Programmēšana

 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Sveikas,
Parcik neko svaigu par šo tēmu neatradu, tad uzsāku jaunu diskusiju, uzreiz atvainojos, ja tomēr esmu kādu šādu nesen taisītu tēmu jau palaidusi garām.
Tātad sakarā ar visiem covid beidzot laikam esmu saņēmusies, ka ir jāiet uz priekšu un jāmaina nedaudz karjeras lauciņš ar darbu, kuru nav tik riskanti pazaudēt un, protams, atalgojums arī nav mazsvarīgs, lai gan primāri man tomēr svarīgi, lai darbs ir interesants un uz darbu nav jāiet sakostiem zobiem :D
Jau kādu laiku skatos uz programmēšanas kursiem, augstskolu nevēlos, pēc atsauksmēm noprotu, ka nav jēgas atsēdēt tos gadus solā, bet lietderīgāk ir iet kursos, kur to visu pasniedz intensīvi un īsākā laikā, plusā jau vienreiz esmu studējusi(citu profesiju). Mani interesē atsauksmes no programmētājām/iem un to paziņām/tuviniekiem, kur labāk iet mācīties (pašlaik acīs ir iekritis Codelex piedāvājums, bet vai ir labs?) un, kur noteikti neiet, cik grūti būs( nebaidos no grūtībām, bet vēlos saprast ar ko jāgatavojas, jo joprojām ir pamatdarbs un papilddarbs, vēlos saprast cik reāli ir apvienot ar mācību periodu un, ko var nākties pamainīt), matemātika, reāli matemātika man ir ļoti smaga tēma, bet cik esmu lasījusi, tad nav tik traki!?? Kā ir reāli, vai ar sliktu matemātiku man ir izredzes un programmēšanu? Protams, darbs un atalgojums, cik viegli vai grūti ir uzsākt darbu programmēšanā pēc kursiem un kādas vidēji varētu būt algas jauniņajiem, saprotu, ka ntos tūkstošus neviens uzreiz nepelna un cits arī pēctam nepelna, bet ar kādu summu var rēķināties aptuveni. Apmācības online, priekšroku, protams, dodu mācībām klātienē, bet saprotu, ka liela iespēja, ka tūlīt tādas iespējas atkal var nebūt, tad cik kvalitatīvas varētu būt online apmācības un vai ir vērts? varbūt tad gaidīt, kad viss norims un iet klātienē?
Kopumā šī tēma man pašlaik ir ļoti aktuāla, kādu laiku domās jau malta uz riņķi, nekādu priekšzināšanu nav, bet ir vēlme mācīties un attīstīties, un tā kā atkal pastāv iespēja, ka būs dīkstāves, gribētos šo laiku izmantot lietderīgi un apgūt kaut ko jaunu, kamēr darbs nav. Sanāca baigais palags, bet centos jau tā īsumā uzrakstīt, ko vēlos uzzināt :D
05.11.2020 11:51 |
 
Reitings 14
Reģ: 01.07.2024
Augstskola viennozīmīgi ir labāka par kursiem! Ja ir jau pabeigta augstskola, kur tika mācītas tādas lietas kā matemātika un algoritmi, tad pietiek atrast labu grāmatu programmēšanā. Ieteiktu sākt ar C valodu, lai pēc tam tad būtu lielāka sapratne par citās programmēšanas valodās izmantojamiem instrumentiem. Es runāju tieši par programmēšanu kā par programmu rakstīšanu, nevis par programmēšanu kā par mājas lapu veidošanu. Ja cilvēks grib sevi izmēģināt tieši mājas lapu izstrādē, arī ir daudz pieejamu par brīvu materiālu. Ar intensīvajiem kursiem ir tā kā ir: kādam tie kaut ko dos, taču citus var arī aizbiedēt no IT, radot tiem nepareizu iespaidu par to, ka programmēšana nav domāta viņiem. Ļoti daudz kas ir atkarīgs no tā, kas un kā māca programmēšanu, tāpēc laba grāmata noteikti būs ievērojami vairāk vērta nekā kursi, jo tad cilvēks var izstrādāt savu ritmu. Jebkurā gadījumā, es neuzskatu, ka par tādiem kursiem vispār būtu vērts maksāt, jo lai gūtu ieskatu programmēšanā, pietiek ar bezmaksas materiāliem un pat dažu labu kursiņu, piemēram, LBTU bija tāds. Par profiņu pēc šādiem kursiem arī neviens nav kļuvis, jo nekas vairāk par pamatiem dažu mēnešu laikā tur nevar būt ielikts. Mans subjektīvais viedoklis
01.07.2024 21:17 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Visa mācību literatūra angliski. Arī visas programmēšanas valodas ir aizgūtas no angļu valodas. Vismaz to es sapratu no vidusskolā pasniegtā un biometrijas studiju kursa augstskolā, kur lieto valodu R un R Studio rīku datu vizualizācijai.
03.07.2024 10:04 |
 
Reitings 14
Reģ: 01.07.2024
Latvian pagan @ 03.07.2024 10:04
Visa mācību literatūra angliski. Arī visas programmēšanas valodas ir aizgūtas no angļu valodas. Vismaz to es sapratu no vidusskolā pasniegtā un biometrijas studiju kursa augstskolā, kur lieto valodu R un R Studio rīku datu vizualizācijai.

Ne gluži visa mācību literatūra ir angliski. Ja cilvēks saprot kādu citu lielo valodu, tad ir pieejama informācija arī citās lielajās valodās. Programmēšanas valodas ir programmēšanas valodas; tās nav ne no vienas valodas aizgūtas, bet gan izgudrotas no jauna. Viss, kas programmēšanas valodās kā tādās ir angliski, tie ir dažādi atslēgvārdi, piemēram, if, else, for, while u.c. Tos parasti nav nekāda problēma atcerēties.
05.07.2024 16:06 |
 
Reitings 2
Reģ: 19.09.2024
Ieteiktu sākumā pamēģināt tāpat uztaisīt kādu programmu vai nu ar Java vai citām populārām valodām. Izmēģināt kā tas ir... Ir vajadzīga neiedomājama pacietība līdz tu vispār sāc uztvert to tēmu pa īsto. Matemātika protams noder, bet nekad nēsmu saskāries ar kautko ko nevarētu atrast google.
Realitātē darbs arī ir diezgan vienkāršs, kad tu saproti ko tu dari. Grūtākais ir tikt līdz tai stadijai...
Jau 3. gadu strādāju no mājām - laukos. Sūdzības nav. Viss online, pat uz biroju nav jābrauc.
19.09.2024 17:05 |
 
Reitings 2
Reģ: 19.09.2024
Gusts @ 19.09.2024 17:05
Ieteiktu sākumā pamēģināt tāpat uztaisīt kādu programmu vai nu ar Java vai citām populārām valodām. Izmēģināt kā tas ir... Ir vajadzīga neiedomājama pacietība līdz tu vispār sāc uztvert to tēmu pa īsto. Matemātika protams noder, bet nekad nēsmu saskāries ar kautko ko nevarētu atrast google.
Realitātē darbs arī ir diezgan vienkāršs, kad tu saproti ko tu dari. Grūtākais ir tikt līdz tai stadijai...
Jau 3. gadu strādāju no mājām - laukos. Sūdzības nav. Viss online, pat uz biroju nav jābrauc.

Vēl gribēju pieminēt ka pirmajā darbā garantēju ka plēsīsi matus no dirsas lai saprastu kas vispār notiek. Bet ja tu tiksi cauri tam, varēsi atrast darbu jebkur.
19.09.2024 18:28 |
 
Reitings 121
Reģ: 30.08.2024
pelnīt nav obligāti. Programmēšanas prasmes var atvieglot darbu daudzās profesijās.
Katrs var savā darbā kaut ko uzprogrammēt, kas vēlāk samazinās darāmā darba apjomu pašai un palielinās darba precizitāti.
Paņem parasto Excel un sāc tajā programmēt.
File > Options > Customize Ribbon = Developer
tad Alt+F11
Ja kas nav skaidrs - prasa chat gpt.
Kādas vēl augstskolas? Kādi vēl kursi?
Ir jāgrib programmēt pašai. Tad iemācīsies pēc gadiem 5 un tas uzlabos tavu darba ikdienu un profesionalitāti.
Wordā arī var programmēt un laikam powerpointā.
Vai vienkārši notepadā taisa HTA failus.
20.09.2024 07:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits