Vīrieši, kuri ienīst sievietes

 
Reitings 586
Reģ: 03.04.2018
26.09.2018 21:30 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tas ir pārāk dāsns minējums. Liela daļa šeit ir rakstījuši, ka varmākas ir psihiski slimi. Cilvēks nav atbildīgs par darbībām, kuras veicis psihiskas slimības iespaidā. Viņu aiz žēlsirdības var ārstēt, taču ne vainot un sodīt.
Gribēju parādīt, ka pamanīju un novērtēju tos dažus kautrīgos “būt varmākai ir slikti” piemetinājumus.
29.09.2018 21:51 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Un kam tu īsti veltīsi rakstu par to, ka varmākam tā nevajag darīt? Kā Zinas tante teica, ka diez vai šeit uzturās varmākas un vēl sazin kādi (izņemot, protams, mani, pēc nerātnās domām). Šinī gadījumā, manupraāt, produktīvāk ir ieteikt, vai pamācīt, kā izvairīties vai samazināt iespēju tikt izvarotai, jo tomēr, šī attiecīgā foruma auditorija, lielākoties, ir tieši sievietes arī gados ļoti jaunas.
Man komentārs pauž manu viedokli, un uzskatu, ka esmu sabiedrības daļa. Var tam nepiekrist, bet esmu novērojusi, ka cilvēka rīcību ietekmē arī sabiedrība apkārt (vismaz viens no faktoriem) - apkārtējo attieksmi uztver gan jaunieš, gan bērni. Pat, ja pats izvarotājs savu uzvedību nemainītu, tad stipri ticu, ka sabiedrībā, kura neuzklūp upurim, audzis vardarbības upuris (ne tikai izvarošanas, ne tikai sieviete, starp citu) drīzāk meklētu palīdzību, kā rezultātā lielāks potenciāls, ka a) upuris saņems vajadzīgo atbalstu, lai tiktu pāri traumai (šeit der atcerēties, ka mēdz būt gadījumi, kad vardarbības upuris pats vēlāk kļūst par varmāku), b) varmāka tiktu apturēts, kas pasargātu citus potenciālos upurus, c) ja apkārtējo attieksme apturētu kaut vai tikai dažus potenciālos varmākas, manuprāt, tas jau ir diezgan pozitīvs rezultāts.
Un, godīgi sakot, kā jau šeit minēja - izvarotas netiek tikai jaunas meitenes, kuras izklaidējas ne tā, kā šeit tiek uzskatīts par “pareizu”, bet tas jau laikam vairs nav svarīgi, jo tiem pārējiem ir grūtāk uzbrukt, ne ;-)?
29.09.2018 21:44 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Rīdziniec, Tev patīk (un sanāk) meklēt, atrodi man lūdzu statistiku par noziegumu attiecību izglītotu un neizglītotu cilvēku vidū. Un lūdzu objektīvu statistiku, nevis 5 linkus uz rakstiem no apšaubāmiem interneta avotiem par maniakiem-miljonāriem ;-)
29.09.2018 21:41 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
Varu paskaidrot, kā es to izprovocēšanu domāju izvarošanas vai seksuālās uzmākšanās gadījumos.

Skaidrojums šeit tiešām derētu. Piem., no svešvārdu vārdnīcas, par vārdu ''provokācija'':
1. izaicināšana, musināšana, kūdīšana uz rīcību, kas var kaitēt darītājam; tīša nevēlamas situācijas izraisīšana. 2. med. procesa izraisīšana.
Kad sieviete izprovocē vīrieti sevi izvarot, vai mēs runājam par provokāciju tādā nozīmē, ka viņa vīrieti ir sakūdījusi rīkoties tā, ka viņš nodara kaitējumu pats sev, vai arī tādā nozīmē, ka sieviete ir tīšuprāt izraisījusi sevis izvarošanu?
5% runas sastāda “nu, jā, varmāka vainīgs”

Tas ir pārāk dāsns minējums. Liela daļa šeit ir rakstījuši, ka varmākas ir psihiski slimi. Cilvēks nav atbildīgs par darbībām, kuras veicis psihiskas slimības iespaidā. Viņu aiz žēlsirdības var ārstēt, taču ne vainot un sodīt.
29.09.2018 21:39 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es vienkārši neredzu nevienu pamatotu iemeslu, kāpēc jāraksta par lietām, kur strīds nepastāv. Respektīvi, es neredzu, ka šeit pastāvētu strīds, vai varmākas ir vainīgas vai nē un es par to nerakstu. Manuprāt, ļoti loģiski neapcerēt visu, bet pieturēties pie diskutabla jautājuma. Ja kāds to nesaprot un faktu, ka es nerunāju par varmākam, izlasa, ka varmākas ir labi, tad tā ir viņa teksta uztveršanas problēma, jo es nevienā vietā ne tiešā tekstā, ne zemtekstos to neesmu minējusi.
29.09.2018 21:29 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Patīk vai nē - bet jūs esat daļa no sabiedrības, šajā gadījumā vardarbību tolerējošā, jo, kā jau teicu pusteikums par to, ka nav labi izvarot, un 10 par to, kā upuris pats izprovocējis (tēlaini izsakoties) diezgan skaidri ilustrē jūsu attieksmi.

Un kam tu īsti veltīsi rakstu par to, ka varmākam tā nevajag darīt? Kā Zinas tante teica, ka diez vai šeit uzturās varmākas un vēl sazin kādi (izņemot, protams, mani, pēc nerātnās domām). Šinī gadījumā, manupraāt, produktīvāk ir ieteikt, vai pamācīt, kā izvairīties vai samazināt iespēju tikt izvarotai, jo tomēr, šī attiecīgā foruma auditorija, lielākoties, ir tieši sievietes arī gados ļoti jaunas.
29.09.2018 21:25 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Izvariotaji, slepkavas sievu siteji un bernu suteji lpti biezi ir no augstakas sabiedribas vai ar loti labam izglitibam! Ja nu kada so fajlktu nezinaja
29.09.2018 21:24 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Nerātnā, neviens te nerunā par varmāku, jo visiem (šķiet, izņemot tevi) ir skaidrs, ka varmāka ir vainīgs.
Ja 5% runas sastāda “nu, jā, varmāka vainīgs” un 95% “ko upuris izdarīja nepareizi”, tad, manuprāt, vairāk skan cauri tas, cik upuris ir vainīgs, ne varmāka, tas tiek atstāts kaut kur backgroundā. Šeit jau bija pasena diskusija, kurā liela daļa izteicās tieši tā pat kā Tu un bira pērles par “nu, varmākas taču tādi ir”, “viņi uzauguši tādā vidē”, “izvarotāji tak ir un būs” un tajā pašā komentārā, lielāko daļu sastādīja teorijas par to, cik paši upuri ir vainīgi, sākot no stila, uzvedības, beidzot par ar to, kurā vietā vajadzētu viņām neatrasties. Pat, ja pieņemtu, ka meitene ģērbjas tā, kā Tev un daļai šeit, piem., liekas “maucīgi” (nevēlos ieslīgt diskusijās par šo vārdu kā tādu - lietoju kā citātu), tas, ka viņa varbūt ir uzaugusi vidē, kur tāds stils (es īsti nesaprotu, kāds tieši, jo pat šeit, kur apgrozās ne tik milzīga daļa sabiedrības, ir izteikti atšķirīgi viedokļi par to, kas ir “maucīgs” un kas nē) ir pašsaprotams - tas gan kaut kā netika apsvērts. Atceros vienu komentētāju, kuras pirmais (!) komentārs diskusijā bija par to, cik upuri paši ir vainīgi. Dažus komentārus vēlāk viņa rakstīja kaut ko no sērijas ‘par pašiem izvarotājiem nezinu - vienkārši jāmāca savi dēli tā nedarīt’. Atvaino, bet tas dēls visticamāk redzēs to, ka mamma pirmāmkārtām uzbruks meitenei/upurim, tas ir tas, ko bērns redzēs - ATTIEKSMI. Patīk vai nē - bet jūs esat daļa no sabiedrības, šajā gadījumā vardarbību tolerējošā, jo, kā jau teicu pusteikums par to, ka nav labi izvarot, un 10 par to, kā upuris pats izprovocējis (tēlaini izsakoties) diezgan skaidri ilustrē jūsu attieksmi.
29.09.2018 21:14 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ir tāds labs teiciens "Sargā sevi pats un Dievs Tevi sargās".
Varmākas IR slimi, bieži vien neatgriezeniski un nelabojami (tas nenozīmē, ka nav vērts mēģināt).
Nedomāju, ka mums te forumā tusē potenciālie slepkavas, laupītāji un izvarotāji, tāpēc skaidrs ka runas vairāk tiek attiecinātas uz upura pusi.
Šoreiz ne par bērniem - tēma bija par vīriešiem un sievietēm, pieaugušiem cilvēkiem. Un pieaugušai, saprātīgai sievietei tiešam būtu jābūt spējīgai sevi pasargāt, nevis apzināti līst nepatikšanās, kā tas nereti tiek darīts ar visiem (un ne tikai) Dārtas aprakstītajiem scenārijiem.
Atbilde ir izglītība. Abiem dzimumiem. Izglītota sieviete neplenderēs apkārt tik ļoti un nepakļaus sevi riskam kā pamatskolas absolvente, tāpat arī izglītots vīrietis no dzīvnieka var tapt par cilvēku. Arī visi apkrāptie vecīši, ātro kredītu upuri, par ZZs balsotāji - ļoti daudz var atrisināt ar sabiedrības izglītošanu.
29.09.2018 20:59 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Nerātnā tu esi lielisks piemērs, tai cilvēku grupai, kuri ir mūžigie cietēji un rāda ar pirkstiem uz visiem, tikai ne uz sevi

+
29.09.2018 20:35 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018

Kurā vietā vīrietis saņem vairāk par sievieti darot VIENĀDU darbu un strādājot VIENĀDAS darba stundas? Cik zinu, tas pat ir nelegāli maksāt kādam vairāk dzimumsu atšķirību dēļ.

+
Varbūt nevajag strādāt pagrīdes uzņēmumos, kur šādas lietas notiek. Jā, mūsdienās arī algas priekšnieki mēdz neizmaksāt vai virsstundas neapmaksāt, bet tā nav norma un jebkurš normāls cilvēks vienkārši no tāda darba ietu prom.
Visos darbos, kur esmu strādājusi, ir skaidra, visiem darbiniekiem zināma atalgojuma sistēma, kas atšķiras no spējām un stāža, nevis dzimuma.
29.09.2018 20:33 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Feminisms mūsdienās ir kā seriāls Ugunsgrēks - jo vairāk sezonu tam, jo nebaudāmāks tas kļūst. Ir jāspēj saprast, ka mērķis sasniegts un jābeidz spēlēt komēdiju.
**
Nerātnā, neviens te nerunā par varmāku, jo visiem (šķiet, izņemot tevi) ir skaidrs, ka varmāka ir vainīgs. Tikpat labi var parunāt šajā diskusijā par to, cik ir 2+2. Diskutē par to, kur domas dalās - vai upuris ir līdzvainīgs vai nē.
29.09.2018 20:28 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
The LAW - tu palasi pats, esmu droša, ka līdz metodikai spēsi tikt ;) Tas nemaina lietas būtību. Tēviem bērnu nav? Kādēļ sievietei jāņem brīvs no darba, kas - standartā- tiek pieņemts par pašsaprotamo? Bez tam, dati ir visā ES mērogā, un bērnam, lielākoties, ir divi vecāki ar vienādu atbildību.
Tālākās diskusijās neielaidīšos, es neesmu tipiskais social justice warrior, kurš centīsies katru pārliecināt. Vienalga kādu pētījumu publikai noliks priekšā, 'pašu un paziņu' pieredze ir viss .. aizmirstot par to, ka paši veidojam sev tuvāku ļaužu loku, kas nereprezentē lielas cilvēku grupas.
29.09.2018 19:54 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
TheLaw, ar savām it kā labi domātajām pamācībām Tu upurim bruģē ceļu uz elli jeb tieši varmākas nagos.
Kāpēc Tu esi nežēlīgo un negodīgo pusē, ko?
Kāpēc nenosodi un nepamāci viņus, m?
Kad Tu iedrošināsi varmāku būt piesardzīgam ar saviem dēmoniem, kuri laužas laukā un prasa, lai tos savalda, ko, a?
29.09.2018 19:53 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Nerātnā tu esi lielisks piemērs, tai cilvēku grupai, kuri ir mūžigie cietēji un rāda ar pirkstiem uz visiem, tikai ne uz sevi. Tu pa visu šo diskusijas laiku, pat nedaudz neesi paskatījusies uz situāciju no upura puses un pat, kaut vai nedaudz iedrošinājusi viņu būt piesrdzīgam. Vēl savā galvā izfantazē, ka es pamācu varmākas, tu tiešām kaut ko nelieto? (nopietins jautājums)
Man tevi ir jaapēdina, mēs nedzīvojam laimes brbulī, pasaule ir nežēlīga, negodīga un vienmēr tāda ir bijusi, tāpēc katram ir jāsāk ar sevi un jāparupējas par sevi un saviem mīļajiem, tas, ka tu gribētu, lai varmākas tā nedara, tas viss ir ļoti jauki un skaisti, es arī to gribētu un domāju visi šo foruma lietotāji, bet tas, ka mēs tā gribam, nenozīme, ka tas tā būs.
frivolous_ Vai tajā statistikā ir ņemts vērā tas, vai sievietei ir bēns un vai viņa bērna dēļ nevar ierasties uz darbu? Vai kad iet bka? Vai ģimenes apsvērumu dēl? izskatās ka nē
29.09.2018 19:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Cilveks kas nogalina, izvaro jebkura gadijuma ir slims in punkts! Tam nav attaisnojuma. Ja kads ko tadu attaisno un upuri caino ari vins ir slims
29.09.2018 19:24 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Ridziniece-tavos piemeeros cilveeki ir psihiski slimi.
29.09.2018 19:17 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Būšu nepopulāra un ielikšu statistiku:


Palasi vairāk - https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Gender_pay_gap_statistics
Ar gariem anekdotisku gadījumu izklāstiem neaizraušos, tostarp no savas pieredzes, kur man ir bijusi mazāka stundas likme pie identiskiem pienākumiem. Problēma eksistē, un jā, lai arī ir jomas, kur tieši otrādi - sievietes saņem vairāk - nomācošais vairākums ir tālu no vienlīdzības.
29.09.2018 19:14 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Būs pamācība - Nedari citiem pāri.
^ nu, vismaz kaut kas iesākumam.
Otrais solis varētu būt - beigt drukāt palagus, kuros meklēt vainu upurī un attaisnojumus varmākam, jo viņi tos dzird, abi dzird, ne tikai upuris, kuram Tu tos it kā velti, bet arī varmāka, kas Tavus domu graudus izmantos upura apvārdošanai.
Bet nedomāju, ka viņš mani ieklausīsies.
^ nebēdā, ja varmāka tik dedzīgi ieklausījās, kad Tu drukāji attaisnojumus varmācīgai rīcībai un pamācības upurim, tad tikpat dedzīgi ieklausīsies, kad drukāsi attaisnojumus upurim un pamācības varmākam.
29.09.2018 19:11 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu pilniigi bez vainas tas upuris arii nav!
:-O:-O:-O[:Qengry it ipasi berni un penssionāri! Vardarbibai VISPĀR NAV ATTAISNOJUMA
29.09.2018 18:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits