Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atrast darbu Latvijā no ārzemēm?

 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Sveikas. Kādu laiku esmu dzīvojusi Lielbritānijā, bet apsveru atgriešanos Latvijā. Nupat pabeidzu maģistrantūru. Darba pieredze man ir tikai Lielbritānijā, citā sfērā ne manā. No otras puses, man ir neliels portfolio, ko darba devējiem rādīt. Visi darbi ir Latvijas klientiem, par samaksu. Man vēl ir maz pieredzes un neuzskatu tos darbus par labāko, ko varu izdarīt, bet no klientiem atsauksmes bija ļoti labas un citas kompānijas izrādīja interesi.
Jautājums - cik reāli ar šādu CV (maģistrs no pasaules mērogā ļoti labas universitātes + ļoti mazs portfolio ar darbiem, par kuriem bija labas atsauksmes) atrast darbu Latvijā? Uz interviju aizbrauktu tikai tad, ja runa būtu par ļoti labu kompāniju. Pārējos gadījumos paliktu tikai telefon- un video intervijas. Esmu iepriekš lasījusi, ka Latvijas darba devēji tādas nepraktizē. Bez darba uz Latviju braukt negribu. Tūlīt jau notiks Brexits, nosacījumi vēl nav skaidri, un negribu nokļūt situācijā, kur ne Latvijā man ir darbs, ne arī vairs varu iegūt ID karti, lai atgrieztos Lielbritānijā.
29.09.2018 10:21 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Nu jau.. Latvijā praktizē telefonintervijas. Par plāniem - nemēgināsi, neuzzināsi!
29.09.2018 10:42 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Ne tikai telefonintervijas, pazīstamajiem ir no ārzemēm ar skype palīdzību intervija bijusi.
29.09.2018 11:56 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Nezinu, cik reāli tas dzīvē ir, bet varbūt var tēmēt uz starptautiskām kompānijām, kurām filiāles ir LV un UK? Ar domu, ka labas universitātes diplomu no UK novērtēs, un uz pieredzes trūkumu pievērs acis (īpaši, ja iesi caur Graduate shēmu). Vēl var mēģināt sākt darbu UK, bet tas atkarīgs no kompānijas, cik fleksibli viņi ir attiecībā uz transfēru uz citu valsti (piem., mazo uzņēmumu, kurā strādāju, pārpirka liela US firma ar daudzām filiālēm pasaulē un viņi ir diezgan pretimnākoši šādiem pasākumiem). Atrast darbu pats par sevi var būt grūti, bet piekrītu Scandinavian - nemēgināsi, neuzzināsi. Lai veicas!
29.09.2018 12:07 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kāda konkrēti profesija un specializācija?
Daudzās labprātāk pieņem pašnodarbinātos/ kontraktorus, nevis algotā darbā. Īpaši tulkošana, dizains, tagad arī programmēšanā daži sāk. Pašnodarbinātības gadījumā izdevīgāk palikt U.K un strādāt remote. U.K ir izdevīgi pašnodarbinātajiem, nodokļu ziņā daudz labāk kā LV.
Jā. Moderni uzņēmumi veic distances intervijas, pat daļu no testiem. Arhaiskie nekad. Daudzi pieļauj pilnu atlasi distancēti dažiem amatiem, citiem amatiem nē.
Jā, ir kas strādā remote, esot citā valstī. Parasti uz konkrētiem projektiem. Ir amati, ko var strādāt kaut Japānas firmai, dzīvojot U.K vai LV.
29.09.2018 12:17 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Pašnodarbinātības gadījumā izdevīgāk palikt U.K un strādāt remote. U.K ir izdevīgi pašnodarbinātajiem, nodokļu ziņā daudz labāk kā LV.

ja 100 % remote, kur fiziski nekad nav jāierodas ofisā, tad labāk varbūt ir Uk remote darbs (ar tās valsts atalgojumu) un dzīvošana Latvijā? Īres izmaksu atšķirības tomēr ir diezgan iespaidīgas (vismaz, cik es atceros), tādēļ nezin vai ar Latvijas algu var izvilkt Anglijas dzīves dārdzību.
29.09.2018 15:17 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Draudzene parcelas uz LV vasaraa. Darbu dabuja pec 2 vai 3 skype intervijam. Darbs valsts iestade - ir sabiedrisko attiecibu vaditaja. Studijas bija beigusi Lv, bet stradajusi 10 gadus UK. Bija ari citos uznemumos skype intervijas. Loti apmietinata bija ar visu procesu.
Vispar daudzi uznemumi ir iesaistijusies tajaa Tele2 kustiibaa, kur apnemas atvest uz LV noteiktu skaitu aizbraukuso. Loti dazadi uznemumi tur ir. Tie noteikti apzinaas, ka cilvekiem nevar birnkarsi pec nedelas atbraukt uz interviju. Musdienu laikmetaa to var izdarit skype
29.09.2018 16:03 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Althea
Remote biežāk strādā kontraktori, tas ir pašnodarbinātie. Tādiem nav slimības lapu, atvaļinājuma, polises no darba devēja, darba devēja iemaksu 3 līmeņa pensiju fondos.
U.K pašnodarbinātais lielāko daļu nodokļu maksā gada beigās, iesniedot deklarāciju. Ieņēmumi - izdevumi.
LV ja nepelni kā mikrobs, gribi >720 (laikam ) mēnesī saņemt uz rokas, ir jāmaksā darba devēja sociemaksas %, darba ņēmēja daļas sociemaksa %, algas IIN %. Kopā sanāk augsti procenti.
Polisi vajag, atvaļinājuma nav. Tas viss jāpieliek klienta rēķinam klāt. Rezerve jurista un grāmatveža pakalpojumiem tāpat jāpieskaita.
Nepiekritīšu strādāt savā profesijā kā pašnodarbināta persona vai kontraktors nedz U.K nedz kur citur pasaulē. Nekad. Iemesli tam ir civiltiesiskie aspekti. Nekad. Tikai lielākā firmā ar darbinieka statusu.
Citā *profesijā* U.K es piekristu, LV nekad. Klientu attieksme pret lielas firmas darbinieku ir manupāt daudz labāka kā pret frīlanseri. Nesalīdzināmi jaukāka. Firmā jā, kad laba firma, kādēļ ne.
Savu biznesu taisīt nepiedāvāt. Projektus, kuri mani interesē, nedod maziem kantoriem. Citā jomā: LV klientu nepietiktu komfortam, tad kāpēc mocīties? Koferi un čau. Ērtāk.
29.09.2018 20:24 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Graduate shēma, kam labas atzīmes, ir ļoti ieteicama. Pieredze lielā firmā 2 - 3 gadi uzlabo karjeras izredzes.
29.09.2018 20:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits