Es saprotu, ka šī tēma tika uzdota no OP perspektīvas, kā veiksmīgi regulēt vilšanās sajūtu profesionālā jomā, bet ar to daudz palīdzēt nevarēšu. Pašam nesen par mata galu nocēla ļoti perspektīvu darbu (iespējams dēļ nepotistiskiem iemesliem) un joprojām uznāk nelielas dusmas par to domājot. Vienīgi kas mierinātu ir izjūta, ka ir pieejamas alternatīvas opcijas, ja netiec novērtēts vienā vietā (darba piedāvājumi no konkurentiem, labāks darbs, utml.).
Neko nezinot par darba vietu un specifiku, organizācijas struktūru, iekšējās komunikācijas kultūru un vadības vēlmēm, var minēt trīs vispārējus scenārijus:
1) Pozitīvākais: šis norāda, ka iespējams ir kāds iztrūkstošs ķēdes posms komunikācijā starp tevi un vadību, un viņi vienkārši nemaz nezin tevis ieguldītā darba apjomu un kļūmīgi domā, ka tavs veikums ir kāda cita darbinieka darba augļi. Ir jārunā un jāizzondē kuri no kolēģiem saprot ar ko tu nodarbojies un kā konkrēti šī informācijas uzsūcas kāpjot augšup pa amata tituliem. Šis variants ir pozitīvākais, jo to ir visvieglāk mainīt ar reālu iespēju panākt labas izmaiņas.
2) Neitrāls: iespējams, ka tavs darba veikums netiek novērtēts, jo tas kādā ziņā īsti neatbilst vadības vēlmēm, vai tiek prioritizēti darbinieki, kas oficiāli strādā pilna laika slodzi, vai tava darba produktivitāte nav tik augsta kā tu vēlētos domāt un pārējie uzslavētie darbinieki tiešām ir ar ekvivalentu vai lielāku devumu galarezultātam. Šo problēmu atrisināšanai jau ir nepieciešama lielāka piepūle.
3) Negatīvs: norāda uz vienaldzību vai pat nepatiku pret tevi no kampaņas vadītāja puses, kam varētu būt ļoti triviāli iemesli. To mēģināt labot var izrādīties pat kontrproduktīvi, ja vien nav simpatizējošas auss ar augstāku kvalifikāciju virs šī cilvēka.
Var jau būt, ka sagadīšanās pēc izdzēsās vai neierakstījās tavs vārds, bet to jau varētu ļoti viegli labot follow-up epastā, ja tevi tiešām vērtētu, tāpēc tas neliekas kā reālistisks scenārijs. Šis ir labs brīdis izvērtēt, ko tu vēlies saņemt no šīs darba vietas, un kas ir reālistisks.