Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vardarbība ģimenē- uzaugot, kā tikāt pāri?

 
Reitings 831
Reģ: 29.01.2009
Sveikas,
Pēdējā laikā sasāpējies temats un interesē citu viedoklis pieredze.
Esmu no paaudzes, kurus audzināja fiziski, no vecākiem baidījos, nulle mīļuma, bet toties respekts un bailes. Sita diezgan regulāri- gandrīz katru dienu, pat par tādām lietām kā nepareizi izpildīts mājas darbs. Reizēm sita arī citu cilvēku klātbūtnē, kas laikam bija vispazemojošākais.
Līdz šim likās, ka tas mani nav iespaidojis- ja nu vienīgi, manī nav daudz mīļuma - esmu diezgan nocietinājusies. Nesen piedzima ļoti gaidītais bērniņs- un nu sāku lenām galvā pārcilāt visu kā tiku audzināta. Ir ļoti bail kaut kādā veidā lidzināties vecāku audzināšanas stilam, kā arī
ir parādijušās dusmas uz vecākiem, tagad, kad viņi atbrauc ciemos pie mazbērna- un to tur rokās, spēlējas un šūpina, skatos ar mazliet riebumu. + vēl, kad vecāki dod padomus audzināšanā gribas ironiski smieties.
Kā jūs adaptējāt savu bērnu audzināšanas tā saucamo stilu? Varbūt ir kādi padomi?
29.01.2020 14:17 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Katru dienu ir jāatceras,ka sevi ir ļoti jāmīl un jāsaudzē. Atceries sevi bērnībā, to mazo meiteni. Uzraksti tai mazajai,mīļajai Sirsiņai vēstuli ar šodienas saprātu- pasaki, ka viss būs kārtībā, ka mīli bezgalīgi. Ka vienmēr sargāsi un neļausi nevienam darīt pāri.
Tagad viss ir mainījies, Tu nosaki savu dzīvi. Un savus bērnus Tu audzināsi savādāk, jo zini kā nevajag. Tu būsi vislabākā mamma viņiem!
Par vecākiem, ja viņu apmeklējumi raisa negatīvas emocijas,tad izvairies no tiem. Tev nav viņiem jāpiedod vai jāsaprot. Galvenais ir koncentrēties uz savu komfortu...
29.01.2020 14:27 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tiku sodīta no tēva puses par visu. Pat par īsti neko, arī ja māsas izdarīja kaut ko sliktu un es nebiju klāt lai apturētu, jo esmu vecākā. Visbiežāk sita ar plaukstu pa galvu. Tagad man nepatīk kad pieskaras galvai vai glauda galvu un vienmēr saraujos kad to dara . Nezinu vai esmu tikusi pāri tām, jo bērnu nav un ikdienā nedomāju par to. Palicis ir respekts un bailes no tēva. Tagad viņš kļūst vecāks un var redzēt ka vēlas izrādīt savu mīlestību, bet man ir grūtības dot to pretī.
Vardarbības upuri reti kad tam tiek pāri. Viņi var tikai iemācīties ar to sadzīvot.
Varbūt tev vajag izrunāties ar vecākiem kāpēc tā darīja. Protams es domāju ka laba iemesla nebūs, bet saņemsi atvainošanos un nožēlu.
Nesen skatījos diskusiju paneli par to kur viena puse bija par fizisku sodu bērnam un otrā pret. Protams lielākie argumenti par sodu bija tas ka bērni citādāk nezin robežas, izaug tādi kuri ir visatļauti utt. Manuprāt bērnus nevajag sist nekādos apstākļos. Tas atstāj rētas.
Jāatceras ka nav tāda ideāla audzināšanas stila. Visi vecāki pieļauj kļūdas. Bērnam ir jājūt respekts pret tevi, un to var iegūt runājot, paceļot balsi un sodot citos veidos.
29.01.2020 14:55 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Fizisku vardarbību neesmu piedzīvojusi, bet emocionālu gan. Ja biju kaut ko sastradājusi, ar mani nerunāja un ignorēja, reizēm nedēļām ilgi. Atzīstu, ka pati biju vainīga pie saviem nedarbiem, bet nerunāšana nav veids kā bērnam kko iemācīt. Tas ir emocionāls terors.
Tagad jau vecākiem esmu sen piedevusi, bet silent treatment līdz pat šai dienai nepanesu, jo tas neko nerisina. Labāk izkliedzies, izlamājies uz mani, bet neklusē.
29.01.2020 15:15 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Man nav bijusi fiziska vardarbība ģimenē, bet emocionāla gan, fiziski varbūt pāris reizes ir uzšauts, bet tas nav nekā ietekmējis, emocionāla izpaudās kā kliegšana,tēvs kliedza virsū, ja mājasdarbus nesaprata, kliedza, ja kaut ko neizdarīja, kliedza, tas ir ietekmējis tik daudz ka ir šobrīd distance starp tēvu, neizjūtu tādu siltumu un mīlestību attiecībās, esmu nocietinājusies, diemžēl arī pret vīru neesmu tik mīļa, ir bijuši gadījumi kad sakliedzu savam mazajam par nedarbiem, uzvedību, un par to ļoti pārdzīvoju, bet es vienmēr(uzsveru) atvainojos, izrunājos, izstāstu savas sajūtas kāpēc tā darīju.
29.01.2020 15:19 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Uzskatu ka bērnus nedrīkst sist, ir jārunā, sausu muti, daudz bet ir jārunā, tas ir dzīves treniņš, ja tas uzreiz neaiziet, ar laiku aizies, tikai sarunas ceļā var veidot ilgtermiņa attiecības, un sarunas nedrīkst būt apvainojošas, vērstas otra pašapziņas graušanai, bet konstruktīvas, situācijas analīze, atvainošanās, sajūtu paušana utt. es pie tā ļoti strādāju, un ar laiku ir tikai labāk!!!
29.01.2020 15:22 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.09.2017
Kiskismau @ 29.01.2020 14:55
Tiku sodīta no tēva puses par visu. Pat par īsti neko, arī ja māsas izdarīja kaut ko sliktu un es nebiju klāt lai apturētu, jo esmu vecākā. Visbiežāk sita ar plaukstu pa galvu. Tagad man nepatīk kad pieskaras galvai vai glauda galvu un vienmēr saraujos kad to dara . Nezinu vai esmu tikusi pāri tām, jo bērnu nav un ikdienā nedomāju par to. Palicis ir respekts un bailes no tēva. Tagad viņš kļūst vecāks un var redzēt ka vēlas izrādīt savu mīlestību, bet man ir grūtības dot to pretī.
Vardarbības upuri reti kad tam tiek pāri. Viņi var tikai iemācīties ar to sadzīvot.
Varbūt tev vajag izrunāties ar vecākiem kāpēc tā darīja. Protams es domāju ka laba iemesla nebūs, bet saņemsi atvainošanos un nožēlu.
Nesen skatījos diskusiju paneli par to kur viena puse bija par fizisku sodu bērnam un otrā pret. Protams lielākie argumenti par sodu bija tas ka bērni citādāk nezin robežas, izaug tādi kuri ir visatļauti utt. Manuprāt bērnus nevajag sist nekādos apstākļos. Tas atstāj rētas.
Jāatceras ka nav tāda ideāla audzināšanas stila. Visi vecāki pieļauj kļūdas. Bērnam ir jājūt respekts pret tevi, un to var iegūt runājot, paceļot balsi un sodot citos veidos.

Kiskismau, identiska situācija. Man bija identiski kā tev. Es neesmu tikusi tam pāri un nezinu kā. Tētis uz vecumdienām ir sācis izrādīt mīļumu, bet man tas rada creepy sajūtu, nekad nevaru atbildēt viņam ar to pašu. Tas arī ir iemesls, kpc es ļoti reti, kad braucu ciemos, lielākoties es atbraucu uz 1 dienu un bēgu atpakaļ no laukiem.
29.01.2020 15:56 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ar paceļot balsi nebiju domājusi tā kā bļauj virsū un apsaukā, bet pasaka stingrāk - Jāni beidz! Lai bērns saprot kad ir nopietna balss un kad nē.
Kā ari mūsdienās bērnus var sodīt atņemot viedierīces, liekot izberzt podu utt. Piemēram mans brālis (jā ir liela šādu starpība) tika iemācīts klausīt kad pateica ka nevarēs spēlēties ar lego. Nevar zināt protams vai šī metode arī bērna psihē neatstās kādu nospiedumu, bet, manuprāt, mazāku nekā sišana gan.
29.01.2020 16:33 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Fiziski ietekmēja ļoti reti. Bet bija ļoti liela kontrole, ierobežošana, augsta intolerance pret pieļautajām kļūdām un cita rakstura emocionālā vardarbība.
Sekām pāri tikts īsti nav. Daudzas elementāri saprotamas lietas priekš citiem man nāk ar ļoti lielām grūtībām.
29.01.2020 19:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits