izmaksā vīrietis

 
Reitings 17
Reģ: 06.06.2016
Tik tā prātoju.
Kapēc lai vīrietis izmaksātu sievietei vai uzturētu sievieti,ja viņa pate par sevi ir pašpietiekama persona (protams ir dažādi kopā dzīvošanas modeļi un situācijas).
Bet pa lielam, domāju, daudzi cilvēki gribētu, lai viņus uztur, nodrošina, dāvina dāvanas utt.
Es te arī prātoju, ka jā, ļoti jauki, ka mans vīrietis kad ejam piemēram kur paēst, vienmēr samaksā par mani un tomēr, kapēc viņš to dara? Kapēc tik ļoti ir iegājies, ka tieši vīrietis ir finansiāli atbīldīgais?
Vai šis gadījumā nav novecojis attiecību modelis?
-------
Sanāk, ka sievieti jāuztur vai jāizmaksā tikai tapēc, ka viņa ir sieviete?
26.03.2019 23:02 |
 
Reitings 70
Reģ: 19.04.2018
Un tomēr neviena nevar pateikt, ko tad īsti dara, bez bērna

Pirms bērniem arī varu pateikt ko darīju :-D nestrādāju, rūpes uzņēmās vīrs, tad nu mācījos, toreiz mums bija mazs dzīvoklis, tur nebija ko uzkopt, bet dienās, kad nebija studijas, ak jēēēēziņ, ko tik es nedarīju :-D man ļoti patīk staigāt, dienā nostaigāju milzīgus gabalus, dzēru uz soliņa līdzpaņemto kafiju, lasīju grāmatas, mācījos valodu, pat tajā laikā negribējās ar paziņām satikties, jo man visu laiku bija ko darīt pašai ar sevi, tad vieni kursi, tad koledža, tad grāmata, kino. Nu man tiešām liekas jocīgi, ka cilvēki ir tik nodzīvojušies, ka bez darba nezin ko vispār darīt! Ir ko darīt un daudz!!!!
28.03.2019 23:43 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
bonjour - nav tā, ka tev patika to darīt tāpēc, ka pārējā laikā mācījies? Man arī patīk dienās bez studijām pačučēt, bet ja es vasarās, kad nav studijas, nestrādātu, tad nogarlaikotos. Pagājušajā vasarā nestrādāju un, lai arī mēnesi pavadīju ceļojumā, atlikušo mēnesi man bija noriebies darīt visas tās 'pa mājām, laiks priekš sevis utt ' lietas.
28.03.2019 23:48 |
 
Reitings 70
Reģ: 19.04.2018
nav tā, ka tev patika to darīt tāpēc, ka pārējā laikā mācījies

nezinu, es visu laiku kaut ko mācos, stāvoklī līdz pēdējai dienai gāju un mācījos, līdz mani iekšā vairs nelaida, jo koledžai bija bail, ka es tur peidzemdēšu, ar zīdaini uz rokām mācījos, tagad mācos online. Kad bērni nav mājās, tad vispār tā diena paiet zibenīgi, nu nav tā ka sēžu bez saraksta, kas būtu jāpadara, visu laiku ir ko darīt.
28.03.2019 23:53 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Nu, varu teikt par sevi. Nekad neesmu kaunējusies no tā, ka man riebjas strādāt. Jā, tieši tā - riebjas! Ja nauda kristu no gaisa, būtu baigi forši! Neesmu tas cilvēks, kurš var ilgtermiņā paciest noteiktu rutīnu - celšanos vienā laikā, noteiktu stundu pavadīšanu darbā, strādāšanu kāda cita labā, centienus sadzīvot ar kolēģiem. Tai pat laikā man vienmēr bijis svarīgi, lai man ir pašai sava nauda, jo nekad nav bijusi vēlme būt pilnībā atkarīgai no vīrieša naudas. Ar laiku atradu zelta vidusceļu un tagad strādāju no mājām, kā pašnodarbinātā. Nepelnu tūkstošus, taču savām vajadzībām pietiek. Taču, līdz ar to, man ir gana daudz brīvā laika. Bērnu man nav. Ko es daru? Nu, dažreiz es vēlos kaut diennaktī būtu vairāk stundu, jo nereti ar 24 stundām nepietiek, lai pabeigtu visu iesākto. Darbojos vairākos brīvprātīgā darba projektos. Nereti kāds no tiem sevī ietver piedalīšanos mūzikas festivālos, citos publiskos pasākumos. Nodarbojos ar labdarību. Nesen uzsāku brīvprātīgo darbu organizācijā, kura pārstāv LGBT kopienas tiesības. Mācos spāņu valodu, esmu sākusi trenēties boksā, nesen iemācījos braukt ar skeitborda dēli, tagad vēlos iemācīties sērfot, staidzinu patversmes suņus, iepērkos savu kaimiņu-pensionāru vietā. Kā hobiju piekopju sarakstīšanos ar cilvēkiem no visas pasaules (t.i. ar īstām vēstulēm, kuras sūtu pa pastu). Kad vien ir iespēja, ceļoju. Dažreiz prasti laiskojos pie TV vai eju uz bāru iedzert alu. Nav tāda diena, kurā nebūtu ko darīt, jo visu laiku kaut kas notiek - treniņi, kursi, brīvprātīgais darbs, tad suņi atkal jāapciemo, tad jauna atklātnīte jāmeklē, kuru aizsūtīt uz citu pasaules malu. Domājat, ka neesmu šo gadu laikā saņēmusi savā virzienā vērstas rupjības? Un kā vēl esmu! Izrādās, esmu sliņķe, esmu vieglas dzīves tīkotāja, normāli cilvēki strādā algotu darbu, tikai darbs mūs padara par cilvēkiem, tikai vārguļi meklē labāku dzīvi un tādā garā. Tai pat laikā es pati nekad dzīvē nevienam cilvēkam neesmu pārmetusi viņa izvēli kā dzīvot šo dzīvi. Man darbs un karjera nekad nav bijušas dzīves prioritātes, tā vietā vienmēr esmu meklējusi veidus kā savu dzīvi nodzīvot maksimāli piepildīti, nevis pusi no tās pavadīt darba vietā. Katram savs. Līdz ar to man liekas jocīgi tie strādājošo uzbrukumi nestrādājošajiem vai tiem, kuri, viņuprāt, nedzīvo pareizi. Dzīve ir tikai viena un, pa lielam, tā ir ļoti īsa, mēs nekad nevaram zināt cik daudz laika mums dots. Tad kāpēc gan nedzīvot tā, kā to vēlies tu pats? Jautājums retorisks.
28.03.2019 23:54 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Nesaprotu vajadzību nosodoši ķidāt citu pāru modeļus, kuros iesaistītie ir apmierināti. Esmu no tām, kurām savs darbs ļoti patīk un pašreizējā profesija tika izvēlēta uz tādu interešu pamata, kuras sākumā bija hobija līmeņa intereses. Tāpēc tas komentārs, kas deva mājienu, ka visas, kuras apgalvo, ka viņām darbs patīk, melo, likās pilnīgs absurds. Gribas teikt - lūdzu, nerunā visu vārdā. Esmu bijusi mājsaimnieces lomā - nebija mans lauciņš absolūti. Protams, iespējams, ka pēc gadiem 10 jutīšos citādi, bet noteikti ne pašreiz. Tajā pašā laikā maniem vecākiem tradicionālais modelis darbojās stipri labāk, salīdzinot ar tiem laikiem, kad mamma strādāja. Cilvēkiem taču ir dažàdas vēlmes, ekspektācijas, raksturi, situācijas u.c. faktori, tajā skaitā mainīgie faktori.
28.03.2019 23:58 |
 
Reitings 70
Reģ: 19.04.2018
Kaya
Pilnīgi piekrītu sim viedoklim, tikai mani visi - 2 darbi ir bijuši mani hobiji, tādēļ bail no trešā, ka nepatiks, tādēļ negribu 3šo darbu un ceru uz sava biznesa attīstību, ā nu jā, to es arī daru ar bērniem, veidoju savu mazu, pagaidām, mazu, biznesu.
29.03.2019 00:00 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ir dazss pazinas bez berniem, vienss dzivo. Strada bet mainu darvs lidz ar to vismaz 15 brivdienas . Sakarto to kas nav izdarits datna esot,gatavo est karto maju,iet pie griziera uz veikalu,biblioteku
Viena iet flpristikss kursis daudz lasa, biezi apmekle izstades teatrus sudzas par laika trukumu. Otra brivdiema ar sakopj sevi, maju, ada daudz, brauc vksmaz reizi nedela pie jutas pastaigat, darbojas ka brivpratiga patversme un sapno beidzot izguleties jo laika nav:D
29.03.2019 00:01 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Man 2 bērni, nestrādāju, varu pastāstīt ko daru Pamostos, nomazgāju bērnus, sevi, brokastis, kafija, sakopju virtuvi, tad bērniem zobi, pārģērbju viņus un sevi, jau 9. Man ir 120m2 dzīvoklis, tīru katru dienu, bet pāriet pāri, izmazgāt un izsūkt grīdas vien aiziet jau ap stundu. Ap 12 vīrs nāk pusdienās, pagatavoju viņam pusdienas, atkal jāvāc galds nost, tad jāsagludina drēbes, jāsaliek citas drēbes, tad bērniem pusdienas, parks, rotaļu laukumi ( tas ir vismaz 2-3 stundas), nodarbības, pilsētas otrajā pusē. Mājas, vakariņas, jānomazgā bērni, dziesmas un pasakas bērniem, ap 8, ja paveicas viņi jau guļ. Un tad jau tā pat atliek ko darīt - salikt somu nākamajai dienai, sagatavot lunch box nākamās dienas parkam. Tā nu es neko nedaru

Man ļoti interesē kur ir, ko dara un kurš pieskata tos 2 bērnus, kamēr māte pucē māju, gatavo ēst, gludina/kārto drēbes?
29.03.2019 00:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Berni vairaki, tstad spelejas abi, zime, skatas multenes, palidz ( nosaciti bet nu) mammai. It ipasi meitenem virtuve patik nemties. Vienigi ja ar vienu aci vislaik paraleli mazie jauzmana.
29.03.2019 00:43 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Dreambig pazinoja, ka sieviete savu darbu noteikti nemil

ouuu kur es tādu rakstīju? :-D
Fiore es drīzāk rakstīju šo -
Neviens nešaubās, ka sieviete grib būt pāspietiekama. Neviens arī neapšauba, ka ir sievietes karjeristes, kas mīl savu darbu.

Mūsdienu pasaulē protams ir grūti nepelnīt naudu un esmu par to, lai sievietes pelna un pierāda sevi,

vai arī šeit? :-D:-D:-D
smird pēc APLAUZIENA NĒ?
29.03.2019 08:20 |
 
Reitings 1091
Reģ: 17.05.2013
dreambig, aplauziens būs Tev tūlīt.
Tu rakstīji šo:
tieši tā, savādāk ielākoties visas tēlo, ka mīl darbu un ir teksts ieprogrammēts "es visu varu pati". Visi cilvēki visu var paši
29.03.2019 08:56 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Kad es nestrādāju, tad man tiik daudz ko bija darīt! (l) Es esmu tas cilvēks, kurš arī viens iet uz izstādēm, kino, koncertiem, semināriem utt. Man nevajag, lai man rociņu pietur kāds.
Tūlīt kļūšu par pus slodzes darbinieku. Vai 0,75 slodze. Kā sanāks.
Ko darīšu pārējā laikā? Esmu nolēmusi iet uz tuvējo patversmi. Staidzināt suņus un būt vnk brīvprātīgais tur. Un man ir lauki, kur braukt. Tūlīt sāksies siltumnīcu, dārziņu sezona. Nepaies ilgs laiks un jau vasara. Vārīšu ievārījumus, marinēšu gurķus utt. Es to darīju arī iepriekš, bet mazākos apjomos, jo fiziski nevarēju paspēt, bet šogad!!! Oh! Izvērsīšos.(l)
Un galu galā - galvenais, lai cilvēks laimīgs. Un nav svarīgi - strādājot, sēžot mājās, audzinot bērnus, studējot... Vienalga!
29.03.2019 09:20 |
 
Reitings 1091
Reģ: 17.05.2013
Es esmu tas cilvēks, kurš arī viens iet uz izstādēm, kino, koncertiem, semināriem utt. Man nevajag, lai man rociņu pietur kāds.

Tas viss ir forši, bet lai vairākas reizes nedēļā ietu uz istādēm (labi, izstādes mēdz būt arī bezmaksas), kino, koncertiem, semināriem, ir vajadzīgs diezgan daudz naudas.. Forši, ja vīrietis var tā pelnīt, lai abi labi dzīvotu un sieviete vēl staigātu pa kino un koncertiem dienas laikā, kamēr viņš strādā.. Nē, tas ir labi, bet nu vīrietim tāda gadījumā ir tiešām ļoti labi jāpelna.
.
.
Vārīšu ievārījumus, marinēšu gurķus utt. Es to darīju arī iepriekš, bet mazākos apjomos, jo fiziski nevarēju paspēt, bet šogad!!! Oh! Izvērsīšos.

Cik cilvēki ir dažādi.. es labāk sēdēšu katru dienu darbā un vēl virsttundās (un jā, man patīk tas, ko es daru), nevis vārīšu ievārījumus :) Vismaz pagaidām nē :)
29.03.2019 09:35 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Kreimene, mans darbs līdz šim, ir bijis saistīts ar pasākumu rīkošanu un koordinēšanu. Tāpēc es zinu, kur un kā atrast bezmaksas pasākumus. :-) Maksas pasākumus arī nepērku dārgākos. Neskrienu uz kino, kad tikko filma iznākusi, jo tad biļete ir 5-7€.Es pagaidu, kad ir atlaižu dienas, tad filmas ir 2 vai 3€. Ir atšķirība vai ne? Tas pats ar teātri. Man nevajag biļeti priekšā. Varu nopirkt arī pa 7€. Un būt priecīga. Jāprot tikai rakt. (s)
29.03.2019 09:43 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Kad aizsākās šī diskusija, nodomāju, ka neko nekomentēšu un nemaz nenākšu lasīt, jo iznākums tāpat ir paredzams. Viena puse otru pusi nesapratīs un būs kasīšanās par to, kurš nu modelis labāks un mēģinājumiem pierādīt, ka "mājsaimnieces" dzīve bezgalīgi tukša, nepiepildīta un nolemta bezgalīgai zupu vārīšanai un grīdu beršanai, kas rezultējas ar bezpensijas vecumdienām.
Pamodos, ģimene vēl guļ, sāku lasīt un nenoturējos :-D
Lai gan pārstāvu vidusslāni, es nepazīstu nevienu, kurš pelnītu virs 1500eur. Vai arī tās summas ir bruto nevis neto? Vai arī tās ir algas ārpus Latvijas?

Pirmkārt, es domāju, ka ir ļoti maz tādu, kuras ir algotu darbu nestrādājošas mājsaimnieces vīriem, kuri saņem 1,5-2k. Lielākoties ģimene nolemj par labu sievietes nestrādāšanai, ja cilvēki saprot, ka strādāt uz kādu citu, lai nopelnītu 1 tūkstoti, ģimenes budžetam nekādu būtisku pienesumu nedod.
Otrkārt, nav tā, ka visi strādā tikai algotus darbus 9-17:00. Algotos darbos, protams, algas griesti ir, teiksim, kādi 2k, kurus pārsniedz vien neliela daļa sabiedrības. Taču tiem, kuri nav izvēlējušies būt skrūvītes kāda uzņēmuma mehānismā, peļņas iespējas ir, jā, nestabilākas, bet plašākas un atkarīgas no paša produktivitātes, nevis no darba devēja noteiktā atalgojuma. Ir daudz vīriešu, kuriem ir pašiem savi uzņēmumi. Manam vīram ir ļoti specifiska darbības sfēra - viņš reorganizē un vada sākotnēji vāji pelnošus palielus uzņēmumus, ja saskata, ka tajos ir potenciāls, bet līdzšinēja slikta pārvaldība ir bremzējusi attīstību un novedusi uzņēmumu līdz mīnusiem. Sadarbojas ar nosacījumu, ka uz sadarbības perioda laiku saņems noteiktus procentus no uzņēmuma kopējās peļņas. Viņam ir ķēriens ieraudzīt biznesa īsto asinsriti un līdz šim viņš ir pieprasīts. Viņš riskē ar to, ka var nenopelnīt neko, taču tā vēl nekad nav bijis un nopelna ne nu baigos miljonus, bet gan pietiekami, lai mana potenciālā darba alga uz tā fona būtu nenozīmīga un pietiekama, lai katru mēnesi izpildītu gan savas krīzes laika lielā bankrota saistības, gan pilnībā apmaksātu visus mūsu dzīvošanas izdevumus un rēķinus, gan piešķirtu man pieklājīgu ciparu (domāju, ka vairāk kā lielas daļas šeit esošo karjeristu mēnešalgas) ik mēnesi pārtikas iegādei un maniem personīgajiem izdevumiem/hobijam, jo viņš uzskata, ka es esmu mūsu ģimenē grūtākā darba darītājs (viņam savs darbs ir personīgais izaicinājums un hobijs un viņam šķiet, ka audzināt bērnus ir daudz lielāka atbildība). Nu, un es arī neesmu nekāda ofisa darbu vai apkalpojošo sfēru fane. Saistības ar augstākstāvošiem nav mana stihija, labāk es "apkalpoju" ģimeni, ko pati esmu radījusi un vīru, ko mīlu un pati esmu izvēlējusies. Turklāt viņš ar prieku iesaistās gan bērnu audzināšanā, gan mājas dzīvē.
Taču tā kā viņam no krīzes laika ļoti liela bankrota un partnera uzmetiena ir nenokārtotas saistības, viņš ar visiem brīvajiem līdzekļiem cenšas tās nokārtot, tāpēc es neuzskatu, ka mēs dzīvojam kā superturīgi un izšķērdīgi cilvēki. To es piebilstu, lai neizklausītos augstprātīgi, jo kāda gan jau pamanīsies to salasīt.
Nu, un sporta pēc šad tad pati noorganizēju pa kādam pasākumam, ko man ļoti patīk darīt un kas ir vēl kāds papildus ienākums personīgajiem tēriņiem.
Kāda var tā skaidri pateikt, ko dara šīs sievietes, kuras nestrādā?
Ko var tā īsti darīt? Spa, labi, patīk, bet aizietu 1x mēnesī. Kursus.. nu cik kursus, cik tev viņi aizņems laika? 2x ned varbūt, vai arī katru dienu dažas nedēļas, pēc tam? Atkal jaunus kursus, nu pēc nepilna pusgada jau visi kursi būs izieti (pārspīlēju, protams, bet doma paliek). Ceļojumi - a ja vīram tik un tā tikai 1mēnesis? Ar draudzenēm? Var jau, protams, bet vīra nepietrūkst?


Ja cilvēks brīnās, ko var darīt mājās (vai "mājās", atkarībā no aktivitātēm) un brīvajā laikā, tad viņam ir vai nu ļoti štruntīga iztēle, vai nu ļoti maz interešu

+++Delusion
Nekad neesmu sapratusi cilvēkus, kuriem ir garlaicīgi ar sevi. Tādiem varbūt arī vajag darbu, lai aizpildītu savu laiku.
Bet, nu, bērnu audzināšana aizņem ļoti daudz laika, ja vien audzināšanu neveic aukle, bērnudārza audzinātāja vai kāds cits no malas. Mēs bērnus radījām apzināti un jūtamies tā, ka izaudzināt gribam paši. Dārziņā laist neplānojam, līdz ar to laiku paņem ne tikai fiziska aprūpe, bet arī kopīgas spēlēšanās, rotaļu izgatavošana, vešana uz nodarbībām, utt.
Mājas uzturēšana kārtībā neaizņem tik daudz laika, lai to uzskatītu par baigo laika tērekli.
Kas attiecas uz laiku sev, man tā pietrūkst, jo interešu ir daudz vairāk nekā iespēju viņām atdoties. Bet no tā, ko paspēju - man ir savs smaržu hobijs, kādreiz jau esmu minējusi, neatkārtošos. Lasīt, sūtīt, ostīt, salīdzināt, trenēt degunu...:-D tas paņem daudz laika. Šobrīd eju dziļāk, lasu par ēteriskajām eļļām un, nākot pavasarim, gribu dažas uztaisīt pati. Nupat kā nopirku destilācijas aparātu, izglītojos par LV pieejamajiem augiem un to īpašībām. Mēģināšu tos. Vairākas reizes nedēļā sportoju. Lasu un izglītojos par mājmācību, bērna attīstību un izglītošanu atbilstoši attīstībai. Pašmācības ceļā apgūstu šūšanu un laiku pa laikam ko uzšuju. Gribu samācīties tiktāl, lai reiz pati un meitas varam pucēties tikai pašas šūtās kleitās. Joprojām mācos klavieres. Kad organizēju kādu pasākumu, atdodos tam. Siltajā sezonā esmu iekšā dārzā, jo cenšos audzēt dārzeņus pati. Patīk ņemties pa dārzu + man šķiet baudīgi gatavot un pasniegt ģimenei maltītes no tā, ko paši esam izčubinājuši. Un forši iedot bērnam gan pie mājas augušu burkānu, gan zemeni. Šogad gribu saaudzēt daudz puķes. Manikīrus/pedikīrus taisu sev pati. Uz SPA nestaigāju, bet vīrs šad tad aizsūta. Kad plānojas ceļojums, plānoju ceļojumu. Gribas darīt vēl miljons lietas, bet visam nav laika, jo ikdiena ar bērniem nav gluži tāda, ka 'noliku stūrī, tagad darīšu lietas'. Dažreiz gribas arī nedarīt neko. Padirnēt internetā, palasīt kkādus forumiņus, čatiņus, paskrollot internetveikalus. Kādreiz biju aktīvāka instagramā, tagad pat liekas, ka vairs nav tik daudz vaļas tam. Dažreiz uztaisam māmiņu dienas, kad ar vienu vai citu draudzeni satiekamies pie vienas vai otras, salaižam bērnus kopā un pašas klačojamies un ēdam kūkas. Nu, darīt ir bezgalīgi daudz ko, jautājums tikai, ko un cik ļoti var apvienot ar bērniem.
Man ļoti interesē kur ir, ko dara un kurš pieskata tos 2 bērnus, kamēr māte pucē māju, gatavo ēst, gludina/kārto drēbes?

Visā var iesaistīt bērnus. Kad es slauku, vecākā meitiņa pati paķer savu slotiņu un imitē. Kad gatavoju, uzticu viņai kādus vienkāršus darbiņus. Jā, ir čakarīgāk, bet ir forši darboties kopā.
Kad ošņājos pa smaržām, atlējumiem un paraudziņiem, ostās kopā ar mani un viņai pat veidojas kkāda sava gaumīte, jo paostot vienas ir "mm, labs", paostot citas - "fuj, kaka". :-D Dārzā ir viegli, jo tas kā liela smilšu bedre. Iedod trauciņus, lāpstiņu un spēlējas. Ja sportoju, uzlieku kādu dziesmu vai deju televizorā, kam var dejot līdzi. Dažreiz pati atdarina manas kustības un vingrojumus pa savam un pati smejas. Ja ir besis un gribas netraucētai ko padarīt, kamēr mazākā guļ, lielākajai saorganizēju kādu rotaļu ar ko pati var darboties kādu brīdi vai uzlieku multeni. Neesmu pret, ja to nav daudz.
Nav tā, ka mājsaimnieces dzīve par katru cenu ir tikai garlaikota deguna urbināšana un vīram dibena slaucīšana. Te kāda jautāja, ka vai tad nepietrūkst vīra, kurš tikmēr darbā, bet vai tad kādai, kura ir darbā, vīrs pa dienu ir blakus? Pietrūkst tieši tikpat.
No finansiālām grūtībām nav pasargāts neviens. Pensijām es neticu tieši necik. Tā ir ērtākā ēsma, lai cilvēks dzīvo valstij izdevīgā sistēmā un visu mūžu rukā. Ja pēkšņi dzīve piespiedīs strādāt, ceru, ka būšu iekrājusi pietiekami, lai varētu sākt ražot savas smaržas vai sliktākajā gadījumā aiziet strādāt kādā smalkā smaržu veikalā, jo zināšanas pavisam noteikti būs pietiekošas. Varbūt sēdēšu mājās un šūšu. Izdzīvošanai naudu vienmēr var nopelnīt. Nu, ja arī miršu badā, nekas. Tā būs maksa par to, ka kādā laika periodā esmu dzīvojusi sev ļoti patīkamu dzīvi un apskaudīšu karjeristes. Lai gan nav jau tik traki. Īpašumi uz mani un arī iekrājumus veidoju.
29.03.2019 09:44 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Jēga, ļoti, ļoti forši uzrakstīji! Izklausās piepildīta un interesanta dzīve. :-)
Un, jā, es arī strādāju. Pēdējo pus otru gadu tā bija apmēram 1.5 slodze.
Tgd esmu nolēmusi vienu no darbiem atmest. Kāpēc? Jo tas nenes tik daudz naudu, cik mans otrs darbs, bet prasa daudz nervu, jā, arī asaru. Vai tas ir tā vērts? :-) Diez vai.
29.03.2019 09:55 |
 
Reitings 70
Reģ: 19.04.2018
Man ļoti interesē kur ir, ko dara un kurš pieskata tos 2 bērnus, kamēr māte pucē māju, gatavo ēst, gludina/kārto drēbes?
:-D:-D:-D:-D man acis pilnīgi izsprāga lasot šo jautājumu.:-D:-D:-D Nu ko dara, spēlējās abi, tagad dzeru kafiju abi otrā istabā spēlējās, liek puzles, plastalīnus, krāso, ko nu kurš grib, un jā lieli bērni 3 un 4 gadi, zin, ka ēst plastalīnu nevar. Regulāri mainu bērnu istabā mantas, lai abiem interesanti. Virtuve man ir kopā ar viesistabu, kad gatavoju, tad dodu krāsot vai kinetic sands, plastalīnu, ja gribu iesaistu, kad gludinu, man gludināmā telpa ir blaku sviņu istabai, redzu pilnīgi visu ko dara. Tiešām, lai uzkoptu māju vajag aukli? Vai es kaut ko nesapratu :-D Bieži abi aiztaisa savā istabā durvis un spēlējas pat stundām.
Vienmēr esmu visus darbus darījusi pati, nekad nav bijušas aukles ( ok, bija aukle uz mazu periodu), nekad nav bijušas mājkalpotājas, visu esmu darījusi pati.
29.03.2019 10:09 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Bet nu tas taču ir ļoti forši ja sieviete ir atradusi jomu kura ļoti patīk un ar ko var pelnīt, ja strādāšana tev nes prieku, nu super, tā turpini, neko sliktu vai jocīgu tajā neredzu, bet ir arī jāsaprot ka ne visiem cilvēkiem darbs nes tādu prieku vai gandarījumu! Daudzi pat ļoti vēlā vecumā nav atraduši to jomu kas viņiem ir sirdij tuva, vai kura nestu kaut kādas pozitīvas sajūtas vispār, ļoti daudzi strādā savu darbu tīri dēļ naudas un sapņo par dienu kad tas vairs nebūs jādara. Man liekas negribēt stradāt ir tikpat normāli kā gribēt, katram savs.
kaut vai 1 bērns (nu ne jau zīdīšanas vecumā, tad jau skaidrs

Un par šo, tāds mazliet aplams uzskats, ka ja bērns vairs nav zīdainis, tad mātei laika vairāk kā jebkad, mana māsa periodiski ir bijusi kā bezdarnniece mājsaimniece, viens moments bija kad viņas bērns gāja pirmajā klasē, varētu domāt, kas tad tur, aizved uz skolu un viss, bet reāli viņa bija skriešanā visu dienu, darit ko atradās un tādu brīvu brīžu seriāliem un grāmatu lasīšanai nebija īpaši daudz....
Gan skolniekiem gan bernudārzniekiem ir visādi pulciņi nodarbības pa kurām jaizvadā, skolniekiem mājasdarbi katru dienu kur pirmajās klasēs pārsvarā tev ir arī jāpalīdz, bērni ari ir jābaro un jātaisa normālas pusdienas un vakariņas, tāpat mājai vajadzētu būt kaut cik kārtībā utt, plus vēl mammas kaut kādas personīgās darīšanas, ar bērniem tiešam nav īpaši daudz bezdarbibas momentu....
29.03.2019 10:45 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
tieši tā, savādāk ielākoties visas tēlo, ka mīl darbu un ir teksts ieprogrammēts "es visu varu pati". Visi cilvēki visu var paši

KĀDS TUR SAKARS AR APGALVOJUMU, KA SIEVIETES NEVAR MĪLĒT SAVU DARBU? :-D
vispār nav sakara ar FIORE apgalvojumu:-D:-D izvelc galvu no smiltīm paskaties apkārt un vismaz diskusiju izlasi.
Piekrītu un man arī žēl to cilvēku, kam ārpus darba nav citu interešu. Nav nekā. Kā vakuums. Tur arī biedzas spēks, izglītošanās un vēlmes. P.s. Caps Lock uzslēdzās pats. Man slinkums pārrakstīt tekstu :-D
jēga +++ tikai kur tik daudz laika lai tādu tekstu uzrakstītu :-D iegaumē, ka šajā forumā nevienam neko neiegalvosi un neparādīsi, ka var arī dzīvot savādāk un tev ir savs viedoklis. Ja dalīsies pieredzē, tad lielākoties visas mēģinās pierādīt cik tava dzīve ir garlaicīga, tukša un piedēvēs vēl pusi pasaules slimību. Tagad ir vēl viena smaga kategorija iezīmējusies - NESTRĀDĀJOŠĀS (aka atalgots darbs). Ja tev nemaksā un tu savus pienākumus veic mājās, darbojies ar bērniem vai apmeklē pasākumus, tad esi tukša liekēde, tavs vīrs nomirs ap 50 gadiem un tev ne sūda neatstās, bet ja nepaspēs nomirt tad pametīs, kad tev būs 50 gadi, aizies pie mīļākās, un varēsi savu pakaļu celt no dīvāna un vajadzēs galvu izbāzt no alas un iziet plēsēju pasaulē un strādāt :-D un tad tev vēl tev nebūs pensijas un vispār labāk nomirsti :-D un ja alga vīram Latvijā nav vismaz 2,5k līdz 3k tad visu dzīvi dzīvosi bloku mājā Rīgas mikrorajonā, un esi pusbomzis :-D un ja vīrs strādā algotu darbu un tu nē, tad viņš obligāti strādās dubultā, nobeigs savu veselību (kā jau iepriekš teicu drošivien nomirs 50 gadu vecumā) un tad tu tērēsi visu naudu SPA, kosmētikā un drēbēs.
Lilit uzlabo garastāvokli :-P
29.03.2019 10:49 |
 
Reitings 1091
Reģ: 17.05.2013
Nē, nu viss ir ļoti saprotams. Kāda grib strādā un kāda negrib strādā. Dažādi ģimenes modeļi un galvenais, lai abi pārī būtu apmierināti.
Bet tad es laikam nesaprotu Cosmo dubultos standartus. Bija kaut kad ne pārāk sen diskusija, kur viena meitene rakstīja, ka veselības dēļ nevar strādāt, ka pagaidām viņu uztur draugs. Un tad panesās pārmetumi ar tekstiem, kapēc gan draugam būtu viņa jāuztur, kas tā par princesi, kas var atļauties nestrādāt. Un tika teikts, ka vismaz kaut kādu darbu tak ir jāatrod un ka nevar vienkārši sēdēt un nestrādāt.
Bet šajā un iepriekšējā diskusijā atklājās, ka ir daudz tādu meiteņu, kas nestrādā un vīrietis maksā rēķinus, pārtiku utt.
29.03.2019 10:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits