Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ļoti sausi, lūztoši matu gali

 
Reitings 190
Reģ: 27.07.2011
Katru rudeni viena un tā pati problēma - ārkārtīgi sausi matu gali, kas šķeļas un lūzt. Mana friziere tikai groza galvu un saka, ka mani mati esot nesaprotami, arī pie trihologa (matu ārsta) esmu bijusi un nekādu slimību vai kkā trūkumu manā organismā neatrada. Bet viņi turpina lūzt.
Varbūt kādai ir bijis līdzīgi, varbūt varat kaut ko ieteikt?
18.10.2018 08:10 |
 
10 gadi
Reitings 873
Reģ: 04.05.2009
Eļļas, eļļas, eļļas :-) nekas cits ;-)
18.10.2018 17:23 |
 
Reitings 196
Reģ: 19.07.2009
Lūztoši gali nevienmēr norāda ka mati netiek pietiekami kopti.Ārii ja matos tiek pārāk daudz produkta likts tad viņi vnk nespēj vis uzņemt. Es tev ieteiktu lietot klasisko trio un termo aizsardziibu ja vajag. Un iekšķiigi matiem par labu nāk zivju ēļļa un proteīns jo mati paši no tā sastāv- piem sporta uzturam ir proteīna pulveri....pati tagad arī dzeru.
20.10.2018 17:08 |
 
Reitings 196
Reģ: 19.07.2009
Respektīvi nevajag arī pārbarot matus- less is more
20.10.2018 17:09 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Kādi tev ir mati - taisni, viļņaini, lokaini? Es visu laiku staigāju ar taisniem un besījos par sausiem galiem un pūkošanos, bet vēlāk sapratu, ka visas problēmas rodas no tā, ka viņi vienkārši grib lokoties, bet es tās lokas nepārtraukti ķemmēju ārā un ķemmēju slapjus matus, kas manam matu tipam nav ieteicams.
Vēl viena lieta - varbūt par biežu mazgā ar ļoti putojošiem, sausinošiem šampūniem. Tādā gadījumā ieteiktu meklēt šampūnus bez SLS, SLES un ALS. Tās ir vielas, kas ļauj produktiem labi saputot, bet tajā pašā laikā ir ārkārtīgi sausinošas. Līdz ar to pirmkārt tiek izsausināta galvas āda, un tā sāk ražot vairāk sebuma, lai kaut kā to kompensētu. Otrkārt, sebums netiek līdz mata galam, kad mati jau atkal tiek mazgāti. Tā rodas "taukainas saknes, sausi gali" efekts. Ja mati dabiski ir sausi un tiek mazgāti reti, tad var noderēt papildus rūpes - dziļi mitrinošās maskas, eļļas utt. Bet arī tādā gadījumā ir labi palasīt par sastāvdaļām un sekot tām līdzi; piemēram, silikoni matu produktos sākumā it kā nogludina matu, bet ilgtermiņā neļauj labajām vielām tajās uzsūkties. Kas atkal noved pie sausiem, nedzīva paskata matiem.
20.10.2018 18:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits