Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alkoholisms

 
Reitings 46
Reģ: 11.09.2019
Vai virietis kuram ir gimene un ikdiena dzer ,vai vispar ta vel skaitas ciena pret sievu un berniem?Sajutas tadas kad dzivoju ar cilveku kuram pirmak svarigak apmierinat savas alkohola vajadzibas ..Parejas vajadzibas pec tam..Sis vis ir daudz reizu jau runats ,vinam ir gruti ,man ir gruti del ta kad dzer un visas parejas problemas ..Jamin kad nesmu devusi iemeslu ta nolaisties ,est gatavoju ,majas darbus pildu ,pati stradaju ,vazaties nevazajos rinki,citi draugi nav..Nesaprotu ,esmu teikusi ja esmu slikta ,katrs ejam savu celu..Ir tikai atrunas nee ta nav ,es daudz nedzeru ,nesaskata problemu bet menesi del ta aiziet pluss minuss 250 e..Esmu ari jautajusi vai vins mani spetu izturet ja butu mainitas lomas??Vins tikai kluse vai saka nezinu ..Ir apnikusaas muzigaas izrunasanas nekas nelidz ...Abiem mums ir gruti ,tad iznak kad man ari jasak dzert jo vinam iespejams depresija kada varetu but??Bet man?????Domat par visu vienai..😥
08.12.2020 00:57 |
 
Reitings 551
Reģ: 24.06.2019
Varbūt viņam vajag aiziet pie psihoterapeita? Bieži vien šādu dzeršanas problēmu sakne ir kaut kur dziļi bērnībā un agrā jaunībā. Iespējams, viņš jūt, ka tā nav labi, bet atkarība ņem virsroku, un nav dzinuļa ar to cīnīties. Bet, ja nekā ar to netiek ar to galā, tad labāk iet katram savu ceļu, jo labāk nekļūs un nav jēgas no vīra, kurš vairāk sāpina, nekā dara labu. Dzīve tomēr ir īsa ;)
08.12.2020 01:13 |
 
Reitings 129
Reģ: 04.07.2020
Turies, man ir tevis patiesi žēl, bet noteikti apsver domu pamest šo vīrieti jo ar laiku tu sevi noniecināsi un sāksies depresijas pazīmes, laiks ir atrast jaunu vīrieti, kas nu ikdienā nedzers un neizlaidīs tādas naudas summas alkoholam tas ir patiesi bēdigi.
Manai paziņai arī bija šāda problēma ar vīrieti, viņa viņu pameta tad viņa atrada sev jaunu vīrieti, kas nu ikdienā nav baigais dzērajs un netēre lielas naudas summas alkoholam.
Dzēraji bieži alkohola reibumā sit vai izvaro savas meitenes un sievas tāda nu ir tā statistiska.
TURIES!! :)
08.12.2020 01:15 |
 
Reitings 146
Reģ: 29.07.2020
Katrā ziņā ar tādiem cilvēkiem īsti nav ko runāt. Izklausās, ka esi naivā pareizā... Uzaugot alkaholiķu ģimenē, redzot Tēvs, ka var pazust uz dienu, nedēļu, mēnes vai pat pusgadu, nekas no tā man kā mazam esot nebija saprotams. Un vēl vairāk nesapratu kāpēc māte viņu nepameta... Protams stāsts ar laimīgām beigām, manā gadījumā tika iets prom no ģimenes un to alko lietošanu neredzēju, līdz ar to dzerot liekas, ka līdzinos tēvam un ir tāda nepatīkama sajūta.... Stāsts beidzās ar to, ka cilvēks savos 50+ nodzērās tik tālu, kamēr bija sirds mazspēja, tad gāja ārstēties... pa vidu daži gadi ir bijuši ar nedzeršanu, laikam pat 5, kad "kodējās"... Pirmais jautājums - ko tad viņš dzer? Alu? šņabi? kokčikus? Alkahols ir antidepresants ar īslaicīgu efektu un efekts ir ar atsitienu, kas savukārt jānomērdē atkal ar alkaholu... uzdod sev jautājumu - vai tiešām gribi šāda veida attiecības? Vai gribi, lai bērni ir līdzīgi vai pretēji? Jo te var sanākt 50 uz 50, ka galā bērni var tādi paši it īpaši puikas izaugt. Alkaholisms nav izārstējams, bet toties tas ir apturams un kontrolējams ar ārsta palīdzību, sistēmas laišanu un antidepresantiem, ja tie nepieciešami. Mans tēvs iet atzīmēties ik pēc 3-6mēn joprojām nu jau gadiem, speciālists ir vīrietis ar psihiatra/psihologa/narkologa izglītību, ja vajag PM varu nosūtīt kontaktus, bet manā gadījumā pats pēds sirds mazspējas gribēja ārstēties jo bija pārbijies līdz baltajām pelītēm. Nav jāzāģē viņš par cieņu pret bērniem vai sievu, tas ir tas pats, kas ķieģeļu sienai mēģināt iestāstīt, ka ir koka siena. Izlem vai nu esi līdzatkarīgā un ved viņu pie prāta ar ārstu - lieki teikt, ka tas maksā naudu, bet lētāk nekā nodzert. Vai arī sapekelē savas mantas un tin makšķeri, jo būtībā esi līdzatkarīgā. Tad nu padomā vai bērniem tādā vidē vajag un vai ir vērts uzaugt. Sēdēt un teikt - es sākšu dzert tāpat kā viņš baigais prāta darbs arī nebūs. Grūti katrā situācijā pateikt vienotu atrisinājumu, jo katra lieta ir individuāla un savādāka, tāpēc risinājums var būt katrā reizē savādāks. Un visi šitie paņēmieni - "vai Tu spētu izturēt, ja mēs būtu mainītām lomām" bla bla bla... Tak attopies Tu runā ar slimu cilvēku, tur nav jēga runāt, vienīgais Tu vari ar sapratni un mierīgi teikt, ka jāiet ārstēties. Nedraudi arī ar aiziešanu, atstāj to pēdējā vietā. Vēl nav slikti, ja viņam ir kāds draugs, kas nedzer un var atbalstīt, lai iet ārstēties. Nezinu par AA kā ir Latvijā, varbūt pat tie, bet mūsu gadījumā kas bija, joprojām pietiek ar to visu ārstu, viņš arī uzdod jautājumus:"vai tev negribas iedzert? utt...". Tāpēc apdomā ko vēlies un cik nervu, alkaholisms ir tikpat debīla lieta kā azarspēles, ja ne sliktāks/labāks. Tavā gadījumā bērni - nu smagi es padomātu. Es atminos tūkstošās reizes kā māte runāja ar Tēvu un kādu tik kosmosu viņš viņai nesolīja, ka darīs, strādās utt... un nedzers vairs... reāli iz****a bērnība. Tur nav nekas spīdošs ko atcerēties.
08.12.2020 01:19 |
 
Reitings 46
Reģ: 11.09.2019
Ja vinam ir depresija del gimenes dzives ,tad ko man vajag sini situacija darit ,hm.Varbut vins nevar vienkarsi pateikt lai skiramies nezinu,tiesam ko domat .Ir grutibas ar naudam bet vai tad cilvekam jadzer jo pec tam vel tikai lielakas grutibas ,es nezinu jutos izmisusi..Liekas sis viss bezscerigi ..Dzinulim ir jabut ,kas ir berni vini ir ta dzives jega,nesaprotu vina domasanu,dzive ir citi daudz prieki bez visam tam dzersanam ,brizam tiesam liekas kad mani uzskata par kaut kadu kludu 😭Jo neesu ta verta lai labotos 😢Ja izskirtos tad vinam butu labak ,varbut atmestu dzersanu,nesaprotu kapec ari janonak lidz kkam tadam ja ari to nevelas.
08.12.2020 01:27 |
 
Reitings 146
Reģ: 29.07.2020
Un ko viņš dzer? Prasu vēlreiz? "Smago" 40 grādīgo vai kokčikus vai ko? Līdz komai vai aliņo un uztur kondīciju? Kāda vēl depresija? Kas to teica? Viņš vai Tu? vai izdomāji to? Beidz zīlēt ko viņš var vai nevar pateikt, iztaisno savu mugurkaulu, sastādi rīcības plānu, novelc robežas un rīkojies. Bieži tādi cilvēki attopas vieni un tad sāk meklēt palīdzību. No šādiem vīriešiem noteikti ir vērts iet prom un pierasīt alimentus, vai arī, lai maksā no UGF, savādāk Tu ne tikai padirs savu dzīvi, bet izjāj bērniem ar savu "lielo mīlestību". Atver taču acis, nemāki sevi novērtēt pasargā bērnus esi māte, nevis lupata!
08.12.2020 01:35 |
 
Reitings 46
Reģ: 11.09.2019
Qwerty es ari uzaugu gimene kur vecakiem patika iedzert ,un zinu ka tas ir ,tapec nepatik cilveki kuri lieto daudz alkoholu ,un jasaka kad ir loti lidzigi bijis mamma sogad nomira no sirds mazspejas ,tapec vel jo vairak domaju par so visu ,jo kko tadu vel negribas redzet 😢vinam so visu esmu pieminejusi ,nevaru acis atvert 😭
08.12.2020 01:38 |
 
Reitings 146
Reģ: 29.07.2020
Nu skaidrs - līdzatkarīgā. Pačīkstēsi un dzīvosi tālāk, rīcība no Tavas puses nebūs. Es tik ļoti vēlējos, lai māte vienreiz beidz to ciklu ar to alkaholiķi, bet te - mīlestība piepūtusi Tev acis un nesaproti kas ir vai nav svarīgs. Patīk iedzert un regulāra iedzeršana ir 2 dažādas lietas. Es prasu trešo reizi ko dzer? 40grādīgo? aliņus? kokčikus? Tu jautājumu neizprati? Cik jau gadus dzīvo un sūdzies, bet neko nedari? es varu derēt vismaz 5?
08.12.2020 01:41 |
 
Reitings 129
Reģ: 04.07.2020
Nu tak tēmas autorīte attopies un pamet to dzērāju savādak tas slikti beigsies :)
08.12.2020 01:43 |
 
Reitings 46
Reģ: 11.09.2019
Paldies qwerty 🤗so to liki man saprast ,sen sapratu kad man pasvertejums krities ,jasak kalt plani ,paldies par motivaciju .☺
08.12.2020 01:43 |
 
Reitings 274
Reģ: 24.06.2020
Sveika! atsūti lūdzu man privātu ziņu palīdzēšu tikt galā ar situāciju. 🙃✉
08.12.2020 01:44 |
 
Reitings 146
Reģ: 29.07.2020
nu tad uzraksti mums kādi ir tie plāni, lai zinam, uzdodu arī 4 reizi jautājumu - ko dzer un līdz kādai kondīcijai? Motivācija Tev noplaks, kad pateiks, ka mīl Tevi, tad Tev visticamāk būs pajāt par bērniem un dzīvosi tālāk un būsi līdzatkarīgā. Dzīve ir pārāk īsa, lai to gremdētu patstāvīgā alkahola miglā. Es personīgi pēc tā kā Tu atbildi, neticu, ka spēsi ko izdarīt vai izdomāt, liekas, ka atnāci pačīkstēt un darbība nebūs nekāda. Tu labi zini, kas Tev ir jādara, bet ne sūda nedari.
08.12.2020 01:47 |
 
Reitings 274
Reģ: 24.06.2020
qwerty123 @ 08.12.2020 01:47
nu tad uzraksti mums kādi ir tie plāni, lai zinam, uzdodu arī 4 reizi jautājumu - ko dzer un līdz kādai kondīcijai? Motivācija Tev noplaks, kad pateiks, ka mīl Tevi, tad Tev visticamāk būs pajāt par bērniem un dzīvosi tālāk un būsi līdzatkarīgā. Dzīve ir pārāk īsa, lai to gremdētu patstāvīgā alkahola miglā. Es personīgi pēc tā kā Tu atbildi, neticu, ka spēsi ko izdarīt vai izdomāt, liekas, ka atnāci pačīkstēt un darbība nebūs nekāda. Tu labi zini, kas Tev ir jādara, bet ne sūda nedari.

++ Baidās laikam atbildēt uz šo neērto jautājumu.
08.12.2020 01:49 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Nedomā, ka esi lupata, jo neesi, esi ceļa sākumā, lai risinātu, pirmais solis ir jau sperts meklējot risinājumus un padomus. Tu jau pati tikko uzrakstiju, ka dari to un šito, tas tikai liecina, ka spēsi izķepuroties no situācijas, lai vai kādā virzienā vēlēsies.
Dzerot aliņu vakarā - to var pārciest. Lietojot alkoholu tā, ka zūd kontrole pār prātu - problēma. Papildus tam, tas ietekmē ģimenes budžetu. Pamēģini pie sevis iztēloties problēmas, punkts pa punktam. Un vai tas ir kā risināms. Un ar šo problēmas cēloni ir jārunā, jārunā. Kamēr "piecietīsi" un liksi manīt, ka tā ir ok, diezvai kas mainīsies.
Lai izdodās!)
08.12.2020 01:58 |
 
Reitings 46
Reģ: 11.09.2019
Bus jamekle cits dzivoklis un darbs kur papildus piepelnities .Citu variantu nav.
08.12.2020 02:22 |
 
Reitings 146
Reģ: 29.07.2020
Būtībā vērsies bāriņtiesā, tur Tev palīdzēs un izskaidros kas jādara. Nav jābaidās vērsties attiecīgajās instancēs kā arī sociālajā dienestā. Tur, ja bērni lieli nozīmēs arī bezmaksas psihologa konaultācijas bērniem.
08.12.2020 02:28 |
 
Reitings 46
Reģ: 11.09.2019
Paldies par ieteikumu qwerty liksu aiz auss.☺
08.12.2020 02:39 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
qwerty123 @ 08.12.2020 01:47
nu tad uzraksti mums kādi ir tie plāni, lai zinam, uzdodu arī 4 reizi jautājumu - ko dzer un līdz kādai kondīcijai? Motivācija Tev noplaks, kad pateiks, ka mīl Tevi, tad Tev visticamāk būs pajāt par bērniem un dzīvosi tālāk un būsi līdzatkarīgā. Dzīve ir pārāk īsa, lai to gremdētu patstāvīgā alkahola miglā. Es personīgi pēc tā kā Tu atbildi, neticu, ka spēsi ko izdarīt vai izdomāt, liekas, ka atnāci pačīkstēt un darbība nebūs nekāda. Tu labi zini, kas Tev ir jādara, bet ne sūda nedari.

Izklausies zinošs šajā jautājumā.
Vai varu uzdot pāris jautājumus par šo tēmu?
Kādus alkoholiskos dzērienus un to daudzumu lietojojot var teikt, ka cilvēks ir alkoholiķis?
Ja, piemēram, viņam ļoti garšo alus un viņš viņu dzer ik pēc pāris dienām pa 2,3 aliem, vai tas skaitās arī alkoholiķis?
Un ko nozīmē līdzatkarīgais? Vai otrs cilvēks arī ir līdzatkarīgs, ja viņš nedzer ar viņu kopā, bet dzīvo ar viņu vienā mājā?
Būtu jauki, ja atbildētu. Paldies :)
08.12.2020 14:56 |
 
Reitings 30
Reģ: 17.11.2020
Tak parekiniet 250 eiro menesi, tur katru dienu iztriec pa snabja pudelei vai katru dienu pa kadi 8 ali.
Nekadu smalku konjaku pudeli uz menesi gan jau neperk.
08.12.2020 18:27 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tak parekiniet 250 eiro menesi, tur katru dienu iztriec pa snabja pudelei vai katru dienu pa kadi 8 ali.
Nekadu smalku konjaku pudeli uz menesi gan jau neperk.

Pazinu cilvēku kurš dienā izdzēra 6-8tos cēsu alus stipros kokteiļus- tautā sauc par četrpadsmitniecēm. 1-2 no rīta pirms darba un vakarā braucot mājās vienu un vēl pie televizora 1-3. Viņš maksā ap 2 eiro. Tatad mēnesī mierīgi var sanākt 250 eiro.
08.12.2020 18:55 |
 
Reitings 146
Reģ: 29.07.2020
bigsister @ 08.12.2020 14:56

Izklausies zinošs šajā jautājumā.
Vai varu uzdot pāris jautājumus par šo tēmu?
Kādus alkoholiskos dzērienus un to daudzumu lietojojot var teikt, ka cilvēks ir alkoholiķis?
Ja, piemēram, viņam ļoti garšo alus un viņš viņu dzer ik pēc pāris dienām pa 2,3 aliem, vai tas skaitās arī alkoholiķis?
Un ko nozīmē līdzatkarīgais? Vai otrs cilvēks arī ir līdzatkarīgs, ja viņš nedzer ar viņu kopā, bet dzīvo ar viņu vienā mājā?
Būtu jauki, ja atbildētu. Paldies :)

Ja jautā vai vari - nevari, neuzdod. Priekškam jāprasa atļauja, ja tapat uzdod?
09.12.2020 12:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)