Skolotāju zemās algas - mīts vai patiesība?

 
Reitings 75
Reģ: 25.04.2016
Labrīt!
Sakiet, lūdzu, vai skolotāju zemās algas, izmisums un plānotie piketi - vai nav pārspīlēta čīkstēšana? Dzirdēju, ka pat lauku skolā skolotāji saņem pāri 1000 eiro algu un vēl čīkst, ka maz! Saprotu - darbs ar mūsdienu bērniem nav nekāds rožu dārzs, bet cilvēki taču strādā stresainos apstākļos par algu, kas ne tuvu nav 100 eiro.
Cik tad īsti tie skolotāji pilsētās/laukos saņem apmēram, par ko tāds sašutums?
22.02.2019 10:31 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kā arī es nedomāju, ka pedoagam 15 kg lielākā svarā par mani vajadzēja nosaukt mani par lupatu publiski, tad nevajadzētu piedzīvot triku ar mīksta tēruda stieņiem publiski un bez citu ierosmes vai sudzībām rakstīt atlūgumu stundas laikā pēc izrādes no 17 gadīga tīņa puses.
Kā arī cita cilvēka gadījumā apspriest ap 60 it cilvēku klātbūtnē tīņa auskara estētiku un viņa lūpu izskatu, kurš, nu slikts, bet klasēs problēmas vai teraucējumus neradīja, protams, kad tur ieradās.
Vēl jo vairāk paņirgt par kavējumu faktu aizturēšanas dēļ, nu dumjš puika, bet savākties visiem spēkiem samazgu liešanas laikā viņš varēja, kamēr cilvēks, kurš ieguva mağistra grādu, krita histērijā un izraisīja tīņu, menta un senču smieklu vētru, tēlojot mēmu statuju. Tik daudz iekšu man nebūtu, es aizietu projām, nevis sēdētu kā statuja klusējot.
24.02.2019 15:11 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nu, dabūji bietē, pēc tam vēl kaut ko no skolotājiem (nevar saprast ko - ieņirdza par auskaru?). Bet vecāki? Paša tēvs un māte neko nedarīja,lai bērnam gūtā psihotrauma neattīstītos un pēc tam pieaugušā vecumā nebūtu jādrukā interneta komentāri par to, ka izglītība ir slikti un vispār - tik dūrē vien spēks?
Tiešām visu bērnību viens pats? Bet tie, kas labi pelna, šīs problēmas var atrisināt arī pieaugušā vecumā, tā ka viss būs labi ;-)
24.02.2019 15:19 |
 
Reitings 97
Reģ: 22.04.2014
2x esmu strādājusi skolā.Man alga nebij liela,bet zinu,ka daudzas skolotājas pelnīja pat ļoti labi.
24.02.2019 16:06 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Zina, dabūji bietē?
Yes, es savulaik esmu dabūjis beitē arī tā, ka reizes 8 varēju piecelties un turpināt faitu. Uz ielas aizlidojot.
Ar humanitāro murgošanu to var izdarīt?
Stāsts nebija par mani, mani tā neviena sieviete skolotāja nepresēja. Cits cilvēks ras puisis bija. Es neesmu viņš.
Un par absolūto dabūšanas bietē kaunu, esmu dabūjis bietē no cilvēka, kurš vēlāk kļuva par pasaules vicečempionu. Domāju kaunēties nevajadzētu?
Mani vairāk interesē darba iespējas līdz pensijai nevis gada - trīs slava.
Jā un pa štābeli dabūju nesen, nezaudēju, 1:1 punktos, asiņu dēļ dzelteno uzlika.
Vienkārši troksevazīna analogu pasmērēšu, ledus bija un ir un priekš ofisa grims.
Viņam ranking ir 135 niekā pasaulē, tā kā domāju nav ko kunkstēt, ne tā?
Es negribu būt dīvānnieku un bukmeikeru izklaide, gribu random job par labu algu vēl ap 30 gadus.
Normāls faits ir bez raundiem, līdz galam, imho.
24.02.2019 17:41 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kas attiecas par dūrēm, nē, es uz ielas cenšos nesistu ar dūrēm utml jau kopš gadiem 18it, ja vienir cita izjeja.
Reizēm pastumju, jā, ja grib aiztikt. Nedraudu. Runāju kā ūnuškas mācībspēki, laiks ūnuškā ļoti palīdz.
Mani interesē dāmu attieksme pret puisi, vīrieti, nevis lielīšanās vai drukāšana.
Rezumējums pagaidām ir šāds; naudu dod, muti turi, laiks darbam 8h dienā optimāli, kvalifikācijas celšana notiek automātiski, es beibe esmu pasaules centrs.
24.02.2019 18:05 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
Skolotāja iespējas nopelnīt ir tiešā mērā atkarīgas no tā, cik sakārtots ir skolu tīkls konkrētajā pašvaldībā un pasniedzamā priekšmeta. Ja cilvēks strādā skolā novadā ar vairākām pustukšām skolām un pasniedz mūziku, ķīmiju vai vēsturi, ar vienā skolā saņemtu algu var arī nepietikt izdzīvošanai. Tikai šādā gadījumā aktuāls ir jautājums, kura ir pareizā vieta piketu rīkošanai? Ministru kabinets vai pašu pašvaldība?
Cita lieta ir pirmskolas pedagogi. Viņu darbs gan, manuprāt, ir ļoti nenovērtēts. Ja skolotājiem atalgojuma statistiku bojā pustuksās skolas, tad pustukši bērndārzus LV ar uguni neatrast. Grupiņa pilna, bet alga zema.
26.02.2019 14:20 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Cita lieta ir pirmskolas pedagogi. Viņu darbs gan, manuprāt, ir ļoti nenovērtēts. Ja skolotājiem atalgojuma statistiku bojā pustuksās skolas, tad pustukši bērndārzus LV ar uguni neatrast. Grupiņa pilna, bet alga zema.

+++
Un diemžēl tā ir pedagodu grupa, par kuriem runā vismazāk. Arī nesen intervijā "Viens pret viens" ar Ilgu Šuplinsku par pirmsskolas pedagogiem netika minēts neviens vārds.
26.02.2019 14:46 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Profesore
Suns zina ko ēdis, tāpēc pirmsskolu pedagogi klusē, citwdi sāks izturzāt darba kvalitāti, paņēmienus :D
26.02.2019 18:16 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Tradicionālo apmācību ir iespējams pilnībā digitalizēt, veidot interaktīvas apmācības platformas. Nebūs ne jālabo darbi, ne jāstāsta mācību viela, ne jāgatavojas stundām.

Tavas idejas dzīvo un uzvar jau tagad! Pat Valoģu pārspēji. :D
26.02.2019 19:48 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
Suns zina ko ēdis, tāpēc pirmsskolu pedagogi klusē, citwdi sāks izturzāt darba kvalitāti, paņēmienus
Jā, jā tik ļoti zin ko saēdies, ka nomaina profesiju, lai tikai kāds nesāktu neko iztirzāt! WTF tiešām!
26.02.2019 20:38 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Zināmā mērā jā, online platformas nereti ir labākas, jo apmācāmais varētu iegūt pasaules klases profesoru un akadēmiķu lekcijas, pasniedzēja asistentu labojumus, daļu, vismaz testus var labot programma, nevis cilvēki.
Ir tādi mācībspēki, kuriem tiešām manuprāt maksā vismaz 2 reizes mazāk nekā viņi ir pelnījuši.
Ir tādi, kuri...nedrīkstētu strādāt pat ja paši piemaksātu par šo iespēju. Daži var nodarīt lielu ļaunumu, citi izmainīt dzīvi un uzskatus, karjeras izvēli, attieksmi pret dzīvi. Tādas epizodes parasti ir nevis ielīšana kautkādu huligānu vai sliņķu dvēselē, bet gan ļoti īsas epizodes max dažu minūšu garumā.
26.02.2019 20:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://jauns.lv/raksts/zinas/320613-pirmie-deputati-savas-deklaracijas-atklaj-pern-nopelnito
Publiski ir pieejama deputātes Anitas Muižnieces (JKP) deklarācija, kas liecina, ka politiķes ienākumi pērn bija 14 697 eiro - par darbu Daugmales pamatskolā viņa saņēmusi 11 732 eiro, bet pēc ievēlēšanas Saeim
11200 pamatskola nopelnits,vai skolotajiem nav normalas algas?
01.03.2019 21:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ArnisŠodien 19:11
Vot, vot, skolotāji bļaustās par mazām algām, a te Mužnieces kundze izcēlusi vairāk kā štuku mēnesī kaut kāda mazā pagasta pamatskolā. Tikmēr bērnu dārzā pedagogi saņem knapus 400. Kauna nav.
5 0
labs koments ;-)
01.03.2019 21:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits