Štatu samazināšana.

 
Reitings 1153
Reģ: 05.07.2020
Sakiet, vai kāda ar to ir saskārusies Covid laikā? Vakar no darba devēja uzzinājām, ka iespējams varētu samazināt darbiniekus par cik ietirgojums ir krietni samazinājies un pāriet no 24stundu servisu uz 7:00-24:00, attiecīgi, kādam būs jāaiziet. Vai kaut kāda kompensācija pienākas, ja piemēram esmu uzņēmumā nostrādājusi 4 gadus? Cik pētīju likumu, kaut ko viņiem vajadzētu izmaksāt, bet vai nevar būt, ka neko neizmaksā, nevar viņi kaut kā gudri apiet likumu? It kā par mani sūdzību nav, bet nu vienalga tāda nemiera sajūta radās un visu nakti neesmu normāli gulējusi.
Otrs jautājums, cik reāli ir tagad atrast darbu, ja notiek tas sliktākais? Pašlaik esmu vecākais klientu apk.spec., un neizskatās, ka Covid laikā vispār reāli kaut ko atrast, jo izskatās, ka Viņķele un Kariņš vispār neplāno atcelt ārkārtas situāciju valstī. Kā man šis ir apnicis 🤦🏼‍♀️
24.11.2020 09:39 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Katz @ 24.11.2020 12:23

Tu vispār filtrē savus izteicienus ar kuriem dalies internetā, svešiem cilvēkiem?
Noprotu, ka dēls tev arī ir, viņam arī visi šie verbālie sūdi jāklausās no tevis?

tieši tā. tas pats arī uz tevi attiecas. Par tādiem laikam arī izdomāja to teicienu par sūdaino mietu. No Tēva ar māti ar tādu dabūji, ja tā uzvilkies? Izskatās, ka nepietiekami. Redzams, ka sāpīga tēma.
Temats nebiju es bet gan štatu samazināšana.
Jau dienas vidū jālasa jūsu raganu salidojuma komentāri?
24.11.2020 12:27 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Katrinens @ 24.11.2020 12:27

tieši tā. tas pats arī uz tevi attiecas. Par tādiem laikam arī izdomāja to teicienu par sūdaino mietu. No Tēva ar māti ar tādu dabūji, ja tā uzvilkies? Izskatās, ka nepietiekami. Redzams, ka sāpīga tēma.
Temats nebiju es bet gan štatu samazināšana.
Jau dienas vidū jālasa jūsu raganu salidojuma komentāri?

Tu internetam esi sāpīgs temats. Bezdarbības māktam ir vēl 150 lietas ar kurām var nodarboties.
24.11.2020 12:33 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Ja esi arodbiedrībā, tad sazinies ar to. Jebkurā gadījumā ja Tevi skar štatu samazināšana par to jāziņo arodbiedrībai. Skatos šeit tādi brīnumi sarakstīti. Kaut kas ir pareizi, kaut kas galīgi garām. Gribi precīzi tad jāskatās interneta, liec meklētāja un meklē sev saistošo info. Vēl var piezvanīt NVA tur jāvar precīzi atbildēt uz interesējošiem jautājumiem vai vismaz sniegt norādi kur meklēt. Tagad neatceros precīzi līdz kuram datumam ka tik ne decembrim. Tika pieņemtas pagaidu izmaiņas sakarā ar ārkārtas stāvokli un bezdarbnieku pabalstu piešķīra no pirmā mēneša un nebija jāgaida divi. Šim būs visticamāk vēl izmaiņas. Jāseko līdzi likumu izmaiņām. Paskaties likumi.lv vai paskaties NVA mājās lapa tur arī ir aktuāla informācija. Galvenais nestreso.
24.11.2020 13:27 |
 
Reitings 1153
Reģ: 05.07.2020
Sviire @ 24.11.2020 13:27
Ja esi arodbiedrībā, tad sazinies ar to. Jebkurā gadījumā ja Tevi skar štatu samazināšana par to jāziņo arodbiedrībai. Skatos šeit tādi brīnumi sarakstīti. Kaut kas ir pareizi, kaut kas galīgi garām. Gribi precīzi tad jāskatās interneta, liec meklētāja un meklē sev saistošo info. Vēl var piezvanīt NVA tur jāvar precīzi atbildēt uz interesējošiem jautājumiem vai vismaz sniegt norādi kur meklēt. Tagad neatceros precīzi līdz kuram datumam ka tik ne decembrim. Tika pieņemtas pagaidu izmaiņas sakarā ar ārkārtas stāvokli un bezdarbnieku pabalstu piešķīra no pirmā mēneša un nebija jāgaida divi. Šim būs visticamāk vēl izmaiņas. Jāseko līdzi likumu izmaiņām. Paskaties likumi.lv vai paskaties NVA mājās lapa tur arī ir aktuāla informācija. Galvenais nestreso.
liels paldies par ieteimumu. Es arī lasu un nu jau man galva galīgā putrā sajaukta :(
24.11.2020 13:31 |
 
Reitings 273
Reģ: 24.08.2013
Mana pieredze.
Jau laicīgi zinājām, ka mūsu firma tiek pārcelta uz citu vietu. Lielā attāluma dēļ, darba attiecības bija jāizbeidz.
Mums tika piedāvāti divi varianti. Darba attiecību beigsana saistībā ar štatu samazināšanu vai abpusēju vienošanos, iekļaujot viena mēnešalgas kompensāciju.
Lai samazinātu štatus, darba devējam mēnesi iepriekš jābrīdina nva. Mūsu gadījumā, tas nebija iespējams, jo nebija zināms cik ilgu laiku aizņems projekta beigšanu.
Uzrakstījām abpusēju vienošanos ar iekļautu kompensācijas punktu. (nevis mutiski sarunātu).
Bonusaa saņēmu rekomendācijas vēstuli no darba devēju par izcilu sniegumu darbā daudzu gadu garumā.
24.11.2020 14:38 |
 
Reitings 1153
Reģ: 05.07.2020
Roze4 @ 24.11.2020 14:38
Mana pieredze.
Jau laicīgi zinājām, ka mūsu firma tiek pārcelta uz citu vietu. Lielā attāluma dēļ, darba attiecības bija jāizbeidz.
Mums tika piedāvāti divi varianti. Darba attiecību beigsana saistībā ar štatu samazināšanu vai abpusēju vienošanos, iekļaujot viena mēnešalgas kompensāciju.
Lai samazinātu štatus, darba devējam mēnesi iepriekš jābrīdina nva. Mūsu gadījumā, tas nebija iespējams, jo nebija zināms cik ilgu laiku aizņems projekta beigšanu.
Uzrakstījām abpusēju vienošanos ar iekļautu kompensācijas punktu. (nevis mutiski sarunātu).
Bonusaa saņēmu rekomendācijas vēstuli no darba devēju par izcilu sniegumu darbā daudzu gadu garumā.
paldies. Šis interesanti. Teica, ka līdz 1.dec.Jau būs zināms, kas tālāk notiks.
24.11.2020 18:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits