Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kārtējā diskusija par angļu valodu

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Sveiki!
Esmu palasījusi vecās diskusijas, bet varbūt kādam ir kas jaunāks piebilstams :)
Tātad īsumā par manu situāciju:
Man visu laiku ir problēmas ar angļu valodu. Skolā mācījos, teiktu, ka cītīgi, vismaz vairāk nekā lielākā daļa klasesbiedru, taču vienalga - viņi runāja tekošāk, rakstīja pareizāk utml.
Mans lielākais klupšanas akmens - briesmīga izruna, arī gramatika diez gan pieklibo.
Studēju es tiesību zinātni, kur bez valodām jau nekā, tādēļ esmu bez maz vai izmisumā un liekas, ka nekad neiemācīšos.
Es skatos intensīvi seriālus, filmas angliksi jau gadu, taču liekas, ka uzlabojums niecīgs.
Tagad sāku lasīt Orvela 1984, protams, kontekstu var saprast, bet vietām ir vārdu virknējumi vai veseli teikumi, kur neko nesaprotu. Esmu izlasījusi tikai 10 lapas, bet liekas, ka es neko neatceros no izlasītā. Protams, ka nesaprasto tulkoju, bet tāpat jēga maza.
Izrunas mācīšanās no vārdnīcas man neder, lai vai cik stulbi tas neskanētu - es nespēju vārdnīcās iekavās esošo izrunu pareizi saprast, tāpec izrunāju pa savam un nepareizi.
Tad nu jautājums
Kā bezcerīgam gadījumam iemācītes valodu? vai tiešām zubrīt katru vārdiņu kā izrunāt un zubrīt gramatiku? Liekas, ka nekas nepalīdz....
Varbūt varat ieteikt online pieejamas, ne pārāk grūtas grāmatas(vai rakstus) vēlams kaut ko no tieslietām vai politikas, jo tās ir jomas ar kurām saistās studijas/interese?
Vai ir vērts pieteikties kursos? Ja jā, tad ko varat Rīgā ieteikt?
02.07.2020 11:03 |
 
Reitings 64
Reģ: 03.10.2017
APLIKĀCIJA - DUOLINGO.
telefonā. Valodas gan ir mana stiprā puse, bet es tā spāņu valodu jau labi esmu apguvusi. Iespējams der kā papildus līdzeklis kursiem. Es ieteiktu mācīties privāti nevis kursos kur vel entie cilvēki. Personīgāka pieeja un krietni ātrāks progress. Bet ar valodām manuprāt ir līdzīgi, kā ar mūziku. Ir jājūt, jādzird jāizprot pati būtība. Vnk tupi iekalt jēgas nav nekādas. :)
02.07.2020 11:58 |
 
Reitings 64
Reģ: 03.10.2017
tad ir vēl jautājums - vai agrāk nebija problēmas ar izrunu latviešu valodā? nebija jaapmeklē logopēds? Jo daudziem šis sagādā problēmas bērnībā un attiecīgi tas ietekmē arī citas valodas.
02.07.2020 12:00 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
MiaLea @ 02.07.2020 12:00
tad ir vēl jautājums - vai agrāk nebija problēmas ar izrunu latviešu valodā? nebija jaapmeklē logopēds? Jo daudziem šis sagādā problēmas bērnībā un attiecīgi tas ietekmē arī citas valodas.

Bija porblēmas ar R burta izrunu latviešu valodā, staigāju pie logopēda...
02.07.2020 12:28 |
 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
Es angļu valodu tekoši iemācijos tikai kad iesaistījos studēhošo pašpārvaldē (viena no SP kur ir vairæk ārzemju studentu nekā latviešu studentu). Sapazinos ar tiešām izcili C2 līmenī runājošiem cilvēkiem un par galveno saziņas valodu izmantojām angļu valodu, lai arī no sākuma jutos neērti jo zināju ka runāju ne visai pareizi ar laiku ielauzijos gan izrunā gan domāšanā un tagad iet raiti (protams profeaionālā valoda ar specifiskiem terminiem ir cits stāsts).
Iesaku atrast cilvēkus ar ko ikdienā nākas s runāt angliski nevis valoda ir kā izvēles opcija. Un (tagad neatceros kā to mājas lapu sauca) bet var atrast internetā lapas kur ir sarunu draugi valodas mācību nolūkos, piemëram, pusi no sarunas runājat angliski lai tu mācītos angļu valodu un otru pusi no sarunas poemēram latviski lai otrs mācās valodu
02.07.2020 12:56 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Man arī ir problēmas ar angleni. Ar izrunu nav tik traki, bet ar vārdu savirknējumu saprašanu- ka ar vārdnīcu nevar iztulkot. Filmu skatīšanās man nedod gandrīz neko. Biju kursos, tas nedaudz pacēla līmeni.
02.07.2020 12:57 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ja gribu mācīties izrunu tad skaties video angliski un centies atkārtot. Pilns YouTube ar video kur māca angliski gan grāmatiku gan izrunu.
Vēl ir speciāli forumi kur cilvēki kuri mācās angļu valodu viens otram sūta epastus, čato utt.
02.07.2020 13:01 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Vēl viena, kura studē tiesību zinātni. Jūs te gadijumā neesat visas no juridiskās fakultātes, varbūt viena kursa???
02.07.2020 13:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!