Glāstīties pie stūres

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
https://www.facebook.com/csddlatvia/videos/728616687525413/
Nu, kā jums jaunā kampaņa?
Nu jau ir arī jaunieviestā sistēma, kas ķerstīs braucošos telefonu lietotājus. Lai cik ļoti nebūtu pret to, ka kāds ielūr manā personiskajā telpā, šo gan es atbalstu. Pie stūres lietoju maksimums waze un čatotājiem goda vārds, gribas novēlēt bukti sānos. Pārāk jau nu daudz reižu uz ceļa nācies no tādiem un īpaši - tādām izvairīties.
Un kādas pašām attiecības ar glāstāmajām ierīcēm braukšanas laikā?
06.12.2018 19:21 |
 
Reitings 22
Reģ: 02.12.2018
Atbalstu kampanu! Labi... vel atbildet uz zvanu, braucot pa tuksu soseju, bet rakstīt sms... nu idiotisms
07.12.2018 22:09 |
 
10 gadi
Reitings 3543
Reģ: 13.03.2013
.
Tie, kas runā pa telefonu kustības laikā arī mani kaitina, taču daudz mazāk nekā "uzmanīgās" flegmas. Tā regulārā vilkšanās uz 49 vai 51 km/h, bremzēšana pie pirmā dzeltenā signāla, nespēja raiti uzsākt braukšanu krustojumā, nespēja pusstundu izlīst no ieskriešanās joslas un vilkšanās, izlienot no tās

Ooo...jāaa...parakstos zem katra vārda, tīiiik ļoooti kaitina, galvenais izlien tieši tad, kad kaut kur jāsteidzas.(t) Taču brauc ar autobusu, trolejbusu, vienalga, nu ne ar mašīnu, ja TIK ļoti bail.(t)
08.12.2018 00:38 |
 
10 gadi
Reitings 3543
Reģ: 13.03.2013
Nekad nevar paredzēt kad kāds strauji bremzēs un tu tieši tajā laikā dzersi kafiju, vai ēdīsi maizīti pie stūres un neredzēsi.

Dzerot kafiju griestos parasti neskatās, būtu grūti nemanīt to ,kas deguna priekšā. Vai ēdot un dzerot kafiju parasti atslēdzas spēja uztvert apkārnti?(t)
08.12.2018 00:42 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
A man pilnīgi un absolūti flegmas uz ceļiem netraucē. Pat patīk tādi un uzjautrina dažreiz. Nemēdzu steigties steigšanās pēc - līdz ar to, braukt kādam aizmugurē nedaudz lēnāk, manu dienu nebojā. Ja tomēr steidzos, tad apzinos, ka tā ir tikai un vienīgi mana problēma un nav ko pukstēt uz cilvēkiem, kuriem dienas ritms ir cits. Toties pārgalvīgos visgudros "skrējējus", kuri uzskata, ka likums nav viņiem rakstīts un tas bija jāievēro tikai kārtojot braukšanas eksāmenu - tādi gan bieži vien rada problēmas uz ceļiem priekš citiem, iespējams, paši to neapzinoties. Es labāk čučinu aizmugurē kādam pensionāram, nevis bailīgi metu skatienus spoguļos, kur kāds psihais mēģina visus apdzīt, lien priekšā un pakaļā, pīpina, rāda nepiedienīgas zīmes, tarkšķ pa telefonu un vēl izdomā kādam "atriebties", jo nervi švaki... Man bērni mašīnā parasti - un mazākais, ko es vēlētos, ir, lai kāds man iebrauc pakaļā, jo netur distanci, vai priekšā uzdotu pa bremzēm, jo, redz, es viņam pamatīgi izbojāju dienu ar hvz ko, viņaprāt. Nu vai vēl kaut kādi izlecieni...
---
Nedaudz novirzoties no tēmas, vispār gribas teikt, ka braukšanas kultūra ir tieši tāda, kāda ir sabiedrība un konkrētais cilvēks. Un kā var redzēt šajā forumā - te nav neveina enģelīša. Dažiem pat diezgan pamatīgi radziņi... Eksāmenos prasības visiem ir vienādas, a pēc tam, kā pierāda šī diskusija - katrs mauc kā māk un uzskata, ka viņš jau nu ir zinošāks un spējīgāks par citiem (attiecīgi savam samaitātības līmenim). Un vai neiekļūšana kādā avārijā līdz šodienai būtu tas rādītājs?... Varbūt pateicoties citai mašīnai, kura spēja laicīgi noreaģēt savulaik, vai tīri laimīgas sagadīšanās pēc, kādai no jums ir palīdzējis neiekļūt avārijā. (Un vēl - daudzi gadi priekšā pie stūres - tāpēc vēl viss kas var notikt). Te tāda vīzdegunība un pārākums no dažām spiežas laukā... Brauciet, lūdzu, uzmanīgi - sevis un citu cilvēku dēļ!
08.12.2018 01:10 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tas komentārs par "vilkšanos" uz 50 km/h ir par ceļiem, kur ātruma ierobežojums ir 50 km/h?
Rīgā dzeltens luksofors=zaļš, tas mani joprojām fascinē :-D un "normāli" skaitās vēl pie sarkanā kādām 2-3 mašīnām izbraukt. Nevar zaudēt tak nevienu milisekundi. Tie, kas griež pa kreisi, lai brauc tad, kad sarkanais jau sen ir iedegts (kā man šis besī). Ja pretī vēl gadās tāds "ātrais", kurš vēl pirms zaļā iedegšanās raiti uzsāk kustību, rezultāts ir redzēts. Man ir pīpināts brīdī, kad apstājos, jo dzeltenais luksofors jau pārvērtās par sarkano (un nē, es nesitu pa bremzēm). Ejiet ārstēt nervus, steidzīgie, ātrie un veiklie skrējēji. Tas, ka jūs kavējat kaut ko, ir jūsu pašu problēma. Ievērot noteikumus, distanci un, jā, respektēt citus nenozīmē baidīties. Rādiet savu ātrumu un veiklību uz trases, bet ne uz ceļa, kā teikts vienā CSDD video.
08.12.2018 12:41 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Tā regulārā vilkšanās uz 49 vai 51 km/h, bremzēšana pie pirmā dzeltenā signāla

Hm. Ko? Tātad braukšana maximālajā atļautajā ātrumā ir vilkšanās? :-D Un cik minūtes uz, teiksim tiem 15 km pa Rīgu tiek ietaupītas, braucot uz 65 km/h? |-)
08.12.2018 14:33 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Hm. Ko? Tātad braukšana maximālajā atļautajā ātrumā ir vilkšanās?

Man vienmēr smīnu izraisa arī cepšanās par radariem uz ceļiem. Ja tu nepārkāp ātrumu, tad kāda tev starpība - ir radars vai nav?:-D
08.12.2018 14:54 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Un cik minūtes uz, teiksim tiem 15 km pa Rīgu tiek ietaupītas, braucot uz 65 km/h?

Mēs visi satiekamies pie luksafora sarkanās gaismas gan skrējēji, gan neskrējēji :-D
08.12.2018 16:18 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Un tie mūžīgie skrējējii, kuri lēkā no vienas rindas uz otru, bieži arī nerādot signālu, tikai var dusmoties paši uz sevi par savu sūdīgo laika plānošanu. Ja es braucu pa šoseju , kreiso rindu uz 100+, kad labajā rindā ir mazliet lēnākie, un aizmugurē kāds man sāk midžināt gaismas un distance no manis gandrīz vai tikai pusmetrs, es speciāli sākšu vilkties. Un nemaz nestāstiet, ka visiem wannabe džipiņiem un BMW ar nelegālajām, neglītajām lampām ir mašīnā ārkārtīgi slimi bērni vai vecmāmiņas. Pilsētā arī mani neuztrauc tie, kuri brauc uz 50km/h, bet drīzāk tie, kuri bremzē un tikai pēc ieslēdz pagrieziena rādītāju, ja vispār ieslēdz. Vai dzīvojamā zonā nesās normālā ātrumā+baksta telefonu, pirms pāris dienām pašas pagalmā gandrīz viens tāds mani nonesa. Bet vispār jāsecina, ka tā kampaņa neko daudz nedos. Jo tie, kuri tā brauc, jau nedomā, ka tas ir slikti un ka ar viņiem kaut kas notiks. Tāpat kā bļitkotāji, kuriem blakus var kāds ielūzt un noslīkt, bet viņi turpinās tur sēdēt, jo '''es jau esmu gudrāks par citiem'''.
08.12.2018 16:22 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Tieši tā, Zīle!
Pa pilsētu braucot, es noteikti ne vienu vien izbesīju "velkoties" atļautajā ātrumā. Uz ziniet ko? Man no tā nav kauns un jūsu steiga arī nav mana problēma - ar tādu attieksmi bikstos apkārt.
Skriet var pa maģistrālajām ielām, apvadceļiem un šosejām, bet ja kādam traucē mani 50 km/h uz, piemēram, Lāčplēša ielas, tad nu - sūdīgi jums :-P
08.12.2018 16:23 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Ziile-nu tiesi taa!Atcereejos ,ka "brauksanas skolaa" to mums teica skolotaajs arii...
08.12.2018 16:28 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Kampaņu atbalstu! Esmu tikai par to, lai ķer ciet šoferus, kuri braukšanas laikā lieto telefonu.
Pati esmu vairāk piesardzīga, rīkojoties ar telefonu, braucot pie stūres. Bet mani paradumi drīzāk ir tādi, ka, braucot es paceļu telefonu, ja man zvana, aši norunāju un saku, ka esmu pie stūres, tāpēc nevaru daudz runāt. Un vēl arī dažreiz uzlieku navigāciju, bet tas arī viss, jo es patiešām zinu, ka manu uzmanību novērš darbošanās telefonā braukšanās laikā. Neticu tiem, kuri saka, ka viņus tas neietekmē. Tas, ka līdz šim viss ir bijis labi, nav nekāds rādītājs, bet, kā jau latviešiem, tas pamazām bieži ieslēdz sajūtu "ar mani jau nu tas nenotiks" un sāk domāt tikai tad, kad kaut kas notiek.
Eksāmenos prasības visiem ir vienādas, a pēc tam, kā pierāda šī diskusija - katrs mauc kā māk un uzskata, ka viņš jau nu ir zinošāks un spējīgāks par citiem (attiecīgi savam samaitātības līmenim). Un vai neiekļūšana kādā avārijā līdz šodienai būtu tas rādītājs?... Varbūt pateicoties citai mašīnai, kura spēja laicīgi noreaģēt savulaik, vai tīri laimīgas sagadīšanās pēc, kādai no jums ir palīdzējis neiekļūt avārijā. (Un vēl - daudzi gadi priekšā pie stūres - tāpēc vēl viss kas var notikt). Te tāda vīzdegunība un pārākums no dažām spiežas laukā... Brauciet, lūdzu, uzmanīgi - sevis un citu cilvēku dēļ!

+++ Ļoti labi pateikts!
Atzīšos, ka arī pašai dažreiz sanāk steigties un pukoties uz priekšā braucošo šoferi, bet es saprotu, ka tā ir mana vaina un mana problēma, ka man ir jāsteidzas un tāpēc neuzskatu, ka cilvēkiem, kuri brauc atļautajā braukšanas ātrumā vai brauc lēnāk par to, jo ir piesardzīgi, nebūtu jābrauc. Nē, tas, ka jūs pārējie uzskatāt sevi par braukšanas Dieviem un pārējos par lēniem luņiem, ir tikai un vienīgi jūsu pašu problēma. Atradušies need for speed. :-D
08.12.2018 18:07 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Dzervenes, vispar jau braukt zem atlauta atruma ir pilnigi nepareizi, ja zime ir 50, tad jabrauc ar 50 un ne 47 vai 49! Jebkuram instruktoram besi sitadi individi. Man autoskola pasniedzejs cepas, kapec nesoda tos, kuri kave satiksmi. Ja ir 70, jabrauc ar 70, man macija examena braukt labak ar 51-53, bet tikai ne zem, nebut gnidai, kura nespej izspiest zime noradito. Jabrauc ir dinamiski. Ja bail, tad jasez majas vai jabrauc ar sabiedrisko. Ipasi nesaprotu to leno dudinasanu uz sosejas ar 70 kad atlauts ir 90 un bez jebkada iemesla, jo bail izspiest tos 90. Par parak lenu brauksanu vai satiksmes kavesanu ari var sodit. Tapat ka ielien kreisaja josla un velkas, ta nav nekada piesardziba, bet nespeja normali braukt, ja nevari izspiest lidz atlautajam atrumam. Nevienam nav jabrauc atrak par to, kas zime bet lenak jau nu vel jo vairak, ja ziema, ledus, lietus, intensiva satiksme, tad ja, bet jo vienkarsi gribas leni pavizinaties vai miziens, tad jasez vien majas
08.12.2018 21:10 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nedomāju, ka neglīto bildīšu drukāšana uz cigarešu paciņām atrunāja kādu turpināt smēķēt. Šeit, tas pats. Vienīgais, kas var šo glābt ir milzīgi sodi. Norvēģijā braucot tikai pāris km/h ātrāk kā atļauts var dabūt sodu, kas pielīdzināms mūsu minimālajai algai.
08.12.2018 21:17 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Jābrauc ir nevis uz tik, cik zīmē norādīts, bet gan atbilstoši apstākļiem uz ceļa. Protams, ja apstākļi ir atbilstoši, tad tas jādara tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu citiem - tātad, maksimāli operatīvi - tātad, maksimālajā atļautajā ātrumā. Bet nu tepat bija viedoklis, ka braukt uz 50 pilsētā ir vilkties un traucēt citiem.
Pagājušonedēļ vien daudz kur bija tādi ceļi, kur ātrāk, kā uz 70, 80 pabraukt nevarēja. Un ziniet, vilkās visa šoseja. Nevis aiz viena čatotāja, fūres vai autobusa, bet gan tāpēc, ka bīstami. Bet nu protams, vienmēr uzrodas kāds garām lidotājs uz 120, vai kāds, kurš nāk tev pretī pa tavu joslu, baigi pārliecināts, ka paspēs.
08.12.2018 21:33 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Paranoid-mums arii lieli sodi jaamakasaa,pat ar muusu algaam salidzinosi.Nu ,piemeeram ,ja izmet pa logu kaadu atkritumu,tad 1000$!!!!Sods par brauksanu pie sarkanaas gaismas laikam jau tagad uzkaapis liidz kaadiem 800$-agraak bija mazaak utt!Tiesi taapeec cilveeki ir loti uzmaniigi ar brauksanu.
08.12.2018 21:33 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Ir jabrauc ar zime noradito, ja nekas netrauce. Es jau mineju, lietu, ledu utt, kad, protams, jabrauc ta, lai ir drosi. Bet braukt, tapat vien, lenak, vai jo bail, nav pareizi. Es nerunaju par lidosanu, jo ari ta gribas, es neatbalstu agresivu brauksanu un mani loti sadusmo kad man jaizvairas vai jauzmanas no tiem pargalvigajiem, kuru delj es un mani pasazieri varetu ciest. Ja pasiem nav bail no nelaga iznakuma, lai neapdraud citus.
08.12.2018 21:50 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nu paldies dievam, no atkritumu mešanas pa logu mūsu sabiedrība pa 20 gadiem ir tikusi vaļā. 90tajos pa logu varēja lidot ārā viss kas - maisiņi, ābolu serdītes un pat stikla pudeles. Tas vien ir labs piemērs, ka var mērkaķim iemācīt kultūru, un man šķiet, ka arī tā bija vairāk sociāla kampaņa, ne tik daudz uz naudas sodiem tendēta.
08.12.2018 21:51 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Zinas tante-muusu rajons loti tiirs,bet kad brauc pa lielceliem,tad var redzeet,ka kaads...no "taaleem zilajaam":-D ir izmetis maisinu utt
08.12.2018 21:54 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nu tāda veida izdarība nu jau ir palikušas tikai Dienvidaustrumāzijā un kaut kādās krievu sādžās.
08.12.2018 21:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!