Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ķirurgs

 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Tēvam jau nedēļu ka uzpampusi kāja. Tā kā viņš jau ir pietiekami vecs, es baidos ka tā arī varētu būt kaut kāda gangrena. Es piezvanīju uz traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu, bet tur teica, ka viņiem nav ķirurgu un lai es vērstos pie ģimenes ārsta,
kurš var dot nosūtījumu pie ķirurga. Es baidos, ka tas varētu aizņemt pārāk daudz laika. Ko man šādā situācijā darīt? Vai ir vērts ar šādu problēmu vērsties pie kaut kāda privāta ārsta? Es zinu, ka ir stomatoloģijas klīnika, kura strādā veselu diennakti. Vai ir kaut kas līdzīgs arī ar ķirurgiem? 🤔
21.03.2021 21:22 |
 
Reitings 84
Reģ: 21.08.2020
ARS, VCA, VC4 - visos ir ķirurgi, kas konsultē. Maksa +-55 EUR par konsultāciju.
Slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Google, lai paskatītos, kā izskatās gangrēna.
21.03.2021 21:27 |
 
Reitings 2666
Reģ: 17.01.2021
MrCarrot @ 21.03.2021 21:22
Tēvam jau nedēļu ka uzpampusi kāja. Tā kā viņš jau ir pietiekami vecs, es baidos ka tā arī varētu būt kaut kāda gangrena. Es piezvanīju uz traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu, bet tur teica, ka viņiem nav ķirurgu un lai es vērstos pie ģimenes ārsta,
kurš var dot nosūtījumu pie ķirurga. Es baidos, ka tas varētu aizņemt pārāk daudz laika. Ko man šādā situācijā darīt? Vai ir vērts ar šādu problēmu vērsties pie kaut kāda privāta ārsta? Es zinu, ka ir stomatoloģijas klīnika, kura strādā veselu diennakti. Vai ir kaut kas līdzīgs arī ar ķirurgiem? ?
var aizvest uz Stradiņiem uz traumpunktu. Ieteiktu gan pirms tam pazvanīt un noskaidrot, vai viņiem ir speciālisti, kas ar to nodarbojas.
21.03.2021 21:27 |
 
Reitings 2666
Reģ: 17.01.2021
Var mēģināt arī Gaiļezeru
21.03.2021 21:28 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
21.03.2021 21:43 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Man nesen paziņa dabūja infekciju kājā. Vienkārši piezvanīja uz ģimenes ārsta praksi, pateica kas par lietu, aizgāja nākamā dienā pie ģimenes ārsta. Viņu uzreiz aizsūtīja uz slimnīcu. Manam draugam bija cita vaina ari piezvanīja ģimenes ārstam, dabūja nosūtījumu pie ķirurga. Vari arī piezvanīt uz Gaiļezera vai Stradiņa slimnīcas uzņemšanu. Īstenībā pa brīvdienām un vakaros kad ģimenes ārsti nestrādā var droši zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni. 66016001 visādas muļķības šeit vari prasīt, es par iepriekšējām diskusijām runāju. Bet par ģimenes ārsta konsultāciju telefonu nezini? Tavā gadījumā jo ātrāk tiksi pie daktera jo labāk. Negaidi vairāk ne dienu. Zvani ģimenes ārstam. Ja nevari sazvanīt poliklīniku vai ģimenes ārstu zvani uz Gaiļezeru.
22.03.2021 05:42 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016

Pirmdien izlēmu negaidīt kamēr atnāks ģimenes ārsts, izsaucu Boltu un aizvēzu tēvu uz ARSu. Tur teica, ka tēva kaite nav viņu kompetencē un aizsūtīja mūs uz Biķerniekiem. Šodien uzzināju, ka tēvam ir gangrēna un vajadzēs taisīt amputāciju augšstilba līmenī. :( Tēvs atrodas neadekvāta stāvoklī (atgādinu, ka viņam pie tam ir demence) un no operācijas atsākas. Ārsti, savukārt, nevar taisīt šādu operāciju bez pacienta piekrišanas. Kaut gan, no vienas puses tas varētu būt arī labi, jo nav skaidri zināms vai viņš pēc tas
operācijas būs vismaz dzīvs vai nē, jo viņam ir arī vāja sirds. Jūtos slikti, jo pirmo reizi pamanīju tēva kaiti pagājušo piektdien. Toreiz vienkārši uzliku viņam plāksteri, pat nedomājot, ka tas varētu būt kaut kas nopietns, jo pagāja tikai kā divas dienas kopš viņu atvēza mājās no slimnīcas. Nākamajā dienā pamanīju, ka plāksteris ir noplēsts un no brūces pil nedaudz asinis. Es padomāju, ka tēvs vienkārši ir atvēris jau sarecēto brūci. Kaut gan man līkas dīvaini, ka viņa brūce tek un es arī nevarēju saprast kas tā īsti

ir par brūci, jo tas neizskatījās kā tipiska trauma, kuru dabū kad kaut kur sasit kāju. Svētdien mana sieva un es pamanījām, ka viņam tā kāja ir krietni uzpampusi. Es piezvanīju uz Ortopēdijas un traumatoloģijas institūtu, lai atvēztu pie viņiem savu tēti – tur teica, ka viņiem nav ķirurgu un man ir jāvēršas aiz palīdzības pie ģimenes ārsta. Beidzot, pirmdien izlēmu negaidīt kamēr atnāks tas ģimenes ārsts un atvēzu tēvu uz ARSu, kur mani arī nosūtīja uz Biķerniekiem. Jūtos tagad diezgan švaki.
Pirmkārt, ir žēl tēvu: it kā demences jau nebūtu pietiekami. Otrkārt, visā notikušā nedaudz vainoju arī sevi: varbūt, ja būtu aizvēzis viņu uz ARSu jau sestdien, viņu vēl varētu izārstēt bez kājas amputācijas. Kaut gan sieva mēģina mani nomierināt: sāka, ka gangrēna tik ātri neattīstās un tā varēja viņam būt jau kādu laiciņu. Man tas viss liekas tik dīvaini: viņš taču divas nedēļas bija slimnīcā – pie tam veselas trijās – kur taisīja veselo virkni analīžu. Vienu tikai sūda COVID’u viņam pārbaudīja veselas trīs reizes: kāpēc tad gangrēnu neatrada? 😔
26.03.2021 16:25 |
 
Reitings 595
Reģ: 01.12.2015
Nevis aizvēzt, bet aizvest.
Un nevis aizvēzis, bet aizvedis!
26.03.2021 16:33 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Biegsi troļļot? Ja vecam cilvēkam ir apstiprināta demence, tad kādam no ģimenes locekļiem ir tiesības izlemt viņa vietā un tas cilvēks ir aizbildnis. Neviena med.iestāde ar gengrēnu nesūta pie ģimenes ārsta, vēl jo vairāk ja operācija ir vajadzīga augšstilba līmenī. Tad sanāk ka puse kājas viņam jau ir ar gangrenoziem audiem, viss smird un ir melna vai tumši zilā krāsā?
26.03.2021 16:55 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
+Traumās nav neoperējošu tramatologu. 🤦‍♀️🤦‍♀️
26.03.2021 17:23 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Ko tu tur atkal murgo? Neticu. Šoreiz tiešām kaut kāds murgojums kas neiet kopā ar realitāti zinot kā šādas lietas risina.
27.03.2021 08:50 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Izskatās pēc troļļa. :D
Un vēl izdomāt par tādām lietām rakstīt, meklēt bildes, lai ''ilustrētu'' savas gaitas.....
Es arī neticu autoram
27.03.2021 09:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits