Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nekrīt svars.

 
Reitings 94
Reģ: 09.06.2019
Hey, iespējams, dumjš jautājums, bet it kā visu researchojot šim vajadzēja strādāt!
Izlēmu, ka turpināšu mest svaru nost ar kaloriju deficītu (darbs man ir pie datora, neesmu fiziski aktīva). Esmu konstanti kaloriju deficītā, visam būtu jānotiek. +- 3 nedēļas nekas nemainās. Kas varētu būt par problēmu? Tiešām riktīgi jāsporto vēl? Es baidos, ka sportojot atkal sākšu ēst vairāk, jo tad man parasti nav enerģijas.
30.03.2021 16:32 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
- jāpārrēķina savas kalorijas, varbūt, sakarā ar notievēšanu, neesi vairs kaloriju deficītā, zaudējot svaru, jāseko līdzi nepieciešamajām kalorijām uz kg, tad arī vari dzīvot uz kaloriju deficītu, kurš mainīsies tiklīdz zaudēsi svaru;
- trūkst proteīni, vitamīni, utt., jāpārskata ēdienkarte;
- organisms ir pieradis pie noteiktām kalorijām;
- organisms ir badā, un tiklīdz kaut ko apēd, organisms visu uzkrāj taukos, jo baidās, ka atkal būs badā un veido sev rezerves, un, tāpēc svars nesamazinās;
- ikdienā daudz staigāt, kāpt pa kāpnēm;
- pamēģini iedot organismam šoku, dažas dienas apēd fastfood, kaut ko treknu, un tad atkal ej kaloriju deficītā;
- varbūt ēd slēptās kalorijas, kuras pati nepamani? Cukurs pie tējas, kafijas? Trekns piens? Konfektes? Ēdienu vajag svērt un aprēķināt precīzas kalorijas katram produktam, jo savādāk vari nebūt nekādā kaloriju deficītā;
- un tā tālāk un tālāk, variantu dafiga!
30.03.2021 17:18 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Tam ir dažādi iemesli. Esi pārliecināta, ka esi kaloriju deficītā? Ļoti bieži cilvēkiem liekas, ka tā ir, bet patiesībā, pat šķietami ēdot veselīgi, nesanāk deficīts, īpaši, ja netiek iesaistītas fiziskās aktivitātes. Ja izslēdz veselības problēmas, tad atliek vien būt pacietīgai, vari iemest internetā šo jautājumu un paskatīties kurš variants/problēma varētu atbilst Tev. Bet, ja ātrāk gribas nomest tos liekos kg - sāc sportot :) Ja bail par enerģiju, izvēlies mierīgākas aktivitātes - riteņbraukšana, pastaigas.
30.03.2021 17:24 |
 
Reitings 1153
Reģ: 05.07.2020
Kontracepcija nav pie vainas?
30.03.2021 17:27 |
 
Reitings 164
Reģ: 24.02.2021
Ja nemaldos, uzreiz nekas nenotiek, tādēļ daudzi atmet ar roku visam. Nevajag padoties. Fiziskās aktivitātes, kārtīgi un pareizi saskaitam kalorijas un gan aizies process. Jāvēro arī uzkodas. Neaizmirsti tās kalorijas ar pieskaitīt. Lai izdodas.
30.03.2021 17:37 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
pamēģini kaloriju deficīts + fastings. (Apps zero, kur varēsi piefiksēt visu.)
30.03.2021 18:13 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Kārtībā nav pats kaloriju deficīta princips, jo lai arī no sākuma tas strādā, ar laiku organisms adaptējas un izdomā uz ko ietaupīt, lai nebūtu nekas jāzaudē. Tad nu uzrodas nesaprptams slinkums vai bezspēks, slikts garstāvoklis, samazināta seksuālā dziņa utt.
Ir tāda matador diet, kas iekļauj periodisku kaloriju deficītu un periodisku maintenace level. To visu var apvienot ar fastingu un iegūt arī redzamus rezultātus.
https://www.t-nation.com/diet-fat-loss/the-matador-intermittent-diet
30.03.2021 18:43 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Otrs aspekts, ko minēji, ir mazkustība. Apsēžotirs, pēc īsa brīža, metabolisms palēninās pat par 90%
30.03.2021 18:49 |
 
Reitings 84
Reģ: 21.08.2020
Ja tev ir pieejams kāds no fitnesa pulksteņiem, pamēģini uzinstalēt programmu Google fit, tā aprēķinās cik kcal tu patērē dienas laikā. Dienās, kad pārsvarā sēžu, patērēju pēc Google fit datiem ap 1500kcal, attiecīgi, ja sēdētu uz diētas ar uzņemamo kcal apjomu ap tām pašām 1500, nebūtu nekāda deficīta un rezultātu.
30.03.2021 20:40 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Uzņemto kaloriju daudzuma samazināšana palēnina vielmaiņu. Lēnāka vielmaiņa nozīmē, ka ēdot maz tu vienā brīdī vairs nekādu svaru nezaudē, bet atsākot ēst kā kādreiz kilogramus atgūsi ar uzviju. Te var līdzēt sportiskas aktivitātes, kas savukārt vielmaiņu paātrina - viss nolīdzsvarojas un kilogrami turpina kristies.
30.03.2021 21:25 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Neaizmirsti arī par D votamīnu un probiotiku ietekmi uz svaru. Jo vasarā mēs visi esam tievāki uzņemot saules vitamīnu un ēdot dārzeņus...
01.04.2021 23:15 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Man no mammas ir iedzimti plati gurni, lieli augšstilbi un apakšstilbi, tādēļ vēlos samazināt tieši šos apkārtmērus.
Izstāstīšu savu situāciju, varbūt Jums būs ieteikumi.
Pirms apmēram pieciem gadiem, kad uzsāku lietot OK, mans svars bija ap 63 kilogramiem uz 1,68 metriem (vizuāli visu mūžu man ir liekās aprises), taču ar ēdienu nekad sevi nebiju ierobežojusi. Neilgi pēc tablešu dzeršanas uzsākšanas, vienā rāvienā pieņēmos svarā par 10 kilogramiem, līdz ar to sapratu, ka kaut kas jāmaina un katru vakaru pavadīju veicot fiziskas aktivitātes, kā arī mainot savus uztura paradumus (pie speciālistiem nevērsos, informāciju ieguvu, lasot rakstus internetā). Tobrīd mans galvenais mērķis nebija zaudēt svaru, bet justies ērti un veselīgi.
Tā kā skriešana man sagādā grūtības (lēnītiņām noskrienu pārdesmit metrus un jau mirstu), tad šis variants teju vispār atkrita, kā ikdienas nodarbi izvēlējos riteņbraukšanu un intensīvas pastaigas kā arī retu reizi (ne regulāri) vingroju, protams, tam visam klāt nāca cita veida uzturs.
Tā kā mans mērķis tolaik nebija notievēt, pat nepievērsu uzmanību, ka divu gadu garumā man nost nenonāca neviens liekais kilograms, tie tikai ar laiku auga un auga - lielākais svars man ir bijis 77 kilogrami. Nedēļā ar velosipēdu nobraucu vidēji 200-300 kilometrus un dienā 7-10 kilometrus pavadīju intensīvi ejot, protams, bija arī pauzes un mazāki/lielāki attālumi.
Pēc divu gadu ilga salīdzinoši aktīva dzīvesveida, līdz ar darba maiņu un laika trūkumu, nācās tam visam uz brīdi uzlikt pauzi, vēlāk saskāros ar veselības problēmām un nu jau atkal teju divus gadus nesprotojot vispār, pluss ēdu ko gribu un sevi neierobežoju, esmu nokritusies atpakaļ uz 63 kilogramiem (nu jau kādu pus gadu svars tā arī turas)!!! Kā? Es darbā nosēžu pie datora, mājās pie televīzora. Pieminēšu, ka krīt tikai svars, nevis aprises.
Mans mērķis ir iegūt nedaudz tvirtākas kājas (vismaz, lai ciskas nesitās kopā) un apakšstilbi galvenokārt it tie, kas man traucē justies glītai.
Viss būtu feini, nāk vasara, būs atvaļinājums, atkal varēšu saņemties un sākt kaut ko darīt, to pataisīt kā ieradumu, bet man ir bail no tā, ka, ja sākšu kustēties, atkal augs muskuļi (vismaz man tā šķiet), aprises nemazināsies un draugs ņirgāsies, ka gribu notievēt, bet man nekas nesanāk - no tā es baidos visvairāk, ka nebūs rezultāta, jo šoreiz man tieši tas būtu svarīgs. Es gribētu kaut ko darīt citādāk, lai šoreiz ir rezultāts, ne tikai labi pavadīts laiks svaigā gaisā.
04.04.2021 10:03 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Nevarētu būt, ka Tu sportojot vienkārši uzkačāji muskuļus un tādēļ Tev tas svars gaja klāt?
04.04.2021 10:59 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Elisa_M @ 04.04.2021 10:03
Man no mammas ir iedzimti plati gurni, lieli augšstilbi un apakšstilbi, tādēļ vēlos samazināt tieši šos apkārtmērus.
Izstāstīšu savu situāciju, varbūt Jums būs ieteikumi.
Pirms apmēram pieciem gadiem, kad uzsāku lietot OK, mans svars bija ap 63 kilogramiem uz 1,68 metriem (vizuāli visu mūžu man ir liekās aprises), taču ar ēdienu nekad sevi nebiju ierobežojusi. Neilgi pēc tablešu dzeršanas uzsākšanas, vienā rāvienā pieņēmos svarā par 10 kilogramiem, līdz ar to sapratu, ka kaut kas jāmaina un katru vakaru pavadīju veicot fiziskas aktivitātes, kā arī mainot savus uztura paradumus (pie speciālistiem nevērsos, informāciju ieguvu, lasot rakstus internetā). Tobrīd mans galvenais mērķis nebija zaudēt svaru, bet justies ērti un veselīgi.
Tā kā skriešana man sagādā grūtības (lēnītiņām noskrienu pārdesmit metrus un jau mirstu), tad šis variants teju vispār atkrita, kā ikdienas nodarbi izvēlējos riteņbraukšanu un intensīvas pastaigas kā arī retu reizi (ne regulāri) vingroju, protams, tam visam klāt nāca cita veida uzturs.
Tā kā mans mērķis tolaik nebija notievēt, pat nepievērsu uzmanību, ka divu gadu garumā man nost nenonāca neviens liekais kilograms, tie tikai ar laiku auga un auga - lielākais svars man ir bijis 77 kilogrami. Nedēļā ar velosipēdu nobraucu vidēji 200-300 kilometrus un dienā 7-10 kilometrus pavadīju intensīvi ejot, protams, bija arī pauzes un mazāki/lielāki attālumi.
Pēc divu gadu ilga salīdzinoši aktīva dzīvesveida, līdz ar darba maiņu un laika trūkumu, nācās tam visam uz brīdi uzlikt pauzi, vēlāk saskāros ar veselības problēmām un nu jau atkal teju divus gadus nesprotojot vispār, pluss ēdu ko gribu un sevi neierobežoju, esmu nokritusies atpakaļ uz 63 kilogramiem (nu jau kādu pus gadu svars tā arī turas)!!! Kā? Es darbā nosēžu pie datora, mājās pie televīzora. Pieminēšu, ka krīt tikai svars, nevis aprises.
Mans mērķis ir iegūt nedaudz tvirtākas kājas (vismaz, lai ciskas nesitās kopā) un apakšstilbi galvenokārt it tie, kas man traucē justies glītai.
Viss būtu feini, nāk vasara, būs atvaļinājums, atkal varēšu saņemties un sākt kaut ko darīt, to pataisīt kā ieradumu, bet man ir bail no tā, ka, ja sākšu kustēties, atkal augs muskuļi (vismaz man tā šķiet), aprises nemazināsies un draugs ņirgāsies, ka gribu notievēt, bet man nekas nesanāk - no tā es baidos visvairāk, ka nebūs rezultāta, jo šoreiz man tieši tas būtu svarīgs. Es gribētu kaut ko darīt citādāk, lai šoreiz ir rezultāts, ne tikai labi pavadīts laiks svaigā gaisā.

Izklausās, ka ar pārāk aktīvu riteņbraukšanu esi uzaudzējusi sev riteņbraucēju muskuļus uz kājām, tāpēc arī izskaties masīvāka. https://ilovebicycling.com/does-cycling-build-leg-muscle/
Neiesaku ar šādām pašdarbībām nodarboties. Ja vēlies samazināt kādu konkrētu ķermeņa daļu, tad aizej pie speciālista (trenera/uztura speciālista), kurš tev sastādīs ēdienkarti un dos konkrētus fiziskos vingrinājumus, lai nonāktu līdz tavam mērķim. Un nepaļaujies uz interneta rakstiem vai ieteikumiem sportā, katram mums ķermenis ir savādāks, labāk samaksāt speciālistam, nekā eksperimentēt un nenonāk līdz vēlamajam.
04.04.2021 11:12 |
 
Reitings 40
Reģ: 24.11.2020
Sveiki:)
Padalīšos ar savu stāstu.
Esmu 164cm nesen biju uzēdusies līdz 65 kg un pamanu jau pamanāmu celulītu. Gadus 5atpakaļ svars bija ~58kg, ar sportu nodarbojos ļoti aktīvi, pat pārāk-2x dienā. Nāca augstskola ar saviem tempiem un te nu es biju ar saviem 65kg.😁
Sapratu, ka kaut kas jāmaina-
*sāku staigāt 10k-15k soļus dienā, vienalga kāds laiks ārā, nemeklēju attaisnojumu
*atradu Youtube divus workout video iesācējiem ( viens ir HIIT otrs kājām) , abi pa ~10min gari, šo vingroju jatru dienu + staipos.
* vismaz 3x nedēļā dodos 3-4km lēnā skrējienā ( 6:20-6:40 uz km)
*vismaz 2l ūdens(!!) Dienā +tējas, ja gribas
* un beidzot- Myfitnesspal aplikācija. Palīdzēja man saprast ko cik daudz ēst. Kā sagatavot maltītes dienai. Jā- produkti jāsver ( vai jāskenē) , bet to ātri var iemanīties un nekādu problēmu nerada. Tur var uzlikt savu ilgtermiņa mērķi un nedēļas mērķi- cik pa nedēļu gribi zaudēt. ( norādīts arii veselīgais svara zudums nedēļai, ilgtermiņam- līdz savam rezultātam, kaa arī aprēķināts Kcal deficīts. Var sekot līdzi gan olbaltumvielām, gan ogļhidrāiem un visam vismaz pārējam). Cītīgi skaitu, esmu atteikusies no šā tā, jo ieraugot sastāvu acis iepletās 😁😁 bet jūtos labi, negribās norauties vai vēl sazin kas. Nejūtos slikti, ja svētkos uzrēdu ko vairāk- tā teikt- domāju veselīgi. Esmu ieviesusi daudz augļus, dārzeņus uzturā.
Šādi dzīvojos jau mēnesi, un mans uzstādītais mērķis -500gr nedēļā, vakar tika sasniegts - -2kg :) pati par sevi jūtos aktīvāka un labāk kā iepriekš.
Protams, visiem viss neder, bet man šis der :)
Piebildīšu ka orālo kontracepciju lietoju 5gadus.
04.04.2021 13:30 |
 
Reitings 40
Reģ: 24.11.2020
Pieminēšu vēl, ja ikdienā lietoju Dvitamīnu un jau 3 mēnešus hidrolizētu kolagēnu.
Līdz sāku to visu sēdēju dzīvoklī un gāju tikai uz darbu, kas man ir 2x nedēļā. Vārdsakot- biju nu suuuuper max neaktīva😄😄
04.04.2021 13:32 |
 
10 gadi
Reitings 4384
Reģ: 30.09.2013
Ir jāsaprot vai tiešām ir kaloriju defuicīts... un tas ir arī jāpamaina.. ieteiktu pārskatīt uzturu un loti iespējams vaadzētu piesl;ēgt klāt kaut nedaudz kardio.. nu teiksim 2x nedēļā pa 45-60min.. bet te j;āskatās padziļināti.. nav jēga teorijas daudzumiem ja nav vis skaidri izpētīts
18.07.2021 18:27 |
 
Reitings 180
Reģ: 03.09.2020
Es nesaprotu kā var strādāt sēdošu darbu, nesportot un justies labi? Man nobtādz dzīves stila jau sen būtu sākusies depresija un aizcietējumi.
18.07.2021 18:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits