Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Draugam depresija

 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Labvakar!
Manam draugam(mēs neesam pāris, vienkārši šis cilvēks man ir tuvākais cilvēks jau kādu laiku, varētu teikt - labākais draugs) ir depresija. Viņš visu laiku jūtas sūdīgi, bet cīnās... ir darbs, cenšas iespēju robežās trenēties, palīdz vecākiem/vecvecākiem, draugiem.. viņš tiešām ir lielisks cilvēks, bet es redzu kā depresija viņu ''noēd''. Viņam nav dzīvesprieka, neskata nekur labo... reizēm uznāk panikas. Mēnesī 2-4 reizes. Tad viņš dreb, raud bez iemesla, zvana man. Ir bijušas reizes, kad gribējis uztaisīt pašnāvību(jā, jā esmu dzirdējusi, ka pašnāvnieki nekladzina apkārt... bet šis ir cits gadījums...pagātnē ir bijis mēģinājums, bet līdzcilvēki atturēja...) Es esmu runājusi ar viņu par šo, viņš man apsolīja, ka nekad vairs nemēģinās...bet man ir bail, katru reizi, kad ir panikas man ir bail, ka salūzīs... un notiks ļaunākais...
Aj, ir grūti ietērpt vārdos. Ir grūti būt līdzās cilvēkam, kuram ir smags stāvoklis. Esmu viņa vienīgā uzticamības perosna. Pārtraukt draudzību nevarētu un negribu. Viņš tomēr man ir ļoti svarīgs. Kā jau rakstīju - vislabākais draugs.
Nevajag rakstīt, ka cilvēkam pašam jāgrib mainīties... viņš grib! Viņš iet pie psihologa, viņš lieto medikamentus, ko ārsts uzrakstījus.... bet šķiet, ka maz ko palīdz. Jā, varbūt satur grožos ikdienā... bet viņa neveiksmes, kas vajā un panikas lēkmes grauj...
Tas ko sagaidu no šīs diskusijas... varbūt kāds, kāda ir saskārusies ar ko tādu? Kādam ir bijis tā, ka līdzcilvēkam(vai pašam) ir mentālas saslimšanas, problēmas? Kā vislabāk būt līdzās, palīdzēt?
Varbūt pie reizes varat ieteikt tiešām labu psihologu... iespējams mēģināšu pierunāt mainīt speciālistu, cerībā, ka tas līdzēs...
20.03.2021 22:56 |
 
Reitings 68
Reģ: 28.12.2020
Dainis Logins, agrāk pieņema Tallinas ielā 30.
Tel nr neatrodu vairs :( bet var rakstīt viņam arī fb es domāju. No sirds iesaku :)
20.03.2021 23:02 |
 
Reitings 148
Reģ: 01.03.2021
Uzraksti man PM
20.03.2021 23:24 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
117453 @ 20.03.2021 23:02
Dainis Logins, agrāk pieņema Tallinas ielā 30.
Tel nr neatrodu vairs :( bet var rakstīt viņam arī fb es domāju. No sirds iesaku :)

Paldies par ietiekumu :)
20.03.2021 23:53 |
 
Reitings 48
Reģ: 21.04.2018
Sveika!
Pati cīnos ar veģetatīvo distoniju jau 5 gadus apmēram, pirms gada pievienojās depresija. Tad nu bez zālēm neiztiku. Varu ieteikt labu ārsti, kas saprot panikas lēkmes un var piemeklēt atbilstošus medikamentus. Veselības centrs888, psihiatre Baiba Brokāne. Tel nenosaukšu, nav nekur saglabājies.
Bet kas palīdzēja man. Tobrīd nebija ne darba, bija pajukušas attiecības ar tuviem cilvēkiem, veselība dibenā. Palīdzēja viena draudzene, kas vilka mani ārā no mājas, dzert kafiju terasēs, doties uz jūrmalu, pie dabas, fotogrāfēt. Mudināja mani mēģināt iepazīties ar pretējo dzimumu. Negribīgi, bet ieklausoties viņā pamazām atguvu dzīvesprieku. Svarīgi ir mēģināt iedvesmot draugu ar jebkādiem līdzekļiem. Varbūt līdz pievēršanās garīgām lietām, reliģijai, tas attīsta ticību labajam, nostādīt prātu pozitīvā gultnē.
21.03.2021 13:36 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Letitbe1 @ 21.03.2021 13:36
Sveika!
Pati cīnos ar veģetatīvo distoniju jau 5 gadus apmēram, pirms gada pievienojās depresija. Tad nu bez zālēm neiztiku. Varu ieteikt labu ārsti, kas saprot panikas lēkmes un var piemeklēt atbilstošus medikamentus. Veselības centrs888, psihiatre Baiba Brokāne. Tel nenosaukšu, nav nekur saglabājies.
Bet kas palīdzēja man. Tobrīd nebija ne darba, bija pajukušas attiecības ar tuviem cilvēkiem, veselība dibenā. Palīdzēja viena draudzene, kas vilka mani ārā no mājas, dzert kafiju terasēs, doties uz jūrmalu, pie dabas, fotogrāfēt. Mudināja mani mēģināt iepazīties ar pretējo dzimumu. Negribīgi, bet ieklausoties viņā pamazām atguvu dzīvesprieku. Svarīgi ir mēģināt iedvesmot draugu ar jebkādiem līdzekļiem. Varbūt līdz pievēršanās garīgām lietām, reliģijai, tas attīsta ticību labajam, nostādīt prātu pozitīvā gultnē.

Paldies par ieteikumiem!
Viņam ļoti patîk pārgājieni, bet parasti brīvdienās vai nu uzkopj dzīvokli, gatavo food pret darba nedēļai, brauc pie omes, kura jau švaka palīdzēt utml....
Pārgājieni sanāk mums apmēram 4 reizes gadā, parasti uz 2 dienām... tas ir vienīgais laikam, kas viņu iepriecina.
Agrūtinoši arī tas, ka pašlaik katrs savā pilsētā.
Śsodien gan pārsteidza - uzrakstīja sms, ka ir ceļā pie manis. Sākuma neticēju. Atbrauca. Teica, ka bija rīta pusē panika un uz dullo izdomāja aizšaut ciemos.Tikšanās bija īsa - tikai 3h, jo bija jābrauc atpakaļ. Lielu daļu laika noraudāja uz pleca un visu laiku atkārtoja, ka bez manis viņš nebūtu dzīvs.
Protams, es priecājos, ka esmu uzticamības persona... bet reize ir smagi pašai. Man tas arī izraisa stresu, jo nezinu vai nākamajā dienā cilvēks būs dzīvs... kas ienāks prātā utml. Esmu par to esmu interesējusies, salasījusies šādas tādas gudrības ko vajag un ko nevajag darīt, lai cilvēkma palīdzētu, bet tas tāpat nemazina to, kam jāiet cauri viņam...
Paldies! Pačekošu to psihiatri, varbūt ieteikšu. Šodien as sarunas gaità atklājās, ka viņš lieto tikai medikamentus, bet terapijas neiet. Protams, nepretendēju uz speciālista zināšanām, bet atceros, ka daudz kur tika uzsvērts, ka medikamenti neārstē, tie tikai cilveku “notur grožos” ikdienā, ārste cēloņa saprašana un terapiju. Nesaprotu kāpēc ārsts neieteica terapiju vai viņš atteicas.... būs jānoskaidro
21.03.2021 17:50 |
 
Reitings 113
Reģ: 07.05.2020
Sveika! PM
21.03.2021 18:56 |
 
Reitings 52
Reģ: 21.03.2021
Sveika!
Ļoti labi saprotu, ka vēlies palīdzēt kā vien spēj, bet, lūdzu, nepārcenties. Principā, viss, ko vari darīt ir uzklausīt un būt līdzās, kad otram tas ir nepieciešams, un tieši to Tu arī dari. Tas arī viss.
Kad man bija depresija smagā dzīves posmā, klāt bija draugi, kas atbalstīja un palīdzēja, rūpējās, raizējās utt., ko es ļoti novērtēju. Bet skatoties uz to tālredzīgi, tas nebija smart move, jo kad uznāca nākošais smagais dzīves posms, neviena vairs nebija blakus, jo draudzenēm ir zīdaiņi, visi ir aizņemti utt. Toreiz sākās dusmas, ka visiem ir vienalga. Tikai vēlāk ar veselo saprātu sapratu, ka tas tā nav. Principā es centos novelt atbildību uz kādu citu - man ir smagi un tagad tiec ar mani galā tāpat kā agrāk.
Ar to vēlējos pateikt, ka tā ir katra paša atbildība rāpties ārā no depresijas un mācīties pašiem tikt galā ar šādiem posmiem, jo visu mūžu drauga plecs nebūs blakus. Skriet pakaļ un mudināt kaut kur iet, kaut ko darīt utt., manuprāt, nav pareizi.
21.03.2021 19:13 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Depresija vīriešiem, visbiežāk, ir tādēļ, ka tie masturbē un tas ietekmē testosteronu, smadzeņu atlīdzības centru un tad ir depresija. Ir tāda Nofap kustība
Var būt tā, ka testosterons ir vienkārši zems dēļ kā cita.
Var būt, ka uzturs sastāv no ogļhidrātiem un vitamīni netiek lietoti.
Var būt, ka ir akūts D3 vitamīna trūkums, jo ja viņš tādu nelieto, tad tas trūkst lielākajā vairumā gadījumu.
22.03.2021 06:56 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
22.03.2021 07:05 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
.Putns. @ 22.03.2021 06:56
Depresija vīriešiem, visbiežāk, ir tādēļ, ka tie masturbē un tas ietekmē testosteronu, smadzeņu atlīdzības centru un tad ir depresija. Ir tāda Nofap kustība
Var būt tā, ka testosterons ir vienkārši zems dēļ kā cita.
Var būt, ka uzturs sastāv no ogļhidrātiem un vitamīni netiek lietoti.
Var būt, ka ir akūts D3 vitamīna trūkums, jo ja viņš tādu nelieto, tad tas trūkst lielākajā vairumā gadījumu.

Nē. Vitamīnu un visu tāda gana.
Ja tik viegli būtu kā padzert vitamīnus, sen būtu vesels
22.03.2021 08:16 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Vēlviena lieta ir tas, ka viņš par daudz domā un nedzīvo tagadnē. Tā mainīšanai var noderēt eimhof metode ar elpošanu un aukstām dušàm.
Vai vienkārši "guided meditation" no youtube. Zāles un runāšana nav tas īstais risinājums. Prāts ir jāapklusina.
Vajadzētu tomēr zināt to D3 līmeni asinīs. Jo ārsti daudz ko iesaka, bet man nez kādēļ der 2x lielāka norma(par ieteicamo), lai justos labi. Un līmenis asinīs ir stabili normas robežās... ir dažādi gudrie ārsti, kas izraksta, patiesībā, zemàkas normas kā vajadzètu, jo nav papūlèjušies izlasīt plašu informācijas daudzumu.
22.03.2021 09:51 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Es gribēju rakstīt Wim Hof breathing method
22.03.2021 11:49 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
.Putns. @ 22.03.2021 09:51
Vēlviena lieta ir tas, ka viņš par daudz domā un nedzīvo tagadnē. Tā mainīšanai var noderēt eimhof metode ar elpošanu un aukstām dušàm.
Vai vienkārši "guided meditation" no youtube. Zāles un runāšana nav tas īstais risinājums. Prāts ir jāapklusina.
Vajadzētu tomēr zināt to D3 līmeni asinīs. Jo ārsti daudz ko iesaka, bet man nez kādēļ der 2x lielāka norma(par ieteicamo), lai justos labi. Un līmenis asinīs ir stabili normas robežās... ir dažādi gudrie ārsti, kas izraksta, patiesībā, zemàkas normas kā vajadzètu, jo nav papūlèjušies izlasīt plašu informācijas daudzumu.

D vitamīnu lieto ikdienā pilienu veidā, vajadzētu būt normas līmenī. Turklst psiholoģiska rakstura problēmas jau ilgu laiku. Nav radies tagad
22.03.2021 12:15 |
 
Reitings 52
Reģ: 21.03.2021
Vai ir identificēts, kas to izraisa? No kā vai kādās situācijās rodas depresija un panika?
22.03.2021 12:17 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
shyrebel @ 22.03.2021 12:17
Vai ir identificēts, kas to izraisa? No kā vai kādās situācijās rodas depresija un panika?

Dažādi notikumi bērnībā - redzēja kā draugs noslīkst un nepaspēja izglābt, nesaskaņas ar vecakiem. Tagad neveiksmes - nelaimīga mīlestība, neapmierinošs darbs utml. Vairāku lietu komplekss. Teica, ka uzmācīgas domas par to, ka viss ir slikti ir regulāri, vienkārši ceņšas nostādīt domāšanu, ka ir labi vai nav tik traki. Tad var iztikt. Bet reizēm to nevar un tad veras “širmis” ciet, sāk atcerēties sliktus notikumus, nevar kontrolēt sevi. Tad zūd laika izjūta un prats tā ks atslēdzas, reizēm sāk lietot alkoholu un tas kombinācija ar medikamentiem rādās halucinācijas... kas kaut ko jautāju, saka, ka neatceras kas un kā notika, kur bija... mani laikam vairak biede panikas lēkmes
22.03.2021 12:26 |
 
Reitings 52
Reģ: 21.03.2021
Drīzāk jāmaina domāšana - tā ir pagātne un to nevar vairs mainīt stresojot un gruzoties. Te tiešām ir jāiemācās izslēgt smadzeni. Bez “palīglīdzekļiem”!! Bet nu tāšu vienkāršu lietu sasniegt ir grūti paša spēkiem.
Panikas lēkmēs nedomāju, ka cilvēks var kaut ko sadarīt ar sevi. Ja sadzersies alko un medikamentus, vienā brīdī izslēgsies un viss.
22.03.2021 12:53 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Man bija tīņu gados halucinācijss, kad dzēru, pīpēju un neizgulējos. Pēcāk arī liels nemiers un slimība uz iedomu pamata. Apmeklēju psihologu, bet no zālēm atteicos.
Šobrīd atceroties saprotu, ka bija visādas traumas un es pats biju ļoti jūtīgs, bet tas viss bija tik dēļ slikta miega un nedrošības par sevi, ko radīja masturbācija.
Tad ar vēl nebija youtube ar savām guided meditation.
Vēlviena saikne novirzēm ir ar mikrofloru. Ja neēd šķiedrvielas un veslīgas lietas, tad arī tur var slēpties problēma, būt neskaidra domāšana utt.
Es tomēr visvairāk lieku kārtis uz pirmo - masturbācija un viss no tā izrietošais. Pēc tam kvalitatīvs miegs.
22.03.2021 13:16 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
https://youtu.be/Y1RdEVXWXbU
22.03.2021 13:18 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Kāds psihologs? Te vajag psihiatru. Depresija ir slimība. Pa lielam organisms neražo tās vielas ko vajag. Samazināts dopamīns. Praktiski ne tikai psiholoģiskie procesi traucēti, bet arī ķermeņa fizioloģiskie.
22.03.2021 13:21 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Pie tam psihologs nenosaka diagnozes un neizraksta zāles. Depresijas gadījumā velti nomesta nauda.
22.03.2021 13:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)