Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kāpēc tik dārgi? :(

 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Ļoti vēlētos sev uztaisīt kvalitatīvu fotosesiju, lai paliek atmiņā .. laiki kad vēl biju jauna un skaista ... un kādu, laiku atpakaļ sāku interesēties par piedāvātajām foto sesijām ... un te nu bija mans pārsteigums ... nevkalitatīvas fotosesojas, ar kameru kāda man pašai mājās ir ... izrādās nemaz nav lētās...... bet kvalitatīvas un apstrādātās bildes ( tāda veida foto sesiju es sev vēlētos) ... nu man vienkārši mute bija valā ka par labu fotosesiju prasa 1000- 1500 eiro LV ... un no kurienes viņi ņem tos klientus sev .. LV mazāk kā 10% iedzīvotaju vispār saņem tādu vai austāku atalgojuu ... kura tad skaitās tā viņu klientūra.... un kāpec foto pakalpojumi maksā tik dārgi tieši LV?
Ļoti gribētu kvalitatīvas bildes, bet nu ne par tādām cenām.
Vai vispār uzskatāt, ka kvalitatīvas bildes ir to vērtas? Un pašais taisītu, ja rastos šāda finansiāla iespēja?
08.01.2020 17:43 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
Un pašais taisītu, ja rastos šāda finansiāla iespēja?

Ja es varētu finansiāli atļauties, es netaisītu. Es uzprasītu kādai draudzenei, kurai labi sanāk, lai uztaisa man bildes un pati arī apstrādātu, jo visādus tur presets un citas funkcijas var atrast internetā. Ne vienmēr ir garantija, ka patiks tās bildes, kuras ir fotogrāfs uztaisījis.
un no kurienes viņi ņem tos klientus sev

Dažādas modeļu aģentūras maksā labi tiem fotogrāfiem, tur arī rauj tos klientus.
08.01.2020 17:58 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.01.2009
Kuri fotogrāfi LV prasa 1000-1500 par fotosesiju?
08.01.2020 18:00 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Susanne @ 08.01.2020 18:00
Kuri fotogrāfi LV prasa 1000-1500 par fotosesiju?
koshumm
08.01.2020 18:02 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Koshumm, spriežot pēc info viņu mājaslapā, par klientu trūkumu nesūdzas - take it or leave it.
Un tāda summa ir par visu fotosesijā, ne tikai vienu fotogrāfu.
08.01.2020 18:27 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Tāpēc, ka šīs ir sesijas sabiedrības elitei. Dāmai ir sava cena, sava auditorija un sava pieeja lietām. Tur iet nevis "10%", bet tur iet "0.1%". Tipiska dāvana augsas klases uzņēmēja sievai apaļā jubilejā vai grūtniecības laikā.
08.01.2020 18:40 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
a 0,1% no LV 2,5 miljoniem ir 2500 .. liela daļa situēto ir veci , vēl daļa ir bērnu .. un tad vēl puse ir vīrieši .. vīrieši augstāk atalgotajos amatos ir vairums .. un zinu ka pret savā iecerētajām, kas nav viņu pašu līmenis izturus maigi izsakoties kā pret mēslu ... un pat viltojuma somiņai naudu neiedos kur nu vēl fotosesijai tādai. Tātad auditorija ir sievietes, kas ļoti labi pelna, ir respektablā vecumā ( un pelnošās ir ļoti respektablā) ... kad laiku vērtē augstāk par naudu ( nav skopas un nav vēl 100 lietas jānopērk līdz varēs sevi tā lutināt) .. un tad man rodas jautajums .. cik tad viņām to klienšu varētu būt ... 100 gadā ... un tad kad visas gribētas sabildēsies ... slēgs ciet vai katrai ir jābidējas pa 10 reizēm, lai kompānija pastāvētu ... + šajā sfērā tak kompāniju ka biezs un tā nav vienienīgā, kas orientejas uz šo segmentu .. tādad .... pat tik daudz klientēm nevajazētu būt ....
08.01.2020 18:55 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
bulta @ 08.01.2020 18:40
Tāpēc, ka šīs ir sesijas sabiedrības elitei. Dāmai ir sava cena, sava auditorija un sava pieeja lietām. Tur iet nevis "10%", bet tur iet "0.1%". Tipiska dāvana augsas klases uzņēmēja sievai apaļā jubilejā vai grūtniecības laikā.

dārgo sieviešu nīdēj .. paldies, ka atradi laiku uzrakstīt kaut ko riebību arī manā postā, bet rakstīts bija nevis vispārināt un izraut no gaisa .. bet var pats/pati ietu bildēties...
.. tātad bulta... vai tu pats samaksātu tūkstoti, lai tev būtu 10 labas bildes?
08.01.2020 18:57 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.01.2009
Nu viņa jau ir fotogrāfe ārzemēs ne tikai Latvijā. Un ārzemēs ir citas algas..
08.01.2020 18:58 |
 
Reitings 238
Reģ: 30.11.2019
hany_sany @ 08.01.2020 18:57

dārgo sieviešu nīdēj .. paldies, ka atradi laiku uzrakstīt kaut ko riebību arī manā postā, bet rakstīts bija nevis vispārināt un izraut no gaisa .. bet var pats/pati ietu bildēties...
.. tātad bulta... vai tu pats samaksātu tūkstoti, lai tev būtu 10 labas bildes?
labāk 10 labas, nekā 100 un katrā nepilnības.
08.01.2020 19:00 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Susanne @ 08.01.2020 18:58
Nu viņa jau ir fotogrāfe ārzemēs ne tikai Latvijā. Un ārzemēs ir citas algas..

kam? Kuriem ir citas algas es tos cilvēkus kas par citām algām stda pazīstu .. un atļāujas sevi lutināt ar ko labāku daudz .. daudz mazāk kā LV un skopuļi vēļ lielāki kā LV situētie. tāpat citas algas jau ir, bet ienāku nevienlīdzība ir daudz mazāka .. tur ja tu 3 reizes vairāk par minimālo pelnīsi vietējie sevi jau pie upper middle class piesakiata ... tāpat pamanīju ka tieši āzemju kompānijām ir daudz zemākas cenas fotosesijai un ja taizīšu tad acīmredzot ne LV cenu starpības dēļ
.. un es runāju vispārīgi .. kāpēc LV par fotosesijām tādas cenas prasa?
08.01.2020 19:03 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.01.2009
hany_sany @ 08.01.2020 19:03

kam? Kuriem ir citas algas es tos cilvēkus kas par citām algām stda pazīstu .. un atļāujas sevi lutināt ar ko labāku daudz .. daudz mazāk kā LV un skopuļi vēļ lielāki kā LV situētie. tāpat citas algas jau ir, bet ienāku nevienlīdzība ir daudz mazāka .. tur ja tu 3 reizes vairāk par minimālo pelnīsi vietējie sevi jau pie upper middle class piesakiata ... tāpat pamanīju ka tieši āzemju kompānijām ir daudz zemākas cenas fotosesijai un ja taizīšu tad acīmredzot ne LV cenu starpības dēļ
.. un es runāju vispārīgi .. kāpēc LV par fotosesijām tādas cenas prasa?

Nu viņa ir vēl bildē žurnāliem utt. netikai privātās sesijas.
Tāpēc, ka tā nav parasta fotosesija, bet tur klāt dažādi bonusi, varētu teikt, ka fotosesija modelēm, slavenībām utt. Un šī skaitās
Un tas ir tikai viens piemērs, kur tāda cena.
Lielākā daļa fotosesiju ir par pieņemamām cenām, kuras var atļauties un nav viņas sliktākas par to, kura ir par 1000.
Jāskatās tādas, kuras vari atļauties. Ja nepatīk nekas, tad jāpaliek bez. :)
08.01.2020 19:14 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Susanne @ 08.01.2020 19:14

Nu viņa ir vēl bildē žurnāliem utt. netikai privātās sesijas.
Tāpēc, ka tā nav parasta fotosesija, bet tur klāt dažādi bonusi, varētu teikt, ka fotosesija modelēm, slavenībām utt. Un šī skaitās
Un tas ir tikai viens piemērs, kur tāda cena.
Lielākā daļa fotosesiju ir par pieņemamām cenām, kuras var atļauties un nav viņas sliktākas par to, kura ir par 1000.
Jāskatās tādas, kuras vari atļauties. Ja nepatīk nekas, tad jāpaliek bez. :)

es par tām kuras var atļauties jau augšā rakstīju, ka bildē neprofesionāle ar kameru kā man pašai un iznākuma piemēri nu galīgi nepatīk.....
08.01.2020 19:20 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Bulta pārspīlē, noteikti aiziet/samaksā par šo arī top 1%, 5% un arī pa kādam top 10%.
Acīmredzami klientu viņai netrūkst, tad kāpēc gan neprasīt tādu cenu kā ir? Ja liktos tā vērts, es arī samaksātu, bet tā kā foto man ir diezgan vienaldzīgi...
Ja reiz autorei ir tik augsti standarti, ka tas ir vienīgais pieņemamais variants un tik tiešām alternatīvu nav, tad jāizmanto tas, kas ir. Vai jāieplāno ceļojums uz ārzemēm un jāuztaisa lētāka sesija tur, ja reiz tas ir tik lētāk.
08.01.2020 19:59 |
 
Reitings 1379
Reģ: 19.05.2016
Tu atkal esi atvērusi tēmu lai ceptos par to, cik nereālas ir algas un cenas valstī? Acīmredzot ši cena tam kantorim darbojas un atbilst pieprasījuma/piedāvājuma attiecībai. Fotosesija ir luksusprece.
08.01.2020 21:34 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Speciāli iegāju tajā mājaslapā. Par 1600€ tu iegūsi 4-5 stundas garu fotosesiju, 50 bildes (nevis 10), grimu un matu sakārtojumu (plus visu laiku vizāžists būs klāt un pielabos kaut ko, ja vajadzēs), 4-5 tēlus (kas nozīmē drēbju komplektus, kurus piemeklēs speciāli tev), 3 lielformāta bildes (kuras varēsi likt pie sienas) + visas sataisītas bildes diskā. Tā nav tikai plika fotosesija, tas ir vismaz 3 cilvēku pilna darba diena + bilžu apstrāde + studijas izmaksas. Nenoniecini cilvēku darbu. Tāda ir šī pakalpojuma cena. Smukas bildes var dabūt arī lētāk.
08.01.2020 21:53 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
sugаr @ 08.01.2020 21:53
Speciāli iegāju tajā mājaslapā. Par 1600€ tu iegūsi 4-5 stundas garu fotosesiju, 50 bildes (nevis 10), grimu un matu sakārtojumu (plus visu laiku vizāžists būs klāt un pielabos kaut ko, ja vajadzēs), 4-5 tēlus (kas nozīmē drēbju komplektus, kurus piemeklēs speciāli tev), 3 lielformāta bildes (kuras varēsi likt pie sienas) + visas sataisītas bildes diskā. Tā nav tikai plika fotosesija, tas ir vismaz 3 cilvēku pilna darba diena + bilžu apstrāde + studijas izmaksas. Nenoniecini cilvēku darbu. Tāda ir šī pakalpojuma cena. Smukas bildes var dabūt arī lētāk.
un par 1000 ir 10 bildes .. vizāšists tev nav vajadzīgs to pus dienu lai stāv klāt un neko nedara( nodarbojas ar blakus lietām) .. un kādi 3 cilvēki 2 no kuriem 1 strādā .. un 1 ir pilna darba diena vēlāk tās bildes apastrādājot ... bet lieta jau ir cita tas viss nav vajadzīgs pietiktu ar 1-2 h foto sesiju ....un tos visus izdrukātos produktus par pārdesmit eiro pats vari pasūtīt reāli tev jau vajag tikai bildes nevis maksāt lai kāds cits izdrukā tev viņas par zelta cenu .... tāpat arī tie visi + ir salikti tikai, lai tā sesija izskatītos pēc kaut kāda lux .... kas nemaz nav nekāds lux bet vienkārša kvalitatīva fotosesija un ne plika graša vairāk tāpat arī austā cena un ilgais laiks ( nelielais fotosesoju skaits) .. ir tikai tapēc ka 3 reiz vairāk gribētēju šajā cenu kategorijā nobildēties nemaz nebūtu ... ... un ja būtu... mierīgi visu procesu varētu veikt uz pusi īsākā laikā..... tā ka lūdzu nepārspīlē šīs kompānijas mārketinga menedžeri
08.01.2020 22:01 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Srumun @ 08.01.2020 19:59
Bulta pārspīlē, noteikti aiziet/samaksā par šo arī top 1%, 5% un arī pa kādam top 10%.
Acīmredzami klientu viņai netrūkst, tad kāpēc gan neprasīt tādu cenu kā ir? Ja liktos tā vērts, es arī samaksātu, bet tā kā foto man ir diezgan vienaldzīgi...
Ja reiz autorei ir tik augsti standarti, ka tas ir vienīgais pieņemamais variants un tik tiešām alternatīvu nav, tad jāizmanto tas, kas ir. Vai jāieplāno ceļojums uz ārzemēm un jāuztaisa lētāka sesija tur, ja reiz tas ir tik lētāk.
top 10% ienākumi ir labi ja 1500 mēnesī ... pazīstu daudz top 10% cilvekus kas pat dārgas drēbes sev nepēr kur nu vēl par sūda nobildēšanos būtu gatavi vai vismaz spējīgi izdot savu mēnešalgu. Un austāku ienākumu līmenī vīriešu ir 2- 3 reizes vairāk nekā sieviešu
08.01.2020 22:05 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Jupiter @ 08.01.2020 21:34
Tu atkal esi atvērusi tēmu lai ceptos par to, cik nereālas ir algas un cenas valstī? Acīmredzot ši cena tam kantorim darbojas un atbilst pieprasījuma/piedāvājuma attiecībai. Fotosesija ir luksusprece.
50/50 bet tas kā pakalpojumi LV ir uzskrtūvēti, radot dīkstāvi lielākoties un nereālistiskas cenas, kad Eiropā ir pretēji mani nebeidz pārsteigt. Mani tiešām interesē, kas ir klientūra šiem lux uzcenotajiem pakapojumiem.
08.01.2020 22:07 |
 
Reitings 238
Reģ: 30.11.2019
hany_sany @ 08.01.2020 22:07
50/50 bet tas kā pakalpojumi LV ir uzskrtūvēti, radot dīkstāvi lielākoties un nereālistiskas cenas, kad Eiropā ir pretēji mani nebeidz pārsteigt. Mani tiešām interesē, kas ir klientūra šiem lux uzcenotajiem pakapojumiem.
mani draugi taisīja fotosesiju, kad mamma bija gaidībās. Viss bija. Vizāžists, apģērbs, gaismas, vieta utt.
Bija 2 lielformāta bildes. Pagāja gandrīz vesela diena tam.
Bildes burvīgi skaistas, vienkārši ideālas. Nebija nekāda samākslotība vai fake smaidi. Fotogrāfs ķēra pareizos brīžus. Datora bildes var pārkopēt arī lielākos formātos, jo to atļauj kvalitāte un apstrāde.
Ir cilvēki, kas to dara un kāpēc nē, ja viņi var to atļauties?
08.01.2020 22:22 |
 
Reitings 73
Reģ: 13.07.2019
Pag, es nesaprotu - tā fotogrāfe ir vienīgā fotogrāfe visā valstī? Ja ne, tad es nesaprotu par ko cepiens. Gan jau ir gana daudz citu fotogrāfu, kuru cenas ir maciņam pieejamākas. Tad nu arī pie tiem jāvēršas. A šeit izskatās, ka tēma uzcepta, lai pašausminātos par konkrētas fotogrāfes cenām. Un kāda starpība kuri ir tie, kuri maksā? Mazāk vajag uztraukties par svešām dzīvēm un svešu naudu skaitīt.
08.01.2020 22:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits