Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Štatu samazināšana.

 
Reitings 1153
Reģ: 05.07.2020
Sakiet, vai kāda ar to ir saskārusies Covid laikā? Vakar no darba devēja uzzinājām, ka iespējams varētu samazināt darbiniekus par cik ietirgojums ir krietni samazinājies un pāriet no 24stundu servisu uz 7:00-24:00, attiecīgi, kādam būs jāaiziet. Vai kaut kāda kompensācija pienākas, ja piemēram esmu uzņēmumā nostrādājusi 4 gadus? Cik pētīju likumu, kaut ko viņiem vajadzētu izmaksāt, bet vai nevar būt, ka neko neizmaksā, nevar viņi kaut kā gudri apiet likumu? It kā par mani sūdzību nav, bet nu vienalga tāda nemiera sajūta radās un visu nakti neesmu normāli gulējusi.
Otrs jautājums, cik reāli ir tagad atrast darbu, ja notiek tas sliktākais? Pašlaik esmu vecākais klientu apk.spec., un neizskatās, ka Covid laikā vispār reāli kaut ko atrast, jo izskatās, ka Viņķele un Kariņš vispār neplāno atcelt ārkārtas situāciju valstī. Kā man šis ir apnicis 🤦🏼‍♀️
24.11.2020 09:39 |
 
Patīk
Reitings 1747
Reģ: 24.05.2019
1kārt, nestreso pirms laika, tevi neviens vēl nav samazinājis. Parasti pie štatu samazināšanas atlaiž darbiniekus, kas tika pieņemti nesen.
2kārt, neviens tev forumā nepateiks labāk par tevi pašu, vai tu strādā godīgā kompānijā. Normālas kompāijas izmaksā kompensāciju pāris vai pat vairāku (ilggadējiem darbiniekiem) mēnešalgu apmērā.
3kārt, ir bezdarbnieka pabalsts, kas kādus 3 mēnešus būs diezgan ok, pa to laiku gan jau varēs atrast darbu. Bet ieteiktu iedzert herbastresu un nedomāt par to, jo neesi atlaista.
24.11.2020 10:10 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Lindaperla @ 24.11.2020 09:39
Sakiet, vai kāda ar to ir saskārusies Covid laikā? Vakar no darba devēja uzzinājām, ka iespējams varētu samazināt darbiniekus par cik ietirgojums ir krietni samazinājies un pāriet no 24stundu servisu uz 7:00-24:00, attiecīgi, kādam būs jāaiziet. Vai kaut kāda kompensācija pienākas, ja piemēram esmu uzņēmumā nostrādājusi 4 gadus? Cik pētīju likumu, kaut ko viņiem vajadzētu izmaksāt, bet vai nevar būt, ka neko neizmaksā, nevar viņi kaut kā gudri apiet likumu? It kā par mani sūdzību nav, bet nu vienalga tāda nemiera sajūta radās un visu nakti neesmu normāli gulējusi.
Otrs jautājums, cik reāli ir tagad atrast darbu, ja notiek tas sliktākais? Pašlaik esmu vecākais klientu apk.spec., un neizskatās, ka Covid laikā vispār reāli kaut ko atrast, jo izskatās, ka Viņķele un Kariņš vispār neplāno atcelt ārkārtas situāciju valstī. Kā man šis ir apnicis ??‍♀️

Tavā profesijā nav reāli atrast.
Veids kā apiet likumu un kā LV parasti dara ir nevis tevi atlaižot, bet uz appusējas vienošanās pamata izbeigt darba attiecības. Tas tomēr ir pluss, Jo pēc uzreiz vari stāties bezdarbniekos un no 25. datumā saņemt pabalstu. Par tik dienām, cik no kuras dienas piešķirts statuss. Teiksim 25. darumā iestājies un vēl par 6 dienām saņem pabalstu jau pēc mēneša. Teiksim alga bija 1000 uz rokām, tad pabalsts būs 700 un par 6 dienām 25. saņemsi 140. un Jau nākošajā mēneša 25. par visu mēnesi.
Pabalsti, khm? Neiznu kā ir ar štatu samazināšanu. man liekas, ka šī situācija pieder pie tām, kad pabalsts nav jāizmaksā.
Tāpat strādā tikai 4 gaadus. Pabalsta apjomu nosaka gadu skaits kas strādāts uzņēmumā. Ja nemaldos, tad no 3. gadiem pienākas 1. videjā mēnešalga pabalstā. Nezinu vai tas ir daudz un kaut ko maina. Un arī tad ja atlaiž. Uzņēmumiem ir savi triki, kā padarīt to par abpusēju vienošanos.
Darbu atrast var, bet lielākie darba piedāvājumi ir profesionālajās sgērās, kurās gaidīsi mēnešiem kamēr noalgos. Un ir nepieciešama izglītība un pieredze. Ja klientu serviss ir viss kas tev ir- diez vai. Jo šī nozare iet uz grīsti, un tādu kā tu papilnam. Ja nu vienīgi uzreiz var dabūt darbu kādā masimā par kasieri.
24.11.2020 10:13 |
 
Reitings 1153
Reģ: 05.07.2020
Pareizi, ir taču vēl bezdarbnieku pabalsts par ko vispār bija izkritis no galvas. Ja to maksā, tad jā, pa 3 mēnešiem gan jau var atrast ko jaunu. Viegli jau teikt nestreso pirms laika, bet nu ir kā ir. Visi te tagad darba čatā spekulē, kurus nu varētu samazināt un kurus paturēt, pilnīgi riebjas lasīt.
Kompānija starptautiska, ir vairākas filiāles Eiropā, tākā vajadzētu būt ok, vnk iedomājos to sliktāko. Bet paldies, drusku nomierinājos. Turēšu īkšķus :)
24.11.2020 10:18 |
 
Reitings 1153
Reģ: 05.07.2020
Katrinens @ 24.11.2020 10:13

Tavā profesijā nav reāli atrast.
Veids kā apiet likumu un kā LV parasti dara ir nevis tevi atlaižot, bet uz appusējas vienošanās pamata izbeigt darba attiecības. Tas tomēr ir pluss, Jo pēc uzreiz vari stāties bezdarbniekos un no 25. datumā saņemt pabalstu. Par tik dienām, cik no kuras dienas piešķirts statuss. Teiksim 25. darumā iestājies un vēl par 6 dienām saņem pabalstu jau pēc mēneša. Teiksim alga bija 1000 uz rokām, tad pabalsts būs 700 un par 6 dienām 25. saņemsi 140. un Jau nākošajā mēneša 25. par visu mēnesi.
Pabalsti, khm? Neiznu kā ir ar štatu samazināšanu. man liekas, ka šī situācija pieder pie tām, kad pabalsts nav jāizmaksā.
Tāpat strādā tikai 4 gaadus. Pabalsta apjomu nosaka gadu skaits kas strādāts uzņēmumā. Ja nemaldos, tad no 3. gadiem pienākas 1. videjā mēnešalga pabalstā. Nezinu vai tas ir daudz un kaut ko maina. Un arī tad ja atlaiž. Uzņēmumiem ir savi triki, kā padarīt to par abpusēju vienošanos.
Darbu atrast var, bet lielākie darba piedāvājumi ir profesionālajās sgērās, kurās gaidīsi mēnešiem kamēr noalgos. Un ir nepieciešama izglītība un pieredze. Ja klientu serviss ir viss kas tev ir- diez vai. Jo šī nozare iet uz grīsti, un tādu kā tu papilnam. Ja nu vienīgi uzreiz var dabūt darbu kādā masimā par kasieri.
vot tikko nomierinājos un tagad atkal sastresojos 🙈 ir augstākā izglītība, ir pieredze citās jomās, tā kā nav tik traki, man vnk patīk darbs ar cilvēkiem un mans darbs ir specifisks. Nu un ja ļoti vajadzētu, ietu arī par pārdevēju. Vnk lieta tāda, ka man tieši šis darbs ļoti patīk un otru tādu tiešām uz sitiena neatradīšu.
Tātad, teorētiski ja parakstu papīru par abpusēju vienošanos, man nekāds pabalsts tak nepienākas? Būs jāpapēta sīkāk, jo man liekas, ka uzņēmums, ja tas taisa štatu samazināšanu vispirms informàcija nav jāiesniedz arodbiedrībā? Pieņemu, ja neiesniedz, tad varētu prasīt apbusējo vienošanos, kas beigās likumiski nemaz nebūs skaitījusies štatu samazināšana? Pareizi saprotu?
24.11.2020 10:23 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Lindaperla @ 24.11.2020 10:23
vot tikko nomierinājos un tagad atkal sastresojos ? ir augstākā izglītība, ir pieredze citās jomās, tā kā nav tik traki, man vnk patīk darbs ar cilvēkiem un mans darbs ir specifisks. Nu un ja ļoti vajadzētu, ietu arī par pārdevēju. Vnk lieta tāda, ka man tieši šis darbs ļoti patīk un otru tādu tiešām uz sitiena neatradīšu.
Tātad, teorētiski ja parakstu papīru par abpusēju vienošanos, man nekāds pabalsts tak nepienākas? Būs jāpapēta sīkāk, jo man liekas, ka uzņēmums, ja tas taisa štatu samazināšanu vispirms informàcija nav jāiesniedz arodbiedrībā? Pieņemu, ja neiesniedz, tad varētu prasīt apbusējo vienošanos, kas beigās likumiski nemaz nebūs skaitījusies štatu samazināšana? Pareizi saprotu?

zinu ka štatu samazināšanai, uzņēmuma pārorganizēšanai ir īpašs statuss likumā. Manuprāt tas nozīmē (jo dara, kad uzņēmumam jau ir finanšu grūtības), ka likums ļauj neizmaksāt pabalstus. Bet varbūt es arī kļūdos.
Abpusēja vienošanās- Nekādu pabalstu izņemot neizlitotās atvaliņājuma dienas neizmaksā. Jā ja neizlietoji tās, saņemsi naudu arī par tām, jubkurā gadījumā.
Pabalstu neizmaksā, arī ja atlaiž, jo darbinieks ir savārījis reālus sūdus- atrod par ko atlaist. Nezinu šo aspektu precīzi, un cik daudz slikta kompānijai jānodara, lai to var pimērot, un vai var atrast pie kā pekasīties, lai pimērotu.
Vēl ir jautājums, kas ir rakstīts tavā līgumā? Vai vispār neesi paraksījusi papīru, ka tev nekāda atlaišanas nauda nepienākas? Jo mums darbā lika parakstīt līgumu par to, ka mumms būs summētais darba laiks- tādad var nemaksāt par virsstundām.
Apskatījos, ka par 4 gadu darbu (darbu līdz 5 gadiem) atališanas pabalsts ir 1 videjā mēnešalga. Tas katr gadījumā nav daudz. Lai izvpiltu līdz bezdarbnieku pabalstam. Uz kuru nākas gaidīt ilgu laiku. Pabalsts arī ir neliels un tas samazinās. Tā kā ja nav cita finasiālā atbalsts, kavēties ar darba meklēšanu nesanāk.
Tas īsti nav forums, kurā prasīt par sīm lietām.
Paskaties te, un uzdod jautajumu.
https://lvportals.lv/e-konsultacijas/13571-atlaisanas-pabalstu-maksa-tikai-noteiktos-gadijumos-2018
Ja zini, ka draud satu samzināšana, vari jau laicīgi sākt skatīties vakanes un sūtīt darba pieteikumus. Un ja nebūs aktuāli, attiekt.
24.11.2020 10:57 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
vot tikko nomierinājos un tagad atkal sastresojos 🙈

Netici šim cilvēkam. Vietējais trollis kas uz visām diskusijām atbild ļauni vai speciāli padara cilvēkus stresainus.
Būs labi. Ja arī atlaidīs tad dzīve nebeidzas.
24.11.2020 10:59 |
 
Reitings 1153
Reģ: 05.07.2020
Katrinens @ 24.11.2020 10:57

zinu ka štatu samazināšanai, uzņēmuma pārorganizēšanai ir īpašs statuss likumā. Manuprāt tas nozīmē (jo dara, kad uzņēmumam jau ir finanšu grūtības), ka likums ļauj neizmaksāt pabalstus. Bet varbūt es arī kļūdos.
Abpusēja vienošanās- Nekādu pabalstu izņemot neizlitotās atvaliņājuma dienas neizmaksā. Jā ja neizlietoji tās, saņemsi naudu arī par tām, jubkurā gadījumā.
Pabalstu neizmaksā, arī ja atlaiž, jo darbinieks ir savārījis reālus sūdus- atrod par ko atlaist. Nezinu šo aspektu precīzi, un cik daudz slikta kompānijai jānodara, lai to var pimērot, un vai var atrast pie kā pekasīties, lai pimērotu.
Vēl ir jautājums, kas ir rakstīts tavā līgumā? Vai vispār neesi paraksījusi papīru, ka tev nekāda atlaišanas nauda nepienākas? Jo mums darbā lika parakstīt līgumu par to, ka mumms būs summētais darba laiks- tādad var nemaksāt par virsstundām.
Apskatījos, ka par 4 gadu darbu (darbu līdz 5 gadiem) atališanas pabalsts ir 1 videjā mēnešalga. Tas katr gadījumā nav daudz. Lai izvpiltu līdz bezdarbnieku pabalstam. Uz kuru nākas gaidīt ilgu laiku. Pabalsts arī ir neliels un tas samazinās. Tā kā ja nav cita finasiālā atbalsts, kavēties ar darba meklēšanu nesanāk.
Tas īsti nav forums, kurā prasīt par sīm lietām.
Paskaties te, un uzdod jautajumu.
https://lvportals.lv/e-konsultacijas/13571-atlaisanas-pabalstu-maksa-tikai-noteiktos-gadijumos-2018
Ja zini, ka draud satu samzināšana, vari jau laicīgi sākt skatīties vakanes un sūtīt darba pieteikumus. Un ja nebūs aktuāli, attiekt.
liels paldies, jāsamekle līgums un jāpalasa sīkāk. Reizi gadā mums dod pielikumu parakstīt par izmaiņām naudās. Nedaudz baidos ar dava devēju runāt par naudas lietām un kompensācijām, savādāk vēl padomās, ka esmu alkatīga kad uzņēmumam tā jau grūti. Bet nu no otras puses katrs taču domā sevi. Katrā ziņā tomēr stresiņš nu jau ir pamatots. Nevienam šajā covid laikā nenovēlu pazaudēt darbu, tas ir murgs. Padies par linku, papētīšu un tad jau vērsīšos tur.
24.11.2020 11:11 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Kiskismau @ 24.11.2020 10:59

Netici šim cilvēkam. Vietējais trollis kas uz visām diskusijām atbild ļauni vai speciāli padara cilvēkus stresainus.
Būs labi. Ja arī atlaidīs tad dzīve nebeidzas.

slimais kaķi atkal tu?
Tevi tiešām ar sūdainu mietu ..., lai nelien un savu stulbumu neizrādi!
Izsaki taču viedokli nevis par mani, bet gan autores tēmu!
24.11.2020 11:20 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Darba likums (konkrēti DL.101.pants) paredz, ka štatu samazināšanas gadījumā darbiniekam tiek izmaksāta kompensācija atbilstoši nostrādātajam laikam, Tavā gadījumā tā būs 1 mēnešalgas apmērā, pēc tam vari doties uz NVA un iesniegt iesniegumu bezdarbnieku pabalsta saņemšanai, ņem vērā ka tādā gadījumā bezdarbnieku pabalstu aprēķina no otrā mēneša pēc iesnieguma iesniegšanas, tas nozīmē ja 1.decembrī iesniedz iesniegumu, 1.janvārī sāk bezdarbnieka atskaiti, pabalstu saņem tikai aptuveni 15.februārī vai pat februāra beigās atkarībā no viņu izmaksas.
24.11.2020 11:24 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Valsts visu ir rūpīgi aprēķinājusi lai izdevīgums būtu kā valstij, tā nezaudētu darbinieks, ja atbrīvo štatu samazināšanas gadījumā tad uzņēmējam jāsamaksā par to ka darbiniekam jāgaida pabalsts 2,5 vai pat 3 mēnešus, ja abpusēji vienojaties, tad gaidīšana līdz pirmajam pabalstam būs 1,5 mēneši.
Runājot par apmēru, tas nav tik slikts, dzīvot var, nav tā ka paliec bez iztikas līdzekļiem.
Kādā sfērā strādā? Kāpēc uzņēmums nepretendē uz dīkstāves pabalstu vai subsidētajām darba vietām?
24.11.2020 11:33 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Darba laika norāde līgumā - summētais vai normālais, neietekmē atlaišanas pabalsta izmaksu, vai panta piemērošanu atlaišanas brīdī.
Kas attiecas uz summēto darba laiku un virsstundu darba laiku, oponēšu augstākminēto, ja Darba devējs darba līgumā norāda frāzi kas nav saskaņā ar Darba likumu, tas nozīmē ka šī frāze ir pretlikumīga, Darba līgums nevar mazināt Darbinieka tiesības un stāvokli, likums ir spēcīgāks.
Virsstundu piemaksa ir jāmaksā arī darbiniekiem kuriem Darba līgumā ir norādīts - summētais darba laiks, summētais darba laiks ir atbilstošs mēneša noteiktajām stundām https://www.tavirekini.lv/noderigi/2020-gada-darba-dienu-kalendars , līdz ko šīs mēnesī noteiktās darba stundas tiek pārkāptas (darbinieks ar darba devēju par to rakstveidā vienojas), tā ieslēdzas virsstundu darbus par kuru piemēro 100% piemaksu vai savstarpēji vienojoties piešķirt apmaksātas atpūtas stundas.
24.11.2020 11:48 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Darba devējs apiet likumu nevar - viņš var Tevi piemānīt, piemēram, piedāvājot savstarpēji vienojoties izdarot spiedienu, kā ir nereti, bet tā jau ir darbinieka pratība par sevi pastāvēt! Ja jau tagad streso par vēl nenotikušu situāciju, tad izskatās ka apstrādās tevi ātri un viegli!
24.11.2020 11:51 |
 
Reitings 1153
Reģ: 05.07.2020
MaijaGardi @ 24.11.2020 11:33
Valsts visu ir rūpīgi aprēķinājusi lai izdevīgums būtu kā valstij, tā nezaudētu darbinieks, ja atbrīvo štatu samazināšanas gadījumā tad uzņēmējam jāsamaksā par to ka darbiniekam jāgaida pabalsts 2,5 vai pat 3 mēnešus, ja abpusēji vienojaties, tad gaidīšana līdz pirmajam pabalstam būs 1,5 mēneši.
Runājot par apmēru, tas nav tik slikts, dzīvot var, nav tā ka paliec bez iztikas līdzekļiem.
Kādā sfērā strādā? Kāpēc uzņēmums nepretendē uz dīkstāves pabalstu vai subsidētajām darba vietām?
ak šitā, tad sanāk, ka valsts zina, ka saņemšu kompensāciju, tāpēc pabalstu pēc Tava piemēra man nemaz par decembri neizmaksās? Njā, gudrinieki. Pagājušajā vilnī jau pretendēja, bet atteica. Cik zinu, daudziem uzņēmumiem tika atteikts. Es tomēr vairāk ceru, ka nepagarinās to ārkārtas stāvokli, tad visma būtu cerība, ka neko nesamazinās. Ziniet, es pat kolēģiem to nenovēlu, esam kā ģimene un tagad jau bez maz vai sāncenši, kas attiecības un gaisotni padara diez gan saspringtu.
24.11.2020 11:53 |
 
Reitings 1153
Reģ: 05.07.2020
MaijaGardi @ 24.11.2020 11:51
Darba devējs apiet likumu nevar - viņš var Tevi piemānīt, piemēram, piedāvājot savstarpēji vienojoties izdarot spiedienu, kā ir nereti, bet tā jau ir darbinieka pratība par sevi pastāvēt! Ja jau tagad streso par vēl nenotikušu situāciju, tad izskatās ka apstrādās tevi ātri un viegli!
tāpēc laicīgi meklēju info, lai mani neapstrādā
24.11.2020 11:55 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
MaijaGardi @ 24.11.2020 11:24
Darba likums (konkrēti DL.101.pants) paredz, ka štatu samazināšanas gadījumā darbiniekam tiek izmaksāta kompensācija atbilstoši nostrādātajam laikam, Tavā gadījumā tā būs 1 mēnešalgas apmērā, pēc tam vari doties uz NVA un iesniegt iesniegumu bezdarbnieku pabalsta saņemšanai, ņem vērā ka tādā gadījumā bezdarbnieku pabalstu aprēķina no otrā mēneša pēc iesnieguma iesniegšanas, tas nozīmē ja 1.decembrī iesniedz iesniegumu, 1.janvārī sāk bezdarbnieka atskaiti, pabalstu saņem tikai aptuveni 15.februārī vai pat februāra beigās atkarībā no viņu izmaksas.

Palabošu, pabalsts tiek izmaksāts līdz katra mēneša 25. datumam, par iepriekšējo mēnesi. Realitātē, gan varētu būt 22.-24. datums.
Pat ja atlaišanas pabalsta saņemšana atliek bezdarbnieka pabalsta saņemšanu par mēnesi, tev tas bomēr būs izdevīgāk, jo atlaišanas pabalsts 100% no vidējās algas (bet par 4 gadiem), bet bezdarbnieka 70% (bet par pēdejo gadu neskaitot pēdējos 2 mēnešus)
24.11.2020 11:59 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Pabalsta izmaksas datums ir ļoti atšķirīgs, tādēļ ir šis vārds "līdz" var izmaksāt 10.datumā var 15. datumā un pat 25.datumā, lēmumā izmaksas datums būs norādīts.
24.11.2020 12:04 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Katrinens @ 24.11.2020 11:59

Palabošu, pabalsts tiek izmaksāts līdz katra mēneša 25. datumam, par iepriekšējo mēnesi. Realitātē, gan varētu būt 22.-24. datums.
Pat ja atlaišanas pabalsta saņemšana atliek bezdarbnieka pabalsta saņemšanu par mēnesi, tev tas bomēr būs izdevīgāk, jo atlaišanas pabalsts 100% no vidējās algas (bet par 4 gadiem), bet bezdarbnieka 70% (bet par pēdejo gadu neskaitot pēdējos 2 mēnešus)

Piešķiramo pabalstu aprēķina proporcionāli apdrošināšanas (darba) stāžam un atbilstoši ienākumiem, no kuriem tiek veiktas iemaksas bezdarba gadījumam:
Ja apdrošināšanas (darba) stāžs ir: pabalstu piešķir:
no 1 līdz 9 gadiem ieskaitot -50% no vidējās iemaksu algas. Tā kā diemžēl no 2020.gada bezdarbnieka pabalsts ir smieklīgi zems. Valsts ir izdarījusi maksimāli tā, lai nebūtu izdevīgi sēdēt uz pabalsta.
https://www.vsaa.gov.lv/pakalpojumi/stradajosajiem/bezdarbnieka-pabalsts/
24.11.2020 12:10 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
MaijaGardi @ 24.11.2020 12:04
Pabalsta izmaksas datums ir ļoti atšķirīgs, tādēļ ir šis vārds "līdz" var izmaksāt 10.datumā var 15. datumā un pat 25.datumā, lēmumā izmaksas datums būs norādīts.

kas tavuprāt nosaka pabalsta izmaksas datumu? Vai tad likumā nav rakstīts konkrēts datums. Jo uzskatu ka ir konkrēts datums. Un tās atšķirības ir dažādiem pabalstu veidiem, kas tiek izmaksāti dažādos datumos un dažādi rēķināti.
24.11.2020 12:12 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Haily @ 24.11.2020 12:10

Piešķiramo pabalstu aprēķina proporcionāli apdrošināšanas (darba) stāžam un atbilstoši ienākumiem, no kuriem tiek veiktas iemaksas bezdarba gadījumam:
Ja apdrošināšanas (darba) stāžs ir: pabalstu piešķir:
no 1 līdz 9 gadiem ieskaitot -50% no vidējās iemaksu algas. Tā kā diemžēl no 2020.gada bezdarbnieka pabalsts ir smieklīgi zems. Valsts ir izdarījusi maksimāli tā, lai nebūtu izdevīgi sēdēt uz pabalsta.
https://www.vsaa.gov.lv/pakalpojumi/stradajosajiem/bezdarbnieka-pabalsts/

... bet 50% no aprošināšanas algas ir tie pāsi 70% no tā, ko saņēmi uz rokām (protams ja nav bērnu un nestrādā uz minimālo). Jo tie 50% ir no bruto algas.
Nessi nepateicīga, jo valsts tomēr atcēla 2020. gadā paredzētās izmaiņas pabalstos saistībā ar covidu.
Ja tagas saņem 50 % no bruto algas 3 mēnešus, nākoms 3 37,5 %, un pēdējos 3 25% no bruto algas vai arī 35% no neto algas (nu kurš teica ka ar to var izdzīvot un vēl normāli dzīvot komentāros).
Tad likumā, kura ieviešanu atlika bija paredzēts saņemt 50 % pirmos 2 mēnešus, nākamos 2 37,5% , nākamos 2 25% un pēdējos 22,5 % no bruto vai 31,5 % no neto algas. Nu tas gan būtu pavisam brutāli.
Piedevām pabalsta gaidīšanas periods arī ir kaut kas. Īpasi, ja algu saņem mēneša pirmajās dienās. Ja pēc abpusejas vienošanās vēl tā 50 dienas gaidīt, kad nākamā nauda ieripo konta.
Bet ja pats aiziet, tas prieks sastāda pat 110 dienas. Ja nav kas uztur, visi sen jau ir atraduši darbu vai nomiruši badā.
Tas tā sanāk, jo pabalstu pabalstu sāk aprēķināt 2 mēnešus pēc tam, kad esi ieguvuis bezdarbnieka statusu. Bet naud jau maksā par ieprēkšējo mēnesi, Un tas notiek 25 datumā. Nezinu at ko valts domā ar šadiem pabalstiem.
Un kad tas viss tiek apcirpts arī izmaksājamajā summā, kā tas ir plānots. Nav ko teikt.
24.11.2020 12:21 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Katrinens @ 24.11.2020 11:20

slimais kaķi atkal tu?
Tevi tiešām ar sūdainu mietu jāsit, lai nelien un savu stulbumu neizrādi!
Izsaki taču viedokli nevis par mani, bet gan autores tēmu!

Tu vispār filtrē savus izteicienus ar kuriem dalies internetā, svešiem cilvēkiem?
Noprotu, ka dēls tev arī ir, viņam arī visi šie verbālie sūdi jāklausās no tevis?
24.11.2020 12:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits