Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai drīkst naudu pārskaitīt no viena konta uz otru

 
Reitings 54
Reģ: 27.10.2015
Sveiki. Plānoju atvērt Swedbank kontu. Pašlaik man ir Seb bankas konts. Tātad man ir radies jautājums. Swedbank kontu vēlētos izmantot kā krāšanas kontu. No seb bankas vēlētos pārskaitīt uz swdbankas kontu summu, kas ir lielāka par 1425 eiro. Un plus katru mēnesi es vēl turpinātu skaitīt dažādas naudas summas uz šo kontu. Es visur internetā lasu, ka, lai nebūtu jāmaksā IIN, gadā drīkst pārskaitīt tikai 1425 eiro. Es nesaprotu - tas atiecas arī uz šādiem gadījumiem, kad tu pats sūti naudu no sava viena konta uz otru? Ļoti forši būtu, ja kāds gudrs cilvēciņš varētu mani apskaidrot :)
21.05.2021 22:35 |
 
Reitings 161
Reģ: 26.08.2015
Skaiti sev cik gribi, bet ja apgrozījums kontā pārsniedz 15000 eur, tad ziņas aiziet VID. Bankām šādos gadījumos ir pienākums ziņot.
Jāmaksā nodokļi skaitot pašai sev nekas nav. Ja tev ir atsauce uz šādu normu, iemet linku.
21.05.2021 22:45 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Kāds mērķis atvērt citā bankā kontu?
Savā bankā var atvērt otru kontu uz kuru skaitīt naudu un krāt.
Ja tev ienākumi ir stabili un pierādāmi, tad nebūtu jābūt problēmām. Ja gadījumā VID veiks pārbaudi, spēt pamatot naudas izcelsmi.
Skaties, lai tavi izdevumi nepārniedz ienākumus. Ja saņem visu algu oficiāli uz vienu bankas kontu, vari droši sadalīt šo naudas summu kaut uz desmit bankas kontiem. Bet kur tas ieguvums? Jēga?
21.05.2021 22:52 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Galvenais nenorādi "Aivaram dzimšanas dienā" māsas darbā visi metās kolēģim un par piečuku banka draudēja, ja nepaskaidros, kas par Aivaru, tad bloķēs kontus.
22.05.2021 00:28 |
 
10 gadi
Reitings 483
Reģ: 29.01.2009
Bjork @ 22.05.2021 00:28
Galvenais nenorādi "Aivaram dzimšanas dienā" māsas darbā visi metās kolēģim un par piečuku banka draudēja, ja nepaskaidros, kas par Aivaru, tad bloķēs kontus.

Kas tā par banku? Es lasīju (avotu gan neatceros), ka VID var pieprasīt pierādījumus, kas šādi pārskaitījumi iztērēti mērķim. Piemēram, ja sametas ceļojumam un visi nosūta naudu vienam cilvēkam "Ceļojumam", VID var pieprasīt pierādījumus (kaut kādās situācijās vai nejaušas atlases veidā, ja izpildās kaut kādi nosacījumi), ka saņemtā nauda patiešām iztērēta šādam mērķim un nav ienākums, par ko jāmaksā nodoklis.
Bet augstāk minētais neattiecas uz autores situāciju, jo nodoklis nav jāmaksā skaitot naudu starp saviem kontiem.
22.05.2021 00:45 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
tankiste @ 22.05.2021 00:45

Kas tā par banku? Es lasīju (avotu gan neatceros), ka VID var pieprasīt pierādījumus, kas šādi pārskaitījumi iztērēti mērķim. Piemēram, ja sametas ceļojumam un visi nosūta naudu vienam cilvēkam "Ceļojumam", VID var pieprasīt pierādījumus (kaut kādās situācijās vai nejaušas atlases veidā, ja izpildās kaut kādi nosacījumi), ka saņemtā nauda patiešām iztērēta šādam mērķim un nav ienākums, par ko jāmaksā nodoklis.
Bet augstāk minētais neattiecas uz autores situāciju, jo nodoklis nav jāmaksā skaitot naudu starp saviem kontiem.
DNB bija, bet pamatojums par informācijas pieprasījumu bija uz ASV izdotām sankcijām pret Lembergu. Domāju, ka kārtējais filtrs, kas izsijā visu maksājumus.
Seku nekādu nebija un es pati uztvertu kā kuriozu gadījumu.
22.05.2021 01:02 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Protams, ka nav jāmaksā nodoklis. Kad pārsniedzu 1500 mēnesī, man otra banka prasīja konta izrakstu no pirmās bankas, bet tā bija viņu iekšējā politika. Aizgāju uz filiāli un man noņēma ierobežojumus ienākošiem maksājumiem.
22.05.2021 08:55 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Ja tavi ienākumi ir oficiāli, t.i. no tiem nomaksāti visi vajadzīgie nodokļi, tad savu ienākumu ietvaros vari skaitīt cik gribi, kaut miljonus.
22.05.2021 08:59 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Drīkst, protams. Ja ienākumi ir oficiāli, tad problēmām nevajadzētu būt. Jautājums par summām. Ja tagad 1x pārskaitīsi 1400€ nekas traks jau nenotiks. Ja to darīsi ik nedēļas, tad jautājumi var rasties. Ja nauda ko pàrskaitīsi būs zem 500€ ik mēnesi, tad to nepamanīs. Bet labāk atvērt vienā bankā kontu un tur arī operēt ar saviem oficiālajiem ienākumiem.
22.05.2021 13:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits