Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par kaķiem

 
Reitings 170
Reģ: 01.12.2018
Jautājums kaķu tantēm. Bija sanācis aizbraukt uz 4 dienām ciemos, pa to laiku pie manas kaķenes nāca mamma, paskatījās, kas, kā ar viņu. Ienākusi istabā, viņa ieraudzīja atkal mazas dāvaniņas uz īpašā pleda, ko glīti biju pārklājusi pāri dīvānam. Atkal viņa to izdarīja..Piekakāja uz tā paša pleda...Bet 3 vietās! 3!!
Man teica, ka, ja kaķis tā ir iesācis darīt, tad tas ir neatgriezeniski. Tātad, ko man darīt? Vai tiešām tas nav labojams? Un kāpēc viņa tā dara? Man negribas viņu turēt tikai virtuvē, jo viņa pati pieradusi pa dzīvokli staigāt kā karaliene. Bieži ir sajūta, ka es dzīvoju pie viņas, nevis otrādi.
P.S.-Viņa ļoti bieži tirina asti(ko tas nozīmē) un ar savu pakaļu trinas gar mani. Viņa mani tik ļoti mīl vai vienkārši meklējas (kaķene sterilizēta)?(t)
25.12.2018 22:08 |
 
Reitings 648
Reģ: 29.01.2009
Es drīzāk teiktu, ka kaķene atriebjās par kaut ko (iespējams par to, ka atstāta viena pati) vai arī kaķenei ir uzmanības trūkums.
25.12.2018 22:45 |
 
Reitings 276
Reģ: 19.12.2018
Ja sterilizēta, tad visdrīzāk pietrūkst uzmanības, atriebās, ka tika pamesta viena. Domāju, vari neuztraukties, kamēr velti savai minkai pietiekami daudz uzmanības. Kaķi jau vairāk vai mazāk egoisti - manam vienalga, ko daru, atnāks un ielīdīs sejā. Ja aizdzenu- apvainojas un arī ieriebj dažados veidos. Savukārt manu vecāku runčuks piekakā koridora grīdu, ja mamma pirms gulētiešanas nav iztīrījusi kastīti un tur ir kaut viens čuru bumbulis. :-D Tāds raksturiņš tiem kaķem. Vienkārši pievērs vairāk uzmanības 8-)
25.12.2018 23:00 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Laukos reiz vecāki aizbrauca darīšanās un aizmirsa pirms tam izlaist kaķi. Atbraukuši konstatēja, ka atstāta "dāvana" tieši uz spilvena. Lieki teikt, ka vecāki kopš tās reizes vairs nekad nav aizmirsuši izlaist kaķi ārā, bet viņš "dāvanas" vairs nav atstājis. Tīrā atriebība no kaķa puses. Tā ka nav obligāti, ka tas var atkārtoties. Sliktāk ir tad, ja kaķis sāk iezīmēt kādas vietas apčurājot, tad gan to niķi grūti izskaust.
26.12.2018 00:32 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Mana kaķene savulaik atstāja kaktos tādas dāvanas, kad negribēja iet uz kastīti kurā bija kaut vienu reizi pačurājusi. Nelīdzēja ne smilšu maiņa, ne granulu iegāde - viss pa tukšo. Sākumā dusmojos, nespējot saprast kāpēc nokārtojas kaktos, ja māk iet uz kastīti. Tikai pēc tam kaut kā sapratu, kur varētu būt problēma. Pēc tam jau sāku novērot, ka katru reizi pēc nokārtošanās kastītē kaķene stāvēja un man acīs skatījās, kamēr ar lāpstiņu neizmetu ārā to daļu smilšu vai granulu, kurās bija nokārtojusies, neskatoties uz to, ka pati bija to vietu jau aizkasījusi ciet. Kad izņemto smilšu/granulu vietā piebēru klāt jaunas un tīras, atkal gāja uz kastīti. A citādi - ne par ko. Cimperlīga bija dāma.
26.12.2018 00:45 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Viņa ļoti bieži tirina asti(ko tas nozīmē) un ar savu pakaļu trinas gar mani.

Ja viņa berzē tieši anālās atveres apvidu, tas var liecināt arī par parazītiem un vienkārši jāattārpo. Tam gan nav sakara ar nokārtošanos uz segas, bet tomēr būtiski.
26.12.2018 01:35 |
 
Reitings 170
Reģ: 01.12.2018
Ladybug-Man viņa ir istabas kaķis.
Kaya-Bet viņai sākumā nebija iebildumu, ka tā kaste netiek iztīrīta uzreiz. Nemaz nevaru paspēt izskraidīt viņai pakaļ. Viss bija labi, tikai tagad sāka šādi darīt(t)
Lauriee-Šaubos, ka parazīti, jo viņa tik sauso barību ēd.
26.12.2018 11:11 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Parazītus var ievazāt arī ar āra apaviem, kaķus vajag attārpot neatkarīgi no tā kur viņi dzīvo un ko viņi ēd.
Es arī sliecos uz to, ka viņai ir vientuļi vai ir kādas veselības problēmas, un muļķības, ka kakāšanu nepareizās vietās nevar izskaust. Ir arī kaķi, kam vajag 2 kastītes.
26.12.2018 11:29 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Tātad, ko man darīt?
Izmest pledu.
26.12.2018 12:12 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Tikai nekādā gadījumā neiespundē kaķi kādā istabā. Kaķim radīsies stress un tad tu droši vari gaidīt "atriebības". Visticamāk kaķim kaut kas tajā pledā nepatīk un tāpēc viņš to apkakā. Pledu ir jāmet laukā.
26.12.2018 12:41 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Šaubos, ka parazīti, jo viņa tik sauso barību ēd.

Parazītus var iegūt ļoti dažādos veidos. Es izsaku minējumu, kāpēc kaķis berzējas. Tas var būt arī, piemēram, iekaisušu anālo dziedzeru dēļ. Bet var būt arī citi iemesli, es neesmu tavu kaķi redzējusi un neviens nevarēs pateikt, kas tieši kaiš, bet pārbaudīt nav slikti. Pie tam attārpot vajadzētu katru pus gadu vai kā minimums reizi gadā. Bet nu kaķi ir īpatnēji un es domāju, ka drīzāk kāda smaka tad uz pleda nepatika, nevis 'ieriebt'.
26.12.2018 13:07 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
1. Kakjis ir regulaari jaattaarpo neatkariigi no taa, kur dziivo - daarzaa vai istabaa. Tev jau te pareizi paskaidroja, kaapeec.
2. Ja kakjis uz pleda izpildaas, kad ilgaaku laiku atstaats viens, tad vienkaarshi atriebjas, un neko Tu tur nevari izdariit. Ja izpildaas arii tad, kad esi maajaas, tad, vai nu nepatiik pleds, vai nu ruupiigaak jaaseko liidzi kastiites tiiriibai.
26.12.2018 13:46 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Man teica, ka, ja kaķis tā ir iesācis darīt, tad tas ir neatgriezeniski.

Viens no vecāku kaķiem tā izdarīja vienu reizi pēc viena ''strīda'' uz tā saimnieka spilvena, kas viņu pārāk sakaitināja. Vairs tā nav bijis jau gadiem. Otra kaķene pāris reizes gadā nokārtojas kaktos, ja kastes tīrīšana mazliet nohaltūrēta. Tā ka tas var mainīties, kad tiks mainīta tā situācija, kas viņai nepatīk- vai nu vientulība vai kas cits :)
26.12.2018 15:38 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Vienreiz aizbraucot uz 2 dienām, aizmirsu atstāt vaļā vannas istabas durvis, kur atrodas viņa kaste, tad nu pārbraucot mājās, dāvaniņas bija atstātas gultā... Bet tā jau nebija viņa vaina. Manējais ir cimperlīgs tīrības ziņā, ja būšu aizmirsusi iztīrīt kasti, tad nokārtosies gultā, acīmredzot, viņam tā asociējas ar lielu kasti... Bet tā problēmu mums nav, ja vien es pati nepiemirstu iztīrīt kasti.
26.12.2018 17:28 |
 
Reitings 170
Reģ: 01.12.2018
Paldies, meitenes, vedīšu laikam savu pūkaino bumbulīti pie veta. Ausīs laikam atkal ērcīte, tāpēc nekas cits neatliks(t)
26.12.2018 21:03 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Nu jā ved gan pie vet, jo ja kaķis kakā ārpus kastes tas var būt saistīts ar veselības problēmām. Vismaz kad mans sāka kakāt gultā tad atklājās ka viņam iekaisums zarnās un bija jādod zāles. Veiksmīgi izārstējām. Pirms tam arī domājām ka varbūt smiltis nepatīk, ka vajag vēl vienu kasti, attārpojām vēl papildus, bet kaķis vienkārši deva mājienu ka viņš slims. Protams var būt arī atriebība, jo kad brauc prom taisi kādas istabas durvis ciet vai vēl kas, tad to var risināt noliekot vairāk mantas un lietas ko kaķim darīt.
27.12.2018 08:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!