Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jūsu dzīvesvietas + un -

 
Reitings 27216
Reģ: 11.02.2015
Reizēm aizdomājos par dzīvi citā rajončikā, pilsētā, valstī... Grūti jau saprast, vai zāle tiešām citur vienmēr ir zaļāka :D
Pastāstām ieskatu katra par savu dzīves lokāciju. Pēc iespējas sarakstot visu, visu, kas patīk, un to, kas nepatīk.
.
Kādas ir tās labās lietas un vietas jūsu dzīvesvietā?
(Piem., Atpūtas, kultūras iestādes, to daudzums, sakoptās vietas, aktīvās laika pavadīšanas iespējas, daba, darba vietas utt)
.
Un kādi ir mīnusi (bezdarbs, dārdzība, nenojaukta stroika, kā skats pa logu, maz izklaides iespēju utt)
.
Tie tīri kā piemēri. Ja negribas, var konkrēto dzīveslokāciju nenosaukt (ja negribas atšifrēties un tā - ja kādu ļoti uzrunās stāstījums, var uzjautāt dzīvesvietu privāti).
17.08.2020 08:59 |
 
Reitings 27216
Reģ: 11.02.2015
Sākšu.
Dzīve mazpilsētā. Plusi
+ viss ir izstaigājams principā ar kājām vai, ja brauc ar auto, prasa max 15min ceļā pilsētas robežās
+ Patīk tas, ka daudz koku, apstādījumu. Pat dzīvokļu māju kvartālos ir palielas zaļās zonas. Diezgan izbūvēti gājēju celiņi, bet tikai pa 3 centrālākajām ielām. Citur gājēju segums ir so so. Braucamie ceļi gana normāli. Tas arī priecē.
+ Bērnudārzi bērniem pieejami, mūsējais vispār atrodas caur vienu māju kaimiņos. Pašvaldība apmaksā ēšanu bērniem.
+ Bērniem ir 3 spēļu laukumiņi, pāris rotaļu iestādes.
+ Pasēdēšanas/paēšanas iestādes ir kādas 6, tāda, kurā patīkami kā leisure pasākums - 1
+ It kā ir aktīvās atpūtas iespējas - veikošana, supi, peintbols, airsoft. ir arī fitness centrs.
+ Darbavietas it kā būtu, bet ne ar baigi plašo pakalpojumu loku.
+ Medicīna ir gana pieejama (ir ģimenes ārsti), slimnīca, zobārsti, masāžas, fizio.
+ Skaiatumkopšanas saloni ir miljons un viens.
Mīnusi
- mani pazīst pat cilvēki, kurus nepazīstu es. No sērijas, tavi vecāki ir tie un tie, tu dzīvo tur un tur. Kaut kādās pilnīgi offtopic situācijās pat.
- maz ir tādu modernu/hipsterīgu vietu, piemēram, kafejnīcu ar interesantāku piedāvājumu. Bērniem saistošu iestāžu, jo esošās ir principā ar tādu banālu piedāvājumu, ka pat neiedvesmo apmeklēt.
- iedzīvotāju skaits, jo sevišķi, jaunāku cilvēku
- ja darbavieta tev ir un gana normāla, tad kā ķīlnieks reizēm jūties, lai to nepazaudētu, jo citu gana labu diez vai tik ātri atradīsi.
- tā paziņu būšana ari pašvaldības līmenī, politiskos lēmumos, kas ietekmē arī sabiedrības dzīvi, priekšrocības, ko kādi saņem un citi nē.
- it kā viskautko ceļ un taisa, bet tas viss ir tāds "ne tas modernākais" vai "hipsterīgākais" kā ierasts citur redzēt, kā sacīt, priecājies, ka kaut kas top un labi, ka ir. Par oriģinalitāti tad nemaz nesapņojam.
17.08.2020 09:10 |
 
Reitings 1460
Reģ: 10.02.2016
Dzīvoju Pierīgā (un tomēr laukos) šeit izklaides iespēju nav. Ja grib, var braukt uz blakus pilsētu. Bet man to nevajag, ir ideāli. Klusums, svaigs gaiss.
Vienīgi apkārt daudz krievvalodīgo. Vakaros trokšņaini kaimiņi zem logiem. Tas tracina, esmu neskaitāmas reizes saukusi policiju.
Nav darba iespēju. Ja darbu vajag, tad jābrauc uz Rīgu. Apkārtnē vai nu nekā nav, vai nu mazkvalificēti darbi. Piemēram, fasētājs.
Ciemā ir bērnudārzs, bibliotēka, medpunkts, sociālais dienests un neliels veikaliņš kurā ieskriet pēc piena un maizes. Jo pārējo tāpat braucam pirkt uz blakus pilsētu - Rimi veikalā
Būtībā šāds variants man patīk kur dzīvot. Tikai varētu tie kaimiņi būt klusāki. Gadu nodzīvoju Rīgā un sapratu ka nav mans. Ne gaisa svaiga, trokšņains un visur kur ej - tur atduries pret naudu. Kafejnīcas, veikali utt. Šeit, laukos nauda neterējās tik ļoti, kā pilsētā. Arī zemi īres un komunālie maksājumi. Piemēram īre + komunālie vasarā par remontētu, gaišu 3istabu dzīvokli jāmaksā 200 eur, ziemā līdz 300 eur
Es, ja būtu iespēja, dzīvotu vispār dziļos laukos, viensētā un nodarbotos ar viesu uzņemšanu (viesu mājā) un audzētu savus dārzeņus priekš sevis. Un tādā man būtu ideāla dzīve.
Tāpat īsti gadiem ejot visi draugi pazuduši. Ir tikai ģimene
17.08.2020 10:02 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Dzīvoju Maskavs forštatē.
+Skaista arhitektūra, maz blokmāju
+Vēsture, lai gan tumša, tomēr ļoti saista
+Tuvu Klusais un Miera parks
+Līdz centram 15 min.
+Labi tiem kuri ir reliģiozi, jo baznīcu te ir daudz
-Cilvēkiem ir dažkārt ir aizspriedumi par šo rajonu
-Centrāltirgu vajadzētu sakārtot
Par skolām, frizētavām nezinu jo neinteresē un nav vajadzības
17.08.2020 10:17 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Imanta/Iļģuciems
Daudz zaļās zonas, meži utt.
Viss ir tuvu - bibliotēkas, ārsti, skolas, bērnudārzi, nekur baigi nevajag braukt tālu. Uz centru vispār var teikt, ka nekad ne braucu.
Daudz lielu veikalu - Hyper Maxima, Damme, K3. Sporta klubi -People fitness, Lemon gym
Tuvu sabiedriskie transporti, dažāda veida ( 1.tramvajs)
Tuvu jūra, ja brauc uz Vakarbuļļiem.
Es teiktu ļoti attīstīts rajons.
Nekas slikts pa 10 gadiem nav noticis ar mani.
17.08.2020 10:25 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Šobrīd jaunā lokācijā centrā, uz Dzirnavu.
Milzīgs pluss par lokāciju, viss ir 1-10 min.attālumā, mīnuss nesanāk vairāk izkustēties ārpus savām takām.
Viss ir pieejams, rokas stiepiena attālumā, mīnuss nauda ātri tērējās :D bet man kā pilsētniecei pierasts.
Ļoti skaista arhitektūra, no saviem logiem ir redzama jūgenstila māja, ar ļoti skaistām detaļām, līdzīgi kā Alberta ielā. Šis bija viens no iemesliem kādēļ nevilcinoties dzīvokļa apskates brīdī pateicu, ka ņemu. Interjers un arhitektūra manā dzīvē spēlē lielu daļu.
Dzīvoklis arī ar augstajiem grieztiem, mazs, bet kompakts un mīlīgs.
Mīnuss, patstāvīgi ielido odi dzīvoklī, ironiski, bet laukos tikpat kā vispār neesmu sakosta. Tādēļ vasarā tagad ir drusku cīņa ar logu vēršanām dzīvoklī.
Bet principā ir tikai ++++, novēlu visiem atrast sev tādas mājas, lai plusi atspēkotu mīnusus.
17.08.2020 10:51 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Ne īsti mazpilsēta, ne īsti lielpilsēta
Plusi:
+ nav drūzmas un sastrēgumu. Līdz ar to, lai kaut kur tiktu, tas neaizņem daudz laika un nervu
+ Salīdzinoši sakārtota vide
+ Ir viss, lai komfortabli dzīvotu- tirdzniecības centri, skaistumkopšanas vietas, auto servisi, omulīgas kafejnīcas, atpūtas vietas
+ Daudz kultūras un sporta pasākumu
+ Ir atpūtas "zona", kur ir pludmale ar laivām, SUP un katamarāniem, parks ar dažādām atrakcijām, kafejnīca, bērnu laukumi un vēl visvisādas iespējas
+ Ir pieejams plašs medicīnas klāsts. Par kvalitāti vēl var pašaubīties, bet cerams, ka ar laiku nāks vairāk jauno speciālistu. Līdz ar to pacelsies gan kvalitāte, gan attieksme
+ Ir pašvaldības ierīkotas vietas pie ezera, kur cept gaļu, rīkot piknikus
Mīnusi:
- Darba gandrīz nav (ja neskaita mežstrādniekus, tālbraucējus un kokapstrādes operatorus...dažkārt sķiet, ka citas profesijas nav vajadzīgas.?) Līdz ar to, ja esi ticis +/- normālā darbā, tad tajā jāturas ar zobiem un nagiem
- Roku rokā ar darba iespējām, kas līdzinās 0, darba devēji saprot, ka cilvēki turēsies savās +/- normālajās darba vietās, jo savādāk būs vispār bez darba. Tāpēc atļaujas maksāt tik mazas algas, cik ir iespējams un nelaiž garām iespēju "apčekarēt"
- Ja kaut nedaudz izej no pelēkās peles tēla, pus pilsēta uz tevi noskatīsies tik nosodoši, cik viņu iespējas atļauj
- Trūkst vietu, kur tu vari vienkārši aiziet un pavadīt laiku ar draugiem vai otru pusīti, piemēram, boulings, kino, tējas-kafijas namiņš vai kaut kas tāda tipa. Kad negribas sēdēt mājās, bet arī pastaigas gar Daugavu jau aknās sēž?
17.08.2020 11:25 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
pilnīgi lauki
plusi - tuvākie kaimiņi 200 metru attālumā, tātad varu savā pagalmā uzvesties skaļi cik ilgi vien vēlos un iet ārā jebkādā izskatā, kaut plika sauļoties ? un palielam dēļ šī arī dzīvoju laukos, jo dzīvokļi un kaimiņi pilnīgi noteikti nav priekš manis.
vel pie plusiem - man ir savs pagalms, savs dārzs, darīt gandrīz vienmēr ir ko.
mīnusi - malkas apkure un tas ka jākurina pašam, nevis kā dzīvoklī, kad atnakot no darba ir silts.
darba vieta, lielāki veikali un izklaides vietas nav blakus protams, bet es to pat īsti neuzskatu pa mīnusu, jo ar savu auto aizbraucu kur vien vajag.
17.08.2020 12:12 |
 
10 gadi
Reitings 680
Reģ: 29.01.2009
Tornakalns
+Tuvu centrs
+Zals rajons,blakus parki
+Kluss rajons,nav lielās daudzdzīvoklu majas
+ un - vilciens blakus
-Rail Baltic (nevar saprast kas un kā būs)
-Salīdzinājumā ar Āgenskalnu,kur iepriekš dzīvoju mazak sabiedriskie transporti,lai nonaktu kur nepieciesams...
17.08.2020 13:28 |
 
Reitings 44
Reģ: 31.03.2019
Jūrmala.
+ Daba. Apkārt daudz mežainu teritoriju, blakus jūra un upe. Ļoti daudz skaistu pastaigu vietu.
+ Salīdzinoši tuvu Rīgai, ar vilcienu pusstundu līdz Rīgas centram. Aptuveni kā no citiem Rīgas mikrorajoniem.
+ Klusums, nav daudz mašīnu.
+ Slimnīca/poliklīnika, skola un bērnudārzs pārsimt metru attālumā.
- Ļoti ierobežotas darba iespējas, praktiski visi strādā Rīgā. Ja vien darbs nav pašā Rīgas centrā, ir jātērē laiks un nauda diviem transportiem.
- Visi lielie veikali diezgan patālu atrodas. Ja pēkšņi kaut kas ir aizmirsts nopirkt, var nākties iet ap 1 km turp.
- Diezgan daudz pamestu ēku avārijas stāvoklī, kas bojā pilsētiņas kopskatu.
17.08.2020 14:01 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Iļģuciems
+salīdzinoši kluss rajons (dzīvoju starp divām lielajām ielām) ;
+tuvu centrs;
+blakus visi iespējamie sabiedriskie transporti;
+tuvu jūra;
+tuvumā gan Rimi, gan Maxima, gan Mego dažāda lieluma;
+tuvu parks;
+mierīgs rajons;
+tuvumā ir bērnudārzi, skolas, netālu polilīnikas;
+entuziasma pilns sētnieks
-nav pārāk daudz vietu, kur aiziet pasēdēt, bet tas nav tik traki, jo braucam uz tuvējiem rajončikiem;
-smirdīgi, trokšņaini kaimiņi, bet tas var gadīties katrā rajonā;
17.08.2020 14:48 |
 
Reitings 27216
Reģ: 11.02.2015
Wowč, vispār interesanti pat tā no malas censties iedomāties šo citu ikdienu. Paldies par padalīšanos!
Esmu dzīvojusi arī dziļākos laukos, bet apdzīvotā ciematā (ne meža vidū). Tur plusi bija: savs pagalms. Dari, ko gribi. Mājdzīvnieki, bērns skraida, pikniki ar draugiem.
Bet, mīnusi,
tiem draugiem tomēr ir jāatbrauc tie 7km pie tevis un arī atpakaļ, if you.know what I mean :D , tāpat pašam - ja izbeidzās piens, dziļi padomāsi, vai tiešām skriesi uzreiz pakaļ.
Bērnam izvadāšana uz izglītības iestādi, pulciņiem, blakus vienaudžu nav.
Ceļš ziemā, rudenī un agrā pavasarī. Lai gan pat rekonstruēts, smilts ir smilts, ne asfalts. Sniegs un šļūdoņi to ļoti ietekmē.
Liela teritorija = liela kopšana. Pļaušana, lapu grābšana, ravēšana.
Kurināšana ziemā. Tas vēl nekas, bet aizbraukt principā nekur nevari, lai māja neizsalst. Risinājums granulu katls, bet tas tomēr vidusmēra ģimenei arī tāds "ne uz sitiena paceļams" pasākums.
Tāpat kādu laiku dzīvoju Rīgā, Āgenskalna pašā sākumā (Meža-Nometņu iela).
Plusi:
Tuvu centrs, apkārt parki, plašas transporta iespējas.
Ļoti tuvu lielveikali.
Samērā kluss un mierīgs neighbourhood.
Skaista arhitektūra, tieši mājā, kurā dzīvojām.
Daudz jauniešu, jo dzīvojām netālu no rtu un rseba nodaļu ēkām.
Mīnusi:
Dzīvošanai Rīgā kā tādi - kratīšanās sabiedriskajā transportā vai vispār jebkurā transportā. Vienkārši neizturami, smirdīgi, smacējoši un pacietību un nervus nogalinoši.
Dārgāk nekā citā pilsētā/mazpilsētā/laukos.
Gana plaši pārstāvēts nelabvēlīgais sabiedrības slānis.
18.08.2020 00:18 |
 
Reitings 94
Reģ: 09.06.2019
Dzīvoju Maskačkā.
PLUSI+
- Daudz parku, zaļo zonu
- Tuvu centram
- Labi tiem, kas ticīgi, te var atrast visa veida baznīcas, tiem, kas studē, dzīvoju tur, kur visapkārt augstskolu filiāles.
- Tuvu visi nepieciešamie veikali, ļoti tuvu TC Mols un Akropole.
- Lai arī citi domā, ka te ir briesmīgi, te ir ļoti mierīgs un zaļš.
MĪNUSI-
- Cilvēku aizspriedumi.
- 15. trolejbuss gandrīz vienmēr pilns :D
- Ļoti maz darba iespēju.
10.09.2020 12:46 |
 
Reitings 11
Reģ: 17.04.2020
Dzīvoju pašlaik Pļavniekos.
+ Bieži transporti
+ Tuvumā daudz veikalu. Lielā Maxima.
+ Liekas mierīgs uz zaļš rajons.
+ Tuvu mežs , lielie Ulbrokas kapi , var ar kājām aiziet līdz Ikea un tml nodarbes.
- protams , kaimiņi , kas nakts vidū ļoti trokšņo , bļaustās.
Bet drīzumā nāksies pārcelties uz Ķengaragu. Pagaidām šis rajons liekas diezgan nolaists un vienmēr pieturās ir "bomži" vai dzērāji.
+ ir tādi ,ka tuvumā ir Daugava un Rumbulas mazdārziņi (kur arī man ir viens dārziņš)
+ Tuvu Akrapole
+ Biežs transports
Nezinu ,ko pagaidām domāt par Ķengaragu ,jo manās acīs to nevar salīdzināt ar Pļavniekiem.
10.09.2020 13:57 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
+ Daudz zaļumu, visapkārt liels mežs, kur pastaigāties
+ Sporta centrs 2min attālumā, kur var pieteikties uz dažādām sporta nodarbībām
+ Kultūras nams 2min attālumā, bieži notiek dažādi pasākumi
+ Omniva pakomāts 5min attālumā
+ Bieža autobusu kustība
- Maza populācija, visi visus pazīst un tenko
- Tikai 2 veikali, kas pārdod lielākoties tikai pārtikas preces
- Māja, kurā dzīvoju ir saules pusē un vasarās dzīvoklis ļoti sakarst
- Ja grib braukt ar vilcienu, stacija apmēram kilometra attālumā
10.09.2020 14:17 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
-Misanthropy- @ 10.09.2020 13:57
Dzīvoju pašlaik Pļavniekos.
+ Bieži transporti
+ Tuvumā daudz veikalu. Lielā Maxima.
+ Liekas mierīgs uz zaļš rajons.
+ Tuvu mežs , lielie Ulbrokas kapi , var ar kājām aiziet līdz Ikea un tml nodarbes.
- protams , kaimiņi , kas nakts vidū ļoti trokšņo , bļaustās.
Bet drīzumā nāksies pārcelties uz Ķengaragu. Pagaidām šis rajons liekas diezgan nolaists un vienmēr pieturās ir "bomži" vai dzērāji.
+ ir tādi ,ka tuvumā ir Daugava un Rumbulas mazdārziņi (kur arī man ir viens dārziņš)
+ Tuvu Akrapole
+ Biežs transports
Nezinu ,ko pagaidām domāt par Ķengaragu ,jo manās acīs to nevar salīdzināt ar Pļavniekiem.

Es pirms kāda laika dzīvoju Ķengaragā. Tāpat savulaik esmu dzīvojusi Juglā, Mežciemā, Brasā. No visām vietām, kurās esmu dzīvojusi, tieši Ķengaragā patika vislabāk. Jā, pa bomzītim un vietējam dzērājam gadījās redzēt, taču - kur gan viņu nav? Droši vien atkarīgs no tā, kur tieši atradīsies dzīvesvieta, taču man apkārtne patika. Patika, ka salīdzinoši ātri varēju nokļūt centrā. Tam rajonam bija kaut kāds savs šarms, kuru grūti aprakstīt. Tā ka varbūt nebūs nemaz tik traki, kā domā. Galvenais jau, lai dzīvesvieta labā apkārtnē un kaimiņi labi. :)
10.09.2020 23:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits