Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vāc parakstus par minimālās algas celšanu!

 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 173
Reģ: 15.04.2019
Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par minimālas algas celšanu līdz 630 eiro ?
Raksts - https://dieviete.lv/zinas/piedalies-balsojuma-vac-parakstus-par-minimalas-algas-celsanu-lidz-630-eiro/
17.08.2020 13:17 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Tas ir tas pats, kas parakstīties par daudzu darba vietu likvidāciju!
17.08.2020 14:24 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Absolūts nonsenss. Iegūs tie, kuri galvu negrib darbināt nemaz, tikai lai "bagātā" valsts šiem dod naudu.
17.08.2020 14:40 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Čakls cilvēks jau tagad var labi dzīvot. Veicot 2 darbus - 860 uz papīra. Jebkura sludinājuma portālā meklē apkopējas. Var piepelnīties pa brīvdienām un vakariem.
17.08.2020 15:01 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
parunasimparlaiku @ 17.08.2020 15:01
Čakls cilvēks jau tagad var labi dzīvot. Veicot 2 darbus - 860 uz papīra. Jebkura sludinājuma portālā meklē apkopējas. Var piepelnīties pa brīvdienām un vakariem.

Vai tad tas nav pazemojošs darbs? ?
17.08.2020 15:22 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Eksperte @ 17.08.2020 15:22

Vai tad tas nav pazemojošs darbs? ?
Ja nav smadzeņu, nākas pazemoties. Kaut kā jau jādzīvo.
17.08.2020 15:45 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Tiem kas saka ka apkopējas darbs ir pazemojoš pamēģiniet paši strādāt tādu darbu. Ne visi to var. Apkopēja nav tikai cilvēks kas staigā ar slotu vai brauc ar grīdas mazgājamo mašīnu. Tas ir darbs kas prasa precizitāti un rūpību. Bet vispār izdzeniet apkopējas no biroja, no veikala, skolām. Redzēsiet kas notiks. Viss būs netīrs un piegružots. Un ne tikai, ja šo darbu uzticēs kādam kas to nav darījis rezultāti būs graujoši. Netīrs būs tāpat. Apkopējas darbs atkarībā no objekta var būt arī ar atalgojumu 5 eiro stundā un vairāk. Ir protams tādas kas samierinās un strādā pa minimālo likmi. Apkopējas darbs nav saistīts ar smadzeņu trūkumu. Dažreiz tas ir darbs kur labi maksā, materiālas atbildības nav, ja darbu veic labi tad arī ir maz stresa. Bet ja godīgi daža laba apkopēja pelna vairāk kā cilvēks ar augstāko izglītību un neparstrādajoties.
17.08.2020 17:09 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Sviire @ 17.08.2020 17:09
Tiem kas saka ka apkopējas darbs ir pazemojoš pamēģiniet paši strādāt tādu darbu. Ne visi to var. Apkopēja nav tikai cilvēks kas staigā ar slotu vai brauc ar grīdas mazgājamo mašīnu. Tas ir darbs kas prasa precizitāti un rūpību. Bet vispār izdzeniet apkopējas no biroja, no veikala, skolām. Redzēsiet kas notiks. Viss būs netīrs un piegružots. Un ne tikai, ja šo darbu uzticēs kādam kas to nav darījis rezultāti būs graujoši. Netīrs būs tāpat. Apkopējas darbs atkarībā no objekta var būt arī ar atalgojumu 5 eiro stundā un vairāk. Ir protams tādas kas samierinās un strādā pa minimālo likmi. Apkopējas darbs nav saistīts ar smadzeņu trūkumu. Dažreiz tas ir darbs kur labi maksā, materiālas atbildības nav, ja darbu veic labi tad arī ir maz stresa. Bet ja godīgi daža laba apkopēja pelna vairāk kā cilvēks ar augstāko izglītību un neparstrādajoties.

Piekrītu! Bet nu to nesaprast tiem, kuri, sēdēdami augstos amatos, no augšas skatās uz citiem un tos, kuri strādā mazāk atalgotos amatos, saukā par neveiksminiekiem vai saka, ka paši vainīgi, ka dzīvē neko vairāk darīt nejēdz. Tikai ironiski, ka bez tādiem apkopējiem viņiem dzīve apstātos. Paziņa strādāja par apkopēju lielā iestādē un ar šausmām stāstīja par to, kā, piemēram, atvainojos par vārdu izvēli, aizdirstas tualetes. Pie tam, sieviešu kolektīvā. Ja nebūtu tādas apkopējas, tās ierēdnītes noslīktu savos sūdos un varētu pašas iet un tīrīt savas apčurātās, apkakātās, ar asinīm nošļakstītās podu malas. To, cik daudz visi šie cilvēki, kuri strādā mazatalgotos darbos, dara, visi uzskata par pašsaprotamu un pat nepievērš uzmanību, taču ja pēkšņi vienā dienā pazustu tās apkopējas, sētnieki, trauku mazgātāji, pārdevēji, bērnudārza audzinātāji, medmāsiņas utt., iestātos šoks. Tiem, kuri vīpsnā par mazāk atalgoto amatu veicējiem, gribas teikt tikai vienu - nespļauj akā no kuras reiz var nākties pašam dzert.
17.08.2020 17:31 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.03.2020
parunasimparlaiku @ 17.08.2020 15:45
Ja nav smadzeņu, nākas pazemoties. Kaut kā jau jādzīvo.

Ko Tu teiksi par šo: man pazīstama sieviete studiju pirmo gadu strādāja par apkopēju, tagad viena no vadošajām embrioloģēm kādā klīnikā. Arī nav smadzeņu?
17.08.2020 17:38 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4961
Reģ: 03.11.2012
Tutuuuu @ 17.08.2020 17:38

Ko Tu teiksi par šo: man pazīstama sieviete studiju pirmo gadu strādāja par apkopēju, tagad viena no vadošajām embrioloģēm kādā klīnikā. Arī nav smadzeņu?

Par šo varu pievienoties, mana radiniece studiju gados pieskatīja bērnus kā viņa pati teica “dupsīšu slaucītāja”, tagad ir ar maģistra grādu un strādā starptaustiskā kompānijā par iepirkumu nodaļas vadītāju. Bet visa karjera sākās ar dupsīšu slaucīšanu .
17.08.2020 17:57 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Tutuuuu @ 17.08.2020 17:38

Ko Tu teiksi par šo: man pazīstama sieviete studiju pirmo gadu strādāja par apkopēju, tagad viena no vadošajām embrioloģēm kādā klīnikā. Arī nav smadzeņu?
Tas ir citādi. Es arī esmu darījis "izmisuma darbus". Un apkopējs vēl nav sliktākais - vismaz var no rītiem vai vakaros, kad neviena nav, darbu veikt. Es runāju par tiem, kam jau 30..35 un vēl nav tāda amata, ar kuru var lepoties gan pats, gan vecāki, gan bērniem nav kauns pateikt, ar ko nodarbojas mamma un tētis.
17.08.2020 18:00 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
parunasimparlaiku @ 17.08.2020 18:00
Tas ir citādi. Es arī esmu darījis "izmisuma darbus". Un apkopējs vēl nav sliktākais - vismaz var no rītiem vai vakaros, kad neviena nav, darbu veikt. Es runāju par tiem, kam jau 30..35 un vēl nav tāda amata, ar kuru var lepoties gan pats, gan vecāki, gan bērniem nav kauns pateikt, ar ko nodarbojas mamma un tētis.

Nevajag visus vērtēt pēc sevis vai savas aprobežotības pakāpes. Mana mamma savos 55 gados strādā par apkopēju. Un, nē, ne viņai, ne man ir kauns par to. Mamma visu mūžu strādājusi vienkāršos darbos un nav kaunējusies no tā, jo manā uztverē neviens darbs, kurš tiek godīgi veikts, nav apkaunojošs. Pati arī strādāju vienkāršu darbu, jo manā dzīvē dzīšanās pēr augsta amata, izglītības vai karjeras nekad nav bijusi prioritāte. Man nav kauns kādam pateikt, ka strādāju parastu darbu un man vienalga, ka savos 30 gados neesmu sasniegusi neko augstāku. Tas, ka tev ir svarīgi kādam padižoties ar saviem sasniegumiem, nenozīmē to, ka arī citiem dzīvē ir tādas pašas prioritātes. Nevajag visus mērīt pēc savas mērauklas.
17.08.2020 18:29 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Ja labi maksā, samērā vienalga, ko dari.
Par minimālo algu runājot, citur jau rakstīju, ka tas neatrisinās nabadzības problēmu.
17.08.2020 20:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)