Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atlūgums, iemesls

 
Reitings 290
Reģ: 19.07.2017
Sveikas!:-)
Beidzot esmu saņēmusies un rakstu atlūgumu. Plānoju darba attiecības beigt mācību gada beigās. Es skaidri zinu, ka nevēlos vairs šajā iestādē strādāt ilgāk par atlikušajiem mēnēšiem. Lai nerastos lieki konflikti ar DD, dot atlūgumu tagad vai gaidīt to mēnesi pirms aiziešanas un tad dot? Kāpēc to jautāju? It kā man nekāda daļa nav gar to vai atradīs manā vietā citu un par vasaras grafiku, bet neliels cilvēciskais faktors saka, ka vajadzētu pateikt tagad, lai ar mani nerēķinās pēc mācību gada beigām.
Un vai Jūs darba devējam minējāt patiesos iemeslus par darba attiecību pārtraukšanu? Man tādi ir, bet par cik mūsu vadītājam ir autoritārais vadīšanas stils tad ir nelielas bailes tos izteikt. :-|
16.03.2019 11:56 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10492
Reģ: 29.01.2009
Iesaku pateikt tagad. Kāds tad ir iemesls, ja tā baidies teikt vadītājam?
16.03.2019 13:09 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Iesaku neteikt tagad. Pagaidi, iesniedz atlūgumu 6 nedēļas iepriekš. Vadībai būs pārpārēm laika atrast Tev aizvietotāju. Ja pateiksi tagad, var gadīties, ka to visu laiku Tev bāž sejā, gan vadība "kā tad tu tā, mūs pametīsi" gan arī ziņkārīgākie kolēģi. Beigās tas jau reāli traucē strādāt, un bez maz vai atlikušo laiku jāsēž rokas klēpī salikušam. Tas gan atkarīgs no personāla un kolektīva un ir individuāli. Man agra atlūguma iesniegšana ir traucējusi.
Kas attiecas uz iemesliem - iesniegumā norādi "personīgu iemeslu dēļ", tur arhīvā nevienam neienteresēs, ka Džetta kādreiz aizgāja, jo viņai besī un viņa vasarā grib ceļot. Tīri cilvēcīgi - sarunā to vari pateikt, varbūt ne tādā līmenī, ka "jūs visi mani kretinējat", bet tik pat lietišķi, ka Tu vēlētos, lai par Tevi pastāsta nākamajam DD ;-)
16.03.2019 13:13 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Es uzskatu, ka labāk iesniegt vēlāk, nekā ātrāk. Tā rāda mana pieredze.
Pati atlūgumu iesniedzu 1.martā. Iemesls - lūdzu, atbrīvot mani no.... amata, pēc pašas vēlēšanās. Viss.
Es vnm tā rakstu. Ir bijis, kad jautā, kāpēc aizeju. Vairāk vai mazāk arī esmu pateikusi iemeslu - maza alga, neredzu vairs izaugsmes iespējas, jūtos sevi izsmēlusi. Tādi teksti kā "man riebjas vadība, kolēģi" utt. Nekad netiek pateikti. Tas nav lietišķi. Un arī nav vajadzīgi. :-)
16.03.2019 13:28 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Man arī ir traucējis, ja pasaku agrāk. Labāk saki mēnesi iepriekš, tas ir pilnīgi normāls laiks lai atrastu jaunu darbinieku. Cilvēciskais faktors? Pēc manas pieredzes, darba devējs tāpat domās kā labāk viņam un par tevi būs vienalga, ja pateiksi agrāk var gadīties, ka bāzīs tev sejā kko par iešanu prom, vai tieši pretēji - ignorēs, ja maksā kaut kādas piemaksas pie algas, arī tās var apgriezt, jo tu taču ej prom. Katrā ziņā - domā vairāk par sevi un kā tev būtu labāk.
16.03.2019 13:32 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Es nesteigtos un iesniegtu varbūt ātrāk kā mēnesi, jo nezini kā var izmainīties vadītājs, varbūt palūgs uzreiz aiziet... Pamatojumu nekad neesmu rakstījusi un pieņemot atlūgumus neviens neraksta, to var mutiski pateikt ja gribi.
Neteiktu laikam neko apvainojošu, vai tādu kas var izsaukt dusmas uz tevi, atceries Darba tirgus Latvijā ir mazs.
Kā izpaudās viņas autoritārais vadības stils?
16.03.2019 13:37 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
es teiktu arī ātrāk, es esmu komandas vadītāja, un ļoti novērtēju, ja cilvēks pasaka ātrāk, vai piem ka sāk meklēt citu darbu. kāpēc? ļoti bieži aizvietotājs var sākt arī tikai pēc tā mēneša, līdz ar to aizgājējs viņu apmācīt nevar, kas bieži ir ļoti slikti, ja aizejošajam cilvēkam ir specifiskas zināšanas piemēram.
Protams, ja ir kāds konflikts, vai vadītājs briesmonis, varbūt rīkotos citādāk.
16.03.2019 13:57 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Es pateiktu ātrāk. Par iemesliem - man ir jautājuši, kāpēc aizeju, atbildu atkarībā no iemesla. Vienā darbavietā aiziešanas iemesls bija riebīgie kolēģi, tā vietā es pateicu, ka aizeju veselības problēmu dēļ.
16.03.2019 14:00 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Mēnesis ir pietiekams laiks. Arī atlasē kandidāts jāņem tas, kurš var sākt strādāt tad, kad vajag. Protams, pastāv riski tādā veidā pazaudēt lielisku ekspertu, un tomēr - ja šis cilvēks ir tik vajadzīgs, var vai nu sarunāt ar promejošo darbinieku citu datumu darba attiecību pārtraukšanai, vai meklēt citus risinājumus jaunā darbinieka apmācībai.
Draudzene nupat sāka darbu uzņēmumā, kurā attiecīgajai vakancei piemērotu cilvēku nevarēja atrast mēnešiem. Skaidrs, ka tur vecais darbinieks sen jau gabalā un nekāda mentoringa. Bet līdz ar to tiek meklēti citi risinājumi. Pasaule nesabrūk.
Lai cik svarīgs nebūtu darbs un atbildība - pirmkārt ir jādomā par sevi un savu komfortu. Palieku pie tā, ka par saviem plāniem paziņojot tik ātri, autore vienkārši pakārs sev autoritatīvu Damokla zobenu virs galvas. Nocirst jau vairs neko nevarēs, bet tik un tā nepatīkami.
16.03.2019 14:03 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Mēnesi iepriekš. Ideāli, ja tas mēnesis ir atvaļinājums.
Personīgu iemeslu dēļ.
16.03.2019 14:39 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Un vai Jūs darba devējam minējāt patiesos iemeslus par darba attiecību pārtraukšanu? Man tādi ir, bet par cik mūsu vadītājam ir autoritārais vadīšanas stils tad ir nelielas bailes tos izteikt.

Atlūgumā vienmēr var minēt ka ej prom pēc pašas vēlēšanās un nevienam neko nepaskaidrot. ;-)
17.03.2019 22:59 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Es teiktu laicīgi, jo manuprāt tev tas nemaina neko! Un pat ja tev ir vienalga uz savu DD, tad tas no jebkuras puses skatoties būtu korektāk par to paziņot ātrāk, ja tāds ir tavs galējais lēmums.
18.03.2019 12:25 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
+ atlūgumā vienmēr minēju patiesos iemeslus (kolektībs/darba alga/darba laiks/) lai vai kas tas būtu, kā arī vienmēr tas tika mutiski runāts. Lai DD apzinas savus mīnusus, kāpēc darbinieki no viņa aiziet, un pat ja tu tur vairs nestrādāsi, varbūt pēc tavas aiziešanas kas mainīsies un pasaule kļūs labāka :-P
18.03.2019 12:27 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Viss atkarīgs no darba devēja, esmu arī laicīgi paziņojusi mutiski, ka ir tādi plāni un tie nav grozāmi, bet tapēc, ka zināju, ka no tā nekas nemainīsies un vēlējos abpusējo vienošanos.
Ir bijis arī tā, ka uzrakstu mēnesi iepriekš, vadītājs parakstīja, bet kopiju nepaņēmu un kad pēc 2 nedēļām viņš man tur bēra pilnas ausis par algas palielinājumu utt, izrādās jau bija manu iesniegumu izsviedis, jo bija pārliecināts, ka palikšu.
Arī mēnesi iepriekš uzrakstot esmu dabujusi pretīgu attieksmi, kaut rakstīju ar pašas vēlēšanos, priekšniecībai pateicu īstos iemeslus, kas bija - vadītāja. Tā nu mēneša laikā bija jāiet cauri smagām pārrunāt ar entajiem cilvēkiem, jātaisnojas, bet baigi to nedarīju, jo vairs nebija vēlmes tajā uzņēmumā būt, arī pēc tam, kad vadītāju atlaida.
18.03.2019 12:41 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Ja runa iet par pārdevēju apģērbu veikalā, tad jā, tur mēnesis ir pilnīgi pietiekami, lai atrastu jaunu cilvēku. Taču, ja runa iet par nopietnu uzņēmumu un nopietnu pozīciju, tad tomēr aiz cieņas pret darba devēju ieteiktu pateikt pēc iespējas ātrāk, lai pati vari ievirzīt jauno darbinieku darba pienākumos. Protams, ja attiecības ar vadību ir ļoti saspīlētas, tad arī nav vērts ātrāk par mēnesi teikt, citādi atlikušais laiks var sanākt nepatīkams.
18.03.2019 16:35 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Atlūgumu pagaidām ir sanācis rakstīt vienu reizi. Tajā reizē pateicu divus mēnēšus ātrāk un tad nu sākās visādas ieriebšanas no vadītājas puses, kaut kādi pārpratumi ar to ka citiem bija prēmija un man ne, kā arī mistiskas kļūdas manā darbā lai gan zināju ka tā nevar būt. Ir ļoti jāizvērtē priekšniecība. Ja būtu varējusi, ko mainīt tad iesniegtu to mēnesi prims un miers, jo strādāt divus mēnešus tā bija mokas, un vēl beigās pajautāja vai tomēr nevaru palikt vēl 2 nedēļas ilgāk, jo azivietotājs laikam tomēr būs jameklē cits. Protams ka nepiekritu, jo divi mēnēši ir gana daudz lai sameklētu kādu. Kā iemeslu rakstīju pēc pāsas vēlēšanās, jo tādu paraugu man tad iedeva. Īstie iemesli bija kolēģi un samaksa.
18.03.2019 16:52 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Es atlūgumu uzrakstīju mēnesi pirms, un nekādus iemeslus nenorādīju. Pēc tam vadība pasauca pie sevis, apjautājās par iemesliem. Godīgi sakot, neteicu visu, kā ir - tikai daļēji, jo, mazums, kā dzīve iegrozīsies, varbūt kādreiz noderēs kontakti (viens no galvenajiem aiziešanas iemesliem tiešajai priekšniecei nebija diez ko glaimojoši - tas ir tas, ko noklusēju).
Katrā ziņā, ja esi pieņēmusi lēmumu aiziet, tad labāk bez nekā lieka, jo varbūt sāks ieriebt vai tml. (visādi var gadīties) Tā ir arī DD problēma, kā nodrošināt jaunus darbiniekus.
18.03.2019 19:54 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Pilnībā piekrītu DP-WW - jāvar aiziet ar abpusēji pozitīvu sajūtu. Tieši kāds labums cilvēkam būs no tā, ka būs kārtīgi izlamājies ar vadību promejot? Dažas jomas Latvijā ir tiešām mazas un ar bijušajiem darba devējiem ceļi vēl var krustoties.
18.03.2019 20:10 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Lamāšanās? Tad es vienkārši vairs nenāktu jau nākamajā dienā. Laiku es netērētu.
Atsauksmes? Lai iet ieskrieties, man vienmēr būs darbs, okei, miljoni nekad nebūs, bet darbs būs, par spīti interneta paaudzes māņu maldiem par to, kā ir iekārtota pasaule.
Normāla attieksme, tikai pats gribu mainīt; ļoti palīdzu atrast nākamo vietā un visiem saku, very cool kolektīvs un vadība.
Slikta; meklē citur, formāls atlūgums, neko sliktu nesaku un nerakstu.
Lamātu? Nākamā dienā es vairs nenāktu, lai nomelnotu cik grib. Man vienmēr būs ko ēst un kur strādāt. Protams, es nelamātos pretī, nav jēga ar nervoziem tērēt laiku.
Mana vērtība darbā? Man ir pozīcija Software Architect un former pos Back - end software developer. Kas par frontendu neatbild.
Nebija vienreiz kas sagriež dizainu un uztaisa frontendu, es izdarīju arī to, jo es zinu ne tikai savu major darbu. Kuru pirmo atlaidīs, ja būs krīze?
18.03.2019 20:26 |
 
Reitings 12
Reģ: 23.03.2019
YOU CAN EASILY EARN REAL MONEY AT https://bit.ly/2HQ3dzZ!
Earnings from $500 to $10000 per week
Stable WEEKLY payments
No refunds or chargebacks
Top-100 contest with a prize fund of $40000
GIFTS, GIVEAWAYS and other pleasant BONUSES
31.03.2019 14:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits