Dzīvot- kur?

 
Reitings 29
Reģ: 16.04.2019
Sveikas!
Esmu attiecībās 2 gadus.
Situācija tāda- abi esam attāluma attiecībās. Dzīvoju Rīgā, viņš ir 2h attālumā.
Esam sākuši runāt par dzīvošanu kopā un tur mums sākas strīdi. Viņš negrib pārcelties no savas pilsētas, bet es negribu īsti uz viņa pilsētu, jo neredzu īsti tur darba iespējas, ko es viņam arī teicu.
Piedāvāju zelta vidusceļu- tā teikt starppilsētu, kur es es būtu tikai stundas attālumā no Rīgas un viņam aptuveni tāds pats laiks ceļā uz darbu, bet viņš nepiekrīt. Tā kā ietiepies.
Un šeit es īsti nesaprotu kāpēc. Īsti viņu tur nekas netur, vienīgi mamma. Savādāk viņš nepaskaidro neko, tikai pasaka ka Rīga viņam nepatīk un nekur nepārcelsies.Pieņemu ka mamma arī ir tas lielākais iemesls kāpēc viņš nevēlas, viņas veselības dēļ un principā vienīgais no bērniem palīdz viņai.
Nav jau tā ka es nevarētu pārcelties, bet mani ļoti baida tas darba jautājums mazpilsētā, jo cik es pēdējos mēnešus esmu skatījusies sludinājumus, man tur īsti nebūtu ko darīt.
Kad iemininos ka nāksies tad man iegādāties mašīnu un braukt uz tālākām vietām strādāt, bet viņš noburkšķ "Vai tad tu katru dienu braukāsi?"
Es nezinu ko darīt (t) Visu viņš noraida (t) un man nolaižas rokas :-(
Savādāk mums strīdu nav un saskan viss, bet šis ir vienīgais :-(
Visi man saka ka mums ir jāšķiras, bet es nevēlos tik viegli padoties.
Varbūt ir kādi padomi?
16.04.2019 19:48 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
kā ir ar ciemošanos vienam pie otra? Cik bieži tas notiek un kurš pie kura brauc? Jebšu kāds ir procentuālais sadalījums tam, cik bieži tu pie viņa un cik bieži viņš pie tevis? Un kā jūs abi iniciējat ciemošanos?
^ šie ir ļoti svarīgi jautājumi un atbildes uz tiem autores gadījumā. Kā tad ir ar tiem?
17.04.2019 10:26 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Viņš atbalsta ka skatos darbu viņa pilsētā, bet viņam nepatīk tā doma ka kaut kur baigi ārpus, piemēram stundas attālumā. Pieņemu ka no tā varianta ka tad vajag vai nu otru mašīnu, kas jau ir dārgs pasākums, vai viņam būs jābraukā.

Kad tu beidzot uzrakstīsi kaut ko pozitīvu par viņu? :D citādi visi komentari ir tikai par to, ka viņš negrib to un šito, tur tādas un šitādas problēmas. Nepasaki neko, kas liktu domāt ka viņam rūpi. Kādus ieteikumus tad tu gaidi? Vai nu šķiries, vai klausi viņu visā un tad sēdi viņa mazaja miestā bez darba un nelaimīga.
17.04.2019 10:46 |
 
Reitings 29
Reģ: 16.04.2019
kā ir ar ciemošanos vienam pie otra? Cik bieži tas notiek un kurš pie kura brauc? Jebšu kāds ir procentuālais sadalījums tam, cik bieži tu pie viņa un cik bieži viņš pie tevis? Un kā jūs abi iniciējat ciemošanos?
^ šie ir ļoti svarīgi jautājumi un atbildes uz tiem autores gadījumā. Kā tad ir ar tiem?

Cenšamies ik pa 2 nedēļām un arī uz garākām brīvdienām un atvaļinājumiem.
Nu cenšamies pusi uz pusi, bet tas atkarīgs no vairākiem faktoriem. Drošvien nedaudz vairāk sanāk jau man braukt, bet ņemot vērā dažus mājas apstākļus, neiebilstu un pati vairāk sliecos, jo zinu ka labāk izgulēšos un atpūtīšos.
Itkā jau parasti skatāmies vai varam, reizēm spontāni uzrodamies priekšā, bet ja viņš jūt ka man ir galīgi čābīgi ar visu kas notiek ikdienā, par spīti tam ka tikko esmu viņu redzējusi atbrauc ja var, vai arī saka lai braucu, ja mašīna niķojas.
Parasti itkā jau priecājas mani redzēt, īpaši kad negaidīti pasaku, čau esmu klāt :D
17.04.2019 10:47 |
 
Reitings 29
Reģ: 16.04.2019
Kad tu beidzot uzrakstīsi kaut ko pozitīvu par viņu?

To jau neviens neprasīja :D
Nu varu jau arī viņu tagad pacelt debesīs, jo savādākā ziņā es esmu par viņu pateicīga, īpaši ar manu raksturu :)
17.04.2019 10:54 |
 
Reitings 230
Reģ: 02.10.2018
Man bija mazlietiņ līdzīga situācija! Mācījos Rīgā,pēc tam atradu labu darbu, puisi dzīvoja 3h attālumā no Rīgas un strādāja! Satikties varējam tikai 2 dienas nedēļā! Plānojām dzīvot kopā, bet piekāpties un nākt uz Rīgu viņš negribēja, vienmēr dusmojās, ka Rīga slikti, briesmīga satiksme, nav mierīgi, dzīvošana dārga, vienmēr bija problēma un attaisnojumi! Es negribēju piekāpties un pamest mācības,un palaist garām savu iespēju uz labāku darbu, kuru man piedāvāja torreiz!
Pēc gada tāpat izšķīrāmies, bet ne attālums bija šķiršanās iemesls!
Pēc tam es padomāju, ko es būtu zaudējusi, ja būtu piekāpusies viņam8-)
17.04.2019 10:58 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Pirmkārt, ar ko Maskavas ielas mazais divistabu dzīvoklītis masīvos ir labāks par Tukumu? Vienmēr ir fascinējis, ka Rīga visiem tā ir nez kāda paradīze, cik šaura domāšana. :-) Gribētos zināt, cik daudzi no rīdziniekiem tik ļoti regulāri izmanto kino, teātri, kafejnīcas utt.? Katru dienu, nedēļu? Ceru, ka visām šeit ir augstākās izglītības, kas iegūtas prestižās Rīgas augstskolās un superīgi darbi, jo nu Rīgā tādas iespējas!
Man nemūžam nevajadzētu vīrieti, kurš ar vieglu roku var atmest ģimenei. Tās, kurām pašām ir bērni, tostarp dēli, būtu laimīgas, ja viņu mazie Ričardiņi, Robertiņi vai Ralfiņi (šobrīd populāri vārdi) pēc 20 gadiem uzmetīs jūs, mammas, un aizskries pie draudzenēm...? Jo citādāk - memmesdēliņs, draudzenei jābūt 1.vietā...(t) Nē! Visam jābūt balansā!
Autores vietā es neklausītos šīs klukstes. Ja ir vēlme attiecības saglābt - domājiet, ko darīt! Bet domājiet abi. :-) Tukums nav tālu no Jūrmalas, Jelgavas, Talsiem. Ticu un zinu, ka arī mazpilsētās var atrast normālus un labi apmaksātus darbus, ja grib. Un dzīvošanas izmaksas krietni lētākas par kruto Maskavas divistabnieku.
17.04.2019 11:10 |
 
Reitings 29
Reģ: 16.04.2019
Bordo, tieši Talsi man šobrīd sagādā galvas sāpēs :D
17.04.2019 11:11 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Ā, tad tie ir Talsi, atvaino. Domāju, ka Tukums, sajaucu. :Qsmile1]
Tev šobrīd jau ir darbiņš? Varbūt ir iespēja sarunāt, ka strādā attālināti, t.i. neatrodoties birojā?
Jebkurā gadījumā izrunājaties kārtīgi. Kā viņš redz turpmāko nākotni? Viņš strādā un apgādā jūs abus? Viņš vispār vēlas dzīvot kopā?
17.04.2019 11:19 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ironiski, ka citas par klukstēm sauc dāma, kurai nebūtu pieņemami palaist savu dēliņu prom no ligzdiņas veidot pašam savu ģimeni.
17.04.2019 12:05 |
 
Reitings 29
Reģ: 16.04.2019
Ā, tad tie ir Talsi, atvaino. Domāju, ka Tukums, sajaucu. :Qsmile1]
Tev šobrīd jau ir darbiņš? Varbūt ir iespēja sarunāt, ka strādā attālināti, t.i. neatrodoties birojā?
Jebkurā gadījumā izrunājaties kārtīgi. Kā viņš redz turpmāko nākotni? Viņš strādā un apgādā jūs abus? Viņš vispār vēlas dzīvot kopā?

Šobrīd ir jā, bet nebūs iespējas strādāt attālināti. Iespējams varbūt ar haltūru varētu sarunāt, nedomāju ka maksās tik daudz lai man ceļš atmaksātos, jo viņa noteikti gribētu mani vismaz 2x nedēļā redzēt.
Saka jau ka vēlas dzīvot kopā, gribot ģimeni utt. Reizēm paceļ arī bērnu tēmu, bet tieši dēļ šī iemesla es neceļu to.
17.04.2019 12:07 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Bordo,
Vai esi pati mēģinājusi atrast darbu mazpilsētā ?
Es esmu, un tas ir nereāli grūti. Labi, ja man nepaveicās, tad tas nenozīmē, ka citiem nepaveiksies. Bet nu, es nebūtu tik optimistiska. Mazajās pilsētās viss notiek caur paziņām un draugiem, ja tev tādu nav... tad neko. Atver cv.lv un paskaties, cik darba sludinājumu ir Tukumā, un kādus profesijas pārstāvjus tur meklē.
Pareizi jau ir, ģimenei ir jābūt pirmajā vietā, autore+viņas draugs ir ģimene (vai vismaz topošā). Bet izskatās, ka autores draugs ir savādākās domās. Un ne jau draugs to māti tagad pametīs pavisam, nav tā, ka jāizvēlas- mamma vai draudzene. Var dabūt abus. Un tas ir diezgan normāli, ja bērni pieaug un atstāj vecāku mājas. Kontakts un rūpes tāpēc jau nepazudīs.
Nu nē, sit vai mani nost, nekad nepiekristu pārvākties uz mazpilsētu dēļ vīrieša, kurš manis dēļ nav gatavs uz nekādiem kompromisiem. Savā jaunības maksimālismā gandrīz tā izdarīju, kad mīla varēja kalnus gāzt, un rozā brilles uz acīm, un esmu pateicīga liktenim, ka tā nenotika, jo kur gan es tagad būtu- kaut kur Rimi vai Topā par pārdēvēju, jo vienkārši citu vakanču nav.
Un sakiet, ko gribat, nu ir tai Rīgā vairāk iespēju darbu ziņā.
17.04.2019 12:12 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Man nemūžam nevajadzētu vīrieti, kurš ar vieglu roku var atmest ģimenei. Tās, kurām pašām ir bērni, tostarp dēli, būtu laimīgas, ja viņu mazie Ričardiņi, Robertiņi vai Ralfiņi (šobrīd populāri vārdi) pēc 20 gadiem uzmetīs jūs, mammas, un aizskries pie draudzenēm...? Jo citādāk - memmesdēliņs, draudzenei jābūt 1.vietā... Nē! Visam jābūt balansā!

Es gan uzskatu, ka pēc pilngadības sasniegšanas un patstāvīgās dzīves uzsākšanas vispār pret vecāku ģimeni nekādiem pienākumiem nevajadzētu būt. Vecāku ģimenei nav nekādu tiesību būt slogam un jāapgrūtina jaunos ar savām problēmām.
17.04.2019 12:12 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tās, kurām pašām ir bērni, tostarp dēli, būtu laimīgas, ja viņu mazie Ričardiņi, Robertiņi vai Ralfiņi (šobrīd populāri vārdi) pēc 20 gadiem uzmetīs jūs, mammas, un aizskries pie draudzenēm...?

Ko nozīmē uzmetīs jūs? Kas viņiem pēc tiem 20 gadiem būtu jādara? Jādzīvo sava pieauguša cilvēka dzīvi ne? Nevis vēl jāsēž mammai blakus un nabadzītei krūze jāpienes un uz tirdziņu līdzi jaaiziet.
17.04.2019 12:25 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Dzhila, jā, esmu un pie tam 2 reizes. :-) Man ir maģistra grāds nosacīti pieprasītā profesijā, un veiksmīgi atradu darbu. Vienā gadījumā tā bija pašvaldība, otrā - privātais bizness. Ko es ar to gribēju teikt ir tas, ka Rīga nav vienīgā vieta, kur strādāt, un ir aprobežoti tā domāt. :-)
Ironiski, ka citas par klukstēm sauc dāma, kurai nebūtu pieņemami palaist savu dēliņu prom no ligzdiņas veidot pašam savu ģimeni.

Atkal jau pārspīlējumi. Kā jau teicu - visam jābūt balansā. :-)
Es gan uzskatu, ka pēc pilngadības sasniegšanas un patstāvīgās dzīves uzsākšanas vispār pret vecāku ģimeni nekādiem pienākumiem nevajadzētu būt. Vecāku ģimenei nav nekādu tiesību būt slogam un jāapgrūtina jaunos ar savām problēmām.

Nu, nu meitenes. Tiešām tik egoistiski? Lūdzu, aizejiet pasakiet saviem vecākiem šo. :-D Arī, kad būs veci, slimi, guloši, ar mazām pensijām, ka nav par ko zāles nopirkt - ai, lai jau paši tiek galā. Nav, ko apgrūtināt mūs jaunos ar savām problēmām. Jā, traki ar tādiem bērniem. :-|
17.04.2019 12:34 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Arī, kad būs veci, slimi, guloši, ar mazām pensijām, ka nav par ko zāles nopirkt - ai, lai jau paši tiek galā. Nav, ko apgrūtināt mūs jaunos ar savām problēmām. Jā, traki ar tādiem bērniem.

Nu varbūt nevajag dzemdēt tad 40 gados, ka bērnam pieaugot jau esi nevarīgs slims pensionārs un bērns pat normāli savu dzīvi nevar uzsākt jo jābūt par penšuku aprūpētāju jau 20 gadu vecumā....man tas tiešām liekas traki un bēdīgi. Tas ir vecums kad cilvēkam sevi jāattīsta un jābauda dzīve...
17.04.2019 12:45 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Citi mīlestības dēļ ir gatavi pārcelties uz citu valsti, citi nevar pārsimts kilometru tuvāk "pabīdīties". Autore ir gatava paspert soli pretī, bet viņas draugs nē. Bilde ir skaidra. Neviens šajās attiecībās necīnīsies par otru.
17.04.2019 12:46 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Bet, Bordo,
Draugam jau māte nav jāpamet un jāpārtrauc kontakts. Ja dzīvos 1h attālumā, arī taču varēs turpināt rūpēties. Tas taču ir tikai normāli un pat veselīgi, ka bērni uzsāk savu dzīvi, aiziet no mājām, bet attiecības ar vecākiem jau tāpēc nepārtrauc un nepārstāj palīdzēt.
Par darbu- prieks, ka Tev tas izdevies, bet saki ko gribi, mazpilsētā darbu atrast ir 100x grūtāk. Nesaku, ka neiespējami. Bet autorei ir nepabeigta augstākā, tātad vēl nav nekāda super uber kvalifikācija, kur visi gaidīs atplestām rokām.
Savā ziņā attiecības ir kompromisu māksla, autore ir gatava attiekties no visa, bet draugs nav gatavs upurēt neko. Vai tas, tavuprāt, ir godīgi un taisnīgi?
P.s. Bet interesanti, blakus diskusijā, kur jautājums, ar kādu vīrieti netiktos, daudzas saka, ka ar tādu, kas dzīvo kopā ar vecākiem vai ir zem mammas tupeles, tur neviens tās dāmas nesauc par pārākajām egoistēm un patmīlēm.
17.04.2019 13:17 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Viņš saka ka grib dzīvot kopā, bet varbūt viņam arī daļēji ir bail, jo es būtu pirmā.
Es viņam teicu ka ar viņa mammu kopā dzīvot nevēlētos, jo tur es tomēr nejūtos kā savās mājās.

pirmā kopdzīve :-D kamēr nepamēģināsi, tikmēr neuzzināsi! Es ieteiktu pamēģināt padzīvot pie viņa un viņa mammas - ja viņi paši nav pret to. galvenais, lai jums tur ir sava izolēta istaba..
pamēģināsiet vai vispār diendienā viens otru spējat paciest, nedomāju,ka ir vērts uzreiz skriet un visu pamest un sākt īrēt kko!
17.04.2019 13:19 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Nu, nu meitenes. Tiešām tik egoistiski? Lūdzu, aizejiet pasakiet saviem vecākiem šo. Arī, kad būs veci, slimi, guloši, ar mazām pensijām, ka nav par ko zāles nopirkt - ai, lai jau paši tiek galā. Nav, ko apgrūtināt mūs jaunos ar savām problēmām. Jā, traki ar tādiem bērniem.

Egoisms šajā situācijā ir koks ar diviem galiem. Teiktu, ka ierobežot bērnu potenciālu savu savtīgo vēlmju pēc ir vēl egoistiskāk. Jaunietim ir jāplaukst, nevis jāstagnē. Un viena lieta ir atbalstīt vecākus, cita - pakārtot savu dzīvi vecāku dzīvei.
17.04.2019 13:53 |
 
Reitings 26
Reģ: 13.05.2018
Autore norāvusi sev memļaku un tagad nezina, kā tikai izgrozīties šim pa prātam. Pēc tevis rakstītā izklausās, ka tev ir pašvērtējuma problēmas, jo "ar tavu raksturu" šāds čalis esot labs. Tā vietā, lai nomestu savu dzīvi un pārvāktos kaimiņos puiša mammītei, labāk piestrādā pie tā sava rakstura un atrodi labāku - tādu, kurš attiecībās spēj veidot kompromisus un ir pārgriezis nabas saiti.
17.04.2019 14:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits