Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kompulsīvā pārēšanās

 
Reitings 18
Reģ: 24.05.2019
Sveiciens!
Vai kādai ir bijusi šāda problēma, vai arī pašlaik ar šo cīnās?
Interesē pieredze un kur meklējāt palīdzību?
16.03.2021 00:18 |
 
Reitings 1652
Reģ: 11.04.2015
Nav bijis smagā formā.
Bet pieķēru sevi pie tadas problēmas.
Ņemot verā to, ka apzinājos problēmu. Sāku piestradat pie partikas ko ikdienā uzņemu un KĀ uzņemu. Piem ēdu virtuvē pie galda bez telefona. Koncentrejos tam kas uz šķīvja un attiecigi lēnām cenšos gremot.
Sāku iekļaut uzturā vairāk darzeņus + daudz ūdens.
Jamaina ikdienas paradumi. Krasi! Savadak nekas nemainisies.
Ja gribas kko apest, man ir sagriezti gurķi- tos ēdu bez garšvielām. 😀
Rezultāti ir acimredzami.
Pirmas dienas ir visgrutakas. Pec tam jau aiziet pats pa sevi.
16.03.2021 00:26 |
 
Reitings 5
Reģ: 16.03.2021
ir bijis kautkas līdzīgs, un vēl tagad mēdz būt.
kā uz visiem laikiem tikt vaļā nepateikšu, bet kādu gadu iemācījos ēst normāli. nekādas diētas neievēroju, veselīgu ēšanu arī nē, taču iemācījos ēst mazākas porcijas un ēdienreizēs. pirmais mēnesis man bija drausmīgi grūts, dzēru zaļās tējas uz nebēdu, un ar laiku tā ēst vairs neprasījās. tikai jaam pērnajos ( ne šajos) ziemassvētkos pāredos, kautkā palika vienalga, ka uzresnēšu utt, arī svarā tas bija redzams. bet pērn pavasarii atkal mēģināju nepărēsties un vnk ēst mazāk, kā gribas. palielam izdevās, bet tāpat vismaz reizi nedēļā pārēdos, taču liekais svars pazuda. tagad drusku pa ziemu atkal uzaudzēts, un pamazām jau mēģinu nepārēsties in šad tad sanāk. protams nezinu vai tev arī šajā lietā galvenais traucēklis ir, ka pieaug svars, vnk ierakstu kā man bija.
16.03.2021 02:19 |
 
Reitings 18
Reģ: 24.05.2019
inta bogdanova @ 16.03.2021 02:19
ir bijis kautkas līdzīgs, un vēl tagad mēdz būt.
kā uz visiem laikiem tikt vaļā nepateikšu, bet kādu gadu iemācījos ēst normāli. nekādas diētas neievēroju, veselīgu ēšanu arī nē, taču iemācījos ēst mazākas porcijas un ēdienreizēs. pirmais mēnesis man bija drausmīgi grūts, dzēru zaļās tējas uz nebēdu, un ar laiku tā ēst vairs neprasījās. tikai jaam pērnajos ( ne šajos) ziemassvētkos pāredos, kautkā palika vienalga, ka uzresnēšu utt, arī svarā tas bija redzams. bet pērn pavasarii atkal mēģināju nepărēsties un vnk ēst mazāk, kā gribas. palielam izdevās, bet tāpat vismaz reizi nedēļā pārēdos, taču liekais svars pazuda. tagad drusku pa ziemu atkal uzaudzēts, un pamazām jau mēģinu nepārēsties in šad tad sanāk. protams nezinu vai tev arī šajā lietā galvenais traucēklis ir, ka pieaug svars, vnk ierakstu kā man bija.

Paldies, par savu pieredzi. Ar savu nelielo lieko svaru tā kā daļēji esmu samierinājusies, vairāk uztrauc tas mentālais stāvoklis, vainas apziņa, sevis žēlošana, dažbrīd izmisums. Uzskatu, ja šo nesakārtošu, tad svaru varu mēģināt nomest ar jebkādu paņēmienu, rezultāta ilglaicīga nebūs.
16.03.2021 10:53 |
 
Reitings 18
Reģ: 24.05.2019
123annna @ 16.03.2021 00:26
Nav bijis smagā formā.
Bet pieķēru sevi pie tadas problēmas.
Ņemot verā to, ka apzinājos problēmu. Sāku piestradat pie partikas ko ikdienā uzņemu un KĀ uzņemu. Piem ēdu virtuvē pie galda bez telefona. Koncentrejos tam kas uz šķīvja un attiecigi lēnām cenšos gremot.
Sāku iekļaut uzturā vairāk darzeņus + daudz ūdens.
Jamaina ikdienas paradumi. Krasi! Savadak nekas nemainisies.
Ja gribas kko apest, man ir sagriezti gurķi- tos ēdu bez garšvielām. ?
Rezultāti ir acimredzami.
Pirmas dienas ir visgrutakas. Pec tam jau aiziet pats pa sevi.

Paldies, par pieredzi. Jā šajā digitālajā laikā esam pieraduši ēst pie TV vai sēžot telefonā, piedomāšu pie šī, laikam šis ir viens no veidiem kā sevi kontrolēt, jāvelta 100% uzmanība ēšanas procesam bez telefoniem un TV.
16.03.2021 10:57 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.06.2020
Cīnos ar šo problēmu aptuveni gadu - tas notiek pakāpeniski un pamazām. Atslēgas moments tam visam bija saprast cēloni. Kompulsīvā ēšana manā gadījumā bija vēlme aizpildīt emocionālo tukšumu, nepiederības sajūtu un vajadzība "apēst" stresu un problēmas. Tas bija kā īslaicīgs mierinājums.
Pērn, sākoties Covid laikam, sāku ar to strādāt. Tukšumu cenšos aizpildīt ar citām, produktīvākām nodarbēm - sāku audzēt stādus, sāku vingrot, novirzīju domas no tā, ka jūtos slikti. Mācos pa solītim atrast kaut ko citu, kas sagādā prieku, bet kas nav ēdiens.
Sevi piespiest bija grūti. Arī tagad tā ir. Kad jūtu, ka uznāk tā vēlme, dzeru ūdeni, sagriežu ābolus mazos gabaliņos un tas pamazām ir palīdzējis tikt daudz maz no tā vaļā.
16.03.2021 11:14 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Kādreiz tā bija norma, parasti, ziemas laikā.
Cīnījos ar to izmantojot fastingu, keto diētu, sporta zāli un zināšanas par ogļhidrātiem.
Jo pārsvarā tieši ēdienu veidi un to sastāvs veicina kompulsīvu ēšanu un pārēšanos. Liekais svars, jo augstāks, jo cukura līmenis asinīs augstāks un tas veicinās pārēšanos. Slikts miegs veicina našķošanos, jo tas nenomierina stresa hormonus.
Šobrīd ir tā, ka cenšos nepirkt un mājās neturēt saldas lietas un citu, kas veicina pārēšanos, pirms iet uz veikalu cenšos paēst. Ēdu 1x-2x dienā. Cenšos aizņemt savu dienu ar noderīgām nodarbēm.
Nēsāju labi sēdošas drēbes. Ja tās sāk spiest, tad konstanti tas man atgādina, ka pietiek ēst.
Ja nu gadās izlaisties es neēdu neko pāris dienas un tad nokrītas cukura limenis un varu sākt atkal ēst no baltas lapas. Viss saldais tad kļūst par saldu....
16.03.2021 22:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits