30+ nav bērnu

 
Reitings 143
Reģ: 24.10.2018
Sveikas!
Man ir 30 un vēljoprojām nav bēru un tā īsti nemaz viņus negribas.
Vai Jums arī ir zināmas sievietes 30+ kuras ir bez bērniem un tos nemaz neplāno.(pat kad jaunāka biju teicu ,ka man bērni nebūs) gadiem ejot nekas nav mainījies, nevēlos arī šobrīd.
Šķiet, ka tiešām es tāds izņēmums,jo visapkārt visām draudzenēm jau sen ir bērni,ģimene.
20.05.2021 13:28 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Nekad neienāktu prātā pat tuvai draudzenei jautāt vai plāno ģimenes pieaugumu, ja pati neko nav stāstījusi, jo nekad nevar zināt, kas slēpjas apakšā- veselības problēmas vai nevēlēšanās utt. Darbā ar šādu jautājumu kolēģe saraudināja kolēģi, jo smaga tēma. Un cilvēkiem nekad nebūs gana, no sākuma jautās, kad precēsies, tad jautās par pirmo bērnu un tad sāksies, ka vajag māsiņu/ brālīti.
21.05.2021 23:45 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
antillope, no sirds paldies! Patīkami lasīt tādus vārdus! ❤
22.05.2021 00:04 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
PRADACANDY @ 21.05.2021 23:45
Nekad neienāktu prātā pat tuvai draudzenei jautāt vai plāno ģimenes pieaugumu, ja pati neko nav stāstījusi, jo nekad nevar zināt, kas slēpjas apakšā- veselības problēmas vai nevēlēšanās utt. Darbā ar šādu jautājumu kolēģe saraudināja kolēģi, jo smaga tēma. Un cilvēkiem nekad nebūs gana, no sākuma jautās, kad precēsies, tad jautās par pirmo bērnu un tad sāksies, ka vajag māsiņu/ brālīti.

Tieši tā! Labi, kas tad man. Bērnus negribu, tāpēc, ja kāds kaut ko jautā, tad štrunts ar visu, man nav problēmu atbildēt. Bet ir taču sievietes, kuras bērnus izmisīgi vēlas, bet nevar pie tādiem tikt. Vai nu neauglība vai nu kādas citas veselības problēmas, vai nu vēl kāds iemesls. Līdz ar to man liktos tik netaktiski kādai sievietei vispār uzdot šo jautājumu, jo man nav ne jausmas kas notiek otra cilvēka dzīvē un dvēselē. Varbūt vienkārši nevēlas bērnus, bet varbūt problēma ir dziļāka un ar tādu jautājumu varu aizskart sāpīgu, smagu tēmu. Katrā ziņā man prieks lasīt komentārus šajā diskusijā. Ja agrāk šis temats bija bez maz vai tabu tēma mūsu sabiedrībā, tad tagad var just progresu un to, ka paliekam iecietīgāki un saprotošāki viens pret otru. Un tajā arī slēpjas mūsu - sieviešu - spēks. :)
22.05.2021 00:08 |
 
Reitings 103
Reģ: 07.04.2021
Miaa @ 21.05.2021 23:28
Man 30, bērnu nav un nekad nebūs. To, ka negribu bērnus, sapratu jau tad, kad vēl pati biju bērns un ar gadiem šī pārliecība tikai nostiprinās.
Savukār lan4iks2020 ir šajā diskusijā lieliski demonstrē to, cik aprobežota ir tā sabiedrības daļa, kurai patīk šādās tēmās vienmēr sākt uzdot jautājumus: un ko darīsi vecumdienās? Kāda tavai dzīvei jēga bez bērniem? Un ko teiks tavs partneris? Bērni satur laulību! Visas, kuras negrib bērnus, ir egoistes! Un tā tālāk, un tā joprojām. Interesanti, ka parasti tādas personas neaprobežojas tikai ar bezbērnu sieviešu kaunināšanu un atsevišķās situācijās ķeras klāt arī tām, kurām ir bērni: tikai viens bērns? Kad būs otrs? O, jums ir puika? Kad būs puikam māsiņa? Nu, padomājiet, jums jau gandrīz pie 40, varbūt vēl kādu bērniņu? Tādām personām nekad nebūs gana, jo liksies, ka vienmēr un visur vajag iebāzt savu viedokli (kuru, kā likums, tādas personas uzskata kā vienīgo un pareizo). Man tikai gribas teikt, ka, ja kāds uzskata, ka cilvēka dzīvei bez bērniem nav jēga, man ļoti žēl tas, cik skumja ir šī cilvēka dzīve un pasaules uztvere. Nobeigumā gribu teikt tikai to, ka nevienai sievietei, ne tai, kura negrib bērnus, ne tai, kura grib, nav jāatskaitās citiem par savu dzīvi un izdarītajām izvēlēm. Jo nevienam citam nav nekāda daļa gar mūsu reproduktīvajām tiesībām. Priekā, dāmas!
+++ Ka vienmer piekritu katram tavam vardam. Kadreiz domaju,ka man noteikti bus 2-3 berni. Esmu jaunaka no 3 masam un vienmer esmu gribejusi sev mazako brali,kaut masu. Ar lielako prieku palidzeju draudzenem ar mazakajam masam un braljiem,kad man bija 8-12 gadi. Parlaimiga njemos ar tiem,stumu stundam ratus pa pagalmu kamer draudzenes, kuram tika uzkrauta shi “nasta” dauzijas un spelejas. Visi laimigi! Palidzeju masam ar vinju berniem,kad tie bija mazi. Vedu uz Zoo,teatri,cirku,juru,pastaigas. Njemu pie sevis uz weekendiem,lai vinju vecaki var padraiskoties vai ari macities(masa studeja.) Pirku drebes un rotaslietas par lielam summam. Izlikos ka 2.mamma uz viesiem 100% Bija forshi un tas neatsita velmi ari man kadreiz kljut par mati. Bet dzive ir iegrozijusies ta,ka bija 100 un 1 lieta darama. Un tad viena bridi es sapratu,ka laikam vairs negribu. Reali riebas visi tusinji ar radiem,jo vienmer uzdeva vienu un to pashu jautajumu. Man ir ljoti sarezgitas attiecibas ar tevu. Vinjs nekad nav macejis izradit savas jutas. Attiecibas bija tevs-boss,kuram jaatskaitas par visu un protams jauzvedas labi. Kljudities nedrikst nekad! Es parstaju ar vinju kontakteties,jo vinjs reali pie katras tikshanas man pieprasija mazbernus. Man tas bija par smagu. Nesen tikamies. Vinjs pateica,ka es dzivoju tukshu dzivi,jo man nav bernu. Noklausijos parmetumu juru par visu. Un cik pilna ir vinja dzive,ja vinjs nespej but milosh Tevs un dot meitai beznosacijuma milestibu bez kaut kadiem uzstadijumiem? Ok,esmu sieviete bez berniem. Bet,ja es butu lezbiete? Vinsh noteikti atteiktos no manis. Pec tikshanas ar vinju nereali izraudajos,jo pirms tas ljoti sevi shaustiju par to,ka netiekamies. Jutos ljoti vainiga. Vairs ne. Gjimenes saites ir pilnigs suds! Es uzturu attiecibas tikai ar tiem gjimenes locekljiem,ar kuriem ir veseligas attiecibas,un kuri man neuzspiez kaut kadu pareizo dzives modeli. Un viena no tiem ir mana mamma ❤️ Dazus gadus atpakal uz ielas dzirdu savu vardu un nevaru saprast,kas ta par sievieti,kura mani sauc. Vinja “Es Ilze!” Parshkjiirstu Visas iespejamas Ilzes galva un vienalga nesaprotu,tad vinja pasaka,kur macijamies kopa 1 gadu. Ok,atpazinu ar lielam grutibam. Bija ljoti slaida meitene ar smalkiem kauliem un pec 2 berniem parvertas par sivenmati. Saprotot,ka es vinju neatpazinu delj lieka svara,aizbildinas ar sedodhu darbu. Un sakas superartilerija ar neskaitamiem ljoti privatiem jautajumiem. Precejusie? Berni? Kapec ne? Negribi? Bljaviens! Neesam nekadas tuvas draudzenes,lai butu tadi jautajumi! Es vinjai neuzdevu pat 1. Pati visu izstastija. Man riebjas shis prastums. Uzdot 30 gadigai sievietei jautajumu kapec vel nav bernu. Tas liecina,ka vai nu jautatajs ir stulbs un bez bez takta sajutas vai ari speciali grib aizskart iespejami man sapigu temu redzot cik labi es izskatos. Man ir draudzene,kura diemzel par mammu kljut nevar. Samierinajas. Majas ir virs, Orientalais kakjis,Tojpincers un papagailis,kursh gan njaud,gan rej. Virs vinju mil un fakts,ka nekljus par vecakiem,vinju nesatrauc,jo blakus ir ista sieviete,kura piepilda vinja dzivi nevis berni. Un Kopa vinji ir jau 20 gadus.
22.05.2021 01:05 |
 
Reitings 103
Reģ: 07.04.2021
La Volpe @ 22.05.2021 01:05
+++ Ka vienmer piekritu katram tavam vardam. Kadreiz domaju,ka man noteikti bus 2-3 berni. Esmu jaunaka no 3 masam un vienmer esmu gribejusi sev mazako brali,kaut masu. Ar lielako prieku palidzeju draudzenem ar mazakajam masam un braljiem,kad man bija 8-12 gadi. Parlaimiga njemos ar tiem,stumu stundam ratus pa pagalmu kamer draudzenes, kuram tika uzkrauta shi “nasta” dauzijas un spelejas. Visi laimigi! Palidzeju masam ar vinju berniem,kad tie bija mazi. Vedu uz Zoo,teatri,cirku,juru,pastaigas. Njemu pie sevis uz weekendiem,lai vinju vecaki var padraiskoties vai ari macities(masa studeja.) Pirku drebes un rotaslietas par lielam summam. Izlikos ka 2.mamma uz viesiem 100% Bija forshi un tas neatsita velmi ari man kadreiz kljut par mati. Bet dzive ir iegrozijusies ta,ka bija 100 un 1 lieta darama. Un tad viena bridi es sapratu,ka laikam vairs negribu. Reali riebas visi tusinji ar radiem,jo vienmer uzdeva vienu un to pashu jautajumu. Man ir ljoti sarezgitas attiecibas ar tevu. Vinjs nekad nav macejis izradit savas jutas. Attiecibas bija tevs-boss,kuram jaatskaitas par visu un protams jauzvedas labi. Kljudities nedrikst nekad! Es parstaju ar vinju kontakteties,jo vinjs reali pie katras tikshanas man pieprasija mazbernus. Man tas bija par smagu. Nesen tikamies. Vinjs pateica,ka es dzivoju tukshu dzivi,jo man nav bernu. Noklausijos parmetumu juru par visu. Un cik pilna ir vinja dzive,ja vinjs nespej but milosh Tevs un dot meitai beznosacijuma milestibu bez kaut kadiem uzstadijumiem? Ok,esmu sieviete bez berniem. Bet,ja es butu lezbiete? Vinsh noteikti atteiktos no manis. Pec tikshanas ar vinju nereali izraudajos,jo pirms tas ljoti sevi shaustiju par to,ka netiekamies. Jutos ljoti vainiga. Vairs ne. Gjimenes saites ir pilnigs suds! Es uzturu attiecibas tikai ar tiem gjimenes locekljiem,ar kuriem ir veseligas attiecibas,un kuri man neuzspiez kaut kadu pareizo dzives modeli. Un viena no tiem ir mana mamma ❤️ Dazus gadus atpakal uz ielas dzirdu savu vardu un nevaru saprast,kas ta par sievieti,kura mani sauc. Vinja “Es Ilze!” Parshkjiirstu Visas iespejamas Ilzes galva un vienalga nesaprotu,tad vinja pasaka,kur macijamies kopa 1 gadu. Ok,atpazinu ar lielam grutibam. Bija ljoti slaida meitene ar smalkiem kauliem un pec 2 berniem parvertas par sivenmati. Saprotot,ka es vinju neatpazinu delj lieka svara,aizbildinas ar sedodhu darbu. Un sakas superartilerija ar neskaitamiem ljoti privatiem jautajumiem. Precejusie? Berni? Kapec ne? Negribi? Bljaviens! Neesam nekadas tuvas draudzenes,lai butu tadi jautajumi! Es vinjai neuzdevu pat 1. Pati visu izstastija. Man riebjas shis prastums. Uzdot 30 gadigai sievietei jautajumu kapec vel nav bernu. Tas liecina,ka vai nu jautatajs ir stulbs un bez bez takta sajutas vai ari speciali grib aizskart iespejami man sapigu temu redzot cik labi es izskatos. Man ir draudzene,kura diemzel par mammu kljut nevar. Samierinajas. Majas ir virs, Orientalais kakjis,Tojpincers un papagailis,kursh gan njaud,gan rej. Virs vinju mil un fakts,ka nekljus par vecakiem,vinju nesatrauc,jo blakus ir ista sieviete,kura piepilda vinja dzivi nevis berni. Un Kopa vinji ir jau 20 gadus.
Kads uzrakstija,ka berni satur gjimeni? Neko vinji nesatur,ja gjimenes ka tadas nav. Virietis,sieviete un berns ne vienmer = gjimene. Biezi vien tie ir 3 atseviski cilveki tevs,mate un berns. Daudzas sievietes ar bernu megina noturet virieti. Man bija absoluti otrada situacija. Viens no maniem bijushajam virieshiem gribeja noturet mani ar bernu. Mums attiecibas bija krize un es biju gandriz gatava no vinja aiziet. To apzinoties, vinsh megjinaja iet talak par partraukto dzimumaktu,it ka netishi beigt mani un velak ar adatu ( pirms sexa) caurdurt prezervativus. To saprotot,momentali sakravaju savas mantas un aizgaju.
22.05.2021 01:20 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
La Volpe, ļoti skumji lasīt par to, ka tētis nesaprot un nepieņem tavus lēmumus, taču prieks, ka esi sapratusi, ko vēlies no dzīves un ka dzīvo tā, lai būtu harmonijā ar sevi. No sirds novēlu tev visu to labāko!
Par laimi, mana ģimene vienmēr atbalstījusi manu lēmumu neradīt bērnus un būt brīvai no attiecībām, tāpēc pārsvarā sanācis saskarties ar maz pazīstamu vai pilnīgi nepazīstamu cilvēku replikām par to, ka esmu egoiste, izniekoju savu dzīvi, ka vecumdienās būšu viena utt.. Pēdējos pāris gadus es nodarbojos ar brīvprātīgo darbu, iesaistos dažādos projektos un šo gadu laikā esmu redzējusi gana daudz. Sākot ar pansionātos aizmirstiem, nevienam nevajadzīgiem vecīšiem (no kuriem daudziem ir bērni un mazbērni) un beidzot ar novārtā atstātiem bērniem, pusaudžiem no nelabvēlīgām ģimenēm, kuri klaiņo apkārt, lieto alkoholu vai narkotiskās vielas. Un mana sirds sažņaudzas, apzinoties, ka ir bērni, kuriem vairs nav vajadzīgi viņu vecie, nevarīgie vecāki. Un ka ir vecāki, kuriem nav vajadzīgi viņu bērni. Iespēju robežās esmu centusies palīdzēt dažādiem cilvēkiem un turpināšu to darīt, jo tas ir mans aicinājums. Jā, varbūt kāds teiks, ka esmu egoiste, ka izniekoju savu dzīvi tikai tāpēc, ka man nav bērnu, taču man gribas ticēt, ka būšu savā dzīvē iedvesmojusi un palīdzējusi pietiekami daudziem cilvēkiem, lai vecumdienās, atskatoties uz savu dzīvi, varētu teikt, ka neesmu to nodzīvojusi velti. Uzskatu, ka katram dzīvē ir savs aicinājums un ka katrs pats izvēlas savu dzīves ceļu, un neviens nav tiesīgs nosodīt otra cilvēka dzīvi un dzīves laikā pieņemtās izvēles. Iecietība, sapratne un savstarpēja cieņa ir tās lietas, kuras ir tik svarīgas attiecībās vienam ar otru un ar līdzcilvēkiem.
22.05.2021 02:42 |
 
10 gadi
Reitings 705
Reģ: 16.08.2009
Sveika.
Man nav tālu līdz 30 un esmu no tām sievietēm kura negrib bērnus. Un tādu arī nebūs. Satiku arī vīrieti 30+ un mūsu vēlmes sakrīt. Mēs šajā gadījumā esam egoisti un gribam dzīvot tikai sev,negribam pakārtot savu laiku vēl kādam,gribam būt neatkarīgi. Jūtamies laimīgi tāpat :)))
22.05.2021 07:52 |
 
Reitings 438
Reģ: 21.01.2021
Es piekrītu, ka ja pašai apmierina izvēle neradīt bērnus, tad ne par ko nav jāsatraucas. Netaktiskajiem jautātājiem jāatcērt rupji, ja citādāk nesaprot. Zinu, cik sāpīgi ir, kad kāds prasa par bērniem pāris mēnešus pēc spontānā aborta, tāpēc man nenāk ne prātā kādam kaut ko jautāt. Ja gribēs, paši izstāstīs.
22.05.2021 10:24 |
 
Reitings 69
Reģ: 03.07.2020
Vai nav jocīgi, ka tie, kas grib dzīvot egoistiskas dzīves (nevis nevar, tas ir, kas cits) nereti tēlo patriotus? Tāda, nu, ir jaunā 90/00-tajos dzimušo paaudze izaudzināta - bērni ir klapatas, ne dzimtas/valsts turpinājums, pie pirmajām grūtībām emigrē uz sakārtotākām zemēm, ne cīnās par savu vietu šeit pat un sakārto savu valsti.
22.05.2021 10:48 |
 
Reitings 164
Reģ: 26.08.2015
lan4iks2020 @ 22.05.2021 10:48
Vai nav jocīgi, ka tie, kas grib dzīvot egoistiskas dzīves (nevis nevar, tas ir, kas cits) nereti tēlo patriotus? Tāda, nu, ir jaunā 90/00-tajos dzimušo paaudze izaudzināta - bērni ir klapatas, ne dzimtas/valsts turpinājums, pie pirmajām grūtībām emigrē uz sakārtotākām zemēm, ne cīnās par savu vietu šeit pat un sakārto savu valsti.

Nav tas jocīgi. Viena vērtību sistēma sabruka, cita netika ieviesta un rezultāts ir koncentrācija pašiem uz sevi kā augstāko vērtību. Viss, kas mazina komfortu un baudas ir traucēklis. Sekss tiek padarīts par sportu un izklaidi.
Vienā brīdī, kad apziņa mainās, ir jau par vēlu un tad jāturas pie vecās pārliecības, lai nebūtu sev jāatzīst kļūdas. Principā nav jēga diskutēt šeit. Uzskati, ka bērni nav vajadzīgi aiziet līdz ar šiem cilvēkiem un dzīvot turpina bērni, kuru vecāki tā nedomāja. Ja mūsu vecāki būtu domājuši tikai par sevi, tad arī mēs šeit nebūtu. Ja ir veselības problēmas, protams, līdzjūtība.
Pa to laiku Nigērijā dzimst 5 - 12 bērni ģimenē, citur Āfrikā mazāk un ir skaidrs, ka tā masa ar laiku iespiedīsies arī Eiropā un te viss būs savādāk.
22.05.2021 11:08 |
 
10 gadi
Reitings 383
Reģ: 27.03.2014
Mani tā kaitina, ka kads uzskata, ka bērni jādzemdē, kaut vai vienu. Vai, piemēram, sievietei nav izdevies izveidot veiksmīgas attiecības, bet kāds dot padomu - vismaz dzemdē bērnu priekšs sevis, tipa būs vismaz bērns un nebūsi viena. Un lai nebūtu tāda neveiksminiece bez vīra. Ko nozīmē "priekšs sevis"?! Vai tas nav egoistiski? Katram cilvēkam ir tiesības izlemt kā dzīvot, kur dzīvot, precēties vai dzemdēt. Un tas, ka tev vīrs pie sāna un 3 bērni, tevi nepadara labāku par kādu citu. Galvenais ir būt laimīgam.
22.05.2021 13:59 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
lan4iks2020 @ 22.05.2021 10:48
Vai nav jocīgi, ka tie, kas grib dzīvot egoistiskas dzīves (nevis nevar, tas ir, kas cits) nereti tēlo patriotus? Tāda, nu, ir jaunā 90/00-tajos dzimušo paaudze izaudzināta - bērni ir klapatas, ne dzimtas/valsts turpinājums, pie pirmajām grūtībām emigrē uz sakārtotākām zemēm, ne cīnās par savu vietu šeit pat un sakārto savu valsti.

Atvainojos, bet nu kas tev par daļu? Mani vienmēr fascinē tie lielie patrioti, kuri mīl ārzemēs dzīvojošajiem lasīt morāli par to, ka, redz, viņi ir gļēvuļi, jo izvēlējušies labāku dzīvi, nevis palikuši un cīnījušies. Bet kāpēc vispār kādam būtu jānodzīvo sava vienīgā dzīve par kaut ko nemitīgi cīnoties? Manuprāt, jebkurš cilvēks vēlas labāku dzīvi gan sev, gan savai ģimenei, gan bērniem, tāpēc, ja kādā vietā nav iespējams sev nodrošināt vēlamos dzīves apstākļus, šie cilvēki izvēlas doties tur, kur zina, ka varēs dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi. Dzīve ir tikai viena un, diemžēl, otra dzīve nevienam no mums netiks dota. Tad kādēļ kādam būtu jādzīvo, visu laiku par kaut ko cīnoties? Ja vēlēšanās nodzīvot savu vienīgo dzīvi tā, kā pats to vēlies, ir egoisms, lai nu tā būtu. Bet tu droši turpini cīnīties un dzemdēt valstij bērnus. Vecumdienās varēsi sev uzsist pa plecu par labi padarītu darbu.
22.05.2021 15:35 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Latvijā dzimušajiem vispār ir maz iemeslu būt patriotiem.
22.05.2021 15:45 |
 
Reitings 498
Reģ: 20.11.2019
Interesanta tēma :)
Es piekrītu, ka katram ir tiesības būt laimīgam neatkarīgi no ģimenes stāvokļa un bērnu skaita. Pati sev kožu mēlē, lai nepajautātu jebkādu lieku jautājumu, ne tikai par bērniem.
Mans super personīgais novērojums, ka meitenes, kuras saka, ka negrib bērnus ap 35 gadiem sāk pārdomāt. Vai arī ir neveiksmīgas attiecības, nav laimīgas, bet līdzko laimīgi iemīlas mazie ar klāt. Bet tas mans subjektīvais.
Viena lieta, kas man totāli besī - ja tev ir bērni, tev nav sava dzīve, tu kalpo bērnam, tu neēsi brīva, tu nevari spontāni ceļot, tu sēdi mājās u.t.t. Kas ir pilnīgas muļķības, jo nu ja man tagad piedāvātu braukt ceļojumā es stundas laikā sakrāmētu somas un būtu lidostā. Kino otrdienas pēcpusdienā? Ok, ejam. Vīna vakars jebkurā darba dienā - ok. Šopings, nesteidzīgas pusdienas, jūtmala vasarā, slēpot ziemā. Nu nezinu, kura karjeriste ko tādu var atļauties regulāri, kur nu ceļojumā braukt nesaņemot atļauju no vadības (būsim godīgas, lielākā daļa ir darbinieki kādā uzņēmumā).
Otra kategorija ir sievietes, kurām bail no sava ego atteikšanās, tad sākās tie teksti, ka dzemdības ir briesmīgas, kakas pretīgas, bērni briesmoņi. Es nesaprotu, kāpēc tā jāsaka, jo tas viss ir dabīgi un es piemēram nenormāli lepojos, ka es izdzīvoju divas grūtniecības un dzemdības, pārkāpu savu komforta zonu un attīstījos kā cilvēks.
Bet kā jau teicu, katram sava izvēle, bet abām pusēm ir jādomā, ko saka. Gan ko māmiņas saka sievietēm, kas izvēlējušās būt bez bērniem, gan pretējā virzienā, galu galā radām nākamo paaudzi, kas strādas un maksās nodokļus ✌🏼
22.05.2021 16:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits