KIVI(ČU) par visu. BEZTĒMA

 
Reitings 22
Reģ: 11.07.2020
Izdomāju kad vajadzētu izveidot tēmu par KIVI SĀGU.
18.07.2021 14:48 |
 
Reitings 92
Reģ: 31.10.2022
LilyLady @ 16.11.2022 14:26

Tieši nupat māmiņu forumā bija stāsts par parastu 6gadnieku (nebija īpašais bērns), kam ir pamperis gan pa nakti, gan pa dienu, un tur vēl vairākas mammas ar putām uz lūpām aizstāvēja pamperu būšanu teju skolas vecuma bērnam kā normālu parādību..... Skaidrs, ja bērnam ir veselības problēmas, tad tās risina, bet nekliedz, ka tas ir ok tik lielam cilvēkam joprojām pamperoties.
Par Lieni nav šaubu, ka tas ir tīrākais slinkums - negribas neko tam bērnam mācīt, negribas mainīt bikšeles un sekot līdzi, kamēr mazais kārtīgi apgūst šo lietu. Noteikti cer, ka dārziņš visu iemācīs.

Salīdzināji, 6gadnieku ar 2gadnieci? 2 gadi ir tik liela kā 6 gadi?!?!
Skaidrs, ka 6gadniekam pampers pa dienu un pat pa nakti jau nav normāli (jārisina to jau ar pediatru un, iespējams, psihologu). Bet kā var pārmest 2gadniekiem, ka staigā vēl ar pamperu?!
Stulbuma kalngals un te nav saistība ar Kivičlienes degradēto uzdzīvi. Jūs viņai nestāvat blakus un nezinat vai viņa piedāvā Miai podiņu vai nē. Un jūs nezinat, kā Mia uz to reaģē. Pietiek jau mom shaming par to, kas ir normāls!
16.11.2022 14:32 |
 
Patīk
Reitings 16083
Reģ: 09.12.2015
Un, jā, man ir bērni - viens iemācījās uz poda vecumā īsi pirms 2 gadiem, otrs uzreiz pēc 2.dzimšanas dienas. Bija vasara un laidām mājās bez pameriem, lai aiziet poda lietas. Neviens netika dresēts, tas vairāk vecākiem bija uzdevums pasekot tam līdzi, nomainīt kādu paladziņu, saslaucīt kādu peļķīti sākumā. Var saukt to par padomju metodi, bet es personīgi piekrītu uzskatam, ka ilgstoša pameru lietošana kaitē bērna reproduktīvajai veselībai nākotnē. Sevišķi puišiem.
Par tupām mucām runājot - ja tu audzini bērnus un esi tik agresīva, tad modernās audzināšanas metodes tev neko nav iemācījušas. Un Dzenīte paraugs - hahahahah, tad vispār viss ir skaidrs.
16.11.2022 14:38 |
 
Reitings 43
Reģ: 28.10.2022
maire @ 16.11.2022 14:18

Skaidrs ar tevi, augusi pēc padomju metodēm un joprojām arī domā, ka tādas metodes tiek kultivētas arī šodien. Ļoti aprobežoti un aizspriedumaini. Tam nav nekāda sakara ar slinkumu un nepietiekamu darbošanos! Katram bērnam ir atšķirīgas vēlmes, attīstība un vispār katram bērnam var būt savs cimperlīgums uz kaut ko. Ja agrāk dresēja tos nabaga bērniņus kā suņus, lai tikai būtu kā visi, jo citiem tā ir izdevīgi neatšķirties, tad tagad jau sen ir citas vadlīnijas. Katram bērnam ir savs laiks, kad labprātīgi dodas uz podu. Uzsvēršu vēlreiz, tam nav nekāda sakara ar slinkumu! Tupa tu esi un nekas vairāk. Tukša muca, kura cenšas te skaļi skanēt.
Cita lieta, ja tu te pļūtītu par to, ka bērns nekad nav redzams ar ēdienu kā tikai maisījuma pudeli, bet pavisam kas cits, kad tu vienkārši nodirs par to, kas ir normāli.
Un par to runāšanu arī visādi var būt. Ir bērni, kuri nerunā publikas priekšā, ir tādi, kuriem atverās valodiņa tikai ap 3 gadiem. Dzenīšu puikas arī ilgi normāli nerunāja, un kas par to?!

Es saprotu, ka esmu tevi personīgi aizvainojusi, tāpēc tāda agresija un 2 galējības “padomju dresūra” un “gaidīt un ļaut bērnam pašam visu izlemt”, vidusceļa nav, ok, tālākā diskusijā neiesaistos, vienalga palieku pie savām domām par šo būtni Ļenku, a par tevi man viedokļa diži nav.
16.11.2022 14:39 |
 
Reitings 92
Reģ: 31.10.2022
LilyLady @ 16.11.2022 14:38
Un, jā, man ir bērni - viens iemācījās uz poda vecumā īsi pirms 2 gadiem, otrs uzreiz pēc 2.dzimšanas dienas. Bija vasara un laidām mājās bez pameriem, lai aiziet poda lietas. Neviens netika dresēts, tas vairāk vecākiem bija uzdevums pasekot tam līdzi, nomainīt kādu paladziņu, saslaucīt kādu peļķīti sākumā. Var saukt to par padomju metodi, bet es personīgi piekrītu uzskatam, ka ilgstoša pameru lietošana kaitē bērna reproduktīvajai veselībai nākotnē. Sevišķi puišiem.
Par tupām mucām runājot - ja tu audzini bērnus un esi tik agresīva, tad modernās audzināšanas metodes tev neko nav iemācījušas. Un Dzenīte paraugs - hahahahah, tad vispār viss ir skaidrs.

Tavi bērni noteikti ir paraugs visam, citu bērnu nav? Tavai zināšanai ir bērni, kuriem ir arī savi uzskati par lietām un ir tādi, kuriem negribas tik ātri atmest tos pamperus. Bet tu salīdzināji 6gadnieku ar 2gadnieci, par ko te vēl runāt. Tāda pati tukšpaurīte kā Danielle, kurai bērnu nav, bet par visu zinās labāk. Jo atradīs vai nu padomju metodes vai salīdzinās ar saviem pūkdūkulīšiem. Varbūt tavi bērni toties paēst normāli neprot un cūko visu, kamēr citi viņu vecumā izmanto visus galda piederumus un prot daudz ko citu. Nevērtē visu pamperlietiņās, dārgā. Pamperi ir tūds un neviens tajos uz skolu neiet, lai tā satrauktos, ka gadu ātrāk vai vēlāk iemācās podiņā nokārtoties.
16.11.2022 14:43 |
 
Reitings 92
Reģ: 31.10.2022
Daniellle @ 16.11.2022 14:39

Es saprotu, ka esmu tevi personīgi aizvainojusi, tāpēc tāda agresija un 2 galējības “padomju dresūra” un “gaidīt un ļaut bērnam pašam visu izlemt”, vidusceļa nav, ok, tālākā diskusijā neiesaistos, vienalga palieku pie savām domām par šo būtni Ļenku, a par tevi man viedokļa diži nav.

Ko tu pļūti, ja tev vispār bērnu nav? Vidusceļš kā reiz ir, bet tu esi tajā dresūru galējībā un apsmej par to, kas ir normāli. Ar tevi arī tālāk nerunāšu, tāpat skaidrs, ka kārtējā bezbērnu dīvāna pirdēja, kas par visu zinās labāk.
16.11.2022 14:45 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5051
Reģ: 03.11.2012
Katrs bērns ir citādāks, cits būs ar mieru atteikties no pampera jau divos gados, cits vēlāk! Es vispār nesaprotu, kāda jēga to vispār ir apspriest?!
Un es uzskatu tieši pretēji, tās mātes, kuras ātrāk grib pieradināt bērnu iet uz podiņa IR vienkārši slinkas! Jā, tieši tā, slinkas! Ātrāk grib atkratīties no visām klapatām, kas saistītas ar pamperiem, pat ja bērns vēl nav gatavs iet uz podiņa. Bet redz, ir jau ērtāk, ka nav jāmaina pamperi, vienmēr jāņem līdzi salvetes utt., nav jātērē lieki nauda….
Piemēram, mans dēls, no pamperiem atteicās pats pēc četru gadu dzimšanas dienas. Es viņam neko nespiedu, viss notika bez stresa un ļoti organiski. Jā, bija reizes, kad mēģinājām iet ārā bez pampera un tās visas reizes beidzās ar apčurāšanos un kārtējo “metienu atpakaļ”, ka vispār atsakās iet ārā utt. Bet lēnā garā viss aizgāja un galvenais, ka bez piespiešanas un stresa!
Mācīt var daudz un dikti, bet ja bērns pats nav tam gatavs, tad tas ir jārespektē, nevis jāieņem galvā, ka viss - kā 2 gadi, tā jāmācās iet uz podiņa, nekādi pamperi!
16.11.2022 14:55 |
 
Patīk
Reitings 16083
Reģ: 09.12.2015
maire @ 16.11.2022 14:32

Salīdzināji, 6gadnieku ar 2gadnieci? 2 gadi ir tik liela kā 6 gadi?!?!
Skaidrs, ka 6gadniekam pampers pa dienu un pat pa nakti jau nav normāli (jārisina to jau ar pediatru un, iespējams, psihologu). Bet kā var pārmest 2gadniekiem, ka staigā vēl ar pamperu?!
Stulbuma kalngals un te nav saistība ar Kivičlienes degradēto uzdzīvi. Jūs viņai nestāvat blakus un nezinat vai viņa piedāvā Miai podiņu vai nē. Un jūs nezinat, kā Mia uz to reaģē. Pietiek jau mom shaming par to, kas ir normāls!

Nekas netiek pārmests bērnam, tā nav bērna vaina, ka piedzimusi Kiviču ģimenē. Bet tas, ka mazā netiek aprūpēta atbilstoši vecumam, visu laiku bijis redzams pat ar neapbruņotu aci - kura normāla māte vēl ar zīdaini vazājās pa nakts ballītēm, kurš vēl nepilnu divu gadu vecumā "iegrieza'' tēva kviekšanas koncertus. Tagad laikam beidot dabūjuši pa mizu, un plekste tup mājās ar mazo.
Bet tā knupja pudele ar maisījumu...par sakodienu, par zobu veselību arī mātīte pat neaizdomājas. Galu galā tai dzeguzei jau ir 3 pamesti bērni. Jaunākajam toreiz bija 6-7 gadi tikai. Tā, ka, ja kāds te nāk un stāsta, ka Liene, iespējams, ir pilnīgi normāla māte, ticamības moments tam nav visai augsts.
16.11.2022 15:11 |
 
Reitings 2243
Reģ: 19.05.2022
Te pamperi un pudele un bērna pīkstieni iet roku rokā. Viss ir saistīts. Ja bērns ietu uz wc, tad runātu vismaz pāris vārdus, grauztu burkānu un nebūtu tik bāls un apātisks.
Tā, ka ir tā kā IR.
Man visvairāk žēl, ka tv to redz ( to nevar neredzēt), un ignorē, filmējot tik tālāk.
16.11.2022 15:14 |
 
Reitings 486
Reģ: 07.04.2022
Kivičs noņirdza džeku, ka nodod taru, bet pats savāca depozīta talonu! Vienkārši zemāk nav kur vairs krist!
16.11.2022 15:15 |
 
Patīk
Reitings 16083
Reģ: 09.12.2015
maire @ 16.11.2022 14:43

Tavi bērni noteikti ir paraugs visam, citu bērnu nav? Tavai zināšanai ir bērni, kuriem ir arī savi uzskati par lietām un ir tādi, kuriem negribas tik ātri atmest tos pamperus. Bet tu salīdzināji 6gadnieku ar 2gadnieci, par ko te vēl runāt. Tāda pati tukšpaurīte kā Danielle, kurai bērnu nav, bet par visu zinās labāk. Jo atradīs vai nu padomju metodes vai salīdzinās ar saviem pūkdūkulīšiem. Varbūt tavi bērni toties paēst normāli neprot un cūko visu, kamēr citi viņu vecumā izmanto visus galda piederumus un prot daudz ko citu. Nevērtē visu pamperlietiņās, dārgā. Pamperi ir tūds un neviens tajos uz skolu neiet, lai tā satrauktos, ka gadu ātrāk vai vēlāk iemācās podiņā nokārtoties.

Ai, kā šis tevi trigerē. Pat saturīgus argumentus nevari izdomāt, bet vienkārši apsaukājies. Fui,cik prasta mātīte. 🥱
16.11.2022 15:20 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3911
Reģ: 31.10.2010
Par to bālumu - nu Mia ir riža. Vai tad nav tā, ka rudmatainiem cilvēkiem parasti ir bālāka āda, nekā citiem?
16.11.2022 15:23 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Man savu bērnu nav, nav ar ko salīdzināt. Bet salīdzināt varu ar vairākiem desmitiem radu un paziņu bērnu. No tiem vairākiem desmitiem tikai viens līdzinajās Miai. Šobrīd bērnam ir nedaudz pāri 3 gadiem un diagnoze - autisma iezīmes, ir speciālas nodarbības, speciāls dārziņš utt, bet nekāda pilnīga izveseļošanās nespīd, tikai iekļaušana sabiedrībā. Un, jā, 3 gadi bija lūzuma punkts, kad audzītes sacēla traci, lai sūta uz specdārziņu un visas mermelētajas ar stāstiem, ka zina kādu, kurš sāka runāt 7 gados, pēkšņi pieklusa. Ar konkrētu diagnozi ilgi vilcinājās arī bērnu psihiatrs un audiologopēds, jo tā nebija uzstādāma, bija cerība uz to,ka vienkārši iekavēta attīstība. Jā, māte nav alkāne, bet gan ļoti aizņemta sieviete.
Te tas bērns nekādam speciālistam nav atrādīts, iznemot ģimenes ārstu, kurš konveijeriski pajauta, kā iet, nosver un seko vakcīnām. Plus māte ir alkāne ar putniem galvā, un putni galvā iedzimst lielākoties. Pagaidīsim vēl kādu gadiņu un tad redzēsim, kam tad forumā galu galā bij taisnība.
16.11.2022 15:27 |
 
Reitings 501
Reģ: 14.10.2022
Neko nesaku, ka bērni vēlāk sāk staigāt bez pampera. Tas ir labāk nekā sačurāta visa bd grupiņa. Man viens bērns 1.5gadā jau bija bez pampera, otrs tikai 4gados tā ka pavisam bez pamera un bez starpgadījumiem ārpus mājas. Bet man bērns nestaigāja pīkstēdams ar piena pudeli 2.5gados. Bet šeit ir tāds komplekts ka bomba-nerunā, pampers, pudele. Es ļoti ceru ka mūsdienās tā nav norma! Bērniem tādā vecumā pamazām jau māca visas lietas. Nevis iegrūž zīdaiņu mantas un paši tik dzer.
16.11.2022 15:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5051
Reģ: 03.11.2012
Minelūše @ 16.11.2022 15:23
Par to bālumu - nu Mia ir riža. Vai tad nav tā, ka rudmatainiem cilvēkiem parasti ir bālāka āda, nekā citiem?

Jā ir tā, var pat nebūt izteikti rudmatains, bet ar to gēnu (ja vienam no vecākiem ir rudi mati), tad arī āda mēdz būt bālāka nekā visiem.
Un no pieredzes varu teikt, ka viņiem pat nepiestāv skaistais vasaras iedegums, labāk izskatās ja ir bālāki nekā nosauļojušies + jāuzmanās no apdegšanas, jo āda ir jūtīgāka.
16.11.2022 15:31 |
 
Reitings 755
Reģ: 03.11.2022
Krizdole @ 16.11.2022 09:03

Bērnam taču būs rafaello kastīte, ar ko paspēlēties

Ak dievs….šitas bija labs,tiešām 🤣🤣🤣🤣👍
16.11.2022 15:35 |
 
Reitings 2884
Reģ: 05.12.2021
Esmu jau minējusi, ka manam bērnam un Miai ir mēneša starpība. Un, lai gan man arī viņš ir vēl pamperu nēsātājs, un es vienmēr esmu bijusi par to, ka katrs attīstās savādāk,kaut kas tur īsti labi nav. Un maisījums kā pamatēdiens vispār ir ļoti crazy. Ņemot vērā, ka mazie šajā vecumā ļoti strauji attīstās un aug un ēd vienkārši nonstop
16.11.2022 16:23 |
 
10 gadi
Reitings 3800
Reģ: 29.01.2009
Zaicik @ 16.11.2022 10:37
Vai.. vesela sērija, kā slavenais Kivičs nodod taru. Un pat iemācīs Lienīti. Nu super. Tas nemaz nav tik viegli. Manam bērnam vajadzēja veselas 5sekundes, lai ieraudzītu kur spiest, lai dabūtu čeku. Bet tu to varēsi! Cik saprotu, tad nākošā sērija būs par to kā Lienīte mācās nodot pudeles? Būs jau atkal 40 iekrājušās. Un galvenais, ka mēs visi uzzinājām, ka Norvēģijā arī nodod taru. Nu to nu gan neviens nezināja. Pirmo reizi dzirdu ka arī citās valstīs nodod taru.
Kivičs dzerot tikai zaļos, tie sarkanie Cēsinieki tur bija vairāk nekā zaļie ? čalis pats arī ar Minhauzenu draugos, tā izskatās.
Lieņuks savā jaunākaja postā min, ka nepatīm slimot, ka daudz darāmā. Ilgi domāju, kas gan bezdarbniecei tik ļoti daudz kas darāms. Skaidrs, pudeles jāiet nodot. 😅 Un lienīt, necenties visiem iestāstīt, ka Andrīts izdzer tikai divus alus pa vakaru un tās bundžas ir iekrājušās. Visi tāpat zin, ka jūs dzerat regulāri. Pat ne dzerat, bet plostojat vairākas dienas.
16.11.2022 17:09 |
 
Reitings 5947
Reģ: 29.03.2022
vivii @ 16.11.2022 14:55
Katrs bērns ir citādāks, cits būs ar mieru atteikties no pampera jau divos gados, cits vēlāk! Es vispār nesaprotu, kāda jēga to vispār ir apspriest?!
Un es uzskatu tieši pretēji, tās mātes, kuras ātrāk grib pieradināt bērnu iet uz podiņa IR vienkārši slinkas! Jā, tieši tā, slinkas! Ātrāk grib atkratīties no visām klapatām, kas saistītas ar pamperiem, pat ja bērns vēl nav gatavs iet uz podiņa. Bet redz, ir jau ērtāk, ka nav jāmaina pamperi, vienmēr jāņem līdzi salvetes utt., nav jātērē lieki nauda….
Piemēram, mans dēls, no pamperiem atteicās pats pēc četru gadu dzimšanas dienas. Es viņam neko nespiedu, viss notika bez stresa un ļoti organiski. Jā, bija reizes, kad mēģinājām iet ārā bez pampera un tās visas reizes beidzās ar apčurāšanos un kārtējo “metienu atpakaļ”, ka vispār atsakās iet ārā utt. Bet lēnā garā viss aizgāja un galvenais, ka bez piespiešanas un stresa!
Mācīt var daudz un dikti, bet ja bērns pats nav tam gatavs, tad tas ir jārespektē, nevis jāieņem galvā, ka viss - kā 2 gadi, tā jāmācās iet uz podiņa, nekādi pamperi!

Es netaisos kādu aizvainot, bet šis stāsts un vēl citas lietas man liekas ļoti dzirdēts, atsauc atmiņā pazīstamu cilvēku.
16.11.2022 17:13 |
 
Reitings 72
Reģ: 16.11.2022
Ja šis forums tiešām tiek lasīts, ceru nepalikt nepamanīta - lūdzu, lūdzu, rūpējieties par bērna zobu veselību, it sevišķi, ja piena maisījuma pudele ir ikdiena. Nepaslinkojiet un izpucējiet vismaz no rītiem un vakaros, lai pēc tam nav jālamājas, ka valsts zobārstniecība ir briesmīga, kad bērnam zobi būs nopuvuši, un pirmā pieredze pie zobārsta būs nevis iepazīšanās vizīte, kā tam šajā vecumā vajadzētu jau būt, lai izvairītos no traumām uz mūžu, bet zobu glābšana pilnajā narkozē.
16.11.2022 18:43 |
 
Reitings 23045
Reģ: 18.08.2022
Ja ar to bernu kads runātu ,darbotos viss butu ok!
Bet tur jau tā lieta ,ka Kivis tik sutina alinjus un skatas basīti kamer atlūzt tur pat un Liene konstanti stalko Madaru,raksta komentarus fb un skatas Kivim mutē,vienigais ko bernam sāka ir “mazinjs kukū “gan jau tas berns pat nezin savu vardu !
16.11.2022 18:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits