Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā tikt pāri tuvinieka pašnāvībai?

 
Reitings 21
Reģ: 12.04.2013
Sveiki.
Vai kāds no Jums ir saskāries ar tuvinieka pašnāvību?
Kā tikāt tam pāri?
Vai ilgi mocījāties ar apziņu, ka varējāt ko mainīt? ?
09.12.2019 14:07 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Neko tur nevarēja izdarit, ja reiz cilvēkam bija tādas domas.
09.12.2019 14:30 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Nekā.
Psihoterapija nedaudz atvieglo vainas sajūtu.
Tu ar tā brīža zināšanām darīji to, kas likās pareizi, tagad protams nāk domas ko un kā varēja darīt citādi, bet ar tā brīža prātu nē.
09.12.2019 14:37 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Līdz ar viņu nomira daļa manis, un es vienmēr dzīvošu ar melnu tukšumu sirdī. Ir pagājuši 10 gadi, dzīve turpinās, bet sāpes paliek.
09.12.2019 14:46 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Man nav bijusi saskarsme tieša ar to, bet es kā cilvēks kam ir bijušas tādas domas un esmu ar to cīnijusies varu tev tikai pateikt to,ka tu tāpat neko nemainītu, tu varētu mēģinā kaut ko palīdzēt, runāt, bet ja cilvēkam ir doma par pašnāvību tad viņa vienkārši ir un tie iemesli kāpēc tā ir, tie ir tādi ko neviens no malas nemainīs un isti nevarēs palīdzēt. Citreiz palīdzēt otram šāda situācija ir vel trakāk nekā ļaut cilvēkam darīt to, ko viņš vēlas.
**********
Es vispār bieži aizdomājos par pašnāvību kā tādu un to kā valsts uz to reaģē. Pie mums, ja tu mēģini uztaisīt pašnāvību un tev neizdodas, nonāc piem. slimnīcā, ja tur saprot, ka esi mēģinājis pats atņemt sev dzīvību, tevi aizsūta uz psiheni pa taisno, nekādu lieku jautājumu. Un tad nu iedomajies, cilvēkam piemēram tā jau sudigi bijis dzīvot, naudas nav, rēķinus piemeram nomaksat nevar, te tevi vel izvazā pa iestādēm, par kurām tev vēl pēc tam astranomiskus rēķinus piestāda. Man tas šķiet tik ļoti nepareizi. Katrs pats par sevi atbild, mes paši rūpējamies par sevi un uzturam sevi, manuprāt ja cilvēks grib nomirt, tās ir viņa tiesības un ar vesalo saprātu tam nav nekād sakara.
09.12.2019 14:51 |
 
Reitings 135
Reģ: 31.10.2019
Pilnība te piekrītu, jo tie cilveki kas ir izdarijuši lidz galam pašnavibu nemaz nav bijuši psihi vai neadekvati viņi vienkarši ir velejušies aiziet no dzives tapec nesparotu ka cilveku ar pašnavnieciskam domam psihene var iespundet vina vel vairak velesies nomirt. Labak tad kada rehabilitacija vai ceļojums vissticamak palidzetu vai kopa bušanas laiks ar tuviniekiem vai ari finansiala palidziba ja cilvekam ir naudas problemas kurs ir celonis tadai pasnavibai.
09.12.2019 14:58 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Manuprāt, nevienai nāvei nevar tikt pāri. Var tikai samierināties un sākt par šo cilvēku domāt labas domas, kad atceries. Ja tas tev palīdz tad vari domāt, ka viņš ir debesīs, kur jūtas laimīgs.
Cilvēkam kurš vēlas izdarīt pašnāvību ir ļoti grūti palīdzēt. Saku pēc savas pieredzes. Neviens neatrunātu un neieliktu vēlmi dzīvot. Cilvēkam tas jāsaprot pašam un jāatrod tā vēlme turpināt cīnīties.
Ir normāli sērot un atcerēties aizgājušos, tikai jautājums cik ilgi šīs sēras iet. Youtube ir daudz dažādu video ar to kā samierinaties ar zaudējumu. Ir nepareizi kā krievu sievietes, ka saliek mājā tā kā piemiņas stūrīti un katru dienu pie tā raud un liek sveces...
Man pie sērām palīz klausīties skumju mūziku un izraudāties. Pēc tam paliek vieglāk.
09.12.2019 15:11 |
 
Reitings 21
Reģ: 12.04.2013
Ar prātu saprotu, ka Jums ir taisnība, bet sirds plīst pušu ?
Tas notika tik negaidīti, nekas neliecināja ka varētu ko tādu izdarīt(cilvēks ļoti tuvs) .
Es saprotu ka jādzīvo tālāk, bet katru brīvu brīdi domas aizšaujas par to kāpēc, ko mēs nezinājām. Ko viņš mums nestāstīja ?
09.12.2019 15:11 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Piekrītu, ka cilvēkus kuri veikuši nesekmīgu pašnāvības mēģinājumu nav pareizi likt tvaika ielā. Tur viņiem dod zāles, nevis runā. Tur ir it kā psihologa palīdzība, bet protams tās ir 15 minūtes katram pacientam.
Bet no otras puses, ko darīt tai personai kura atrod cilvēku kurš mēģina veikt pašnāvību vai tas nav līdz galam sanācis? Atstāt lai mirst?
09.12.2019 15:13 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Es saprotu ka jādzīvo tālāk, bet katru brīvu brīdi domas aizšaujas par to kāpēc, ko mēs nezinājām. Ko viņš mums nestāstīja

Tieši tāpēc ka viņš nestāstīja un jūs nezinājāt tā nav jūsu vaina. Kā tad jūs par to varējāt uzzināt? Iet pa māju rakņāties? Un otra cilvēka domas nevar izlasīt. Tieši tādēļ tā bija viņa izvēle un tur jūs palīdzēt nevarējāt. Sēru process var būt ilgs, bet tajā nevajag vainot sevi.
09.12.2019 15:15 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Tu esi līdvainīga un veicināji sava tuvienieka pašnāvību, tāpēc tā jautā?
09.12.2019 15:19 |
 
Reitings 21
Reģ: 12.04.2013
@hany_sany
Ar prātu saku ka - NĒ
Ar sirdi- jūtos līdzvainīga, jo nevarēju palīdzēt, jo nezināju par problēmām ?
09.12.2019 15:24 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
blacke @ 09.12.2019 14:51
Man nav bijusi saskarsme tieša ar to, bet es kā cilvēks kam ir bijušas tādas domas un esmu ar to cīnijusies varu tev tikai pateikt to,ka tu tāpat neko nemainītu, tu varētu mēģinā kaut ko palīdzēt, runāt, bet ja cilvēkam ir doma par pašnāvību tad viņa vienkārši ir un tie iemesli kāpēc tā ir, tie ir tādi ko neviens no malas nemainīs un isti nevarēs palīdzēt. Citreiz palīdzēt otram šāda situācija ir vel trakāk nekā ļaut cilvēkam darīt to, ko viņš vēlas.
**********
Es vispār bieži aizdomājos par pašnāvību kā tādu un to kā valsts uz to reaģē. Pie mums, ja tu mēģini uztaisīt pašnāvību un tev neizdodas, nonāc piem. slimnīcā, ja tur saprot, ka esi mēģinājis pats atņemt sev dzīvību, tevi aizsūta uz psiheni pa taisno, nekādu lieku jautājumu. Un tad nu iedomajies, cilvēkam piemēram tā jau sudigi bijis dzīvot, naudas nav, rēķinus piemeram nomaksat nevar, te tevi vel izvazā pa iestādēm, par kurām tev vēl pēc tam astranomiskus rēķinus piestāda. Man tas šķiet tik ļoti nepareizi. Katrs pats par sevi atbild, mes paši rūpējamies par sevi un uzturam sevi, manuprāt ja cilvēks grib nomirt, tās ir viņa tiesības un ar vesalo saprātu tam nav nekād sakara.
Tava neizglītotība ir fantastiska, kā pašnāvniecei pašai ... par psihiatru nav jāmakā.. un par psiho māju arī nav.. jo tāds cilveks apdraud arī sabiedrību .. psihologs un psihiatrs nav viens un tas pats rēķinu tev var piestādīt tikai par ātro izsaukšanu ... apbrīnojama sieviete... labāk apģērbies... varbūt tas ir iemesls tavai apsaldētajai smadzeņu domāšanai
09.12.2019 15:28 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Ieva201 @ 09.12.2019 15:24
@hany_sany
Ar prātu saku ka - NĒ
Ar sirdi- jūtos līdzvainīga, jo nevarēju palīdzēt, jo nezināju par problēmām ?

Tu neesi ne pie kā vainīga!!
09.12.2019 15:28 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ieva201 Neņem galvā šīs lietotājas komentārus, jo citās diskusijās ir pierādījusi sevi no sliktās puses.
09.12.2019 15:29 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
hany_sany @ 09.12.2019 15:28
Tava neizglītotība ir fantastiska, kā pašnāvniecei pašai ... par psihiatru nav jāmakā.. un par psiho māju arī nav.. jo tāds cilveks apdraud arī sabiedrību .. psihologs un psihiatrs nav viens un tas pats rēķinu tev var piestādīt tikai par ātro izsaukšanu ... apbrīnojama sieviete... labāk apģērbies... varbūt tas ir iemesls tavai apsaldētajai smadzeņu domāšanai

Tev ir 12?
09.12.2019 15:31 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Es kā cilvēks kas ir ar to saskāries, diemžēl vairākos gadījumos (man tuvs cilvēks ir izdarījis pašnāvību un cits tuvs cilvēks ir vairākkārt mēģinājis pašnāvību, bet tagad ir atgriezis dzīvotgribu) nepiekritīšu tam, ka tā ir vienkārši izvēle. Tā ir slimība, depresija ir slimība un to ārstē ar zālēm (ne tikai, bet kad jau aiziet līdz domām par pašnāvību, tad jā). Pašnāvniekus ieslēdz slimnīcā, lai viņi 24/7 tiktu kontrolēti un nespētu sevi nogalināt. Pēc neveiksmīga mēģinājuma iespējamība, ka mēģinās vēlreiz, ir ļoti liela. Ja nekādu ārēju pazīmju nebija, tu nevarēji neko mainīt, daži pašnāvnieki mēdz visu apglabāt sevī un nemeklēt palīdzību.
Neliels padoms diskusijas dalībniekiem - ja cilvēks runā par pašnāvību, nenozīmē, ka viņš muld. Tam ir jāpievērš visnopietnākā uzmanība.
Saudzējiet sevi un savus tuvākos.
09.12.2019 15:31 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Lai saprastu hany_sany komentārus ir jāmežga acis un jānolaižas viņas līmeni.
Ja izsaka "personīgus" komentārus kuri ir balstīti uz profila bildēm, tad par tavēji vispār neko nebūtu ko teikt jo tā ir default bilde. Tad nu gan tev līmenis.
09.12.2019 15:33 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Doublechoco @ 09.12.2019 15:31
Es kā cilvēks kas ir ar to saskāries, diemžēl vairākos gadījumos (man tuvs cilvēks ir izdarījis pašnāvību un cits tuvs cilvēks ir vairākkārt mēģinājis pašnāvību, bet tagad ir atgriezis dzīvotgribu) nepiekritīšu tam, ka tā ir vienkārši izvēle. Tā ir slimība, depresija ir slimība un to ārstē ar zālēm (ne tikai, bet kad jau aiziet līdz domām par pašnāvību, tad jā). Pašnāvniekus ieslēdz slimnīcā, lai viņi 24/7 tiktu kontrolēti un nespētu sevi nogalināt. Pēc neveiksmīga mēģinājuma iespējamība, ka mēģinās vēlreiz, ir ļoti liela. Ja nekādu ārēju pazīmju nebija, tu nevarēji neko mainīt, daži pašnāvnieki mēdz visu apglabāt sevī un nemeklēt palīdzību.
Neliels padoms diskusijas dalībniekiem - ja cilvēks runā par pašnāvību, nenozīmē, ka viņš muld. Tam ir jāpievērš visnopietnākā uzmanība.
Saudzējiet sevi un savus tuvākos.

Ne visos gadījumos pašnāvību veic tikai tie kam ir depresija. Un kāpēc cilvēks būtu jāarstē ja viņa izvēle ir nedzīvot? Kāpēc tā nevar būt katra paša izvēle, jo jāuztur un jādzīvo tak tev ir pašam, kāpēc tad kad vairs nevelies to darīt tiec uzskatīts par slimu kam ir jāiet ārstēties?
09.12.2019 15:34 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Neliels padoms diskusijas dalībniekiem - ja cilvēks runā par pašnāvību, nenozīmē, ka viņš muld. Tam ir jāpievērš visnopietnākā uzmanība.

Protams, ja cilvēks ir runājis par to vai teicis ka ir depresījā un tu tikai atsmēji un pateici beidz ākstīties, tad nu jā.. to gan var uzskatīt par daļēju vainu. Bet ja cilvēks to ir slēpis, neviena vārda nav pieminējis, tad tur par vainu nevar būt runa.
09.12.2019 15:36 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kiskismau @ 09.12.2019 15:29
Ieva201 Neņem galvā šīs lietotājas komentārus, jo citās diskusijās ir pierādījusi sevi no sliktās puses.
nu atklāti sakot par to kādas pretīgas aprobežotas rakganas un fake trakie te sēž esu pārliecinājusies. Ceru ka visi šie profili ir jūsu mīļie vārdi ''trollis'' jo tik pretīgi un šausmīgi cilvēki nevarētu būt ... mēģinu mierināt sevi ar tādu domu .. bet esat gan ļoti pretīgi redījumi pēc visiem jūsu tekstiem un komentŗāriem ... varētu iegūt 1.vietu par pretīgākajiem cilvēkiem uz pasaules. Vismaz kādā vietā LV būtu pirmā :D
09.12.2019 15:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits