Manos laikos tā nebija

 
Reitings 813
Reģ: 16.04.2018
Čau!
Kas būtu tas, uz ko jūs varētu attiecināt šo teicienu, ka ''manos laikos (bērnībā, jaunības gados) tā jau gan nebija''? :-D
22.10.2018 23:34 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Būtiskākais laikam tiešām ir tas, ka manā bērnībā virtuālā vide praktiski vispār neeksistēja (man 30 gadi), bet papildus tam man ir radies secinājums, ka manā bērnībā daudz nopietnāk bērni izturējās pret mācībām, pret pienākumiem mājās, bija daudz lielāka cieņa pret vecākiem, skolotājiem (protams, arī tad bija izņēmumi). Braukšana ciemos pie draugiem vai draugu ciemošanās nebija norma, bet ļoti īpaši notikumi (pārsvarā jubilejās un tad reizēm vasaras brīvlaikos).
23.10.2018 11:16 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Protams, tehnaloģijas vēl tikai tapa, daudzi vairāk dzīvojās pa āru.
No bērnībā atmiņā vairāk visādas dzerstīšanās bija apkārt. Pasākumi, diskotēkas, dalijās mūsējos, jūsējos, par neko varēja dabūt ģīmī. Viss bija daudz brutālāk nekā tagad.
Sabiedrisko īpašumu neviens nesaudzēja, skatījās "kruti" kaut ko salauzt vai pademolēt.
Skolā kārtību izturēja labāk, kāds biežāk dabūja pa ausi.
Apkārtne un vide bija netīrāka un piemēslotāka, tagad viss ir sakoptāks.
23.10.2018 11:49 |
 
Reitings 139
Reģ: 08.08.2018
Un visam klāt:
Manos laikos, lai skrietu nebija nepieciešami dārgi apavi, trenūzenes un visādi gadžeti, nebija vajadzība iet uz trenažierzāli, lai uzkačātu banāli presīti vai paskrietu uz trenažiera par naudu.
23.10.2018 13:40 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Manos laikos, lai skrietu nebija nepieciešami dārgi apavi, trenūzenes un visādi gadžeti, nebija vajadzība iet uz trenažierzāli, lai uzkačātu banāli presīti vai paskrietu uz trenažiera par naudu.

Taču sporta krūšturis gan būtu bijusi ļoti noderīga lieta arī tajos laikos. (t):-)
23.10.2018 13:50 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
No šeit neminētajiem par bērnību bez interneta utml, varu piebilst to, ka manos pusaudžu gados, kad pieejamība internetam jau bija samērā liela, tad pusaudži - vismaz man zināmie - pavadīja laiku pie interneta sakarīgāk. Mums bija savi forumi, bet ar kādu konkrētu tēmu, vai tie būtu grāmatām veltīti (Harija Potera lomu spēles, piemēram) vai kādai citai tēmai, nodarbei (vienu brīdi ļoti populāri bija ķēpāties ar Adobi, daudzi rakstīja fanfikus utt.). Daudzi veidoja savus forumus, mācoties jaunas iemaņas veidot un organizēt. Mēs veidojām tikšanās arī reālajā dzīvē - un sākotnēji, kad bijām nepilngadīgi, tie notika bez alkohola, bet ar dažādām atrakcijām, ko paši izdomājām. Es zinu, ka daži tāda veida forumi joprojām pastāv, bet tā ir izmirstoša suga, jo, kā mēs, vecā paaudze, secinājām, tad jauniešiem mūsdienās patīk tikai pačatot bez pievienotās vērtības.
23.10.2018 13:59 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Es gan teikšu, ka atšķirība starp šī brīža 20 un 35gadniekiem varbūt pat nav tik liela. Protams, ir atšķirības, bet vieno tas, ka bērnību vēl nekontrolēja soc. tīklu vide un globalizācija tādā mērogā. Gan es, gan vecākā māsa bērnībā dzīvojāmies ar sētas bērniem, dators bija tikai stacionārā kaste mājās. Bija tur visādi čati, draugiem.lv fermas un kas vēl ne, bet telefonā internets nebija. Tā laikam ir lielākā atšķirība starp manu paaudzi un tiem, kas dzimuši pēc 2000. gada - tagad telefons jeb mazais dators ir kabatā visu laiku. Manā laikā tā tiešām nebija, mobilā komunikācija aprobežojās ar plikiem SMS un :P xD tipa smaidiņiem.
Kas vēl nebija manā laikā:
1) jau minētais izteiksmes veids - viņš man atsūtīja, like, amazing dziesmu,kas bija tik frickin nice Nesen sabiedriskajā iekāpa manāmi sapīpējušies jaunieši, kas runāja like 50/50 angliski/latviski, un izklausījās itin kā jauniešu latviešu valodiņa sastāvētu no 30 vārdiem (t) Tad gan man palika skumji.
2) meiteņu grims. Arī manā laikā krāsojās pietiekami daudz, par to neko negribu teikt, bet tas grims arī nebija īpaši labs - kā jau pusaudzēm. Tagad ar visām youtube blogeru pamācībām meitenes krāsojas it kā labāk, bet... tās mākslīgās skropstas, konturēšana, izgaismošana- atvainojos, bet izskatās pēc transvestītiem. Ja kādreiz krāsojās pāris meitenes klasē, un tā kārtīgi tikai retā, tad tagad (īpaši Rīgas skolās) lielai daļai pamatskolnieču ir pilnais Instagram vakara grims.
3) pamatskolas vecuma puiši ir ar ļoti sievišķīgu stilu. Tas arī ir īpaši uzkrītoši tieši Rīgā.
23.10.2018 14:22 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
tagad vienkārši tehnoloģijas (jo īpaši) un lietas mainās straujāk. man nav problēmu. tur 1986. vai 1996. gadā dzimis - vienādi, visi lēnām apguvām jaunām tehnoloģijas un varējām tās iegādāties pamazām. labi, pēdējais nebūs piedzīvojis šņabja talonus, bet tas nav tik svarīgi. bet nu jau šajā gadsimtā, īpaši ar viedtālruņu parādīšanos - atšķirība ir kosmiska jau pa gadiem 5.
23.10.2018 14:47 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nu, kādreiz visi lietoja krievu rupjību arsenālu, kā arī dumjos žargonus kā učene utml. bet tas gan bija vairāk tāda stilošanās savā lokā, bet tie anglisti jau ir sasnieguši nākamo līmeni, jā. ir gan arī vecāki, kas ar šo aizraujas, gan tieši latviskojot angļu vārdus - jo īpaši rakstiski; bet tas bieži ir tāpēc, ka viņi lasa, piemēram, par politiku caurām dienām angliski un tad vairs nespēj par tām tēmām latviski parunāt.
23.10.2018 14:54 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
stellaglmr
O! Mana māsa arī man ļoti bieži saka, ka manā vecumā to nesaprast. Tikai viņai ir 17, bet man 27. Vēl neesmu izdomājusi kā uz šo reaģēt.

Jā, kad es dzirdēju to pašu frāzi, arī ilgi nevarēju saprast kā uz to reaģēt. :D Nesen arī runājos ar vienu jaunieti par mūziku. Viņam 19, man 29 gadi. Stāstīju, ka savos tīņu gados klausījos Green Day, The Offspring, System Of A Down un līdzīgas grupas. Atbilde: "Nu jā, ar tādām grupām man arī asociējas tavas paaudzes cilvēki." :D
23.10.2018 14:55 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Nu bet, ir jau arī atšķirība, 19 vai 29 gadi, jāsaprot, ka 29 gados jūs vairs neesat jaunības uzplaukumā vairs. Ko - kā reaģēt? Tā arī reaģēt, pieņemt realitāti. Es jau arī tuvojos drīzāk 29 gadiem, bet tāpēc es nedomāju, ka man ir tādas pašas intereses, cik 10 gadus jaunākam cilvēkam.
23.10.2018 15:09 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Jā, 10 gadi laikam ir tāda robeža starp paaudzēm, kad jau sāk atšķirties atmiņas par bērnību, atšķiras mūzikas gaume utt. Līdz 10 gadu starpību tomēr var skaitīt par vienu paaudzi. Piemēram, man ar vīru ir 7 gadu starpība, bet atmiņas par bērnību un to, kas tajā laikā bija aktuāls, mums ir +/- līdzīgas.
23.10.2018 15:18 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
nu, kādreiz visi lietoja krievu rupjību arsenālu, kā arī dumjos žargonus kā učene utml. bet tas gan bija vairāk tāda stilošanās savā lokā, bet tie anglisti jau ir sasnieguši nākamo līmeni, jā.

Šis ir bijis visās paaudzēs. Arī tie, kas bija pusaudži pirms 40-50 gadiem, stilojās ar visādiem anglicismiem un ģermānismiem - jo tas bija ar neatļautā garšu, bet kas ir neatļauts, tas pusaudzim ir stilīgs. Tiesa, tolaik pusaudži krietni vairāk baidījās no pieaugušajiem, tāpēc to darīja vairāk tīri savās kompānijās. :)
23.10.2018 15:21 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man patika ,ka "manaa laikaa" svineeja dzimsanas dienas ,vaarda dienas utt,aicinot ciemos teetus,mammas,vecmaaminas utt-bija taads kaa radu salidojums savaa zinaa.Mani radi vairaak iepazina viira radus sajaas balliitees!Bija jauki!Tagad to vairs nejuutu- neredzu.
23.10.2018 15:35 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Manos laikos laikam nebija tik dumju multfilmu kā tagad rāda :-D
23.10.2018 15:37 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nu bet, ir jau arī atšķirība, 19 vai 29 gadi, jāsaprot, ka 29 gados jūs vairs neesat jaunības uzplaukumā vairs. Ko - kā reaģēt? Tā arī reaģēt, pieņemt realitāti. Es jau arī tuvojos drīzāk 29 gadiem, bet tāpēc es nedomāju, ka man ir tādas pašas intereses, cik 10 gadus jaunākam cilvēkam.

Atšķirība ir, bet ne jau TIK drastiska. Tagadējie 29 nav agrākie 29 - ņemot vērā dzīves ilgumu un kvalitāti, 29 ir jaunība. Turklāt, tā ir viena un tā pati paaudze, lai arī dzīves tempa dēļ atšķiras pieredzes detaļas augšanas posmos.
23.10.2018 15:56 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
"Labdien! Vai Dace mājās? Vai varētu viņu pasaukt?"

Tik forši atcerēties parasto telefonu, kuru varēja pacelt jebkurš ģimenes loceklis, un tad bija jāprasa konkrēts cilvēks (l) Atceros, ka patika ar klasesbiedreni pa telefonu daudz klačoties, bet ilgi to nevarēja darīt, jo tad rēķins bija liels :-D
23.10.2018 17:36 |
 
Reitings 72
Reģ: 06.05.2017
Visas te runā tikai par izmaiņām sabiedrībā. Bet arī ar pašiem cilvēkiem notiek izmaiņas. Pati esmu jauna, bet man stāstīja, ka vēl pavisam nesen neesot varēts dabūt 42. izmēra sieviešu apavus. Arī šeit cosmo par to var palasīt pirms dažiem gadiem. Sieviešu pēdu izmēri esot ļoti palielinājušies. Tas it kā saistīts ar labāku pārtiku, ko dod bērniem.
23.10.2018 18:48 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Vēl nesen ar vīru runājam, ka pirms 10 gadiem lietojām kartes svešās pilsētas, lai atrastu pareizo ceļu , bet tagad tik easy- ieslēdz google maps un nav nekas vairs jādomā. Vēl piefiksēju, ka uz jebkuru jautājumu var atrast atbildi burtiski sekundes laika. Pat nespēju iedomāties vairs, kā bija agrāk, kad bija jārokas grāmatās, lai uzzinātu vismazāko sīkumu- piemēram, ka guļ delfīns.
23.10.2018 19:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vēl piefiksēju, ka uz jebkuru jautājumu var atrast atbildi burtiski sekundes laika

smagi kļūdies ko arī cosmo bieži redzam. Milzums cilvēku pat ar googli info nemāk atrast
23.10.2018 19:11 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Vēl nesen ar vīru runājam, ka pirms 10 gadiem lietojām kartes svešās pilsētas, lai atrastu pareizo ceļu , bet tagad tik easy- ieslēdz google maps un nav nekas vairs jādomā.

Bet tiešām! Senāk pirms bija jādodas uz kādu nezināmu vietu, vienmēr vai nu izskatīju karti, vai arī izprašņāju mammu par norādēm :D Tagad elementāri, pāris sekunžu laikā var sameklēt precīzu atrašanās vietu, labāko maršrutu, ja nepieciešams, arī sabiedriskā transporta laiki turpat blakus... Man, kā topogrāfiskai idiotei, būtu ārkārtīgi grūti atgriezties atpakaļ uz īsto karšu laikmetu
23.10.2018 19:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits