Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nomierinoši līdzekļi?

 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Sveikas!
Jūtu, ka nākot rudenim kļūstu nemierīgāka, satrauktāka un domāju ne bez iemesla - rudenī man maģistratūras studijas būs jāapvieno ar darbu. Zinu, ka tā dara lielākā daļa maģistratūras studentu un problēma nav nekas neparasts, bet, lai gan es esmu strādājusi(un tagad strādāju), taču nekad neesmu strādājusi paralēli mācībām, līdz ar to tā būs jauna pieredze...
Tā kā man vienmēr ir vajadzējis izdarīt perfekti, būt apmierinātai ar sevi, tad attiecīgi bakalaura laika daudz mācījos un bija ne mazums stresu jau tad mācību dēļ, bet kaut kā iemācījos laikau samedžēt tā, lai būtu laiks atpūtai, tālšc nebija tik traki. Tagad būs vēl klāt darbs. Nesen šķiršanās. Tagad es nezinu vai spēšu visu samedžēt un nesajāt veselību...
Es nezinu pat par ko baidos rudenī - laikam par to, ka nespēšu abas lietas savienot un izdegšu; arī par to, ka nav neviens, kas balstītu, būtu līdzās... daudz domas jaucas pa galvu.
Jau tagad vakaros, kad visi darbi apdarīti un varētu doties gulēt, jūtu iekšēju nemieru, tādu kā trauksmi un bailes par nākotni, to kā nesajukt prātā. Pagaidām dzeru baldriana tabletes, parasti 2, bet ja lielāks uztraukums, nemiers, tad 5-6.... pagaidām var iztikt, bet jūtu, ka rudeni sis viss varētu pastiprināties...
Tad nu jaitajims - ko varat ieteikt no nomierinošajiem līdzekļiem(bezrecepšu)?
Paldies! :)
22.08.2020 22:55 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Pārbaudies pie psihiātra - redzu iespējamās problēmas - trauksmes sindroms (kas man ir), apsēstība ar perfekcionismu - obsesīvi kompulsīvo traucēkumi, domas par sajukšanu pratā - šizotipiska personība.
22.08.2020 22:58 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Tiešu nomierinošu efektu dos barbiturāti un benzodiazepīni. Bet - tos nevar lietot ilgstoši, zaudē efektivitāti. Šie dot ļoti saldu, patīkamu atslābumu, bet var pamacīties, produktīvi darboties. Vēl ir variants SSRI, kas samazina trauksmi caur stresa sistēmas modifikāciju. Un galējais - neiroleptiķi. No šiem produktivāte krasi samazinās.
22.08.2020 23:03 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Ieteiktu aiziet pie psohologa un pastrādāt ar savu attieksmi pret lietām. Kāpēc tev ir tik svarīgi būt izcilai studentei, vai tas tavā dzīvē vai vismaz nākotnē kaut ko uzlabos? Jo izklausās, ka tavs mērķis nav panākt kaut ko konkrētu, bet kalpot pašai saviem, ne pārāk pamatotiem, standartiem.
Daudzi man droši vien nepiekritīs, bet es vispār neredzu jēgu iespringt uz atzīmēm, kuras pēc grāda iegūšanas tāpat gandrīz neviens neskatās (jā, zinu, ka ir kas skatās, bet tie ir specifiski gadījumi un tad pūles būt izcilniekam, iespējams, ir pamatotas). If no gain, why so much pain?
Kāpēc vispār ir jāsarežģī sev dzīve un tad vēl jāstreso par to? Dzīve jau bez mūsu pašu iesaistes bieži vien ir maita, kāpēc ir jāizturas slikti pret sevi? Sevi ir jāmīl un jāsaudzē.
22.08.2020 23:33 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Doublechoco @ 22.08.2020 23:33
Ieteiktu aiziet pie psohologa un pastrādāt ar savu attieksmi pret lietām. Kāpēc tev ir tik svarīgi būt izcilai studentei, vai tas tavā dzīvē vai vismaz nākotnē kaut ko uzlabos? Jo izklausās, ka tavs mērķis nav panākt kaut ko konkrētu, bet kalpot pašai saviem, ne pārāk pamatotiem, standartiem.
Daudzi man droši vien nepiekritīs, bet es vispār neredzu jēgu iespringt uz atzīmēm, kuras pēc grāda iegūšanas tāpat gandrīz neviens neskatās (jā, zinu, ka ir kas skatās, bet tie ir specifiski gadījumi un tad pūles būt izcilniekam, iespējams, ir pamatotas). If no gain, why so much pain?
Kāpēc vispār ir jāsarežģī sev dzīve un tad vēl jāstreso par to? Dzīve jau bez mūsu pašu iesaistes bieži vien ir maita, kāpēc ir jāizturas slikti pret sevi? Sevi ir jāmīl un jāsaudzē.
Tu nesaproti! Viņai ir uzmācīga vēlme būt ideālai Un emocijas to pastiprina.
22.08.2020 23:42 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
parunasimparlaiku @ 22.08.2020 23:42
Tu nesaproti! Viņai ir uzmācīga vēlme būt ideālai Un emocijas to pastiprina.

Jā, man ir vēlme izdarīt labāk, perfekti. Ne tikai studijās, bet vispār pa dzīvi. Diemžēl, bet man lai gan negribētos atzît ir svarīgi ko paodmās citi, gribas parādīt sevi kā ideālu, lai gan tā nav. Es arī bieži atlieku darbus, kurus zinu, ka neizdarīšu perfekti. Un nekad neesmu apmierināta - lai tur vai kas, jo liekas, ka jā, ir labi, bet ja tu būtu piestrādājusi tur vai tur, būtu vēl labāk.
Es ar prātu logiski apzinos, ka neviens jau patiesībā par mani nedoma un daudzas lietas dzive ir sekundāras, bet nevaru pavēlēt savām emocijam, stresam nebūt, tikai tapec, ka tas nav svarīgi.
23.08.2020 00:43 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
parunasimparlaiku paldies, papētīšu sīkā un apsmadzenosu tavu uzrakstīto :)
23.08.2020 00:44 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Pieneņkūka @ 23.08.2020 00:44
parunasimparlaiku paldies, papētīšu sīkā un apsmadzenosu tavu uzrakstīto :)
Ja jr jautājumi, raksti PM.
23.08.2020 01:04 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Aizej un parunā ar psihoterapeitu, noteikti ieteiks to labāko
23.08.2020 08:55 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Es nesaku pavēlēt savām emocijām nebūt. Ar to ir jāstrādā un tā apziņa atnāk ar laiku.
Man dzīvē ir bijuši tik daudzi piemēri, kad mana vēlme būt atbilstošai maniem iedomātiem standartiem traucēja man darīt to, kas man patīk, un es joprojām cīnos ar to.
Pāris piemēri - studiju laikā apguvām vienu ne pārāk izplatītu valodu. Man vispār mācības padodas, tāpēc pieradu būt izcilniece, un sapņoju, kā es pēc studiju beigām, iegūstot sertifikātu, pasniegšu to valodu. Studiju laikā viena kursabiedrene, kura dzīvi tver daudz vieglāk, sāka jau pasniegt to valodu, ņemot vērā, ka viņa pieļāva kļūdas jau elementārās lietās kā vienskaitlis/daudzskaitlis un es pie sevis šausminājos, kā cilvēks ar tādu līmeni vispār var pasniegt. Es beigās ieguvu savu C2 sertifikātu, bet strādāju gadījuma darbus. Nepagāja ne pāris gadi pēc studijām, kā mani sakontaktēja viena valodu skola, prasot aizstāt uz pāris nodarbībām vienu baigi labo pasniedzēju, jā, to pašu kursabiedreni, jo viņa jau bija sākusi darīt kaut ko citu, kas viņai patīk, un nespēja veltīt visu savu laiku tai skolai.
Tagad es mēģinu pārkāpt savam perfekcionismam un sākt nelielu biznesu ar pašas radītiem produktiem. Es jau esmu ieguldījusi daudz līdzekļu izejvielās un inventārā, aprīkojumā, bet mans produkts vēl neatbilst augstākajiem standartiem, kaut es jau saņemu daudz sajūsminātas atsauksmes no ģimenes, draugiem, kolēģiem, draugu draugiem. Es redzu nepilnības un nevaru izlikt to pārdošanā, kaut Instagram redzu konkurentus, kas ne tikai tirgo, bet pat taisa meistarklases ar savām viduvējībām. Un neko, bizītis iet.
Ko es ar to gribēju teikt - neļauj saviem kompleksiem traucēt dzīvot savu dzīvi pilnvērtīgi.
23.08.2020 09:37 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Jā, izdegšanas risks pastāv tavā gadījumā.
Psihiatrs būtu pa skarbu pagaidām, ja tev nav piem., panikas lēkmju, vienkārši dodies pie psihologa ar domu salikt visu pa plauktiņiem ?
23.08.2020 12:12 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Man viena radiniece dzer ripas.
Viņai, kad fāteris nomira sāka tās dzert.
Nezinu, kas tās par ripām.
Bet visu laiku smaidīja kā ķērtā, bet pēc tam bija dusmu izvirdumi nereālie.
23.08.2020 15:55 |
 
Reitings 23
Reģ: 28.03.2013
Man ari vajadzetu kaut kadus nomierinosus lidzeklus, bet nekad negribetu sakt dzert kaut kadas ripas vai tml... labak, kads veids ka nomierinat sevi, tejas, joga vai tml...
23.08.2020 17:21 |
 
Reitings 68
Reģ: 22.03.2020
Ja ir nepieciešams dabīgs nomierinošs bezrecepšu līdzeklis, iesaku Novo-Passit sīrupu (katrā aptiekā pieejams, zem 5 EUR cena). Aptuveni pusstundas laikā noņem trauksmi. Bet tas gan nebūs ikdienas risinājums.
23.08.2020 19:01 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
MOLLIE @ 23.08.2020 19:01
Ja ir nepieciešams dabīgs nomierinošs bezrecepšu līdzeklis, iesaku Novo-Passit sīrupu (katrā aptiekā pieejams, zem 5 EUR cena). Aptuveni pusstundas laikā noņem trauksmi. Bet tas gan nebūs ikdienas risinājums.

Paldies! :)
23.08.2020 21:27 |
 
Reitings 1024
Reģ: 20.05.2013
Asinszāles tēja! Aptiekā! Katru dienu max 3 tasītes pirms ēšanas, vismaz 2 nedēļu kurss. Ļoti palīdz! Neviens baldriānis nenoņems ilgtermiņā trauksmi. Šī tēja tiešām spēj daudz ?
23.08.2020 21:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!