mazpilsētā

 
Reitings 138
Reģ: 10.05.2018
Kā Jūs pavadītu savu laiku mazpilsētā, kurā nav tik plašas iespējas?
27.11.2018 20:31 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Runa ir par laika pavadīšanu dzīvojot mazpilsētā vai kādas dienas ciemojoties?
28.11.2018 19:01 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Manā mazpilsētā ir pietiekami daudz, ko darīt - nu, vismaz manām interesēm pietiek. Tiesa, man ir savi ierobežojoši faktori, kuri kavē darīt visu, ko gribas. Ja vien laiks ļautu, es katru vakaru ietu sportot/dejot/mācīties... No otras puses - ja jau mazpilsētā pietrūkst vaļasprieksu, var jau pats kaut ko mēģināt organizēt - varbūt pat sanāk kāds mazais bizness. :)
28.11.2018 21:07 |
 
Reitings 668
Reģ: 04.05.2009
Meitenes, kurām ir problēmas ar svešiem suņiem nopērciet atbaidītājus. Alī esot daudzkārt lētāki, noderēs;-)
28.11.2018 21:34 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Uzaugu mazpilsētā, bija nedaudz izbesīgi. :D Dzīvojot tur skolas laikā, gāju uz regulārām nodarbībām - man tās bija tautas dejas, citiem tas ir koris, kādas sporta nodarbības vai aerobikas. Tas jau nozīmē vismaz 2 vakarus nedēļā, kad ir kaut kas ārpus skolas/darba. Tā kā dejoju, man bija iespēja daudz braukāt apkārt pa visādiem rajona pagastiem vai blakus pilsētām uz koncertiem, kas praktiski nozīmēja vismaz 1x vai 2x mēnesī balli.
Tad vēl lasu daudz grāmatas, tā kā man ir ok tāda dzīves vieta. :D
Vēl man māju tuvumā bija mazdārziņs, kur pastrādāt. Ir iespēja daudz pastaigāties, jo Rīga tiešām to besī darīt. Un ir ideāli braukāties apkārt ar riteni.
28.11.2018 21:52 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Tieši pavisam nesen pārvācos no milzīgas pilsētas (ne Latvijā) uz mazāku pilsētu (pēc manas valsts standartiem tā pat laikam skaitās mazpilsēta). Sākumā arī domāju - bāc, nu kā tagad būs, ka nebūs vairs tās izklaides, kādas bija lielpilsētā. Bet tad sāku domāt - uz teātri eju labi ja reizi gadā, operu neapmeklēju, dodu priekšroku filmas skatīties mājās, ne kinoteātrī, pa veikaliem nestaigāju. Viss pārējais - pārtikas veikals, sporta zāle, pāris bāri utt. - ir uz vietas. Toties tas miers... Agrāk biju cilvēks, kurš nespēja iedomāties sevi dzīvojam klusumā. Vienmēr vajadzēja apkārt cilvēku burzmas, trokšņus, nemitīgu kustību. Tagad tieši otrādi - nenormāli izbaudu klusumu un mieru, izbaudu pastaigas, kuru laikā neviens neskrien virsū, negrūstās, izbaudu, ka veikalos nav garas rindas, pārdevēji sveicina, jo jau esam pazīstami. Pēcpusdienās ar kaimiņiem dažreiz pačillojam, pagalmos uzcepam gaļu un padzeram alu. Ir forši. Tā ka principā es uzskatu, ka to vidi ap sevi jau veidojam mēs paši. Ja cilvēkam dzīvē trūkst intereses, hobiji, ir problēmas ar brīvā laika pavadīšanas veidiem, tad tādas problēmas būs gan dzīvojot mazpilsētā, gan metropolē.
P.S. Autorei, ņemot vērā iepriekšējās diskusijas, tieši ieteiktu padzīvot mazpilsētas mierā un klusumā. Nāks par labu.
28.11.2018 21:58 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pilsētas centrā dzīvot nevēlētos. Taču es nerunāju par Rīgas izmēra pilsētu, bet gan krietni lielāku. Rīgas centrs man neskaitās kā cilvēku pārpildīts, netīrs un burzmains, ja salīdzina ar citu valstu metropolēm. Tāpēc nedaudz amizanti ir lasīt, ka kādam Rīga šķiet tik pārapdzīvota un aktīva... Ja es būtu bez bērniem un mājdzīvniekiem - tad pilsētas centrs šķistu piemērots dzīvošanai (atkal jau - es runāju par citas valsts metropoli). Bet tā - manai ģimenei pilsētas centrs ir par šauru.
28.11.2018 22:10 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Tāpēc nedaudz amizanti ir lasīt, ka kādam Rīga šķiet tik pārapdzīvota un aktīva...

Fakts. Tikko iečekoju datus - manā mazpilsētā ir gandrīz 80K iedzīvotāju, kas varētu būt pielīdzināms Liepājas iedzīvotāju skaitam (pēc 2014.g. datiem). Pilsētā, kurā dzīvoju iepriekš, dzīvo 4 miljoni (!) cilvēku. Rīga, salīdzinājumā ar šo, pēc visiem šiem gadiem, kurus esmu pavadījusi citā valstī, gan jau liktos kā totāla miera osta.
28.11.2018 22:29 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Es pat nezinu, kas ir tās lietas, ko es daru Rīgā, ko nevarētu darīt mazpilsētā.

+
28.11.2018 22:38 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Esmu noveerojusi,ka vairaak un vairaak cilveeku gan manaa pusee,gan arii Latvijaa veelaas dziivot klusaas vietaaas.Labi ,saprotu veel vecaaki cilveeki,bet tiesi jaunie cilveeki izveelaas celt maajas nomalees-netaalu no Riigas,bet ne pilniigi blakus.
Es tagad biezi domaaju ,ja buutu jaabrauc atpakal,gribeetu dziivot kaut kur aarpus Riigas tomeer.Patiik Ogre(tur mums arii ir zeme veel),patiik Ikskile.Taas taadas paziistamas vietas.
Nesen veel lasiju ,ka pardodaas taa muiza netaalu no Rundaales pils,veel nodomaaju,ja vareetu iegaadaaties...-tur nu gan buutu smuka vieta veco lauzu pansionaatam.Tas bija kaadreiz mans sapnis-veco lauzu pansionaats Latvijaa!Tur vareetu daboties liidz "giibonim"!
28.11.2018 22:44 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
šausmas, sporta zāle ir uz ielas. kā tur satiksmi risina, wee?
28.11.2018 23:41 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Es pat nezinu, kas ir tās lietas, ko es daru Rīgā, ko nevarētu darīt mazpilsētā

Ouu....tad jau tā nav mazpilsēta.:-D Manā izpratnē mazpilsēta ir reāls nostūris,piemēram, Vecpiebalaga, Alūksne,
Preiļi, kaut jas tāds, mazas nekurienes.:-D :-D Es uz trim dienām biju ciemos Vecpienalgā, wow....es gandrīz nobeidzos.:-D Worst time ever, tur ir VIENS pārikas veikals, VIENS un tas pats Alfas Narvesena izmērā.:-D Man reāli nebija iespējas nopirkt kaut kādu normālu pārtiku, tesos es uz Cēsīm, lai nopirkt ēst kaut ko daudz maz ok, tie ir 50km VIENĀ virzienā. Es domāju KĀ tādās vietās cilvēki vispār dzīvo.(t) Labi, saprotu, tur lauki, daudz ,zemnieku saimniecības n'stuff, iespējams pārtiku paši kaut kādu audzē, bet nu c'mon, VIENS veikals.
29.11.2018 14:50 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Es uz trim dienām biju ciemos Vecpienalgā, wow....es gandrīz nobeidzos. Worst time ever, tur ir VIENS pārikas veikals, VIENS un tas pats Alfas Narvesena izmērā. Man reāli nebija iespējas nopirkt kaut kādu normālu pārtiku

Es kautkā caurbraucot šķiet redzēju 2 veikalus (top un vēl viens) plus kautkāds kafē tur ar bija. Topā biju, paiku tirgo. Nebija tikai žurnāli un kafija :-D:-D:-D
29.11.2018 15:29 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Es kautkā caurbraucot šķiet redzēju 2 veikalus (top un vēl viens) plus kautkāds kafē tur ar bija. 

Jā, otrs ir kaut kāds būvniecības/saimniecības preču, man šķiet.:-O kaut gan pa gadu daudz kas var manīties, bet nez vai tādā miestiņā.:-P
Jā,bet kādu(t), priekš manis tur tiešām nekā nebija, uz tā fona, es ēdu ūber specefiski.:-D Kafija ir vitāla nepieciešamībā apmēram kā gaiss, vismaz man. It's a no go zona.:-D
29.11.2018 16:01 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nu gan nevajag par Vecpiebalgu.
Tur ir gan kafejnīca, gan restorāns Ūdensroze, tā, ka ar ēšanu tur problēmu nav. Un pārtikai arī man liekas, ka bija divi veikali.
29.11.2018 16:40 |
 
Reitings 174
Reģ: 15.08.2018
Es kautkā caurbraucot šķiet redzēju 2 veikalus (top un vēl viens) plus kautkāds kafē tur ar bija. Topā biju, paiku tirgo. Nebija tikai žurnāli un kafija

+++
TOP veikals ir patiešām liels (jau vairākus gadus), ciemojoties Vidzemē, caurbraucot tur vienmēr var labi iepirkties. Un otrs ir mazs - AIBE, laikam. Pretī vidusskolai ir būvniecības preču veikals. Un "Ūdensroze" ir fantastiska - nezinu, varbūt kāds vēlējās tur Vincentu un SKY atrast :D
Google mapā, protams, tā veikala vēl nav :-D
29.11.2018 17:05 |
 
Reitings 1602
Reģ: 29.04.2017
Es pat nedzīvoju mazpilsētā, bet lauku ciematā, bet te ir TĀDAS iespējas - pieaugušo izglītība sākot no autoskolas, valodām līdz dažādām meistarklasēm, visādi treniņi, sporta centrs, kur atsevišķi izdalītas ir gan plaši aprīkota halle, sporta nams, fitnesa studija, kori, deju kolektīvi, senioru ansambļi un līnijdejotājas, dabā apkārt jūra, mežs. Visam laika nepietiek. (l)
29.11.2018 17:12 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man tikai liekaas,ka tie cilveeki ,kuri ir izveelejusies dziivot mazpilseetaa ,taapeec arii grib tur dziivot,ka tas ritms tur ir cits!Vini tiesi veelaas,lai buutu taa dziive taada klusaaka.
Mani jauniesi Latvijaa sapeerk visu ,ko vajag pilseetaa,netaalu no darba vietaam ,un tad brauc uz savu "sapnu vietu!"
29.11.2018 17:16 |
 
Moderators
Reitings 3702
Reģ: 13.11.2016
Šeit apspriestā Vecpiebalga vispār nav pilsēta, bet lauku ciemats :)))
29.11.2018 17:25 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Law7-nu es laikam nepareizi uzrakstiju,bet doma skaidra.
29.11.2018 17:42 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
TOP veikals ir patiešām liels (jau vairākus gadus), ciemojoties Vidzemē, caurbraucot tur vienmēr var labi iepirkties. Un otrs ir mazs - AIBE, laikam. Pretī vidusskolai ir būvniecības preču veikals. Un "Ūdensroze" ir fantastiska - nezinu, varbūt kāds vēlējās tur Vincentu un SKY atrast 

Liels? Nu ok:-D
Nope, vienkārši kaut ko normālu ,ko ēst vegānam, piemēram man nekā tur nebija. Kafejnīcā tajā es varēju tieši tēju padzert,vai kafiju bez piena, jā, un kāpostiņu salātiņus.:-D Beisklī beigas.:-D
Tā tur ir smuki, laikam, bet es tādā ciemā nevarētu dzīvot, es biju laimīga iebraucot Cēsīs un ieragot arī kaut ko man.:-D
29.11.2018 17:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits