Rīga

 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Pēdējā gadu laikā nākas novērot, ka Rīga ir kļuvusi ļoti nekopta un nesmuka. Daudz pamestu māju, grausti, neglīti pagalmi, netīrība. It īpaši varu izcelt centru, kur pat slikta dūša var piemesties. Manuprāt, agrāk tā nebija, Rīga bija daudz simpātiskāka. Pati esmu augusi Rīgā un paliek skumji to visu redzot, tāpēc jau 2 gadus dzīvoju citā pilsēta un pārvākties atpakaļ neplānoju. Kāds ir jūsu viedoklis?
31.10.2018 13:51 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
mūsu 3 istabnieks (labi, viena istaba ir virtuve plus istaba, studio tātad) bija pie 50 k latu.
labiekārtotu 3 istabnieku purčikā par kādiem 20 k varbūt paņemtu un tos 30 k notriektu :D
01.11.2018 22:06 |
 
Reitings 45
Reģ: 13.08.2018
Rīga ne tikai smird, bet tā arī ir piebāsta ar nekulturāliem krieviem, tādēļ daudziem tur ir pretīgi uzturēties!
01.11.2018 22:13 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
daudzi përk tás bloku majas dziviklus, jo nedod kreditus lielakus ,bet gribas savu dzivokli,
01.11.2018 22:24 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
ja gribes dzivot jaunajos projektos, savu dzivokli vares pec tam pardod vai iziret kadam
01.11.2018 22:25 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Nelasīju visu diskusiju, bet es arī, atgriežoties no dzīves Liepājā, par Rīgu galīgi vairs neesmu sajūsmā. Un ne tikai tāpēc, ka tur ar manu brīvdomātājas dabu labāk vaibo Liepāja, bet gan tāpēc, ka Rīga liekas... nez, kļuvusi šaurāka un netīrāka. Kādreiz tās pārmaiņas tā nesitās acīs, tagad, atkal, pretēji, jo vieglāk, protams, pamanīt trūkumus. Liekas, ka par maz notiktu tiesi vietu atjaunošanas darbi, toties Vecrīga top kārtējais stikla būris pie Domes... Vilšanos sagādā neapgūtās ēkas un teritorijas, kaut gan tur, vismaz, redzams kāds progress. Ļoti skaļi jāsmejas par Usakova mūžīgo bruģi, kas, piemēram, Juglā 3, vietam salikts tik ļoti "ekonomiski", ka nez kāpēc sedz tikai vietas, ko labi var saskatīt no ielas, kamēr dziļāk, starp mājām, pagalmos pat vasarā netiek izpļauta zāle. Vēl Rīga slimo ar slimību, kas tai gan raksturīga jau sen - pilsētvide netiek pielāgota pilsētniekam, drīzāk otrādi. Veloceliņi, piemēram šķiet, vienkārši salikti pēc nejaušības principa... Vēl neesmu redzejusi kaut ko "wow" vai "awesome", ko varētu pateikt. ie vietas rīgā, kas jau izsenis man patikušas un patīk joprojām, bet tādu attīstību šo pēdējo pāris gadu laikā saredzēt grūti. Arī tas izasfaltētais Salu tilts un Brīvības iela, nemaz nerunājot par Barona ielu... nu, manuprāt, izskatās lēti, bet es neesmu speciālists, kam par to spriest.
01.11.2018 22:28 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Jau sen nedzīvoju Latvijā, līdz ar to, pēc ilgākas prombūtnes aizbraucot ciemos, pārņēma neliels kultūršoks. Sagadījās, ka mana ierašanās iekrita tieši ziemā, līdz ar to ceļš ko veicu (gabals no Vecrīgas līdz Barona centram) bija piedzīvojumu bagāts, radot sajūtu, ka Rīgā, kā jau vienmēr, sniegs uzsnidzis negaidīti. Vecrīga izskatījās tā it kā cauri būtu braucis tanks (netīra sniega kupenas ielu malās, no ēkām nokrituši ledus bluķi, vietām teju neizbrienama dubļu žļurga). Uz citas ielas pilnā sparā notiek remonts, mašīnas netiek garām, cilvēki cenšas izbrist caur mašīnām un sniega kupenām. Vēl citur no ēkas jumta tiek tīrīts sniegs, bet nav izlikta attiecīgā norāde un cilvēks, kuram nav ne jausmas, ka tiek tīrīts jumts, mierīgi var dabūt ar sniega blāķi pa galvu. Tikai pēc kliedziena "Bļ*ģ, kur lien!?" pamanīju uz jumta esošu vīrieti. Gan jau man vienkārši nepalaimējās atrasties īstajā dienā īstajā vietā, taču, katrā ziņā, biju neizsakāmi laimīga, kad mana lidmašīna pacēlās un es es atgriezos savā valstī. Nekādas pozitīvās emocijas neguvu, tieši pretēji - palika iespaids par haosu.
01.11.2018 23:36 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Par tiltiem piekkrītu un ceļi jāuzlabo. Tomēr es laikam dzīvoju tajā labajā rajonā un pārvietojos arī. Tādas bloku mājas ir pilna Eiropa un rajoni tāpat - jo tālāk no centra jo sūdulīgāk. Ja tusē tikai pa centriem un vecpilsētās tad to nevar redzēt, bet ceļojot ar mašīnu var redzēt tās pašas nopūstās ķrburu ēkas un aplupušas fasādes. Centri un vecpilsētas visur ir uzfrišinātas. Labi ka pie mums aiz suņiem savāc - nevis kā dažā labā atīstītajā valstī- tūristu vietā gribi aiziet pasēdēt uz moliņa - a tur viss nomīnēts. Ne jau tā ka piecas kakas, bet tāda riktīga d*rstuve kur kāju nav kur nolikt.
02.11.2018 03:54 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Braucot pa bāņiem vērojot skaisto skatu ar skaistajām mājām un arhitektūru ( sakskaņoto ) kalnainajām valstīs - o cik smuki. Piebrauc tuvāk - parasta līvānene.
Mazās pilsētas tādas pašas kā pie mums - sakopts centriņš, pāris puķupodi un lauksimniecība apkārt. Man šķiet ka mūsu mazpilsētas ir sakoptākās par dažu labu atīstītos ārzemju mazpilsētu.
Tad tā ja grib saskatīt tikai negatīvo. - varētu uzskaitīt un uzskaitīt.
02.11.2018 04:21 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
P.s. Esvarbūt netur iekuļos vai ne uz tām valstīm braucu, bet visur ir līdzīgi - vecpilsēta smuki , centrs ok, tālāk no centra guļamrajonos - kā ir tā dzīvo.
02.11.2018 04:27 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Kā jau te teica - atkarīgs ar ko salīdzina. Nedzīvoju Latvijā teju 7 gadus un salīdzinoši ar to, kāda Rīga bija, kad aizbraucu, tā, manuprāt, ir kļuvusi sakoptāka, attīstītāka. Ja salīdzina ar pilsētu, kurā dzīvoju (Skandināvijā), tad protams, nav vērts pat sākt uzskaitīt mīnusus vai ar ko Rīga iepaliek. Man vislielākais kultūršoks Rīgā ir sabiedriskais transports, nemaz nav pārsteigums, kāpēc LV katram ir savs personīgais auto.
Un nē, Zīle, tā nav visur. Šeit arī pilsētas nomalēs zāliens ir nopļauts, atkritumi tur, kur tiem pienākas būt un ceļi labi ir visur.
02.11.2018 08:09 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es arī domāju, ka viss atkarīgs no tā ar kuru valsti salīdzina. Piemēram, Spānija un Uk ir mēslaine, Skandināvijas valstis, kārtības ziņā, izgriež pogas visiem kontinentiem. Vācija, Austrija utml ir tīras tikai tur, kur mazāk ļaužu un miestiņpilsētas tiešām neatšķiras no Latvijas Purvciema vai Juglas - tās pašas ēkas, tikai lielais vairums pirms 10 - 15 gadiem renovētas (jau atlupusi krāsa utt).
Sabiedriskais transports Latvijā noteikti ir labāks nekā Zimbabvē vai NY metro, bet tas arī viss.
Kā arī, man noteikti liekas nekorekti salīdzināt vietas, kurās ir rindu māju rajoni ar Purvciema blokmājām. Latvijā rindu mājas nav standarta lieta. Pirmkārt, ieejot kādā no rindu māju pagalmiem visbiežāk pārņem šermuļi un gribas skriet uz dušu, tas Latvijā nav raksturīgi ne rindu mājām, ne privātmājām. Reti redz dārzus, kuros valda bardaks un viss nolaists.
Ja runājam par ielas segumu kvalitāti, tad jājautā - Rīgā kāds ir redzējis asfaltu uz ielas? :D
Secinājums: visām vietām ir savi plusi un mīnusi. Rīga kā "lielpilsēta" noteikti ir tīrāka par Frankfurti, Londonu, NY, Madridi etc. Ja salīdzina mazās pilsētas, tad Latvijā arī ir tīrāks nekā daudz kur citur pasaulē. Viennozīmīgi ceļa segums ir šausmīgs Latvijā un maz, kur pasaulē tādu redzēsi.
Latvijas mērogā Rīga ir sušķīga, tam gan jāpiekrīt.
__
Es domāju, ka burvīgie "citur viss tik kārtīgs" iespaidi rodas no ceļotāju pārņemtības ar brīvdienu izjūtām. Kā saka, ja stāvēsi sūdu čupā un sev teiksi, ka tas ir margrietiņu lauks, jutīsi ne tikai pļavas burvīgo aromātu, bet vēl putnu dziesmu pavadījumā valsi uzrausi. :D
02.11.2018 11:54 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Man Riga vienmer bus mila, lai ari tur vairs nedzivoju. Man gan visa dzive vienmer grozijas ap pilsetas centru un vecpilsetu, bet es esmu satikusi daudzus turistus, kuri bija patikami parsteigti par mazo un nepopularo galvaspilsetu.
Manuprat, objektivi butu salidzinat ar Baltijas valstim, nemot vera kopigo vesturi, attistibu, mentalitati utt. Gaumes, protams, ir dazadas, bet man gribetos domat, ka esam kaut kur pa vidu starp Tallinnu un Vilnu. Vienmer var but labak, bet nav ari tragiski.
02.11.2018 12:17 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Klaviatūra.
Atradi ar ko salīdzināt. Ja mums nebūtu okupācijas gadi, tad mēs visticamāk būtu vienā līmenī ar Skandināvijas valstīm.
03.11.2018 07:42 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
P.s. Varētu gudri spriedelēt ar ko labāk ziemā ielas tīrīt : ar biešu vai ābolu sulu, vai pieturēties piešķekbām.
03.11.2018 07:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits