Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai tas ir normāli?!

 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
Tā kā iestājusies grūtniecība, rit jau otrā mēneša pēdējā nedēļa, vēlējos pie ģimenes ārstes nodot pilnu asins ainas analīzi, lai zinātu vai man viss ir pietiekamā daudzumā un normas robežās. Ārste atteica dot nosūtījumu, ja man neesot sūdzību, savādāk tiek tērēta valsts nauda rakstot nepamatotus nosūtījumus! Es biju šokā, kur tā var?! Pirms tam viņa rakstīja pa labi,pa kreisi nosūtījumus lai pārbaudītu vai kas trūkst, bet tagad nekā. Es pie viņas esmu bijusi labi kā 2x gada laikā.. Pati viņa strādā "attālināti coronas laikā. Ko jūs darītu šajā situācijā?
24.03.2021 13:54 |
 
Reitings 324
Reģ: 25.01.2021
Tas nav normāli, taču pilnā asins aina nemaksā dārgi, pati to vari izdarīt Gulbī bez nosūtījuma.
24.03.2021 13:56 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Es ieteiktu mainīt ĢĀ. Šāda prakse nav normāla. Es savu mazo arī šādam ārstam neuzticētu.
24.03.2021 13:59 |
 
Reitings 84
Reģ: 21.08.2020
Nē, tas nav normāli. Var mēģināt vēlreiz izrunāties ar ģimenes ārsti un palūgt, lai saraksta nosūtījumus. Ģimenes ārstu var arī mainīt, ja neizdodas ar viņu sadarboties.
Asinsanalīzēm nosūtījumu var pajautāt arī citam ārstam, piemēram, ginekologam.
24.03.2021 13:59 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
Protams mainīšu ģimenes ārsti,bet patreiz to uz sitiena nevaru izdarīt jo drīz pārvākšos uz citu pilsētu tad arī mainīšu. Līdz ginekologam jāgaida vēl 2x nedēļas, savam sirdsmieram velejos uztaisīt analīzes un mierīgi gaidīt vēl tās divas nedēļas. Jo es arī neorentējos analīžu rezultātos, un likās ka ģimenes ārstei ir jābūt arī lietas kursā par grūtniecību.
24.03.2021 14:08 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Netaisi drāmu kur nevajag. Ir viens forums kur pat nav nekas jāraksta tur jau n-to lapu garumā ir info kādas analīzes vajadzīgas, kam jāpievērš uzmanība un pieredzes stāsti. Meklē info pareizā vietā.
24.03.2021 14:38 |
 
Reitings 52
Reģ: 21.03.2021
Dream woman @ 24.03.2021 14:08
Protams mainīšu ģimenes ārsti,bet patreiz to uz sitiena nevaru izdarīt jo drīz pārvākšos uz citu pilsētu tad arī mainīšu. Līdz ginekologam jāgaida vēl 2x nedēļas, savam sirdsmieram velejos uztaisīt analīzes un mierīgi gaidīt vēl tās divas nedēļas. Jo es arī neorentējos analīžu rezultātos, un likās ka ģimenes ārstei ir jābūt arī lietas kursā par grūtniecību.

Analīžu rezultātiem ir referentie intervāli, kas pasaka priekšā, vai Tavi rezultāti iekļaujas normas robežās. Easy 🤷‍♀️
Pareizi jau ir, ka vēlies pārbaudīt savu veselību. Vidējā cilvēka domāšana parasti ir preventīvi neko nedarīt, kamēr galīgi slikti nebūs un tad panikā skriet pie visiem ārstiem.
24.03.2021 14:52 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
shyrebel @ 24.03.2021 14:52

Analīžu rezultātiem ir referentie intervāli, kas pasaka priekšā, vai Tavi rezultāti iekļaujas normas robežās. Easy ?‍♀️
Pareizi jau ir, ka vēlies pārbaudīt savu veselību. Vidējā cilvēka domāšana parasti ir preventīvi neko nedarīt, kamēr galīgi slikti nebūs un tad panikā skriet pie visiem ārstiem.

Ak jā, pareizi! Tur bija tie intervāli. 👍
24.03.2021 15:17 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
Sviire @ 24.03.2021 14:38
Netaisi drāmu kur nevajag. Ir viens forums kur pat nav nekas jāraksta tur jau n-to lapu garumā ir info kādas analīzes vajadzīgas, kam jāpievērš uzmanība un pieredzes stāsti. Meklē info pareizā vietā.
Svīre, varbūt tu pat esi tā ārste ja tā raksti? Kādu vēl drāmu es ceļu? Priekš kam tad ģimenes ārsts domāts cilvēkam? Lai sēdētu un pats domātu kaut ko?! Gribētu redzēt, ko tu darītu ja viņa tev tā atbildētu.
24.03.2021 15:29 |
 
10 gadi
Reitings 232
Reģ: 01.08.2012
Izklausās pēc manas ĢĀ😂
Bet! Ko Tev tieši gribas redzēt asins ainā? Vai trūkst dzelzs vai krīt hemoglobīns? Un ja trūks, nebūtu prāta darbs uz savu galvu kaut ko sākt lietot, it īpaši mazuli gaidot. Es Tev ieteiktu neuztraukties un sagaidīt sava ginekologa vizīti, ārsts Tevi nosūtīs uz visām analīzēm(asins,urīna utt), un tā būs līdz pat dzemdībām. Līdz vizītei, ja grūtniecība noris normāli, ēd pilnvērtīgi, lieto folijskābi, D vitamīnu un atslābsti. Tālāk tavs uzraugošais ginekologs teiks ko darīt.
24.03.2021 16:02 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Dream woman @ 24.03.2021 15:29
Svīre, varbūt tu pat esi tā ārste ja tā raksti? Kādu vēl drāmu es ceļu? Priekš kam tad ģimenes ārsts domāts cilvēkam? Lai sēdētu un pats domātu kaut ko?! Gribētu redzēt, ko tu darītu ja viņa tev tā atbildētu.
ja neproti nomainīt ģimenes ārstu un kaut ko gaidi, pati vainīga. Man linku ielikt uz diskusiju kur runāts par to kādas analīzes grūtniece var taisīt un kā saprast rezultātus? Un ko darīt ja kāds hcg vai progesterona rādītājs ir zem normas? Viss jau sen atrodams vajag tikai pameklēt. Daudzas grūtnieces tā arī dara, pašas reizi nedēļā dodas uz laboratoriju un nodod analīzes bez visiem nosutījumiem savam sirdsmieram.
24.03.2021 17:13 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Nav normāli
24.03.2021 17:34 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
angelis @ 24.03.2021 16:02
Izklausās pēc manas ĢĀ?
Bet! Ko Tev tieši gribas redzēt asins ainā? Vai trūkst dzelzs vai krīt hemoglobīns? Un ja trūks, nebūtu prāta darbs uz savu galvu kaut ko sākt lietot, it īpaši mazuli gaidot. Es Tev ieteiktu neuztraukties un sagaidīt sava ginekologa vizīti, ārsts Tevi nosūtīs uz visām analīzēm(asins,urīna utt), un tā būs līdz pat dzemdībām. Līdz vizītei, ja grūtniecība noris normāli, ēd pilnvērtīgi, lieto folijskābi, D vitamīnu un atslābsti. Tālāk tavs uzraugošais ginekologs teiks ko darīt.
mana apetīte ir ļoti kritusies, es ēdu tikai jogurtus,dārzeņus un augļus. Pārējais viss šķebina. Vienkārši es pirmo reizi saskāros ar šādu atteikumu, lai gan pirms tam viņa rakstīja nosūtījumus pat bez iemesla. Esmu vairāk šokā par ārstes attieksmi pret cilvēku, nekāda nākšana pretī.
24.03.2021 17:58 |
 
Reitings 52
Reģ: 21.03.2021
Dream woman @ 24.03.2021 17:58
mana apetīte ir ļoti kritusies, es ēdu tikai jogurtus,dārzeņus un augļus. Pārējais viss šķebina. Vienkārši es pirmo reizi saskāros ar šādu atteikumu, lai gan pirms tam viņa rakstīja nosūtījumus pat bez iemesla. Esmu vairāk šokā par ārstes attieksmi pret cilvēku, nekāda nākšana pretī.

Protams, ka nav normāla attieksme.
Pati šonedēļ klausījos 20 minūšu garu bubināšanu - priekš kam Tev jānodod analīzes? Ko Tu tur gribi atrast? Gribi, lai man jāraksta paskaidrojums vēlāk, kāpēc tik liels analīžu panelis? Bla bla bla..
Beigās gan uzrakstīja nosūtījumu, bet nācās pacīnīties 😁
24.03.2021 18:17 |
 
Reitings 529
Reģ: 31.03.2018
Tad kad es pazvanīju ĢĀ un vnk teicu ka man vajag analīzes nodot ( izdomāju ka man pārāk divains nogurums pēdējo nedēļu) man uzreiz iedeva un neuzdeva nekādus citus jautājumus. Tā ka grūtniecei vispār vajadzētu bez liekiem jautājumiem to dot. No tādiem ĢĀ pa gabalu
24.03.2021 20:22 |
 
10 gadi
Reitings 3146
Reģ: 29.01.2009
Nav, manuprāt, tas normāli.
Manējā man nekad negrib dot nosūtījumu uz analīzēm. Vienmēr prasa manu apdrošināšanu. Jo redz, ir citi, kam apdrošināšana nav. Kāda man starpība, es arī esmu nodokļu maksātājs un vismaz kādreiz kkam būtu jābūt arī valsts apmaksātam (pie speciālistiem vienmēr eju un pati maksāju). Diemžē, bet veselības sistēma mūsu valstī ir miskaste, lai neteiktu ko citu.
24.03.2021 20:28 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Kādas grūtniecēm svarīgus vitamīnus vai analīžu rādītājus var redzēt pilnā asins ainā? Okey hemoglobīns un eritrocīti,, bet pārējais?
Ja ārsts ieraksta pareizo diagnozi nosūtījumā, tad nekādām problēmām ar NVD nevajadzētu būt.
24.03.2021 21:20 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
Kiskismau @ 24.03.2021 21:20
Kādas grūtniecēm svarīgus vitamīnus vai analīžu rādītājus var redzēt pilnā asins ainā? Okey hemoglobīns un eritrocīti,, bet pārējais?
Ja ārsts ieraksta pareizo diagnozi nosūtījumā, tad nekādām problēmām ar NVD nevajadzētu būt.
Ģimenes ārstei pat vajadzētu būt ieinteresētai palīdzēt ar nosūtījumiem un atbalstīt sievieti jo ja tā ir pirmā grūtniecība, cilvēks ir satraucies un grib zināt kas un kā.. Es vienkārši sajutos kā noziedzniece jo gada laikà viņai pirmo reizi pajautāju vienu nosūtījumu..Viņas atbilde ja man nekas nesāp tad neko nedos,savādāk tiek tērēta valsts nauda.. kaut kāds marazms!
24.03.2021 21:29 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
joselyn @ 24.03.2021 20:28
Nav, manuprāt, tas normāli.
Manējā man nekad negrib dot nosūtījumu uz analīzēm. Vienmēr prasa manu apdrošināšanu. Jo redz, ir citi, kam apdrošināšana nav. Kāda man starpība, es arī esmu nodokļu maksātājs un vismaz kādreiz kkam būtu jābūt arī valsts apmaksātam (pie speciālistiem vienmēr eju un pati maksāju). Diemžē, bet veselības sistēma mūsu valstī ir miskaste, lai neteiktu ko citu.
To es nevaru teikt par visiem ģimenes ārstiem. Ir draugi kas saka ka ir tādas kam pazvana un visu izrakstīs, ir tādas pie kurām vajag iet un tad kaut ko dabūs,un ir šādas kuras pat nezinu kā nosaukt..
24.03.2021 21:33 |
 
Reitings 84
Reģ: 21.08.2020
Kiskismau @ 24.03.2021 21:20
Kādas grūtniecēm svarīgus vitamīnus vai analīžu rādītājus var redzēt pilnā asins ainā? Okey hemoglobīns un eritrocīti,, bet pārējais?
Ja ārsts ieraksta pareizo diagnozi nosūtījumā, tad nekādām problēmām ar NVD nevajadzētu būt.

Es domāju, ka šeit autore ir domājusi nevis asins ainu, bet vispārīgi - dzelzi, vitamīnus, hormonus utt., visu, kas nepieciešams normālai bērna attīstībai. Pilna asins aina kā nosaukums mulsina cilvēkus, kas ar medicīnu ir uz jūs.
24.03.2021 21:52 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Es domāju, ka šeit autore ir domājusi nevis asins ainu, bet vispārīgi - dzelzi, vitamīnus, hormonus utt.,

Nu tad dažus no tiem tik viegli ģimenes ārsts nevar izrakstīt. Daži hormoni un aknu testi ir atļauti pa valsts naudu tikai ar attiecīgā speciālista nosūtījumu vai tikai vienreiz gadā ja ir attiecīgā diagnoze.
24.03.2021 22:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits