KIVI(ČU) par visu. BEZTĒMA

 
Reitings 22
Reģ: 11.07.2020
Izdomāju kad vajadzētu izveidot tēmu par KIVI SĀGU.
18.07.2021 14:48 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
C00L Dzipsy @ 13.11.2021 11:02
Lieni nodod tie viņas Tevi, Jums, utt. Neviena no viņas piecām fanītēm nekad nav tā rakstījusi!

Starp citu, daudziem telefoniem automātiski autocorrect pārveido pareizi tos vārdus. Man arī pārveidot uz lielo burtu Tev , Tu , Jums , Jūs.
13.11.2021 11:45 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10569
Reģ: 29.01.2009
Es arī šeit un vispār rakstu Tu, Tev.. tas tā kā pieklājīgi. Varbūt es esmu Liene?
13.11.2021 12:22 |
 
10 gadi
Reitings 1386
Reģ: 13.02.2009
Scandinavian @ 13.11.2021 12:22
Es arī šeit un vispār rakstu Tu, Tev.. tas tā kā pieklājīgi. Varbūt es esmu Liene?

Es neesmu grammar nazi un bieži pieļauju kļūdas, bet arī tā vienmēr rakstu, jo tā reiz man skolā mācīja. Un tā ir pareizi. 😏
13.11.2021 17:18 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Ļenka! Nu tas nav Risotto! 🤦🏼‍♀️
13.11.2021 17:25 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.07.2020
C00L Dzipsy @ 13.11.2021 17:25
Ļenka! Nu tas nav Risotto! ??‍♀️

Rīsi klāt - Risotto :D
13.11.2021 17:30 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5013
Reģ: 03.11.2012
Lai Liene saka ko grib, bet pirmo reizi redzu tādu Risotto!
Par saldskabo mērci, vispār nekomentēšu 🙈😭😭
13.11.2021 17:34 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
jenna @ 13.11.2021 17:18

Es neesmu grammar nazi un bieži pieļauju kļūdas, bet arī tā vienmēr rakstu, jo tā reiz man skolā mācīja. Un tā ir pareizi. ?

Ja tev skolā mācīja vietniekvārdus "tu, jūs, utt." vienmēr rakstīt ar lielo burtu, tad tavā skolā skolotājai būtu pašai jāatkārto latviešu valodas pareizrakstība.
Vietniekvārdus "tu, jūs, utt." ar lielo burtu raksta tikai vēstulēs, iesniegumos, apsveikumos/ielūgumos.
Forumos, sms, messenger un citos sociālajos tīklos lielie burti nav jāizmanto. Tā ir parasta ikdienas saziņa. It sevišķi, ja vietniekvārds tiek attiecināts uz vairākām personām.
Ieteiktu atkārtot latviešu valodas pareizrakstību.
13.11.2021 17:36 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
C00L Dzipsy @ 13.11.2021 17:36

Ja tev skolā mācīja vietniekvārdus "tu, jūs, utt." vienmēr rakstīt ar lielo burtu, tad tavā skolā skolotājai būtu pašai jāatkārto latviešu valodas pareizrakstība.
Vietniekvārdus "tu, jūs, utt." ar lielo burtu raksta tikai vēstulēs, iesniegumos, apsveikumos/ielūgumos.
Forumos, sms, messenger un citos sociālajos tīklos lielie burti nav jāizmanto. Tā ir parasta ikdienas saziņa. It sevišķi, ja vietniekvārds tiek attiecināts uz vairākām personām.
Ieteiktu atkārtot latviešu valodas pareizrakstību.

Es arī esmu no tiem, kas raksta “Kā tev iet? Viss kārtībā?” nevis “Apbrīnoju ❤ Jūsu izturību. Jūs esat tik skaista 😚 un gudra! No Jums staro ⭐ ļoti daudz cilvēkmīlestības ♥! Mīlestība ❤❤❤ vienmēr uzvarēs!”
13.11.2021 17:55 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
C00L Dzipsy @ 13.11.2021 17:36

Ja tev skolā mācīja vietniekvārdus "tu, jūs, utt." vienmēr rakstīt ar lielo burtu, tad tavā skolā skolotājai būtu pašai jāatkārto latviešu valodas pareizrakstība.
Vietniekvārdus "tu, jūs, utt." ar lielo burtu raksta tikai vēstulēs, iesniegumos, apsveikumos/ielūgumos.
Forumos, sms, messenger un citos sociālajos tīklos lielie burti nav jāizmanto. Tā ir parasta ikdienas saziņa. It sevišķi, ja vietniekvārds tiek attiecināts uz vairākām personām.
Ieteiktu atkārtot latviešu valodas pareizrakstību.

Un tas nozīmē, ka forumos, sms, messenger ir aizliegts rakstit tos vārdus ar lielo burtu? 😂
Daudziem tas ir “iegājies” , ļoooooti daudziem un tas nav nekas slikts. Ja attiecināms uz vairākām personām “JŪS” ,tad tas cits stāsts.
13.11.2021 18:15 |
 
Reitings 395
Reģ: 04.06.2021
jamaika @ 13.11.2021 18:15

Un tas nozīmē, ka forumos, sms, messenger ir aizliegts rakstit tos vārdus ar lielo burtu? ?
Daudziem tas ir “iegājies” , ļoooooti daudziem un tas nav nekas slikts. Ja attiecināms uz vairākām personām “JŪS” ,tad tas cits stāsts.

Es sarakstēs ar līgavaini, mammu, draugiem vienmēr "Tu" rakstu ar lielo burtu, jā, labi, nav formālas vēstules, bet man tā šķiet patīkama norma ar ko izrādīt nelielu kripatu cieņas, daudzi mani pazīstamie arī to lieto. Neredzu tur neko nepareizu vai nosodāmu.
13.11.2021 18:25 |
 
Reitings 35248
Reģ: 11.02.2015
Labu tēmu pacēlāt, es par šo reizēm esmu aizdomājusies. Piekrītu COOL Dzipsi, "Tu" un "Jūs" piedien oficiālām uzrunām. Soc vidē - nu maksimums nepazīstamām personām tā rakstīt.
Kad man to kāds vienaudzis, paziņa raksta soc vidē, liekas āaarkārtīgi dīvaini. Vienmēr ir gribējies par to uzjautāt, jo nesapratu, kāpēc mani par kaut kādu bargo kundzi uzskata, ka tik formāli jāraksta? Bet interesanti bija izlasīt, kāds jums apsvērums tam apakšā 🙂
13.11.2021 18:42 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10569
Reģ: 29.01.2009
Šoreiz Džipsī mazliet pārspīlēja :)
13.11.2021 18:43 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
jamaika @ 13.11.2021 18:15

Un tas nozīmē, ka forumos, sms, messenger ir aizliegts rakstit tos vārdus ar lielo burtu? ?
Daudziem tas ir “iegājies” , ļoooooti daudziem un tas nav nekas slikts. Ja attiecināms uz vairākām personām “JŪS” ,tad tas cits stāsts.

Aizliegts, protams, ka nav, gribi raksti kaut vai vārda visus burtus ar lielajiem burtiem.
Runa ir par to, ka Liene vienmēr uzsver latviešu valodas pareizrakstību, citus izsmej, ja kāds raksta ar kļūdām. Kaut gan pati nepareizi izmanto vietniekvārdus. Un tās Lienes ievietotās, it kā fanu vēstules, ir identiskas ar Lienes pareizrakstības kļūdām.
Man netraucē, ja kāds izmanto vietniekvārdus un raksta ar lielajiem burtiem vietās kur tas nav jādara, bet, ja kāds to sāk pamatot ar latviešu valodas pareizrakstību, ka skolā tā esot mācīts, nu tad zeme atveries, ejiet atpakaļ un skolu.
Maza piebilde, ja tomēr vēlamies saglabāt latviešu valodu un tās pareizrakstību, tad tomēr būtu jāprotas rakstīt vārdus pēc piederības, neaizmirsīsim, ka no mums mācās bērni un tālāk jau bērnu bērni. Mazliet tomēr zūd jēga tiem vietniekvārdiem ar lielajiem burtiem, ja visur viņus bāžam un rakstam ar lielajiem burtiem.
13.11.2021 18:54 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
reina @ 13.11.2021 18:42
Labu tēmu pacēlāt, es par šo reizēm esmu aizdomājusies. Piekrītu COOL Dzipsi, "Tu" un "Jūs" piedien oficiālām uzrunām. Soc vidē - nu maksimums nepazīstamām personām tā rakstīt.
Kad man to kāds vienaudzis, paziņa raksta soc vidē, liekas āaarkārtīgi dīvaini. Vienmēr ir gribējies par to uzjautāt, jo nesapratu, kāpēc mani par kaut kādu bargo kundzi uzskata, ka tik formāli jāraksta? Bet interesanti bija izlasīt, kāds jums apsvērums tam apakšā ?

Man vienmēr ir licies, ka tie, kas Nenormāli iespringst par “pareizas valodas” lietošanu visur (onlainā, īsziņās, epastos) kaut ko baigi mēģina kompensēt sev ar to Latviešu valodas preskriptīvismu. Ķipa neko jēdzīgu par tēmu nevar pateikt, tad “vispār ‘tu’ rakstīt svešam cilvēkam ir nepieklājīgi” vai “‘Ķipa’ nav tāda vārda latviešu valodā. Cienīsim savu valodu”.
13.11.2021 19:07 |
 
Reitings 231
Reģ: 20.01.2021
Ja jau Liene ir tāds latviešu valodas guru, pareizi būtu rakstīt Risotto ar vistu saldskābajā (nevis saldskābā) mērcē. Un jā, tas nav risotto.
Man arī reizēm šķiet, ka viņa tās atbalstītāju pozitīvās vēstules raksta pati, vai vismaz kādu daļu no tām. Un vispār kas tā par modi, pārpublicēt katru cukuraino vēstuli ? Kaut kādi kompleksi. Domāju, daudzas influenceres saņem ik pa laikam atzinīgus vārdus, bet neesmu redzējusi, ka katru tik izsmisīgi pārpublicē, ja vien nav kāds Q&A. Liene par visām varītēm cenšas visiem ieskalot, cik viņa ir kolosāla, arī savus pašlavinošos poustus drukājot. Tā dara tikai kompleksaini cilvēki. Sevi tā visu laiku lielīt un celt saulītē ir dumji. Pašpietiekamas un ar sevi apmierinātas sievietes zina, ka viņas ir kolosālas, līdz ar to viņām nav vajadzība un nepieciešamiba katru dienu par to izmisīgi bļaustīties, cerībā, kā citi arī tam noticēs.
13.11.2021 20:43 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Karlsone @ 13.11.2021 20:43
Ja jau Liene ir tāds latviešu valodas guru, pareizi būtu rakstīt Risotto ar vistu saldskābajā (nevis saldskābā) mērcē. Un jā, tas nav risotto.
Man arī reizēm šķiet, ka viņa tās atbalstītāju pozitīvās vēstules raksta pati, vai vismaz kādu daļu no tām. Un vispār kas tā par modi, pārpublicēt katru cukuraino vēstuli ? Kaut kādi kompleksi. Domāju, daudzas influenceres saņem ik pa laikam atzinīgus vārdus, bet neesmu redzējusi, ka katru tik izsmisīgi pārpublicē, ja vien nav kāds Q&A. Liene par visām varītēm cenšas visiem ieskalot, cik viņa ir kolosāla, arī savus pašlavinošos poustus drukājot. Tā dara tikai kompleksaini cilvēki. Sevi tā visu laiku lielīt un celt saulītē ir dumji. Pašpietiekamas un ar sevi apmierinātas sievietes zina, ka viņas ir kolosālas, līdz ar to viņām nav vajadzība un nepieciešamiba katru dienu par to izmisīgi bļaustīties, cerībā, kā citi arī tam noticēs.

Tā daudzas dara, pārpublicē bieži vien. Es nebrīnos, ka Lienei tiešām ir atbalstītājas un tādas vēstules nav retums, ņemot vērā kā bieži vien viņai liek saldos komentārus bildēm.
13.11.2021 21:10 |
 
Reitings 35248
Reģ: 11.02.2015
Ķipa neko jēdzīgu par tēmu nevar pateikt, tad “vispār ‘tu’ rakstīt svešam cilvēkam ir nepieklājīgi” vai “‘Ķipa’ nav tāda vārda latviešu valodā. Cienīsim savu valodu”.

Ja ja, tieši tā 😅 kad argumentu vairs nav, sāk piesieties rakstībai. Man kādreiz kaitināja, bet tagad "nekustinu" pat tos sū* komentārus, kur no "parreizrakstības" acis asiņo 😅Latviešu valodas skolotāja, vai?
/Par dzīvesveidu izteikties kā cerībā, ka ņems vērā, kaut ko uzlabos savā uzvedībā, ir cita lieta, a ļa, kāpēc ir - nosacīti - ok (neaizejot galējībās) visas populārākās dievietes feiteru diskusijas. Tur vairāk psiholoģija iesaistīta. Un Lienes pat gadījumā redzams, ka sabiedrības nosodījums par uzvedības normu līmeņa paaugstināšanu strādā. Kā jau minēja, vismaz bērnam ratiņi un mantas parādījās 🙊 tā jau ir uzvara 👍😁/
13.11.2021 21:31 |
 
10 gadi
Reitings 1386
Reģ: 13.02.2009
C00L Dzipsy @ 13.11.2021 17:36

Ja tev skolā mācīja vietniekvārdus "tu, jūs, utt." vienmēr rakstīt ar lielo burtu, tad tavā skolā skolotājai būtu pašai jāatkārto latviešu valodas pareizrakstība.
Vietniekvārdus "tu, jūs, utt." ar lielo burtu raksta tikai vēstulēs, iesniegumos, apsveikumos/ielūgumos.
Forumos, sms, messenger un citos sociālajos tīklos lielie burti nav jāizmanto. Tā ir parasta ikdienas saziņa. It sevišķi, ja vietniekvārds tiek attiecināts uz vairākām personām.
Ieteiktu atkārtot latviešu valodas pareizrakstību.

Es teicu, ka vienmēr jāraksta ar lielo burtu, arī attiecinot uz vairākiem cilvēkiem?
Džipsī, vai patiešām personīgi atbildot konkrētam cilvēkam digitālajā vidē - gan foruma komentāros, gan privātās vēstulēs, vietniekvārdu pareizi rakstīt ar mazo burtu?
Tiešām nezināju, ka tagad skolās tā māca, jo manos laikos skaitījās pareizi arī neformālā saziņā uzrunājot konkrētu personu rakstīt “Tu” nevis “tu”. 🤷🏻‍♀️
Un es nemeklēju kašķi, mierīgi varam iztikt bez apvainojumiem vai uzbrūkošām frāzēm.
13.11.2021 22:00 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
https://failiem.lv/f/pwvabsp2r
Re kur kiviča advokāts Ruslans, kurš Madaru terorizēja, FB krāpnieku grupā ielikts dižais advokāts, nozadzis auto.
13.11.2021 22:05 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
jenna @ 13.11.2021 22:00

Es teicu, ka vienmēr jāraksta ar lielo burtu, arī attiecinot uz vairākiem cilvēkiem?
Džipsī, vai patiešām personīgi atbildot konkrētam cilvēkam digitālajā vidē - gan foruma komentāros, gan privātās vēstulēs, vietniekvārdu pareizi rakstīt ar mazo burtu?
Tiešām nezināju, ka tagad skolās tā māca, jo manos laikos skaitījās pareizi arī neformālā saziņā uzrunājot konkrētu personu rakstīt “Tu” nevis “tu”. ??‍♀️
Un es nemeklēju kašķi, mierīgi varam iztikt bez apvainojumiem vai uzbrūkošām frāzēm.

Tu taču apgalvo, ka tevi skolā tā mācīja un tā ir pareizi. Bet tas ir pretrunā ar latviešu valodas pareizrakstību! 🤦🏼‍♀️
Tev ielikt linku ar pareizrakstību vai pati sameklēsi?
13.11.2021 22:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits