Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Neīsti draugi, manipulatori

 
Reitings 5
Reģ: 16.02.2021
Sveikas, meitenes, sievietes, dāmas!
Zinu, ka kādai no Jums noteikti dzīvē ir nācies saskarties ar neīstiem draugiem, manipulāciju, izmantošanu. Šeit es atnācu pēc padoma, jo esmu neziņā.
Man četrus gadus bija draudzene. Es biju ļoti naiva un vientuļa. Mobings (apsmiešana) skolā man nelika mierus 9-10 gadus. Kad šī meitene atnāca mācīties uz manu skolu, mēs sadraudzējāmies, jo arī viņu sākumā nepieņēma. Principā viss bija lieliski, līdz brīdim, kad sākās "drāmas". Esmu gulējusi slimnīcā dēļ viņas, ir bijušas lielas problēmas ar skolotājiem, jo viņa par mani izplatīja nepatiesas baumas, vecākiem viņa nekad nav patikusi. Ar viņu ir bijuši ļoti daudz strīdu, bet es vienmēr esmu viņai piedevusi, jo bija arī ļoti daudz labo brīžu, pēc kuriem arī tagad ilgojos. Viņa bija vienīgais cilvēks, ar kuru man ir bijis tik daudz kopīga, un tik daudz jautru brīžu.
Tagad viņa vairs nemācas manā skolā, viņai ir daudz citu draugu un puisis. Ar viņu neesmu kontaktējusies jau apmēram pusgadu, bet joprojām nespēju aizmirst visu labo, kas bija. Es arī neesmu nekad bijusi enģelis- pēdējā strīdā es viņu pasūtīju trīs mājas tālāk, vairs nevarēju izturēt to, cik lieka es jutos. Visus šos gadus es viņai izpirku gandrīz visu, ko viņa gribēja. Ļoti daudzi cilvēki mani ir izmantojuši tieši naudas dēļ, es pat esmu barojusi nabadzīgos cilvēkus, kuri pēc tam par mani smējās un teica, cik resna es esot. Man bija laba sirds, bet tagad tas labais ir tā kā izmiris. Es vairs negribu pagātni, es negribu būt laba. Es nevienam vairs nespēju uzticēties. Visi nodeva. Taču kāpēc, kāpēc man ir jāilgojas pēc tāda cilvēka kā viņa, ja es viņai sen neesmu vairs vajadzīga? Es gribu parādīt savu vērtību. Bieži vien telpās(skolā, sanāksmēs), par manu eksistenci aizmirst, jo esmu ļoti, ļoti klusa. Mani ir situši...
Nav bijis viegli. Varbūt kādai no Jums ir bijušas līdzīgas situācijas, padalieties ar to! Es visu izlasīšu un uzklausīšu. Paldies! :) Vismaz varēju izkratīt sirdi!
16.02.2021 19:21 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Tev vajag psiholoģisko palīdzību. Tev ir sagrozīta izpratne par attiecībām, bija draudzene, tad būs vīrietis, kas tevi pazemos un tu turēsies pie "labajiem" brīžiem. Tev vajag strādāt pie savas dzīves uztveres, sava rakstura, tikt pāri traumām, mainīties kā cilvēkam, personībai, mācīties sargāt sevi un nostādīt robežas. Ir lietas, kuras nedrīkst pieļaut attiecībā pret sevi.
16.02.2021 21:23 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Tu viņu atceries, jo jūties šobrīd vientuļi. Tā tas ir ar klusajiem cilvēkiem un bieži cilvēki ieraujas sevī, jo nemīl sevi.
Tev pašai vajadzētu sarakstīt mērķus uz lapiņas, kas Tev ir jāpaveic, lai justos apmierināta ar sevi, pašpārliecinàta. Kādas ir tās negatīvās īpašības. Un tām nevajag būt lietām, kas ir ārišķības.
Iespējams, kad visas skolas atsāksies vajag iet uz kādiem pulciņiem - dziedāšana, dejošana, teātris, sports, kur ir cilvēki un kur esi spiesta komunicēt un gan jau ar laiku atradīsies draudzenes, draugi un arī Tava komunikācija kļūs brīvāka, jo būs jau pirrasts komunicēt.
16.02.2021 21:29 |
 
Reitings 5
Reģ: 16.02.2021
Motherofdragons @ 16.02.2021 21:23
Tev vajag psiholoģisko palīdzību. Tev ir sagrozīta izpratne par attiecībām, bija draudzene, tad būs vīrietis, kas tevi pazemos un tu turēsies pie "labajiem" brīžiem. Tev vajag strādāt pie savas dzīves uztveres, sava rakstura, tikt pāri traumām, mainīties kā cilvēkam, personībai, mācīties sargāt sevi un nostādīt robežas. Ir lietas, kuras nedrīkst pieļaut attiecībā pret sevi.

Iespējams, ka tā!
16.02.2021 22:26 |
 
Reitings 5
Reģ: 16.02.2021
.Putns. @ 16.02.2021 21:29
Tu viņu atceries, jo jūties šobrīd vientuļi. Tā tas ir ar klusajiem cilvēkiem un bieži cilvēki ieraujas sevī, jo nemīl sevi.
Tev pašai vajadzētu sarakstīt mērķus uz lapiņas, kas Tev ir jāpaveic, lai justos apmierināta ar sevi, pašpārliecinàta. Kādas ir tās negatīvās īpašības. Un tām nevajag būt lietām, kas ir ārišķības.
Iespējams, kad visas skolas atsāksies vajag iet uz kādiem pulciņiem - dziedāšana, dejošana, teātris, sports, kur ir cilvēki un kur esi spiesta komunicēt un gan jau ar laiku atradīsies draudzenes, draugi un arī Tava komunikācija kļūs brīvāka, jo būs jau pirrasts komunicēt.

Jā, sevi es nemīlu... tas tiesa :(
Par pulciņiem diezvai, esmu izteikts introverts.
16.02.2021 22:26 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Sveika! Pusaudžu gados jaunieši mēdz būt nežēlīgi, bet tas nenozīmē, ka tev ir jāmainās, drīzāk viņiem pašiem. Tāpat tev tādu ”draudzeni” blakus nevajag, lai arī kā pēc viņas tagad ilgojies.
Pilnveido un mīli sevi tādu, kāda esi! Gan nāks īstie cilvēki, kas novērtēs tevi un tavu labestību!
Lai izdodas! ❤
16.02.2021 22:30 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
FlowerrG @ 16.02.2021 22:26

Jā, sevi es nemīlu... tas tiesa :(
Par pulciņiem diezvai, esmu izteikts introverts.
to jau var noprast, bet tam visam ir savi iemesli un neviens nav baigi ekstraverts bez attiecīga trenniņa.
Jo vairāk sevi pilnveidosi un būsi paveikusi lietas ar ko lepoties, jo ekstravertāka kļūsi, lai arī varbūt nekļūsi tāda, kas pastāvīgi vārās, bet arī nebūs tā, ka iedomājies, ka kaut ko nedari tik tādēļ, ka kautrējies vai esi introverts.
16.02.2021 22:34 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Tāpat ieteiktu uz sevi paskatīties savādāk kā ne tikai uz introvertu, bet arī kādu ar savām stiprajām pusēm uz ko var koncentrēties. Ir 16 cilvēku tipi - vari aizpildīt testu un varbūt iepazīsi sevi labāk:
https://www.16personalities.com/
Izdomāsi ar ko var nodarboties bez skolas. Ja darīsi lietas, kas Tev padodas, tas tev liks justies pārliecinātākai un iepatikties citiem.
Un saproti pati, ka neviens pie tevis nenāks kautvai jūties vientuļi - pašai jāizlien no tās alas!
Noklausies/izlasi arī kādu audiogrāmatu par introvertiem: https://youtu.be/7JsZZ0mAv8s
Ir arī daudzas citas grāmatas scribd app. Pirmais mēnesis bez maksas, kuru var arī iepauzēt un tādejādi iegūt daudzas grāmatas ilgam laikam bez maksas.
16.02.2021 22:47 |
 
Reitings 5
Reģ: 16.02.2021
Florie @ 16.02.2021 22:30
Sveika! Pusaudžu gados jaunieši mēdz būt nežēlīgi, bet tas nenozīmē, ka tev ir jāmainās, drīzāk viņiem pašiem. Tāpat tev tādu ”draudzeni” blakus nevajag, lai arī kā pēc viņas tagad ilgojies.
Pilnveido un mīli sevi tādu, kāda esi! Gan nāks īstie cilvēki, kas novērtēs tevi un tavu labestību!
Lai izdodas! ❤

Mīļš paldies !
16.02.2021 22:57 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Man šķiet, šis ir ļoti raksturīgi introvertiem, sevī noslēgtiem, klusiem cilvēkiem: bieži gremdēties atmiņās, turēties pie pagātnes, paturēt prātā tikai labos brīžus un pēc tiem ilgoties. Arī es reiz biju tāds cilvēks. Un arī manā dzīvē ir bijuši draugi, kuri vēlāk mani sāpinājuši, darījuši pāri, nodevuši, izmantojuši, apzaguši un beigu beigās pavisam aizmirsuši manu eksistenci. Taču es tik ļoti vēlējos prātā saglabāt tikai labo, ka izmisīgi centos atjaunot sakarus ar šiem cilvēkiem, jo izmisīgi ilgojos pēc labajiem brīžiem. Tikai tagad, kad esmu mainījusies kā cilvēks, atskatos uz to laika posmu un saprotu, ka biju tāda muļķe. Es biju muļķe, jo ilgojos pēc cilvēkiem, kuri sen bija aizmirsuši par mani. Es biju muļķe, jo centos piedot tiem, kuri bija mani sāpinājuši. Es biju muļķe, jo centos uzspiest sevi tiem, kuriem nebiju vajadzīga. Bet, lai nonāktu pie tādas domāšanas, man bija vajadzīgi gadi. Pārmaiņas nenotiek vienā dienā, tas ir liels darbs pašam ar sevi, taču tas ir iespējams. Ir nepieciešams sāks kontaktēties ar cilvēkiem, kuri tevi novērtē (ja esi introverts cilvēks, komunikācija var notikt arī caur internetu. Mūsdienās internetā ir atrodamas gana daudz interešu grupas, kurās vari atrast domubiedrus un cilvēkus ar līdzīgām interesēm), iemīlēt sevi, saprast, ka tie cilvēki pēc kuriem tu ilgojies, ir tevi sāpinājuši un ka tādi cilvēki nav pelnījuši otru iespēju. Iemācies vērtēt sevi augstāk un neļauj, tā teikt, kāpt sev uz galvas, neļauj sevi izmantot un par svei ņirgāties. Tādi cilvēki, kuri tā dara, ir pilnībā jāizslēdz no savas dzīves. Ar to arī vari sākt. Vēl, ja iet grūti ar komunikāciju dzīvē, var pamēģināt atrast sev kādu vēstuļu biedru. Reizēm pietiek kaut ar vienu cilvēku, kurš uzklausītu un saprastu, lai palēnām sāktu mainīt savu dzīves uztveri un pasaules redzējumu. Ja māki angļu valodu, šim mērķim var noderēt grupa https://www.reddit.com/r/penpals/.
Jāsāk ar mazumiņu, lai nonāktu pie rezultāta. No sirds vēlu, lai tev viss izdodas! ❤
16.02.2021 23:22 |
 
Reitings 5
Reģ: 16.02.2021
Miaa @ 16.02.2021 23:22
Man šķiet, šis ir ļoti raksturīgi introvertiem, sevī noslēgtiem, klusiem cilvēkiem: bieži gremdēties atmiņās, turēties pie pagātnes, paturēt prātā tikai labos brīžus un pēc tiem ilgoties. Arī es reiz biju tāds cilvēks. Un arī manā dzīvē ir bijuši draugi, kuri vēlāk mani sāpinājuši, darījuši pāri, nodevuši, izmantojuši, apzaguši un beigu beigās pavisam aizmirsuši manu eksistenci. Taču es tik ļoti vēlējos prātā saglabāt tikai labo, ka izmisīgi centos atjaunot sakarus ar šiem cilvēkiem, jo izmisīgi ilgojos pēc labajiem brīžiem. Tikai tagad, kad esmu mainījusies kā cilvēks, atskatos uz to laika posmu un saprotu, ka biju tāda muļķe. Es biju muļķe, jo ilgojos pēc cilvēkiem, kuri sen bija aizmirsuši par mani. Es biju muļķe, jo centos piedot tiem, kuri bija mani sāpinājuši. Es biju muļķe, jo centos uzspiest sevi tiem, kuriem nebiju vajadzīga. Bet, lai nonāktu pie tādas domāšanas, man bija vajadzīgi gadi. Pārmaiņas nenotiek vienā dienā, tas ir liels darbs pašam ar sevi, taču tas ir iespējams. Ir nepieciešams sāks kontaktēties ar cilvēkiem, kuri tevi novērtē (ja esi introverts cilvēks, komunikācija var notikt arī caur internetu. Mūsdienās internetā ir atrodamas gana daudz interešu grupas, kurās vari atrast domubiedrus un cilvēkus ar līdzīgām interesēm), iemīlēt sevi, saprast, ka tie cilvēki pēc kuriem tu ilgojies, ir tevi sāpinājuši un ka tādi cilvēki nav pelnījuši otru iespēju. Iemācies vērtēt sevi augstāk un neļauj, tā teikt, kāpt sev uz galvas, neļauj sevi izmantot un par svei ņirgāties. Tādi cilvēki, kuri tā dara, ir pilnībā jāizslēdz no savas dzīves. Ar to arī vari sākt. Vēl, ja iet grūti ar komunikāciju dzīvē, var pamēģināt atrast sev kādu vēstuļu biedru. Reizēm pietiek kaut ar vienu cilvēku, kurš uzklausītu un saprastu, lai palēnām sāktu mainīt savu dzīves uztveri un pasaules redzējumu. Ja māki angļu valodu, šim mērķim var noderēt grupa https://www.reddit.com/r/penpals/.
Jāsāk ar mazumiņu, lai nonāktu pie rezultāta. No sirds vēlu, lai tev viss izdodas! ❤

Jūtos diezgan līdzīgi, saprotu Tevi! Malacis, ka spēji visam tikt pāri, man patiess prieks. Ar dažiem cilvēkiem internetā jau komunicēju, bet dzīvē, tas, protams, ir savādāk :)
16.02.2021 23:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!