Šizofrēnija

 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Tēma, par ko parasti skaļi nerunā. Šizofrēnija. Nelīdzsvarots cilvēks, psihe, domas un rīcības, kuras noved pie neadekvātām darbībām.
Vai kāds ir saskāries ar cilvēku, kam ir šizofrēnija? Vai tas ir labojams, vai tieši prētēji - sadzīvojams.
Laiku atpakaļ mums forumā bija uzpeldējusi Katrīne, kura diskusijās haotiski sarunājās ar cilvēkiem. Tagad Ilze, kura izpelnijās sižetu degpunktā aplejot bezpajumtniekus ar degšķidrumu. Es gan internetā nenosaku diagnozes, ārste arī neesmu, bet atpazīt to var. Vismaz pazīmes par to liecina.
11.02.2021 01:40 |
 
Reitings 205
Reģ: 07.01.2021
Cilvēks, ar kuru es nedaudz vairāk komunicēju un kuram ir šāda rakstura problēmas, lieto ikdienā zāles un apzinās simptomus, un, ja tie sākas, runā ar ārstu. Slimības sākumā, šķiet, ka simptomus pamanīja apkārtējie, bet es baigi neesmu izjautājusi par to, kā tas sākās.
Ofēlija no Twitter ar ne gluži šizofrēniju, bet līdzīgiem traucējumiem, publiski ir rakstījusi, ka ilgi dzīvojusi un uzskatījusi halucinācijas par normālām. Tagad saprotot to, ka tas nav kā citiem un, piemēram, pati pieteicās uz klīniku paārstēties.
12.02.2021 09:34 |
 
Reitings 205
Reģ: 07.01.2021
@ofija_
12.02.2021 09:36 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.11.2020
Es, var teikt,ka izaugu kopā ar cilvēku,kuram bija šizofrēnija.
Tajos laikos, ne smagākajā formā,taču cilvēks atteicās no medicīniskas palīdzības ļoti iespaidojot apkārtējo dzīvi, noliedza,ka būtu kādi traucējumi. Brīžos,kad bija, kā teikt, mierīgā fāze,cilvēks bija gudrs,saprotošs, inteligents,bet viens klikšķis un viss.
Vienā brīdī šāda halucināciju uzliesmojuma laikā radās dzīvībai bīstama situācija un tika iesaistītas attiecīgās iestādes, līdz ar to,cilvēks bija spiests atzīt apkārtējiem, ka tomēr medicīniskās palīdzība ir nepieciešama, taču šī atzīšana viņu tikai sagrāva vēl vairāk, ļoti būtiski pasliktinot stāvokli un lēkmju biežumu...
Dotajā brīdī vairāk dominēt neapzinātie brīži, vien ar skumjām atceros cilvēku, kāds viņš bija. 😔
12.02.2021 17:52 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
GoodForYou @ 12.02.2021 09:36
@ofija_

to ofiju esmu redzējusi twitterī, viņa ir kaut kāda raudule, kura ik pa laikam parādās manā feedā. zinu, ka viņai ir savācies jau liels atbalsta pulks.
12.02.2021 18:20 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Witcher @ 12.02.2021 17:52
Es, var teikt,ka izaugu kopā ar cilvēku,kuram bija šizofrēnija.
Tajos laikos, ne smagākajā formā,taču cilvēks atteicās no medicīniskas palīdzības ļoti iespaidojot apkārtējo dzīvi, noliedza,ka būtu kādi traucējumi. Brīžos,kad bija, kā teikt, mierīgā fāze,cilvēks bija gudrs,saprotošs, inteligents,bet viens klikšķis un viss.
Vienā brīdī šāda halucināciju uzliesmojuma laikā radās dzīvībai bīstama situācija un tika iesaistītas attiecīgās iestādes, līdz ar to,cilvēks bija spiests atzīt apkārtējiem, ka tomēr medicīniskās palīdzība ir nepieciešama, taču šī atzīšana viņu tikai sagrāva vēl vairāk, ļoti būtiski pasliktinot stāvokli un lēkmju biežumu...
Dotajā brīdī vairāk dominēt neapzinātie brīži, vien ar skumjām atceros cilvēku, kāds viņš bija. ?

:(
paldies, ka padalijies!
12.02.2021 18:21 |
 
Reitings 205
Reģ: 07.01.2021
Kaut kā jocīgi, ka meitene, kas izveidoja diskusiju par šizofrēniju, cilvēku, kurš dalās savos stāstos par šizoafektīviem traucējumiem, sauc par rauduli. Tad jāsāk šaubīties par diskusijas patieso mērķi.
Ofēlija ir forša meitene.
12.02.2021 19:10 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Es neesmu iedziļinājusies viņas profilā, bet iespaids nav palicis labs par to profilu. Sorry, ja kādu aizskāru, bet saku, ko domāju.
Par tēmu interese man ir liela, bet, ko esmu novērojusi, viņa daudz sūdās savā profilā, lowkey sagaidot spalvas glaudīšanu :) Tas viņai viss jau ir - sadzirdēta, saprasta un atbalstīta. Papildus tam, viņa ir ļoti aktīva un radoša persona. Viņai 100% viss izdosies.
12.02.2021 22:12 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
https://twitter.com/ofija_/status/1359501557151248387?s=20 Wooohooo, kaut citiem šizofrēniķiem tā veiktos kā nabaga Ofēlijai, kurai ir savi fani, kamēr citi ir pamesti, vientuļi, nesaprasti utt.
12.02.2021 22:18 |
 
Reitings 205
Reģ: 07.01.2021
Jocīga tu esi, it kā interesējoties par mentālām slimībām un no otras puses heitojot cilvēkus par to, ka viņi dalās ar savu pieredzi. Var jau kāds nepatikt, bet kopā ar diskusiju, kur tu vaicā par šizofrēniju, tas izklausās savādi, ņemot vērā, ka jebkura cilvēka stāsts par savu mentālo slimību var mazināt stigmu un ierosināt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā, iestādēs utml.
Tu domā, ka to zīmējumu uzzīmēja viņai kāds fans vai kāds tieši tavs komentāra vēstījums? Tas ir viņas zīmējums (viņas tviterī var atrast vēl daudzus citus tādā stilā izpildītus), kas veltīts viņas ietagotās māsas sunim, kura bilde ir komentāros. Pieņemu, ka ar vārdu "fana zīmējums" viņa apzīmēja sevi kā suņa fanu.
12.02.2021 22:57 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
GoodForYou @ 12.02.2021 22:57
Jocīga tu esi, it kā interesējoties par mentālām slimībām un no otras puses heitojot cilvēkus par to, ka viņi dalās ar savu pieredzi. Var jau kāds nepatikt, bet kopā ar diskusiju, kur tu vaicā par šizofrēniju, tas izklausās savādi, ņemot vērā, ka jebkura cilvēka stāsts par savu mentālo slimību var mazināt stigmu un ierosināt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā, iestādēs utml.
Tu domā, ka to zīmējumu uzzīmēja viņai kāds fans vai kāds tieši tavs komentāra vēstījums? Tas ir viņas zīmējums (viņas tviterī var atrast vēl daudzus citus tādā stilā izpildītus), kas veltīts viņas ietagotās māsas sunim, kura bilde ir komentāros. Pieņemu, ka ar vārdu "fana zīmējums" viņa apzīmēja sevi kā suņa fanu.

No kā tu izsecināji, ka posta autore heito? No vārda raudule?
Šobrīd ar saviem garajiem penteriem tu heito posta autori!
12.02.2021 23:05 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Kas tieši ir jocīgs? Es neesmu nekāda šizofrēniķu aizstāve, atbalstītaja vai vēl sazin kas?! Man tuvs cilvēks slimo ar šo slimību un man neinteresē cilvēki, kuriem acīmredzami viss dzīvē notiek un iet! Tu vari domāt, ko vēlies, bet man nav interese tagad strīdēties par lietām, kas tev liekas jocīgas, jo tici man, internetā pat puse nenolasās no tā, ko vēlos pateikt.
12.02.2021 23:10 |
 
Reitings 205
Reģ: 07.01.2021
Cool dzips, no tā, ka protu lasīt.
viņa ir kaut kāda raudule,

Es neesmu iedziļinājusies viņas profilā, bet iespaids nav palicis labs par to profilu.

ko esmu novērojusi, viņa daudz sūdās savā profilā, lowkey sagaidot spalvas glaudīšanu

Wooohooo, kaut citiem šizofrēniķiem tā veiktos kā nabaga Ofēlijai, kurai ir savi fani, kamēr citi ir pamesti, vientuļi, nesaprasti utt.

Loģiski, ka cilvēkam ar mentālām slimībām ir slikti un ir normāli, ja viņš grib ar to dalīties. Ja kādam tas neinteresē, viņš var iet garām. Es tāpēc arī uzrakstīju, ka diskusijas autore ir jocīga, jo savā pašā tēmā par šizofrēniju šādi izsakās par meiteni, kurai ir tie traucējumi. Vai diskusijas autore bija iedomājusies, ka cilvēki ar mentālām slimībām ir kā IG influenceri, tik pozitīvi un smaidoši? Savukārt pēdējais citāts par to zīmējumu ir nonsenss, par ko jau paskaidroju.
12.02.2021 23:10 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
GoodForYou @ 12.02.2021 23:10
Cool dzips, no tā, ka protu lasīt.
Loģiski, ka cilvēkam ar mentālām slimībām ir slikti un ir normāli, ja viņš grib ar to dalīties. Ja kādam tas neinteresē, viņš var iet garām. Es tāpēc arī uzrakstīju, ka diskusijas autore ir jocīga, jo savā pašā tēmā par šizofrēniju šādi izsakās par meiteni, kurai ir tie traucējumi. Vai diskusijas autore bija iedomājusies, ka cilvēki ar mentālām slimībām ir kā IG influenceri, tik pozitīvi un smaidoši? Savukārt pēdējais citāts par to zīmējumu ir nonsenss, par ko jau paskaidroju.

Bet kāpēc saki heito?
Šeit ir forums, kur katrs dalās ar savu viedokli. Vai tāpēc tas ir uzreiz heits? Camoon.. izvēlies vārdus!
12.02.2021 23:15 |
 
Reitings 205
Reģ: 07.01.2021
Katz
Kas tieši ir jocīgs? Es neesmu nekāda šizofrēniķu aizstāve, atbalstītaja vai vēl sazin kas?! Man tuvs cilvēks slimo ar šo slimību un man neinteresē cilvēki, kuriem acīmredzami viss dzīvē notiek un iet!

Nu skaidrs. Man žēl, ka dalījos ar savu laiku šeit komentējot tos linkus utml., jo mana un arī to cilvēku, kas dalās ar saviem stāstiem publiski, ideja ir mazināt stereotipus sabiedrībā un vairot saprotošu attieksmi. Tas neiet kopā ar tevis uzrakstīto, līdz ar ko saprotu, ka neesi mērķauditorija.
Ja jau tev tuvs cilvēks slimo, tad iesaku vienkārši viņam arī uzdot sev interesējošos jautājumus.
12.02.2021 23:15 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
hesus, es tiešām nesaprotu kāda bite ir Tev šodien iekodusi.
neesmu pateikusi neko tādu, lai vairotu stereotipus vai vēl sazin ko. jā, paldies par linkiem, tos apskatiju - noderēja, arī ofēlijas profilu, bet tas šoreiz nebūs saistoši.
12.02.2021 23:23 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Tu raksti “ Savukārt pēdējais citāts par to zīmējumu ir nonsenss, par ko jau paskaidroju..”
A?
Paskatījos viņas profilu. Atverot to postu ar suņa bildi un tekstu, es saprotu, ka Ofēlijas fans ir viņai atsūtījis zīmētu bildi, kur ir arī apraksts “Fanu zīmējums..”
12.02.2021 23:25 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Paskatījos to Ofēlijas Twitter profilu. Viņa man atstāja sajūtu, ka ir vienkārši cilvēks ar putniem, nevis šizofrēniķis.
12.02.2021 23:35 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
C00L Dzipsy @ 12.02.2021 23:35
Paskatījos to Ofēlijas Twitter profilu. Viņa man atstāja sajūtu, ka ir vienkārši cilvēks ar putniem, nevis šizofrēniķis.

Eeeeemmm.. Ofēlija prasa 20€ par viņas viena posta lasīšanu Patreon lapā. Mmmmmm nē.. viņa nav šizofrēniķe 😁 šizo nekad neaizdomātos pelnīt naudu ar savu slimību, jo viņam slimības patiesībā nav..
Viņas tēmas, kuras var nopirkt par 20€ gabalā: trauksmes un panikas lēkmes, kā komunicēt.. paldies, es ar šādiem jautājumiem iešu pie speciālista nevis blogeres par 20€ par viņas bloga lasīšanu..
12.02.2021 23:44 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
C00L Dzipsy @ 12.02.2021 23:44

Eeeeemmm.. Ofēlija prasa 20€ par viņas viena posta lasīšanu Patreon lapā. Mmmmmm nē.. viņa nav šizofrēniķe ? šizo nekad neaizdomātos pelnīt naudu ar savu slimību, jo viņam slimības patiesībā nav..
Viņas tēmas, kuras var nopirkt par 20€ gabalā: trauksmes un panikas lēkmes, kā komunicēt.. paldies, es ar šādiem jautājumiem iešu pie speciālista nevis blogeres par 20€ par viņas bloga lasīšanu..

Manā feedā arī leca ārā tās naudas lietas, tas gan bija krietnu laiku atpakaļ, bet nu nesimpatizē man tā! Kā jau teicu - viņai viss labi, salīdzinot ar citiem.
13.02.2021 00:37 |
 
Reitings 205
Reģ: 07.01.2021
Par zīmējumu jau atbildēju, acīmredzot Cool Dzips nelasa diskusiju, bet iesaistās tāpat tajā.
Par naudas lietām - viņa, šķiet, arī pārdod savus zīmējumus un ir pārdevusi grāmatas, kas viņai bija sakrājušās mājās. Doma ir tāda, ka viņa nelūdz vienkārši naudu savām veselības problēmām, bet sniedz kaut ko pretī. Cilvēks var pats izvēlēties, vai viņš grib palīdzēt vai nē, nekas netiek uzspiests. Tāpat kā visādos tirdziņos, kur slimi vai veci cilvēki kaut ko tirgo. Es, protams, atvainojos par šo salīdzinājumu, tas bija vienkārši pirmais, kas ienāca prātā, lai paskaidrotu.
Man nav zināms viņas finanšu stāvoklis un darba attiecību stāvoklis utt.un domāju, ka tā arī nav svešu cilvēku lieta.
13.02.2021 10:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits