Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzemdības

 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Es skatījos video procesu, kā gatavojas dzemdībām, un sieviete vienās sāpēs un mokās. Jautājums.. Kāpēc sievietes vēljoprojām mūsdienās izvēlas naturālas dzemdības? Ir taču vieglāka metode ķeizargrieziens, un mazāks risks pašai sabojāt veselību vai dzīvību.
16.04.2020 19:11 |
 
Reitings 82
Reģ: 06.04.2020
sla @ 16.04.2020 19:11
Es skatījos video procesu, kā gatavojas dzemdībām, un sieviete vienās sāpēs un mokās. Jautājums.. Kāpēc sievietes vēljoprojām mūsdienās izvēlas naturālas dzemdības? Ir taču vieglāka metode ķeizargrieziens, un mazāks risks pašai sabojāt veselību vai dzīvību.

Palasi par riskiem vairāk. Ir lielāks risks mātes veselībai un dzīvībai, ja veic ķeizargriezienu. Un no ķeizara visbiežāk ir ilgāka un grūtāka atkopšanās, jo tā tomēr ir operācija.
16.04.2020 19:24 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3730
Reģ: 31.10.2010
Tāpēc, ka ķeizargrieziens nav pūt-un-palaid dzemdību alternatīva. Tā tomēr ir operācija un runājot par sāpēm, tās pēc ķeizara ir stiprākas un ilgākas kā pēc dabiskām dzemdībām. Neviens ginekologs neieteiks ķeizargriezienu sievietei, kas var dzemdēt pati un arī dabiskas dzemdības mūsdienās var atsāpināt bez problēmām.
16.04.2020 19:38 |
 
Reitings 44
Reģ: 04.04.2020
Piekrītu komentāriem.
Man pašai ir bijuši 2 kjeizargriezieni, viens akūts, otrs plānots dēł sarežgjījumiem grūtniecības laikā, kā arī, ka bērnam bija łoti slikti sirds tonīši.
Līdz tam ārste bija łoti priecīga par manu lēmumu, ka vēlos dzemdēt pati, bet viss notika tā, kā notika.
Kjeizargrieziens alternatīva? Es gan tā neteiktu. Atkopšanās jau pēc pirmā bija vājprāts, tad nu pēc otrā varu pateikt uzreiz - nekad vairs, nekad. Plus vēl visam klāt lielākas atsāpes kā pie otrajām “dzemdībām”...
Ko esmu ieguvusi? Nejūtīgu vēders virs rētas, rētu un diezgan nesmuku sašuvumu.
Kad pati dzemdēsi, tad sapratīsi...
16.04.2020 21:19 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
piedzemdeeju 2x tradicionaali, bez atsaapinaashanas - dziiva veel esmu.
manupraat, process izskataas trakaaks, nekaa vinjsh ir :)
16.04.2020 21:25 |
 
Reitings 195
Reģ: 18.11.2019
Tad, kad tev kādreiz uztaisīs ķeizaru, tad nedomāju, ka tu velreiz teiksi, ka tā ir alternatīva dzemdībām, jo Atkopšanās ir tik ļoti sāpīga- praktiski neiespējami pagriezties uz viena no sāniem, kā arī bez cita palīdzības piecelties no gultas.
Pat kārtīgi pasmieties nav iespējams kādu laiku, jo sāp/duras vēderā, un tas, ka par savu bērnu neko smagāku nedrīkst celt kādu laiku.
bet nu jā, ir jau tādas, kam pēc ķeizara viss ir zajebiss.
16.04.2020 22:03 |
 
Reitings 236
Reģ: 06.04.2015
Daba ir radījusi sievieti tā, lai viņa dzemdētu. Starp citu, dzemdību sāpes neko organismam sliktu nenodara. Tā tam vajag būt. Plus, ir izpētîts, ka bērbi ir mierīgāku, ja ir dzimuši dabiskās dzemdībās un slīdējuši caur dzemdību ceļiem. Nereti ārsti strādā ar ķeizera bērniem un imitē īstas dzemdības
16.04.2020 22:59 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Tikai par dabiskām dzemdībām! Bieži liekas, ka sievietes video tēlo par daudz, par filmām jau vispār nerunājot.
Esmu dzirdējusi, ka pēc ķeizara paliekot ļoti sāpīgas MR, sajūta ka vēdera lejasdaļu plēš.
16.04.2020 23:25 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Ķeizargrieziens ir ar riskiem. Reti, bet gadās ka dzemde var plīst. Ir slimnīcā vairāki gadījumi gadā kad sieviete pēc ķeizara paliek stāvoklī, bērns aug un dzemde plīst, labi ja sievieti var izglābt, bet sekas ir miris mazulis un izņemta dzemde. Reta komplikācija. Riski ir lieli attiecībā uz nākamajām iespējamām grūtniecībām. Ir jau vēl epidurālā anestēzija. Bet nu dzemdības vienmēr būs risks neatkarīgi no tā vai dabiskas vai ar ķeizaru.
17.04.2020 03:31 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
Un es tieši nesaprotu, kā sievietes var brīvprātīgi izvēlēties ķeizaru. Dabīgās dzemdības ir daudz "skaistākas", atlabšanas process ir daudz vienkāršāks. Arī bērnam tas ir mazāks stress nevis vienkārša izgriešana no vēdera, dzemdību laikā viņš "saprot", kas notiek, tāpat arī "iziešana" caur dzemdību ceļiem ir ļoti svarīga mazuļa veselībai.
Protams, arī dabīgajās dzemdības var kaut kas noiet greizi un jātaisa ķeizars. Vai arī bērna vai placentas pozīcija nepieļauj dabīgās dzemdības. Tādos gadījumos var tikai priecāties, ka medicīna ir tik attīstīta un bērniņu var operācijas veidā laist pasaulē, bet tomēr dabas pamatprincips ir dabīgās dzemdības. Jā, protams, sap, bet tu zini, ka katra sāpe tevi ved tuvāk mazulim un kad piedzimst, visas sāpes ka ar roku noņemtas.
Protams, tev var būt savs viedoklis par šo, bet teikt ka ķeizars ir veselīgāk un drošāk, ir pilnīgi aplami.
17.04.2020 09:30 |
 
Reitings 104
Reģ: 29.01.2020
sla @ 16.04.2020 19:11
Es skatījos video procesu, kā gatavojas dzemdībām, un sieviete vienās sāpēs un mokās. Jautājums.. Kāpēc sievietes vēljoprojām mūsdienās izvēlas naturālas dzemdības? Ir taču vieglāka metode ķeizargrieziens, un mazāks risks pašai sabojāt veselību vai dzīvību.

Ķeizargrieziens nav viss hops un gatavs, kā Tev šķiet. Ķeizargrieziens ir operācija un neviena operācija cilvēka ķermenim nenāk par labu. Tāds izvēles ķeizars vispār būtu jāaizliedz. Jā, piekrītu ķeizaram, ja sieviete nedrīkst dzemdēt vai dzemdības ir sākušās, bet vispār nekas nekust uz priekšu un mātei un mazulim paliek arvien sliktāk.
Pēc ķeizargrieziena komplikācijas var būt krietni lielākas. Jā, iespējams pēc dabīgajām vajadzēs mēnesi, lai pilnvērtīgi kustētos un darbotos, jo ir bijuši iegriezumi un plīsumi (tā man bija pēc pirmajām). Bet var būt arī tā, ka jau dzemdību namā sāc normāli pārvietoties (tā man pēc otrajām dzemdībām). Pēc ķeizara komplikācijas var būt krietni lielākas + sieviete pēc ķeizara pāris stundas pat pie sava bērna īsti netiek (tāda pieredze pazīstamām dāmām).
Un, vai Tu zināji, ka tieši pēc ķeizara lielākā daļa bērniņi nonāk jelkāda veida terapijā? Tieši pēc ķeizara bērniņam ir lielāka iespēja dzīvot ar kādu neārstējamu slimību, jo bērniņam ir jāiziet cauri dzemdību ceļiem, kur katrs līkumiņš, katrs stūrītis ir nozīmīga detaļa, lai būtu pilnvērtīga dzīva un lai saņemtu visu nepieciešamo, lai sagatavotu ārpasaulei. A ķeizarā vnk izceļ un viss. Bērnam ir liels emocionālais šoks.
17.04.2020 09:44 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Pollyy @ 17.04.2020 09:44

Ķeizargrieziens nav viss hops un gatavs, kā Tev šķiet. Ķeizargrieziens ir operācija un neviena operācija cilvēka ķermenim nenāk par labu. Tāds izvēles ķeizars vispār būtu jāaizliedz. Jā, piekrītu ķeizaram, ja sieviete nedrīkst dzemdēt vai dzemdības ir sākušās, bet vispār nekas nekust uz priekšu un mātei un mazulim paliek arvien sliktāk.
Pēc ķeizargrieziena komplikācijas var būt krietni lielākas. Jā, iespējams pēc dabīgajām vajadzēs mēnesi, lai pilnvērtīgi kustētos un darbotos, jo ir bijuši iegriezumi un plīsumi (tā man bija pēc pirmajām). Bet var būt arī tā, ka jau dzemdību namā sāc normāli pārvietoties (tā man pēc otrajām dzemdībām). Pēc ķeizara komplikācijas var būt krietni lielākas + sieviete pēc ķeizara pāris stundas pat pie sava bērna īsti netiek (tāda pieredze pazīstamām dāmām).
Un, vai Tu zināji, ka tieši pēc ķeizara lielākā daļa bērniņi nonāk jelkāda veida terapijā? Tieši pēc ķeizara bērniņam ir lielāka iespēja dzīvot ar kādu neārstējamu slimību, jo bērniņam ir jāiziet cauri dzemdību ceļiem, kur katrs līkumiņš, katrs stūrītis ir nozīmīga detaļa, lai būtu pilnvērtīga dzīva un lai saņemtu visu nepieciešamo, lai sagatavotu ārpasaulei. A ķeizarā vnk izceļ un viss. Bērnam ir liels emocionālais šoks.

Man ar pārvietošanos paveicās abās reizēs. Nākošajā dienā, kad liek iet uz rentgenu, gāju jau uzvilkusi treniņbikses, kamēr citas(mēs tur vairākas uzreiz gājām) halātos, saliekushaas, apsēsties nevarēja. Un man bija plīsumi. Atbraucot mājās jau brīvi darbojos kā parasti, vienīgais smagumus neceelu.
17.04.2020 10:51 |
 
Reitings 82
Reģ: 06.04.2020
Aarzemniece12 @ 17.04.2020 09:30
Un es tieši nesaprotu, kā sievietes var brīvprātīgi izvēlēties ķeizaru. Dabīgās dzemdības ir daudz "skaistākas", atlabšanas process ir daudz vienkāršāks. Arī bērnam tas ir mazāks stress nevis vienkārša izgriešana no vēdera, dzemdību laikā viņš "saprot", kas notiek, tāpat arī "iziešana" caur dzemdību ceļiem ir ļoti svarīga mazuļa veselībai.
Protams, arī dabīgajās dzemdības var kaut kas noiet greizi un jātaisa ķeizars. Vai arī bērna vai placentas pozīcija nepieļauj dabīgās dzemdības. Tādos gadījumos var tikai priecāties, ka medicīna ir tik attīstīta un bērniņu var operācijas veidā laist pasaulē, bet tomēr dabas pamatprincips ir dabīgās dzemdības. Jā, protams, sap, bet tu zini, ka katra sāpe tevi ved tuvāk mazulim un kad piedzimst, visas sāpes ka ar roku noņemtas.
Protams, tev var būt savs viedoklis par šo, bet teikt ka ķeizars ir veselīgāk un drošāk, ir pilnīgi aplami.

Citām sievietēm, piemēram, ir milzīga emocionālā trauma no iepriekšējām dzemdībām vai arī vienkārši ļoti lielas un nepārvaramas bailes dzemdēt, bet bērniņu jau tāpat ļoti gribās. Un tad vismaz ir plāns B- ja tomēr nevar līdz galam nobriest dabīgajām dzemdībām, tad vismaz ir iespēja tikt pie bērniņa ar ķeizara palīdzību. Daudzas sievietes, kas dabīgi dzemdējušas, uzreiz tad bļauj : “ja nevari saņemties piedzemdēt, tad tev nemaz nevajag bērnu”, bet nu tas ir absurds. Jo mentālā veselība ir tikpat svarīga, cik fiziskā. Dabīgās dzemdības ne visām ir skaistas un vieglas. Tāpēc vienmēr ir iespēja izvēlēties. Bet nu tas tiešām ir kā pēdējais variants, jo ķeizars pavisam noteikti nav bez riskiem un kā vieglākais variants.
17.04.2020 11:03 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Kādas Jūs Te muļķības un šausmu stāstus par ķeizargriezienu esiet sarakstījušas.
Man bija ķeizargrieziens- jā atkopšanās nav viegla un aizņem ilgāku laiku. BET kāds sakars rakstīt par bērnu??? Ja bērns nav izgājis cauri dzemdību ceļiem, tad viņš skaitās atpalicis? :D
Man uzreiz kā izņēma, tā nolika uz vēdera un visu laiku bija ar mani kopā(neskaitot svēršanu un pirmo poti). Aug un attīstās kā visi bērni, bez nekādām komplikācijām.
Protams, ja ir izvēle, tad labāk dabiskās dzemdības, bet arī par ķeizargriezienu nevajag pārspīlēt, lai tikai izklausītos dramatiskāk.
17.04.2020 11:53 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Atvainojos, nevis uz vēdera, bet virsū pie krūtīm.
17.04.2020 11:55 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
bigsister @ 17.04.2020 11:53
Kādas Jūs Te muļķības un šausmu stāstus par ķeizargriezienu esiet sarakstījušas.
Man bija ķeizargrieziens- jā atkopšanās nav viegla un aizņem ilgāku laiku. BET kāds sakars rakstīt par bērnu??? Ja bērns nav izgājis cauri dzemdību ceļiem, tad viņš skaitās atpalicis? :D
Man uzreiz kā izņēma, tā nolika uz vēdera un visu laiku bija ar mani kopā(neskaitot svēršanu un pirmo poti). Aug un attīstās kā visi bērni, bez nekādām komplikācijām.
Protams, ja ir izvēle, tad labāk dabiskās dzemdības, bet arī par ķeizargriezienu nevajag pārspīlēt, lai tikai izklausītos dramatiskāk.

Ja nav cita izvēle un tas ir medicīniski nepieciešams, tad ķeizars ir īstā izvēle. Bet speciāli plānot ķeizaru, kas tas par murgu? Kopš kura laika tas vispār ir normāli no paša sākuma jau teikt, ka grib bērnu izoperēt ārā, nevis pati dzemdēt? Lai katrs dara kā grib. Driz varbūt vispār liksim sēklu kastītēs, lai aug un kad 9 mēneši paies, iznemsim ārā?
17.04.2020 12:04 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Bet speciāli plānot ķeizaru, kas tas par murgu? Kopš kura laika tas vispār ir normāli no paša sākuma jau teikt, ka grib bērnu izoperēt ārā, nevis pati dzemdēt? Lai katrs dara kā grib. Driz varbūt vispār liksim sēklu kastītēs, lai aug un kad 9 mēneši paies, iznemsim ārā?

Kāds man ar to sakars? Par šo dāmu kontingentu es neatbildu.
17.04.2020 12:11 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
bigsister @ 17.04.2020 12:11

Kāds man ar to sakars? Par šo dāmu kontingentu es neatbildu.

Runa jau iet par tām dāmām, kuras pašas to izvēlas. Neviens ķeizaru ka ārkārtas variantu nenosodīja, bet gan to, ka tās, kuras to labprātīgi izvēlas veikt, nesaprot, ka ķeizars ir operācija un noslogojums ķermenim... Kā arī pēc tā var dažādi sarežģījumi veidoties.
17.04.2020 12:14 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Es jau arī konkrēti nerakstīju par to, ka kāda to nosoda vai nē.
Labi, lai vieglāk saprastu, kas man liekas muļķības un pārspīlēts, tad šeit būs citāti:
Plus, ir izpētîts, ka bērbi ir mierīgāku, ja ir dzimuši dabiskās dzemdībās un slīdējuši caur dzemdību ceļiem.

tāpat arī "iziešana" caur dzemdību ceļiem ir ļoti svarīga mazuļa veselībai.

Tieši pēc ķeizara bērniņam ir lielāka iespēja dzīvot ar kādu neārstējamu slimību, jo bērniņam ir jāiziet cauri dzemdību ceļiem, kur katrs līkumiņš, katrs stūrītis ir nozīmīga detaļa, lai būtu pilnvērtīga dzīva un lai saņemtu visu nepieciešamo, lai sagatavotu ārpasaulei.

Bērnam ir liels emocionālais šoks.

Es tiešām labprāt palasītu atsauces no kurienes tas viss ir ņemts.
17.04.2020 12:28 |
 
Reitings 82
Reģ: 06.04.2020
Aarzemniece12 @ 17.04.2020 12:14

Runa jau iet par tām dāmām, kuras pašas to izvēlas. Neviens ķeizaru ka ārkārtas variantu nenosodīja, bet gan to, ka tās, kuras to labprātīgi izvēlas veikt, nesaprot, ka ķeizars ir operācija un noslogojums ķermenim... Kā arī pēc tā var dažādi sarežģījumi veidoties.

Kāpēc vispār jānosoda citu sieviešu brīvā izvēle? Gribēja ķeizaru - uztaisīja. Un? Katram savs.
17.04.2020 12:29 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
Xavier @ 17.04.2020 12:29

Kāpēc vispār jānosoda citu sieviešu brīvā izvēle? Gribēja ķeizaru - uztaisīja. Un? Katram savs.

Nenosodu neviena brīvu izvēli, vienkārši loģiku nesaprotu.
17.04.2020 12:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits