Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ceļš uz darbu [Jelgava-Rīga] - pieredze

 
Reitings 30
Reģ: 07.09.2016
Iespējams darba dēļ nāksies pāriet dzīvot tuvāk uz Rīgas pusi. Par cik Rīgā mēs ļoti negribētu dzīvot, jo paši vispār esam pieraduši pie mazpilsētas dzīves un klusuma, domājam par dzīvošanu Jelgavā un braukāšanu uz Rīgu katru darba dienu. Darba vietas mums atrodas Rīgas centrā, aptuveni 10 min gājienā no stacijas.
Ir kādam jelgavniekam pieredze braukājot no Jelgavas uz Rīgu katru darba dienu? Cik ilgs laiks ceļā paiet, braucat ar auto vai vilcienu?
12.03.2019 15:25 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Ar vilcienu tās ir kādas 45 min, 1188 mājaslapā var redzēt. Man viena draudzene jau kādu gadu tā katru dienu braukā, arī darbs 5 min attālumā no stacijas, nesūdzas. Ir lētāk, ja pērk mēnešbiļeti vai biļeti uz nedēļu, ne atsevišķus braucienus
12.03.2019 15:35 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Cik esmu braukusi ar vilcienu no Rīgas uz Jelgavu,tad ceļā pavadītais laiks ir tā pat kā man nokļūt no Iļģuciema līdz Grīziņkalnam(~40min).Man pazīstamie katru dienu brauc ar auto Jelgava-Rīga,neko nesūdzas, protams degvielā aizejot liela nauda.
12.03.2019 15:35 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Kopš studiju gadiem katru dienu braukāju maršrutā Jelgava - Rīga - Jelgava. Kopumā sanāk kādi 10 gadi ar astīti. Kamēr braukāju, vienmēr šķita dīvaini draugu, kolēgu u.c. jautājumi par to, vai man nav apriebusies braukāšana un atbildēju, ka tiesi pretēji, jo, braucot ar vilcienu vari gulēt, lasīt, skatīties filmas/seriālus, klausīties mūziku u.t.t., beeeet... es šādi domāju līdz brīdim, kamēr krasu dzīves pavērsienu rezultātā tomēr pieņēmu lēmumu dzīvot Rīgā, centrā... tās 10-15 minūtes ceļā uz/no darba, kas dienā veido max 30 min. salīdzinājumā ar aptuveni 3 stundām ik dienas, kas bija braukāšanas gadījumā (49+49 min vilciens + 10+10 min līdz mājām + laiks no darba līdz vilcienam un vēl vilciena gaidīšanas laiks, atkarībā no tā, cikos izodas iziet no darba), salšana vai pārcepšanās vilcienā ziemās, caurvējš vasarās, stacija, tuneļi... nē, nē un vēlreiz nē :D
Bet tā tas ir man, es tiešām izbaudu dzīvi Rīgā, centrā. Man tas netraucē, nerada diskomfortu u.t.t. Bet tāpat zinu daudzus, kuriem Rīga riebjas, centrs riebjas un der tikai citas pilsētas vai lauki, pat, ja katru dienu jāpavada n stundas ceļā.
12.03.2019 15:50 |
 
Reitings 416
Reģ: 02.01.2018
Es katru darba dienu braukāju Jelgava-Rīga-Jelgava ar vilcienu. Esmu izvēlējusies vilcienu, jo nav jāsēž sastrēgumā kā tas ir ar mašīnu vai mikriņu. Ar mašīnu ir vērts braukt tad, ja brauc vairāki cilvēki un ātrāk par sastrēguma stundām. + ar vilcienu tiešām sanāk daudz izdevīgāk, ja pērk nedēļas vai mēneša biļetes, sanāk daudz vairāk ietaupīt nekā braucot ar mikriņu vai autobusu, jo tiem nav mēneša biļetes.
Esmu jau pieradusi, skatos seriālus vilcienā, tad laiks paiet ļoti ātri. :-)
12.03.2019 15:53 |
 
Reitings 73
Reģ: 15.05.2017
Nu gan salīdzinājums - vilcienā pavadītais laiks un ja dzīvo Rīgā blakus darbam. Biku tomēr nekorekti...
Jāsalīdzina jau ir ar tiem, kas no Juglām, Sarkandaugavām, Imantām un citiem guļamrajoniem braukā uz darbu turpat Rīgā. Ja tā, tad tie kas brauc no Jelgavas, Olaines ir viennozīmīgi ieguvēji. Vilciens gandrīz nekad nekavē un 30 vai 40 minūtes pavadot ceļā tu esi jau Rīgas centrā. Un vienmēr vari rēķināties ar šo laiku vienalga vai ārā putenis vai Rīgā ceļi tiek remontēti vai vēl kas. Piedevām ar mūsdienu izklaides iespējām (telefons, planšete) tas ceļš vispār ir nieks. Biļete arī var pat sanākt lētāk vai tikpat summas ziņā kā Rīgas Satiksmei.
12.03.2019 15:57 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Tas jau no cilvēka atkarīgs. Brālis šķiet ar jau kādus 10 gadus uz darbu ar auto braukā no Jelgavas, siltajos mēnešos pat ar velo, citreiz vilcienu, jo auto ar sievu dala kura strādā Jelgavā. Nesūdzas, nekad nav domājis pat par dzīvi Rīgā, meklē māju par vēl ārpus Jelgavas.
Es mēģināju dzīvot Jelgavā un braukāt, strādāju centrā Rīgā, bet Jelgavā man tuvāk bija mikriņš, ne vilciens, tāpēc bieži pēc darba slinkuma un noguruma mākta braucu ar mikriņu, kaut bija mēneša biļete vilcienam, līdz ar to bija tēriņi papildus un laiks trūkums bija milzīgs. Miegam kaut. "atri vien pēc pāris mēnešiem atskrēju atpakaļ uz Rīgu.
12.03.2019 15:59 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Nu gan salīdzinājums - vilcienā pavadītais laiks un ja dzīvo Rīgā blakus darbam. Biku tomēr nekorekti...

Tas nav korekts salīdzinoājums no laika un naudas līdzekļu patēriņa viedokļa raugoties - tur es varu piekrist, bet man patiesībā svarīgāka ir pašsajūta, tādēļ neredzu neko nekorektu salīdzināt to, kā jutos braukājot, cik daudz laika patērēju un cik bieži slimoju dēļ nosalšanas/pārkaršanas un kā jūtos tagad, kad mājas ir pastaigas attālumā. Turklāt, jā - ja man jāizvēlas starp dzīvošanu kāda Rīgas guļamrajonā (pilnīgi vienalga - kurā), vai Jelgavā, Siguldā, Ogrē u.t.t. stundas brauciena attālumā esoša pilsēta, tad - jā, es dotu priekšroku citai pilsētai, ne guļamrajonam.
12.03.2019 16:03 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Un naudas ziņā - vilciens ir ieguvums pat, ja braucat abi. Mans brālis ikdienā brauc ar auto no Jelgavas, jo vilciens nav opcija dēļ darba maiņu laikiem un attāluma no stacjas - degvielā aiziet pa 250 EUR mēnesī. Vilciena abonements laikam bija kādi 60 EUR?
12.03.2019 16:05 |
 
Reitings 416
Reģ: 02.01.2018
Aether, mēneša abonementa cena darba dienām turp un atpakaļ 54.35, visām dienām mēnesī 61.56
12.03.2019 16:11 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Esmu dzīvojusi Jelgavā. Stacija no manas dzīvesvietas bija diezgan tālu, līdz ar to braucu ar mašīnu vai, ja mašīna remontā, ar sabiedrisko. Man gan ar mašīnu braucot pavisam noteikti nesanāca šeit pieminētie 250 eur ceļa izdevumos. Ar sabiedrisko kratīties bija pārāk liels laika patēriņš, ar mašīnu bija OK. Bet kopumā priekš manis tā stunda līdz darbam bija pārāk ilgi, šobrīd dzīvoju Pierīgā un esmu ļoti apmierināta, ātri nokļūstu līdz darbam Rīgas centrā. Ja būtu kas jāmaina, Jelgavā nedzīvotu, tad labāk izskatītu Ozolniekus.
12.03.2019 16:29 |
 
10 gadi
Reitings 705
Reģ: 17.10.2013
Es zinu, ka tie, kuri dzīvo patālāk no stacijas, aizbrauc līdz stacijai ar auto un pēc tam ar vilcienu. Sanāk diezgan ietaupīt.
12.03.2019 17:00 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nu gan salīdzinājums - vilcienā pavadītais laiks un ja dzīvo Rīgā blakus darbam. Biku tomēr nekorekti...

Nekā nekorekta nav. Rīgā īres dzīvokļi ir visur, nav nekāda pamata pieņemt, ka strādā Juglā un brauc no Imantas. Loģiski, ka cilvēks īres dzīvokli izvēlēsies pēc iespējas tuvāk darbam.
Nerīdzinieki bieži uzsver, ka 40min no Jelgavas ir tikpat cik no kāda mikrorajona Rīgā. Tomēr ir divas būtiskas atšķirības- ja brauc ar sabiedrisko (ārpus Rīgas), jārēķina transporta gaidīšanas laiks, kas var būt 20-60min. Rīga sabiedriskais pīķa stundās kursē ik 3-10 min.Turklāt daudzos maršrutos var braukt ar vairākiem transportiem. Ja brauc ar mašīnu- rīdzinieki un nerīdzinieki sēž tajos pašos sastrēgumos, tikai rīdziniekam pēc sastrēguma 5-10 min brauciens, bet nerīdziniekam-30-40min. Un trešā lieta- ja notiek avārija, ceļa rmonts vai jebkas, kas bloķē ceļu, rīdziniekam nav problēma-apbrauks pa citu ceļu. No citām pilsētām mainīt maršrutu nav ne ātri, ne viegli.
12.03.2019 18:00 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Katram jau savs, bet noteikti neteiktu, ka vilciens ir ērtākais pārvietošanās līdzeklis. Stacija Jelgavā ir tālu, vai nu dzivo pie stacijas, vai brauc ar mašīnu līdz stacijai, atstāj un tālāk ar vilcienu, vai nu ej vismaz pusstundu kājām. Vagoni kā tādi ir neērti, jo tie visi ir vecie, kur sēž viens otram pretīm, ne tie, kur sēdekļi kā autobusā, viens aiz otra. Ziemā ir bijis tā, ka nenormāls aukstums vai karstums.
Vislabāk braukt ar lielo autobusu, ja tas iet vajadzīgajos laikos, mikriņi ir pilni, biļetes jāpērk iepriekš.
Atkarīgs kur strādā, savu mašīnu Rīgas centrā ne vienmēr ir kur atstāst. Bet, braucot divatā, ar savu auto noteikti, ka vislabāk. Laika ziņā jāskatās cikos, no centra līdz centram agrā rītā, kad mašīna maz, var 45 min., vēlāk jau pat līdz 1,5 stundām.
12.03.2019 18:35 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Es netaisos nevienu pārliecināt par savu taisnību, bet smaidu izraisa rīdzinieku "argumenti", kā piemēram, ka tikai rīdzinieki var apbraukt avārijas :-D un ka tikai Rīgas transports kursē regulāri. No manas dzīves vietas es varu uz Rīgu aizbraukt ne tikai ar Rīga-mana pilsēta autobusu, bet vēl kādu 3-4 citu maršrutu autobusiem + vilcienu. No rīta tātad tās ir tās pašas pāris minūtes starp transportiem. Tāpat arī tevi varētu izbrīnīt fakts, ka atšķirībā no RS autobusiem, starppilsētu autobusi nereti ļoti lielos sastrēgumos novirzās no maršruta un brauc pa ātrāku ceļu, to var darīt, jo atšķirībā no RS transporta, starppilsētu transportam nav pietura pie katra staba.
12.03.2019 19:11 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Runājot par Jelgavu, stacija tur ir patiešām ne pārāk ērtā vietā, kā arī tajā apkārtnē es diez vai gribētu dzīvot, vienmēr licies tāds ne pārāk rajons. Atkarīgs arī protams, kur tev darbā vieta. Ja centrā tad forši, ar vilcienu noteikti ērtāk nekā domāt kur atstāt mašīnu un vēl par to maksāt. Ja kaut kādā Imantā vai Pļavniekos tad gan ērtāk ar mašīnu. Bet vispār ja gribi klusumu tad starp Rīgu un Jelgavu vēl ir gana daudz vietu, kur dzīvot arī tuvāk Rīgai.
12.03.2019 19:18 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Un trešā lieta- ja notiek avārija, ceļa rmonts vai jebkas, kas bloķē ceļu, rīdziniekam nav problēma-apbrauks pa citu ceļu. No citām pilsētām mainīt maršrutu nav ne ātri, ne viegli

:-D:-D:-Dhaha...tu taču zini ka Rīga nav nekāda lielā pilsēta.:-D Pat ja cilvēks sliktāj pārzina visus mazos apbraucamos ceļus, tad taču ir Waze uc. navigācijas app,lai nerastos nemazakās problēmas.
12.03.2019 19:45 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Pirms apmetos uz dzīvi Rīgā padzīvojos Jelgavā, Jūrmalā, Rīgā, pierīgā un varu teikt, ka vienmēr patika dzīvot pēc iespējas tuvāk darbam vai skolai. Šā vai tā Mežciems - Centrs vai Imanta - Centrs būs sasniedzams ātrāk, jo tie ir tikai 6-10km attālumā. Dzīvojot uz vietas jau izkristalizēsies kā organizēt savu ikdienu un kad ar ko labāk pārvietoties. Citreiz var iet ar kājām, citreiz paņemt taxi un citreiz ar auto vai velo. Ar laiku var pat saprast kad var braukt par zaķi un kad labāk ne. Takā pārvietošanās var izmaksāt arī tikai 10€/mēnesī.
***
Jelgava, viennozīmīgi, ir patīkamāka gandrīz jebkurā stūrī kā Rīga. Tomēr vislabākā vieta ir uz Dobeles šosejas - privātmājās vai daudzīvokļu mājās( 4.līnija), taču nāksies braukt uz veikaliem un pārvietoties ar auto biežāk nekā dzīvojot kādā citā rajonā. + tur ir tāds, ka vairāk latviešu un nav alkonauti. Bet kopumā jau visur LV iedzīvotāji noveco un ālējas mazāk kā agrāk, arī Rīgā. Braukt ar auto uz Rīgu nav izdevīgi ne tikai degvielas dēļ, bet arī Rīgas ielu stāvokļa dēļ. Iebraukšana gadus 3 atpakaļ, no rītiem, bija ātra un no Ziepniekkalna uz Centru varēja aizvīlēt pa 15 minūtēm, bet tagad jau vismaz 25min. Auto skaits ir krietni palielinājies.
Dzīvot no darba tik tālu var dēļ draugiem un radiem, bet ja neesat vietējie tur, tad nav arī īsti jēgas tur iemitināties. Ir Jaunolaine ar skaistu Mežezeru un Velnezeru, drošu vidi un bērnudārzu ar brīvām vietām. Rīga ar vilcienu 20min. Vēl ir tāda vieta kā Tīraine (Mārupe) - tur tādu peldvietu nav taču dzīve arī gana gausa.
12.03.2019 21:43 |
 
Reitings 416
Reģ: 02.01.2018
Tagad, starpcitu, daudzi arī līdz stacijai aizbrauc ar riteni un tur atstāj un tālāk ar vilcienu uz Rīgu. Vai nu arī ar mašīnu. Es pati pirmstam arī braucu ar mašīnu līdz stacijai un tad uz Rīgu, bet tagad jau eju ar kājām 20 minūtes. Nav tik traki. Tā kā man ir sēdošs darbs, tad diezgan forši ir izkustēties :)
13.03.2019 09:39 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
smaidu izraisa rīdzinieku "argumenti"

Objektīvi ierakstīt šajā tēmā var tikai tie, kas ir pabijuši gan "rīdzinieku", gan "nerīdzinieku" lomā. Kā redzi, te ir divas pieredzes, kas bijušas abās lomās un saka, ka jādzīvo tur, kur strādā. Man arī ir pieredze abās lomās un nē, nekad no brīva prāta negribētu dzīvot ārpus Rīgas, ja darbs Rīgā. Tas var likties ok tikai tad, ja nav pieredze, kā tas ir, kad dzīvo netālu no darba.
13.03.2019 09:47 |
 
Reitings 44
Reģ: 24.02.2019
Man arī smaidu izraisa pasīvi agresīvā "argumentu" likšana pēdiņās.
Man patīk Rīgas centrs. Ērti, viss ir sasniedzams. Ja man vairāk patiktu daba un tas būtu svarīgāk kā tērēt mazāk laika ceļam, jā, dzīvotu Jelgavā.
Ir svarīgi vai ir mašīna vai sabiedriskais. Ar mašīnu braukt 40 minūtes no Vecmīlgrāvja vai Jelgavas - starpības nav, bet jā, Jelgavā/Ozolniekos būs skaistāk. Ja nav mašīnas un vajag sabiedrisko - ja dzīvo tieši pie stacijas/AO un darbs ir pašā centrā - jā, forši, ceļā tās pašas 40/50 minūtes kas no tālākajiem rajoniem. Bet atkal ceļš no Rīgas stacijas līdz darbam - cik ir tādu darba vietu, līdz kurām jāiet 5 minūtes. Pat, ja strādā centrā, vajag iet, gaidīt, kratīties ar RS. Labi, ja darbs ir ātri ar kājām sasniedzams, bet arī vai šis darbs būs visi mūžu, vai arī kā tagad man - mainīsim ofisus uz otru Daugavas pusi.
Tā kā ja ir mašīna - lieliski, var dzīvot kur ērtāk, bet ja nē un cilvēkam nepatīk Rīga un neiebilst pavadīt ceļā ilgu laiku - dzīvot citur ir lieliski, bet es gribu būt darbam tuvāk un pavadīt ceļā pēc iespējas mazāk laika, man ir svarīgi gulēt ilgāk, un lasīt grāmatu pilnā vilcienā es arī nevarētu.
Turklāt arī, ja tieši par dabu, apkārtni.. Ko tu tur redzi no tās dabas un apkārtnes darba dienā. A brīvdienās arī centra Rīdzinieks var uz mežu tikt.
13.03.2019 10:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits