Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nelabums mr laikā

 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Saprotu, ka cik cilvēku, cik pieredžu un dažādi reaģē organismi...
Man parasti sākoties mr pirmajā dienā mēdz būt nelabums(tā ka šķebina, ir slikta dūša), labi, ja diena mājas jāpavada, tad var aizmigt, vāļāties pa gultu un paciest, bet ja jāstudē vai jāiet uz darbu - tad ir vāks. Nevaru ilgstosi neko darīt, šķiet, ka vienkārši tur pie galda izvemšos... diena norakstîta.
Varbūt kadas zāles, kas palīdz?(zinu, ka medikamenti nav labi..) vai kā meitenes jūs cînāties?
07.04.2021 09:56 |
 
Reitings 55
Reģ: 13.02.2021
Atsevišķi pret nelabumu es parasti nekad necīnos. Man parasti pirmajā dienā vēl ļoti sāp vēders un pāris reizes dzīvē ir bijis tā, ka gandrīz līdz ģībonim. Guļu, dzeru daudz ūdens, reizēm pretsāpju tableti.
Pret nelabumu man palīdz validols. Tiesa ar to nevajag aizrauties, taču, ja jābūt kādā vietā, universitatē vai kā kādā sapulcē, to nelabumu vismaz man vieglāk paciest, ja validols zem mēles. Vispār ieteikums aiziet pie ārsta, nodot asins analīzes, varbūt hormonu svārstības, trūkst dzelzs vai vēl kaut kas. + daudz ūdens pirms mr un mr laikā man palīdz, cenšos arī pirms mr neēst trekni un neveselīgi, jo tas viss atstāj nospiedumu...
07.04.2021 10:13 |
 
Reitings 901
Reģ: 09.05.2020
Man to dienu laikā pēdējās reizes traki spiež vēderu un duras pie deniņiem, ēst gribas, bet līdz ko ēd tad vairs negribas :D pēdējā laikā maz kustos varbūt tas ir iemesls. vienīgais ko lietoju ir ibumetīns 1x dienā , kas sanāk mēnešreižu laikā max 2 reizes , jo mr man ilgst 3/4 dienas
07.04.2021 10:36 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
zemeslode @ 07.04.2021 10:13
Atsevišķi pret nelabumu es parasti nekad necīnos. Man parasti pirmajā dienā vēl ļoti sāp vēders un pāris reizes dzīvē ir bijis tā, ka gandrīz līdz ģībonim. Guļu, dzeru daudz ūdens, reizēm pretsāpju tableti.
Pret nelabumu man palīdz validols. Tiesa ar to nevajag aizrauties, taču, ja jābūt kādā vietā, universitatē vai kā kādā sapulcē, to nelabumu vismaz man vieglāk paciest, ja validols zem mēles. Vispār ieteikums aiziet pie ārsta, nodot asins analīzes, varbūt hormonu svārstības, trūkst dzelzs vai vēl kaut kas. + daudz ūdens pirms mr un mr laikā man palīdz, cenšos arī pirms mr neēst trekni un neveselīgi, jo tas viss atstāj nospiedumu...

Biju nodot analīzes, biju pie ginekologa. Toreiz bija periods, kad līdz ģībšanai bija mēnešreizes. Izrakstīja dzelzi. Izdzēru kursu, ģīboņi pazuda, mr bija salīdzinoši vieglas(cik nu vieglas var būt, jo vēders vienmēr sāp, arī mātei, omei bija sāpīgas mēnešreizes, iespējams iedzimts).
Tagad paņēmu pauzi. Cenšos ēst produktus, bagātus ar dzelzi. Nav ģīboņi, bet šķebinoša sajūta pirmajā dienā. Es esmu salīdzinoši sāpju izturīga, bet tas ir vāks cik nepatīkami, kad tev jāsēž visu dienu pie datora ekrāna, meetingos ar ieslēgtu kameru, bet viss kas galvā darās ir domas par gultu un atpūtu un šķiet, ka apvemsi datora ekrānu :D bez maz vai.
Eh, grūti būt meitenei, vienmēr esmu apskaudusi puišus, jo nav mēnešreižu. Katru mēnesi visma pirmā diena man ir norakstīta.
07.04.2021 12:49 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Laylla @ 07.04.2021 10:36
Man to dienu laikā pēdējās reizes traki spiež vēderu un duras pie deniņiem, ēst gribas, bet līdz ko ēd tad vairs negribas :D pēdējā laikā maz kustos varbūt tas ir iemesls. vienīgais ko lietoju ir ibumetīns 1x dienā , kas sanāk mēnešreižu laikā max 2 reizes , jo mr man ilgst 3/4 dienas

Es arî lietoju ibumetinu. Laikam vienīgais kā sakarā lietoju medikamentus ir mēnešreizes. Siltu ūdens pudeli lieku pie vēdera, censos uzņemt šķidrumu, bet nu ellē ratā to visu, ja šītā jāmokās katru mēnesi... 😁
07.04.2021 13:24 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
varbūt der aiziet pie ginekologa, lai pārbauda? jo tādas sāpes, ka jārāpo pa sienām nav īsti normālas
07.04.2021 13:32 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.12.2020
Es katru dienu lietoju Magniju B6 un varu teikt, kopš lietoju zāles man nesāp mr pirmajās dienās, kā arī profilaksei dzeru augu tējas (piparmētra, zemeņu lapu tējas u. C.)
07.04.2021 14:10 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Varbūt pirmajā dienā pamēģini no rīta iedzert ūdeni ar ingveru, vai citrona ūdeni. Aptiekās var nopirkt arī ingvera tabletes.
07.04.2021 14:14 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
Papildus iesaku atturēties no cukura (lai arī tieši tad gribās visvairāk D: ) un kofeīna- tieši kafija un tējas man paspilgtina krampju intensitāti. Lieliski palīdz arī youtube visādi jogas vingrojumu video tieši mēnešreizēm :)
07.04.2021 15:09 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Man gan ir bijis, kad mr laikā palīdz kofeīns un šokolāde, konfektes... vienreiz tā trūka cukurs, ka biju bāla un gāja melns gar acīm. Iedzēru kolu un uzreiz palika labāk. Redz, katram savs.
07.04.2021 16:44 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Poncons112 @ 07.04.2021 15:09
Papildus iesaku atturēties no cukura (lai arī tieši tad gribās visvairāk D: ) un kofeīna- tieši kafija un tējas man paspilgtina krampju intensitāti. Lieliski palīdz arī youtube visādi jogas vingrojumu video tieši mēnešreizēm :)

Par kofeīnu gan. Reizēm aizmirstu, ka mr tuvojoties jāizvairās no kafijas un tad ir stiprāki krampji.
07.04.2021 17:31 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
PRADACANDY @ 07.04.2021 14:14
Varbūt pirmajā dienā pamēģini no rīta iedzert ūdeni ar ingveru, vai citrona ūdeni. Aptiekās var nopirkt arī ingvera tabletes.

Paldies!
07.04.2021 17:31 |
 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Man ginekoloģe izrakstija Prefemin 20mg..padārgas bet ļoti palīdz novērst gan sāpes gan pirmsmenstruālā sindroma nepatīkamos simtomus, jā, arī slikto dūšu :)
Tās ir bezrecepšu,homeopātija. Arī aizkavē cistu veidošanos, ja ir bijusi vai ir šāda problēma. Protams, pirmstam labāk sazināties ar savu ginekoloģi, kura ieteiks vislabāko. :)
07.04.2021 23:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits