nelegāli uzturas tik ilgi, nesakārtojot dokumentus. Tev tā nešķita? Jo tā jau normāli varētu paskaidrot, ka nevaram dot tāpēc un tāpēc.

Kivicham pasham jau gadiijumaa nevajadzeeja aiziet uz policiju peec bezterminja atljaujas un iziet plaushu rentgenu (nezinu, vai shii formalitaate veel ir, bet dazhi gadi atpakalj LV joprojaam bija smukaa rindinjaa kopaa ar Bulgaariju un Rumaaniju plaushu rentgenam obligaatajam)? Shis tachu jau tur ilgaak nekaa 3 meen.
12.01.2022 11:58 |
 
Reitings 737
Reģ: 14.12.2021
Bjork @ 12.01.2022 11:14
bet es domāju, ka UDI sacepās ne jau par 20%, bet gan par to, ka nelegāli uzturas tik ilgi, nesakārtojot dokumentus. Tev tā nešķita? Jo tā jau normāli varētu paskaidrot, ka nevaram dot tāpēc un tāpēc.
skatos, ka tā diskusija izdzēsta. Redzēju tikai pirmo ierakstu, un pie sevis nodomāju, ka ar 20% līgumu nekad nav bijis iespējams dabūt ID nr..tad viņai vajadzēja kārtot ģimenes apvienošanos vai reģistrēties uz citiem nosacījumiem. Jo Norgei pietiek savu cilvēku, kas dzīvo uz pabalstiem. Pilnīgi loģiski, ja strādā 20% būsi sociālā pabalsta pieprasītajs uzreiz kā dabūsi ID nr.
Un UDI (manuprāt) nekad nav izcēlies ar mega laipnību un baigo izskaidrošanu. Lasi likumdošanu, iesniedz visu precīzi,un viss būs.
12.01.2022 11:59 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Beztermiņa tagad dod tikai pēc 5 gadiem. Sākumā dod uz termiņu, pēc 5 gadi vari sniegt papīrus, ka gribi beztermiņa un pamatojumu, tad lemj, piešķirt vai nē.
Viņš var kārtot no D numuru uz ID, ja vien ir beztermiņa līgums. Te kāda minēja, ka uzreiz ID numuru dabūjis, bet es tam ļoti stipri šaubos, jo likumā tā nav un Norvēģija ļoti sarežģījusi formalitātes iebraucējiem. Pat svarīgu amatu pildot nedod ID uzreiz, jo, kad dēļ kovida laida tikai ID numurniekus, daudzi palika aiz borta, netika atpakaļ Norvēģijā.
Pie tam šobrīd grūti atrast arī darbu virs 60% slodzi. Daudzi daudzus gadus strādā ar līgumu, kur ir 10% slodze līgumā norādīta, jo tas nav kā Latvijā, cik ir tik ir. Norvēģijā, ja ir 10% līgums, tas ir, kas jānodrošina darba devējam, vari vairāk strādāt kaut 120% no slodzes. Bet, ja apgrozījums krītas vai sakasījies ar šefu, viņš var noņemt stundas un uzsēdināt uz 10%, jo tā darba līgumā atrunāts, tas ir minimums, kas darba devējam jānodrošina. Tāpēc arī UDI šķībi skatās uz 20% līgumu.
12.01.2022 12:09 |
 
Reitings 5602
Reģ: 20.08.2021
Susurrrrrs @ 12.01.2022 10:46

Shii jau visur liidzi velkas, ne soli neatkaapjas. Pat, kad tie jautaajumi Kivim IG tika uzdoti, shii iebaazaas pa vidu, ka Kivis esot viskolosaalaakais un nosheeroja IG, pati turpar seed blakus, taa vnk bija “savas teritorijas iechuraashana kaa sunenei”
Nez tur kaadas norveegjietes garaam mezham nestaigaa, kur Kivis straadaa vai ciemos nenaak pie citiem mezhstraadniekiem? Łena uzvilktu mini un spiidiigaas klikatas un skrietu pa dubljiem uz mezhu ieziimeet savu teritoriju.

Kur ta šī paskries ar savām alīša papēžu klikatiņām? Pilsētā vasarā vēl tādas ok, bet Norvēģijas kaut kādā miestā? Tad jau labāk būtu vienkārši labas kedas nopirkusi, ar kurām staigāt apkārt, vadāt bērnu, darboties!
Joprojām nesaprotu tā pirkuma vajadzības pienesumu, tāpat kā tie puscimdi ar tiem briežiem!
Lai vai Liene sevi pozicionē kā mom of 4, man aizdoma, ka viņa lāga nezina kas bērnam ir vajadzīgs katrā vecumposma, kādi attīstības procesi notiek!
12.01.2022 12:53 |
 
Reitings 5602
Reģ: 20.08.2021
Visā Skandināvijā ir tā teikt čakars ar papīru kārtošanu! Vajag darbu ar oficiālu līgumu. Man ir pieredze, ne tieši ar Norvēģiju, bet tā sistēma vairāk vai mazāk ir līdzīga, ari tas, ja ir viena no Skandināvijas valstīm id nr tad citā var vieglāk papīrus kartot. Man ar visu darba līgumu, oficiāliem papīriem no darba vietas, pagāja laiks kamēr atveru bankas kontu un id nr (pastāvīgo) sakārtoju!
Lienei vajag dabūt kaut pusslodzes darbu, bet oficiālu, tad var pamazām kaut ko kartot, bez līguma man šķiet nereāli kaut ko nokārtot! Un ja plāno tur palikt ilgu laiku, labāk sākt to darīt, neviens neko Lienes vieta nedarīs!
12.01.2022 12:59 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
McSara @ 12.01.2022 12:59
Visā Skandināvijā ir tā teikt čakars ar papīru kārtošanu! Vajag darbu ar oficiālu līgumu. Man ir pieredze, ne tieši ar Norvēģiju, bet tā sistēma vairāk vai mazāk ir līdzīga, ari tas, ja ir viena no Skandināvijas valstīm id nr tad citā var vieglāk papīrus kartot. Man ar visu darba līgumu, oficiāliem papīriem no darba vietas, pagāja laiks kamēr atveru bankas kontu un id nr (pastāvīgo) sakārtoju!
Lienei vajag dabūt kaut pusslodzes darbu, bet oficiālu, tad var pamazām kaut ko kartot, bez līguma man šķiet nereāli kaut ko nokārtot! Un ja plāno tur palikt ilgu laiku, labāk sākt to darīt, neviens neko Lienes vieta nedarīs!

Tak neko vinja nestraadaas, vinja tur vnk kvernees kaa kuuka, kameer Kivicham pieriebsies un izliks sho aaraa. Un taa kaa Norge ir Shengenaa vinja tur var bezgaliigi seedeet neoficiaali, kameer kaadus suudus nesavaara, piemeeram,neizskrien plika ar zilu aci aaraa no maaajas, kad shai ar tabureti iegaazh.
Ljena ir influencere un rakstniece, vinjas darbs ir vaakt aitas (oi-BITES) un raxtiit IG marasmaatiskus murgus (oi-iedvesmot sievietes, sniegt padomus).
Un bez Kivicha vinjai simtu gadus taa Norge nebuus vajadziiga, bez Kivicha kliidiis pa krogiem Latvijaa un meklees, kas uzkaaps virsuu.
12.01.2022 13:09 |
 
Reitings 5602
Reģ: 20.08.2021
Susurrrrrs @ 12.01.2022 13:09

Tak neko vinja nestraadaas, vinja tur vnk kvernees kaa kuuka, kameer Kivicham pieriebsies un izliks sho aaraa. Un taa kaa Norge ir Shengenaa vinja tur var bezgaliigi seedeet neoficiaali, kameer kaadus suudus nesavaara, piemeeram,neizskrien plika ar zilu aci aaraa no maaajas, kad shai ar tabureti iegaazh.
Ljena ir influencere un rakstniece, vinjas darbs ir vaakt aitas (oi-BITES) un raxtiit IG marasmaatiskus murgus (oi-iedvesmot sievietes, sniegt padomus).
Un bez Kivicha vinjai simtu gadus taa Norge nebuus vajadziiga, bez Kivicha kliidiis pa krogiem Latvijaa un meklees, kas uzkaaps virsuu.

Kā mani bijušie kolēģi agrāk teica, par nodokļu nemaksāšanu lielāks sods kā par slepkavību! Mana pieredze rāda, ka skandināvi ir ļoti godīgi, protams, ir jau arī visādi muhļitāji.
Liene pat nezina visas lietas, kad jau saka, cik Norvēģijā viss forši! Lai aiziet uz kādiem valsts departamentiem, uzreiz pazudīs #norgelover degsme!
Ja Lieņuku pieķers, ka viņa taisa (it kā) biznesu, nodokļu aģentūra ātri vien būs klāt!
12.01.2022 13:17 |
 
Reitings 120
Reģ: 20.07.2021
McSara @ 12.01.2022 12:53

Kur ta šī paskries ar savām alīša papēžu klikatiņām? Pilsētā vasarā vēl tādas ok, bet Norvēģijas kaut kādā miestā? Tad jau labāk būtu vienkārši labas kedas nopirkusi, ar kurām staigāt apkārt, vadāt bērnu, darboties!
Joprojām nesaprotu tā pirkuma vajadzības pienesumu, tāpat kā tie puscimdi ar tiem briežiem!
Lai vai Liene sevi pozicionē kā mom of 4, man aizdoma, ka viņa lāga nezina kas bērnam ir vajadzīgs katrā vecumposma, kādi attīstības procesi notiek!

Viņa jau sen vairs nav mom of 4. Tagad jau kādu laiku stāv, ka viņa ir tikai mom 😀
12.01.2022 13:18 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Liene vispar ar galvu nedoma. Uz jautajumiem ka ir ar nodoklu maksasanu vinas MLM "biznesos" 100% neatbildes!
Butu ar steigu meklejusi oficialu darbu, kaut pus slodze. Tas ir tikai laika jautajums, kad Kivim atnaks nakama muza mila un tad paliks ar vel plikaku dirsu.
12.01.2022 13:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits