Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

HELP! Matu izkrišana

 
Reitings 113
Reģ: 07.05.2020
Heii! Man mati pašai ir nereāli biezi no dabas, cilvēki ir pat domājuši, ka parūka... Taču pēdējo 3 mēnešu laikā novēroju, ka pie saknēm vairs nav tik kupli, vairāk pieplakuši. Bet arī joprojām nevarēju sūdzēties, domāju, varbūt vitamīni jāpadzer. Tomēr tagad šķiet, ka krīt arvien vairāk. Pie trihologa aiziešu, bet apskataties to bildi, ko ieliku un pasakiet savu viedokli: tas daudzums, kas man tagad pēc matu mazgāšanas izkrita, ir normāls?
20.04.2021 01:58 |
 
Reitings 113
Reģ: 07.05.2020
 
Reitings 347
Reģ: 15.01.2020
Vai tu pirms mazgāšanas matus izķemmē un cik reizes dienā tos ķemmē?Izskatās paliels tas kušķis. Vai pašai ir kāda nojausma, kas pa pēdējo pusgadu varēja stipri mainīties ikdienā?stress, uzturs vēl kaut kas? varbūt vēl sezonālais ietekmē.
man gan nav tik biezu matu, bet ievēroju ,ka pavasarī un vēlā rudenī tie izkrīt vairāk, tad arī liekās, ka izskatās tādi pieplakuši.
20.04.2021 02:53 |
 
Reitings 113
Reģ: 07.05.2020
Seina @ 20.04.2021 02:53
Vai tu pirms mazgāšanas matus izķemmē un cik reizes dienā tos ķemmē?Izskatās paliels tas kušķis. Vai pašai ir kāda nojausma, kas pa pēdējo pusgadu varēja stipri mainīties ikdienā?stress, uzturs vēl kaut kas? varbūt vēl sezonālais ietekmē.
man gan nav tik biezu matu, bet ievēroju ,ka pavasarī un vēlā rudenī tie izkrīt vairāk, tad arī liekās, ka izskatās tādi pieplakuši.
Jā, es ar tagad sāku domāt, ka varbūt tas no tā, ka covid laikā sanāk vairāk turēt matus mājās copē un mazliet retāk mazgāt. un tad, kad izmazgāju izkrīt takā pa 2 nokavētajām reizēm 😁 bet man mazliet iznāk ārā arī vnk, ja izķemmēju tpc es cenšos par daudz neķemmēt. Sākumā domāju, ka tas no tā, ka negriezu matus ilgi un tie sašķeltie gali, bet tagad apgriezu pāris nedēļas atpakaļ un krīt joprojām. Nu citādi nekas nav mainījies.
20.04.2021 03:08 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Lieto rīcineļļu uz matiem
20.04.2021 08:44 |
 
Reitings 164
Reģ: 24.02.2021
Kolagēnu padzer.
Tas, ka matus retāk mazgā, nebūs iemesls. Ne par velti frizieri matus "lauž" un ilgāku laiku nemazgā.
20.04.2021 09:15 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Varbūt pārāk daudz matus turi ciešā copē vai gumijā? Matiem tas ļoti nepatīk, vismaz maniem. Uz nakti matus izlaižu, vienmēr izķemmēju. Ja pārāk daudz lietoju matu gumijas, mati vairāk krīt ārā.
20.04.2021 10:11 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
Pirms trihologa iesaku ar ģimenes ārsta nosūtījumu pārbaudīt: dzelzi, aknu rādītājus, D vitamīnu, hormonus. Pilnu asinsainu. Man arī pirms aptuveni gada nu tādiem pašiem kušķiem krita ārā, naktīs murgoju, ka pliki pleķi jau uz pakauša ir. Trūka dzelzs. Izdzēru kursu ar dzelzi u.c. vitamīniem, izslēdzu kofeīnu, cukuru, miltus.
Ārēji matiem 1x nedēļā lieku ricīneļļas un dadžu eļļas maskas (tieši iemasē galvas ādā, nevajag visā garumā), vismaz reizi dienā kārtīgi izmasēju galvas ādu. Tagad mati krīt ārā tikai tik, cik normas robežās.
20.04.2021 12:33 |
 
Reitings 799
Reģ: 09.12.2019
Man tieši šī paša problēma bija laika periodā novembris - februāris. Katru reizi, kad pieskaros matiem varēju izvilkt tik daudz matus ārā, arī mazgājot un ķemmējot. Biju pārbijusies. Bet tad aizgāju pie ģimenes ārstes (ne matu dēļ, par to nesanāca pakonsultēties), iedeva nosūtījumu uz analīzēm (parastajām). Bija ļoti zems dzelzs un D vitamīna līmenis. Tagad jau kādu laiku lietoju dzelzi un D vitamīnu, mati tik pat kā nekrīt vairs ārā (pāris dienā). Bet nemācēšu atbildēt vai matu izkrišana bija saistīta ar dzelzi. Biju arī pie frizieres nesen, viņa teica, lai neuztraucos, katram cilvēkam cikliski pienāk periods, kurā mati strauji izkrīt (ik pēc ~7 gadiem). Katram tie cikli, protams, ir citādāki. Friziere arī teica, ja ļoti uztraucos, tad labāk aiziet pie dermatologa, nevis pie trihologa, jo ar trihologu bieži vien nākas vilties.
Veiksmi! :)
20.04.2021 13:11 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Man diez gan ilgu laiku krita ārā, tas pat nebija cikliski, bet non-stop gadu no vietas. Sāku lietot D vitamīnu + matu vitamīnus un mati beidzot ir piebremzējuši ar to krišanu. Ievēroju, ka ķemmē paliek mazāk izkritušo, kā arī vannā pēc mazgāšanas ir ievērojami mazāk. Domāju lielākā mana problema bija ar D vitamīna deficītu.
20.04.2021 14:33 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
Mati bieži vien ir pirmais signāls, ka organismam kaut kā trūkst. Atliek noskaidrot, kā tieši.
20.04.2021 14:36 |
 
Reitings 113
Reģ: 07.05.2020
C00L Dzipsy @ 20.04.2021 10:11
Varbūt pārāk daudz matus turi ciešā copē vai gumijā? Matiem tas ļoti nepatīk, vismaz maniem. Uz nakti matus izlaižu, vienmēr izķemmēju. Ja pārāk daudz lietoju matu gumijas, mati vairāk krīt ārā.
jā, es tā arī domāju. protams, tas nav vienīgais iemesls, bet pastiprina noteikti. es vnk nevaru pastaigāt ar izlaistiem pa māju, man tik neērti kkā 😁
20.04.2021 15:11 |
 
Reitings 113
Reģ: 07.05.2020
Minelūše @ 20.04.2021 14:36
Mati bieži vien ir pirmais signāls, ka organismam kaut kā trūkst. Atliek noskaidrot, kā tieši.
nju vot tur tā lieta, ka nekādi vitamīni/minerāli netrūkst. ir taisītas nesen analīzes un arī padzēru pēdējos mēnešus vitamīnus. tagad vēl pirmās saulainās dienas - no rītiem, kamēr nav tik kaitīgi UV, sēžu saulītē, uzsūcu arī D vitamīnu.
20.04.2021 15:13 |
 
Reitings 113
Reģ: 07.05.2020
Permanenta @ 20.04.2021 13:11
Man tieši šī paša problēma bija laika periodā novembris - februāris. Katru reizi, kad pieskaros matiem varēju izvilkt tik daudz matus ārā, arī mazgājot un ķemmējot. Biju pārbijusies. Bet tad aizgāju pie ģimenes ārstes (ne matu dēļ, par to nesanāca pakonsultēties), iedeva nosūtījumu uz analīzēm (parastajām). Bija ļoti zems dzelzs un D vitamīna līmenis. Tagad jau kādu laiku lietoju dzelzi un D vitamīnu, mati tik pat kā nekrīt vairs ārā (pāris dienā). Bet nemācēšu atbildēt vai matu izkrišana bija saistīta ar dzelzi. Biju arī pie frizieres nesen, viņa teica, lai neuztraucos, katram cilvēkam cikliski pienāk periods, kurā mati strauji izkrīt (ik pēc ~7 gadiem). Katram tie cikli, protams, ir citādāki. Friziere arī teica, ja ļoti uztraucos, tad labāk aiziet pie dermatologa, nevis pie trihologa, jo ar trihologu bieži vien nākas vilties.
Veiksmi! :)
Paldies! Ļoti noderīga atbilde :) Un forši, ka tev pārgāja šī problēma
20.04.2021 15:14 |
 
Reitings 113
Reģ: 07.05.2020
Poncons112 @ 20.04.2021 12:33
Pirms trihologa iesaku ar ģimenes ārsta nosūtījumu pārbaudīt: dzelzi, aknu rādītājus, D vitamīnu, hormonus. Pilnu asinsainu. Man arī pirms aptuveni gada nu tādiem pašiem kušķiem krita ārā, naktīs murgoju, ka pliki pleķi jau uz pakauša ir. Trūka dzelzs. Izdzēru kursu ar dzelzi u.c. vitamīniem, izslēdzu kofeīnu, cukuru, miltus.
Ārēji matiem 1x nedēļā lieku ricīneļļas un dadžu eļļas maskas (tieši iemasē galvas ādā, nevajag visā garumā), vismaz reizi dienā kārtīgi izmasēju galvas ādu. Tagad mati krīt ārā tikai tik, cik normas robežās.
akk, jā. nu vienīgais tad tā kafija, ar ko grēkoju. bet no visiem dzīves prieciņiem tak neatteikšos to matu dēļ 😁 dzeru tikai 1 dienā, tpc gan jau būs ok. paldies par ieteikumiem!!
20.04.2021 15:17 |
 
10 gadi
Reitings 98
Reģ: 07.03.2011
Placentas ampulas ārīgi,vitamīnus iekšķīgi-A,E vitamīni,D vitamīns obligāti,llāt var osteocare.D vitamīnu saulītē uzņemt pietiekoši nav reāli,jādzer papildus.Plus vēl selēns matiem ļoti labs vai kādus kompleksos.Bet principā,ja tā pēkšņi sāka izkrist,tad var būt,ka hormoni vainīgi,noteikti jāieplāno vizīte pie ārsta 🙂
20.04.2021 20:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits