Visatļautība-jā vai nē?

 
Reitings 54
Reģ: 28.12.2018
Tā kā diskusija ir iedvesmota no manas māsīcas sūdzībām.Situācija ir sekojoša-manai māsīcai un viņai draudzenei abām ir 18 gadi(pedējais gads skolā).Māsīca visu laiku sūdzās par to,ka viņas mamma neko viņai neļauj.Un neko nozīme-nedrīkst uztaisīt auss pīrsingu,nedrīkst nokrāsot matus sarkanajā krāsā,nedrīkst iet vienai pašai kaut kur tusēties ar draugiem(visu laiku jājautā atļauju) utt.Tajā pašā laikā draudzenei drīkst darīt visu to pašu un vēl vairāk.Tāpēc man rodas jautājums-vai tomēr ir labi/slikti,ka bērnam(nu jau pieaugušam cilvēkam)(ne)ļauj neko/visu pašam darīt un nest atbildību par savu rīcību?:-D:-D
25.01.2019 10:30 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Es nesaprotu vecākus kuri saviem bērniem, pusaudžiem piedāvā "pagaršot" alkoholu.
Jo vēlāk cilvēks sāk to baudīt, jo labāk. Visa dzīve vēl priekšā, gan paspēs visu nogaršot, kad prāta būs vairāk un organisms stirprāks.
Alkoholisms ir milzīga problēma, un neviens nevar paredzēt kurš bērns nākotnē kļūs par alkoholiķi. Nav tā ka alkoholiķi rodas tikai no nelabvēlīgām ģimenēm, kur vecāki pļēguro.
Ir ļoti daudz cilvēku, gan turīgi, gan inteliģenti ar perfektu pagātni un CV, un mocas ar atkarībām.
Protams, daudzi iedzer, lieto maz, vai mēreni un visu mūžu nav problēmu.
Un ir kas pagaršo un pēc 10 gadiem nevar ne dienu bez tā. Un tādu ir ļoti daudz. Tad kāpēc bērnus pieradināt pie tā ?
25.01.2019 17:11 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
"nenobriedušu orgānu izjāšana"
Nu jā, nobriešanas ziņā starp 18 un 19 gadiem ir milzīga starpība :D Alkohols pārmērīgos daudzumos ir kaitīgs jebkurā vecumā, un tajos 16 gados jau arī tolerance nav tik liela, kā 20+, tā teikt, mazāk vajag lai iestātos jautrība.
Un ja tas tiek attiecināts uz seksu... ko? (t) Lielākoties arī 16 gados meitenes organisms ir pietiekami nobriedis, lai spētu droši un bez problēmām iesaistīties dzimumattiecībās. Ko tur var izjāt, man nav saprotams.
25.01.2019 17:13 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Mazākos vecumos seksu neapzinās. Ja ar vienaudžiem, tad tāda mīcīšanās vien ir, ar vecākiem vīriešiem tas jau ir alkohola ietekmē. Tik vēlāk sieviete pa īstam sāk sevi apzināties. Nu man neliekas ok padsmit gados jārēties pa pirtīm un palikt stāvoklī jau, piemēram, arodskolas laikā.
25.01.2019 17:24 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tāda mīcīšanās vien? Klasesbiedra senči samaksāja par abortu viņa vienaudzei, abiem 17 it bija, kaimiņu meita apbērnojās, 17 gadīga no 16 gadnieka.
Vienā gadījumā 17 gadīgo pāris apbērnojās un palika kopā, vēl tagad draudzīgi dzīvo, viņš lūdza roku un to bērnu gribēja paturēt. BTW viņi arī sarakstījās, nevis kā mūsdienās nobriedušiem organismiem pieņemts, ekskluzīvi pat 3 bērnu neoficiāla ğimene ar veci, kam vajagot līst amatos, kaut kauns savu bērnu māti apprecēt. Lielisks nobriešanas piemērs personai ar 2 augstākajām izglītībām 40+ gadu vecumā.
25.01.2019 17:31 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
ekskluzīvi pat 3 bērnu neoficiāla ğimene ar veci, kam vajagot līst amatos, kaut kauns savu bērnu māti apprecēt.

interesants viedoklis. Kāpēc kauns?? Ir ļoti dažādi iemesli, kāpēc neprecas. Ja neiziet sabiedrībā kopā, varētu domāt, ka kauns, bet, ja vienkārši neprec, iemesli parasti ir citi.
25.01.2019 17:35 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Mazākos vecumos seksu neapzinās. Ja ar vienaudžiem, tad tāda mīcīšanās vien ir, ar vecākiem vīriešiem tas jau ir alkohola ietekmē. Tik vēlāk sieviete pa īstam sāk sevi apzināties. Nu man neliekas ok padsmit gados jārēties pa pirtīm un palikt stāvoklī jau, piemēram, arodskolas laikā.

Ko nozīmē neapzinās? Nu varbūt tu spried pēc savas pieredzes, bet manuprāt lielākoties tajā vecumā viss ir ok ar izpratni par seksu, hormoni trako un ir dabīga vēlme pēc intimitātes. Par palikšanu stāvoklī- nu, sorry, tā jau ir vecāku un paša cilvēka atbildība parūpēties par izsargāšanos un drošu seksu.
25.01.2019 17:37 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
tā jau ir vecāku un paša cilvēka atbildība parūpēties par izsargāšanos un drošu seksu.

Tobiš vecākiem ir savam pusaudzim jāizskaidro un jāpaskaidro kas ir drošs sekss un cik tas ir svarīgs, savukārt pašam pusaudzim arī derētu painteresēties par to visu, izpētīt kas un kā, un tad likties gultā
25.01.2019 17:38 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Tobiš vecākiem ir savam pusaudzim jāizskaidro un jāpaskaidro kas ir drošs sekss un cik tas ir svarīgs, savukārt pašam pusaudzim arī derētu painteresēties par to visu, izpētīt kas un kā, un tad likties gultā

Manā laikā bija Veselības mācība. Būtu jau forši, ja pusaudži tā papētītu, domātu, bet tā nav un tādēļ tieši nelaišana uz ballēm, vēlajiem burziņiem ir viens no efektīgākajiem izsargāšanās paveidiem.
25.01.2019 17:43 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Liekaties mierā, tas 17 gadnieku pārītis dzīvojās kā truši mēnešiem ilgi, kamēr laikam kādu reizi nofeikoja kontracepcija vai prezis saplīsa.
25.01.2019 17:46 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
tādēļ tieši nelaišana uz ballēm, vēlajiem burziņiem ir viens no efektīgākajiem izsargāšanās paveidiem.

Nu cmon... ja gribēs pārgulēt, atradīs veidu kā, un visi aizliegumi būs kaķim zem astes :D Tāpēc arī svarīgāk ir izglītot, nevis aizliegt to, šito un vēl to. Ja reiz pārguļ, tad lai vismaz dara to droši.
25.01.2019 17:47 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Mjā...loģika iespārda vnk :D
25.01.2019 17:51 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Aha un tad veido diskusijas - vai tas ir normāli, ka 20 gados esmu nevainīga? Kā lai es pasaku to puisim? Visas draudzenes jau to ir izdarījušas 16 gados un es meloju par sevi arī. Vai tas sāpēs? Es uztraucos, ka puisis mani atšūs, jo es visu velku garumā.
Standarts. :D
25.01.2019 17:53 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Vienīgā trakošana, ko aizliegtu, būtu tetovēšanās (ko neatbalstu līdz 21 gada vecumam) un tādas nopietnas ķermeņa modifikācijas, kā implanti (es te nerunāju par pupiem), skarifikācijas, šķeltās mēles utt.
Matus - a bet lūdzu, krāso zilus, zaļus, kaut vai skuj nost. Nav jau zobi - ataugs. Tāpat arī pīrsingus ļautu. Kā uz sejas, tā citur uz ķermeņa.
Sekss un alko - nevis aizliegt vajag, bet audzināt pašpārliecinātu jaunieti, kas nepadodas konformismam un pavelkoties uz neaizsargātu seksu un nezina, kad apstāties dzert.
25.01.2019 18:23 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man viena draudzene smējās , viņu vienīgo 16 gados no draudzenēm nelaida uz ballītēm, 12tos bija jābūt mājās, bet viņa tāpat pārgulēja, kāmēr draudzenes , kuras varēja pa nakti ballēt, palika nevainīgas līdz 19/20 :-D
25.01.2019 18:32 |
 
Reitings 48
Reģ: 12.01.2019
Par seksu-ne nu vecāki zinās, ne nu novaktēs, ne nu apturēs. Ja jutīsies pusaudži gatavi, tad nekas viņus neapturēs. Vienīgais, ko vecāki var darīt lai savus bērnus pasargātu, ir iemācīt un izskaidrot sekas, kā izsargāties, kas notiek ar ķermeni grūtniecības laikā un tad cerēt, ka esi ielicis pietiekoši ddaudz smadzeņu viņu podos, lai viņi spētu saprast, ko darīt, ko nedarīt. Un tieši mācīšana ir tas, kas liek pusaudžiem to darīt vēlāk-tas ir izpētīts fakts, ka valstīs, kur seksuālā audzināšana skolās notiek labākā līmenī, vairāk un agrākā vecumā, pusaudžu grūtniecības līmenis ir zemāks un cilveki pirmo reizi ar seksu nodarbojas vēlāk. Visi tie, kas domā, ka nu ja viņi vispār seksu bērniem nepieminēs, tad viņi to nedarīs vai kas doma, ka paskaidrojot bērniem, kā izsargāties, tas kaut kā piešķirs viņiem domas, ka to vajadzētu ātrāk darīt, ir pilnīgi pamuļķi. Bērniem ir jāizskaidro, kādas var būt sekas un kā pašiem sevi pasargāt. Bet tas, ka mamma ar tēti nu tagad cītīgi centīsies pusaudžus turēt mājās nekādi nepalīdzēs.
Par alkoholu-ja gribēs, tad dzerstīsies. Un daudzi vecāki, tai skaitā kādreiz arī mana mamma, uzskata, ka labāk lai bērns to izdara mājās, kur ir toimēr cilvēki, kas palīdzēs un naizmantos, nevis kaut kur kādā pievārtē atr citiem pusaudžiemm. Ja paliks slikti, tad vienaudži drīzāk aizbēgs, lai nebūtu pašiem problēmas, nekā izsauks ātros vai nogādās mājās. Un tad var notikt vis kaut kas, tai skaitā izvarošana. Tad jau labāk mājās ar saviem draugiem vai mājās pie draugu vecākiem, kur tomēr būs drošāk. Padzers, paskatīsies, cik jautri ir pahās un tad nākamreiz tomēr padomās, vai ir vērts mocīties. Labāk tā, nekā aizliegt un tad bērns pa kluso kaut kur aiziet un piedzerās pirmo reizi mūžā, neesot spējīgs pat noteikt, ka ir par daudz vai apstāties, kad jau 3x izvēmies u.t.t, turklat vēl ar citiem cilvekiem, kas var kaut ko piejaukt un izmantot to, ka bērns nav spējīgs sevi pasargāt. Kad biju vēl maza, man kaimiņienei meita, manuprāt viņai tikko 18 palika, aizbrauca uz klubu kopā ar draudzeni, viņai kāds draņķis ielika narkotikas glāzē, viņai palika slikti, gandrīz nomira. Cilveki nelikās ne ziņas, labi, ka draudzene bija līdzi, viņa ieraudzīja, izswauca ātro palīdzību. Ātrie pateica, ka ja būtu vēlāk, tad visticamāk nebūtu pat atkačājuši viņu. Man mamma pateica nākamajā dienā, es neko tādu nebiju dzirdējusi, bet visu mūžu esmu zinājusi, ka savu glāzi no acīm nevar izlaist un nevienam nevar uzticēt, un ne no viena neko nevar pieņemt. Es pat no bārmeņa nepieņemtu dzērienu, ja neredzētu, kā tas tiek attaisīts/saliets. Un kad biju maza no opīša uz ielas ābolu vai koncu arī nebiju ar mieru ņemt kamēr mana ome nepateica, ka drīkst.
Katrai rīcībai ir sekas un ja to bērnam neiemāca, tad sekas var būt graujošas. Ja viņš pirmo reizi piedzeras mājās, tad tomēr zin, kā tas ir, kas notiek, cik ātri pazaudē rīcībspēju un spriestspēju un cik viegli ir viņam kaut ko nodarīt. Bet tomēr ir drošībā, nevis kaut kur ar draugiem, kuriem būs pie pakaļas, ja kaut kas patiešām notiks.
25.01.2019 19:26 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Wrong.
Narkotu liek ja grib iesēdināt. Katru var iesēdināt, atjēgsies izolatorā iepazistot kriminālprocesu, jo atrasts reibums vielās un pāris gramiņi kabatās.
Apdullināšanai parasti liek asinsspiediena pazeminātājus, trankvilizatorus vai toksiskās vielas, ne narkotu.
Visbiežāk apzagšanai, par spīti me too kampaņai, risks nomirt vai tikt apzagtai/am ir nesalīdzīdzināmi lielāks nekā risks, ka biksiņas kāds vispār apskatīs.
Glāzes jāuzmana, protams, tikai vairāk diemžēl miršanas riska dēļ, kurš ir reāls pat daudz vairāk.
25.01.2019 19:41 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Domāju, ka lietu interpretācija ļoti atšķiras mātes un tās tavas māsīcas teiktajā. Kopumā nesaskatu neko traģisku, gan jau viņa ir tāda, kura tomēr jāuzmana. Un visa noraušanās no ķēdes ir mīts, pilns ar cilvēkiem, kuriem tas nav vajadzīgs un noraujas labā virzienā - kursos, mācoties, ballītēs cepot pankūkas un iedzerot normālu daudzumu u.c.
25.01.2019 19:50 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Mees ar braali vareejaam riktiigi "izaardiities" agraa jauniibaa,jo muus neviens nepieskatija-mamma,cik atceros ,visu laiku bija darbaa.Laikam tiesi taapeec,ka daudz bijaam maajaas vieni,vareejaam dariit ko gribam-neko beigu beigaas traku nedarijaam.:-DAbi bijaam loti aiznemti ar saviem sportiem,maajas lietaam,loti agri pasiem vajadzeeja taisiit sev eest utt.
Saviem beerniem neko neaizliedzu,bet bija viens noteikums,bija jaapiezvana un jaapasaka,kur ir,vai buus maajaas utt.Deeli loti agri saaka pieaugusu cilveeku dziivi ,un es tagad domaaju-labi vien ir.Ir izaugusi taadi pamatiigi cilveeki,izmeeginot varbuut visu ...bet beigaas sapratusi-kas dziivee ir svariigaaks tomeer-lidereeties,vai dziivot sapraatiigi.
25.01.2019 20:34 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Un es saku lielu paldies maniem vecākiem, kas nevis aizliedza un bļāva , bet teica, - esi prātīga, ja kas zvani, mēs tev aizbrauksim pakaļ, ja dzerat - darat to telpās un neslapstieties pa grāvjiem, pasaki cikos aptuveni būsi mājās un kur esi, ja kas atgadīsies, mēs vienmēr būsim tavā pusē. Un pēc tādas atziņas es arī audzināšu savus bērnus.

+++
Man bija tieši tāpat un par to esmu ļoti pateicīga saviem vecākiem. Ja devos atpūsties ar draugiem, vienmēr vecākiem uzrakstīju ziņu, ka esmu nonākusi galamērķī, otrā rītā devu ziņu par to cikos aptuveni būšu mājās vai vienkārši uzrakstīju, lai ziņotu, ka ar mani viss ir labi. Kas attiecas uz maniem sevis meklējumiem stila ziņā, arī esmu pateicīga vecākiem, kuri atbalstīja mani, nevis aizliedza ģērbties tā, kā vēlējos. Pusaudža vecumā, kad manā garderobē ienāca alternatīvā stila apģērbs, mati tika krāsoti dažnedažādās krāsās, aizrāvos ar tetovējumiem un pīrsingiem, vecāki bija tie, kuri centās mani saprast, būt tuvāk tai personai, kāda biju, tāpēc arī sāka interesēties par lietām, kuras interesēja mani, ieklausīties manī, iepazīties ar maniem draugiem, kuri bija tādi paši kā es. Tolaik vēl biju sevis meklējumos mazliet apmaldījies tīnis, tāpēc man bija ļoti svarīgi, lai vecāki mani pieņemtu un saprastu, nevis censtos ierobežot manu vēlmi izpaust sevi ar apģērba un ārējā izskata palīdzību. Negribas blatot, bet, lai gan sabiedrība droši vien domāja citādi (vecmammas draudzenes šausminājās, ka, ak, vai, ak, vai, augot tāda mazmeita kā es, kura ar saviem briesmīgajiem draugiem droši vien briesmu lietas dara), ne reizi nesadarīju nekādas muļķības, ja neskaita pirmās paģiras vai kādu nobastotu stundu skolā. Narkotikas nekad neesmu lietojusi, policijā neesmu bijusi un ar nedrošu seksu arī neesmu nodarbojusies. MTas viennozīmīgi bija vecāku nopelns, jo jutu, ka vecāki man uzticas, atbalsta un mani saprot, tāpēc, pat ballējoties, vienmēr domāju ar galvu, jo nevēlējos viņus pievilt vai likt nožēlot man doto uzticību. Man ir traks raksturs, tāpēc, ja vecāki būtu visu aizlieguši, nez kā viss vēl būtu beidzies, jo noteikti sāktu kaut ko darīt vecākiem par spīti. Tikai tagad, kad esmu jau izaugusi, saprotu, cik pateicīga varu būt vecākiem, īpaši mammai, par to, ka bija blakus un atbalstīja ne tik vieglajā pusaudžu vecumā. Tas man bija ļoti svarīgi tad un ir vēl svarīgāk tagad, kad saprotu cik smagi tas bija vecākiem - vēlēties savu bērnu sargāt, bet tai pat laikā nekļūt par sliktajiem tēliem sava spurainā, dumpīgā tīneidžera acīs.
25.01.2019 22:37 |
 
Reitings 54
Reģ: 28.12.2018
Tā kā stāsts nav par to,ka māsīca ies dzert/seksot vai ko vēl:-DDoma bija tāda,ka cilvēks pat nevar pēc skolas aiziet kopā ar draudzeni uz tirdzniecības centru,ja mamma neatļaus(pirms tam jāpiezvana un jājautā vai drīkst),bet piekritīšu tam,ka visam jābūt robežām
25.01.2019 23:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!