Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Paaugstināts pulss

 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Labvakar!
Zinu, ka forums ir klaču, nevis dakteru :) Un pie kardiologa pieraksts arī būs, tomēr, varbūt kāda zinoša dāma vai zinošs kungs var apmierināt manu ziņkārību - par ko var liecināt paaugstināts pulss? Kā to samazināt bez medikamentiem? Esmu 21 gadu jauna. Asinsspiediens man ir 120/70, reizēm pēc fiziskām aktivitātēm 125/80, bet augstāks gan nekad nav bijis, taču pulss...
Miera stāvoklī 85-95, reizēm pat 100. Pēc fiziskām aktivitātēm pat līdz 115.
Agrāk nepievēršu uzmanību tam, līdz noskaidroju, ka paaugstināts pulss neesot labi sirdij...
14.04.2021 20:40 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Pulss vai asinsspiediens, jo tie ir dažādi rādījumi, ko saktās kopā!?
Man, personīgi, pāris mēnešus atpakāļ arī bija paaugstināts asinspiediens neiprotamu iemeslu dēļ un lai to mazinātu es izdomāju nodot asinis. Tas manā gadījumā nelīdzēja, taču pavisam nejauši nedaudz vēlāk noskaidroju, ka mana augstā asinspiediena pamata bija tāda vienkārša lieta kā minerālvielu trūkums, jeb konkrētāk kālija trūkums. Iedzēru pusi tējkarotes Kālija hlorīda(Potassium chloride) un problēma pazuda.
Kālijs tiek arī pievienots asinsspiediena zālēm... Ja Tu spēj iegādāties tādu sāli, tad nevajag pārspīlēt un nevajag pirkt aptiekā, jo tur tas maksā ļoti dārgi par ļoti mazām devām. Es sūtīju ebay.co.uk
Bet varbūt vaer dabūt šeit:
https://bruve.lv/product/piedevas/kalija-hlorids/
14.04.2021 21:31 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Man pirms kāda laiciņa ar to bija problēmas. Daktera krēslā vienu brīdi bija šausmīgi paaugstināts un pēc 5min strauji pazeminājās , + ilgsotši bija nogurums, bezspēks. Ko ārsts? Nu neko, protams. Aizsūtīja uz asinsvadu pārbaudi, pabraukt man uz trennažiera un neko neatklāja. Pārgāja pats no sevis, nu vismaz noguruma vairs nav.
14.04.2021 22:08 |
 
Reitings 6878
Reģ: 16.02.2021
Tas cilvēkiem mēdz notikt pavasarī, uz laika maiņu. Pavisam nopietni. Jo vecāks cilvēks paliek, jo to var vairāk izjust. Kādu gadu vairāk, kādu mazāk. Ja pāriet pats no sevis pēc mēneša vai diviem, tad nav ko uztraukties. Padzerat vitamīnus, kuru trūkst, lai organismam vieglāk.
14.04.2021 22:43 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Mercury6 @ 14.04.2021 22:43
Tas cilvēkiem mēdz notikt pavasarī, uz laika maiņu. Pavisam nopietni. Jo vecāks cilvēks paliek, jo to var vairāk izjust. Kādu gadu vairāk, kādu mazāk. Ja pāriet pats no sevis pēc mēneša vai diviem, tad nav ko uztraukties. Padzerat vitamīnus, kuru trūkst, lai organismam vieglāk.

Jā. Man tas bija tieši pavasarī. Nekad, nekad nav bijis citos gadalaikos.
15.04.2021 07:54 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Redrose @ 15.04.2021 07:54

Jā. Man tas bija tieši pavasarī. Nekad, nekad nav bijis citos gadalaikos.
tas saskan ar manu minerālvielu pieredzi. Jo kālijs ir dārzeņos un pavasaris ir tas laiks, kad samazinās iespējas to uzņemt.
15.04.2021 08:08 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
.Putns. @ 14.04.2021 21:31
Pulss vai asinsspiediens, jo tie ir dažādi rādījumi, ko saktās kopā!?
Man, personīgi, pāris mēnešus atpakāļ arī bija paaugstināts asinspiediens neiprotamu iemeslu dēļ un lai to mazinātu es izdomāju nodot asinis. Tas manā gadījumā nelīdzēja, taču pavisam nejauši nedaudz vēlāk noskaidroju, ka mana augstā asinspiediena pamata bija tāda vienkārša lieta kā minerālvielu trūkums, jeb konkrētāk kālija trūkums. Iedzēru pusi tējkarotes Kālija hlorīda(Potassium chloride) un problēma pazuda.
Kālijs tiek arī pievienots asinsspiediena zālēm... Ja Tu spēj iegādāties tādu sāli, tad nevajag pārspīlēt un nevajag pirkt aptiekā, jo tur tas maksā ļoti dārgi par ļoti mazām devām. Es sūtīju ebay.co.uk
Bet varbūt vaer dabūt šeit:
https://bruve.lv/product/piedevas/kalija-hlorids/

Kļūda. Kāliju var dzert veselu tējkaroti dienā, bet ne ilgstoši-Tad kad vajag.
Augstam asinsspiedienam ir arī liels daudzums citu cēloņu:
Smēķēšana(biezas asinis un sašaurināti asinsvadi)
liekais svars
Fiziskas aktivitātes trūkums
Par daudz alkohola
Par maz sporta
Stress
Vecums
Gēni
15.04.2021 08:23 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
- Paātrināts pulss pamazām bojā sirdi.
- Ideāls pulss miera stāvoklī ir vidēji 60 jeb no 50 līdz 70 sitieniem minūtē.
- Pārāk ātri sirdspuksti nogurdina sirdi, tā noveco daudz straujāk un vieglāk ļaujas dažādām slimībām.
- Ja sirds pukst ātri, tā nesaraujas, kā nākas, nenotiek pilnīga organisma apasiņošana un rodas neliela hipoksija jeb skābekļa trūkums, ātrāk zūd asinsvadu elasticitāte, asinsvadu sieniņas kļūst daudz jutīgākas un rodas tā saucamā endotēlija disfunkcija. Tas nozīmē, ka uz tām daudz vieglāk var izgulsnēties holesterīns, paverot ceļu aterosklerozei.
- Paātrinātu sirdsdarbību nereti var izraisīt ar sirdi un asinsvadiem nesaistītas slimības, piemēram, pastiprināta vairogdziedzera hormonu darbība, anēmija jeb mazasinība, kad pazeminātā hemoglobīna līmeņa dēļ organisms netiek pietiekami apgādāts ar skābekli un sirds, paātrināti darbojoties, cenšas sagādāt vajadzīgo skābekļa daudzumu.
- Jādodas pie kardiologa un jāpārliecinās, vai sirds darbība ir ritmiska, jo aiz strauja pulsa reizēm var slēpties aritmija. Jāveic sirds izmeklējumi – ultrasonogrāfija jeb ehokardiogrāfija, slodzes tests, kura laikā ārsts reģistrē pacienta asinsspiediena un sirds frekvences maiņu atkarībā no slodzes lieluma, vai Holtera monitorēšana jeb 24 stundu elektrokardiogramma. Ja izmeklējumi uzrādīs kādas pārmaiņas sirds asinsvados, pacientam būs jālieto medikamenti vai jāveic invazīvas manipulācijas, bet koronāras sirds slimības gadījumā – arī zāles, kas bremzē sirdsdarbību.
15.04.2021 10:15 |
 
Reitings 8
Reģ: 15.04.2021
C00L Dzipsy @ 15.04.2021 10:15
- Paātrināts pulss pamazām bojā sirdi.
- Ideāls pulss miera stāvoklī ir vidēji 60 jeb no 50 līdz 70 sitieniem minūtē.
- Pārāk ātri sirdspuksti nogurdina sirdi, tā noveco daudz straujāk un vieglāk ļaujas dažādām slimībām.
- Ja sirds pukst ātri, tā nesaraujas, kā nākas, nenotiek pilnīga organisma apasiņošana un rodas neliela hipoksija jeb skābekļa trūkums, ātrāk zūd asinsvadu elasticitāte, asinsvadu sieniņas kļūst daudz jutīgākas un rodas tā saucamā endotēlija disfunkcija. Tas nozīmē, ka uz tām daudz vieglāk var izgulsnēties holesterīns, paverot ceļu aterosklerozei.
- Paātrinātu sirdsdarbību nereti var izraisīt ar sirdi un asinsvadiem nesaistītas slimības, piemēram, pastiprināta vairogdziedzera hormonu darbība, anēmija jeb mazasinība, kad pazeminātā hemoglobīna līmeņa dēļ organisms netiek pietiekami apgādāts ar skābekli un sirds, paātrināti darbojoties, cenšas sagādāt vajadzīgo skābekļa daudzumu.
- Jādodas pie kardiologa un jāpārliecinās, vai sirds darbība ir ritmiska, jo aiz strauja pulsa reizēm var slēpties aritmija. Jāveic sirds izmeklējumi – ultrasonogrāfija jeb ehokardiogrāfija, slodzes tests, kura laikā ārsts reģistrē pacienta asinsspiediena un sirds frekvences maiņu atkarībā no slodzes lieluma, vai Holtera monitorēšana jeb 24 stundu elektrokardiogramma. Ja izmeklējumi uzrādīs kādas pārmaiņas sirds asinsvados, pacientam būs jālieto medikamenti vai jāveic invazīvas manipulācijas, bet koronāras sirds slimības gadījumā – arī zāles, kas bremzē sirdsdarbību.

Kādus savārstījumus tu raksti? 50 normāls pulss? Tā jau ir bradikardija. Normāls pulss ir 60-90x/min un fizisku aktivitāšu laikā ir normāli, ja pulss ir virs 100. Vēlētos pajautāt, ar ko tu mērīji pulsu, jo viedpulsteņi, piemēram, nebūs objektīvi un vērā ņemami. Spiediens tev ir normāls. Ieteiktu, tomēr aiziet pie ģimenes ārsta, lai ģimenes ārsts pārmēra un informē tevi.
15.04.2021 15:06 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Carcinoma sigmae @ 15.04.2021 15:06

Kādus savārstījumus tu raksti? 50 normāls pulss? Tā jau ir bradikardija. Normāls pulss ir 60-90x/min un fizisku aktivitāšu laikā ir normāli, ja pulss ir virs 100. Vēlētos pajautāt, ar ko tu mērīji pulsu, jo viedpulsteņi, piemēram, nebūs objektīvi un vērā ņemami. Spiediens tev ir normāls. Ieteiktu, tomēr aiziet pie ģimenes ārsta, lai ģimenes ārsts pārmēra un informē tevi.

Atslēgas vārdus "miera stāvoklī" pamanīji?
Un tie nav mani "savārstījumi", informācija copy/paste no ārstu lapas.
Nekad neieteiktu cilvēkiem NEKO, pat balstoties uz savu pieredzi kādā no veselības problēmām vai slimībām. Katrs cilvēks ir savādāks. Šādi jautājumi NAV jāuzdod forumā, ir jāvēršas tikai pie ārsta.
15.04.2021 15:37 |
 
Reitings 8
Reģ: 15.04.2021
C00L Dzipsy @ 15.04.2021 15:37

Atslēgas vārdus "miera stāvoklī" pamanīji?
Un tie nav mani "savārstījumi", informācija copy/paste no ārstu lapas.
Nekad neieteiktu cilvēkiem NEKO, pat balstoties uz savu pieredzi kādā no veselības problēmām vai slimībām. Katrs cilvēks ir savādāks. Šādi jautājumi NAV jāuzdod forumā, ir jāvēršas tikai pie ārsta.

Pat miera stāvoklī 50 nav normāls pulss, gribētos zināt raksta avotu.
P.S. Neesi mediķis un nestrīdies ar medicīnas studenti :)
15.04.2021 15:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits