kašķīgs radinieks

 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
Tuvojoties radu saietam, sāku vārīties. Ir viens radinieks, kas regulāri pārbauda manu pacietību. Skaidri zinu, ka neko sliktu neesmu ne izdarījusi, ne pateikusi. Jo tiekamies ~2x gadā un ārpus svētkiem nesazināmies, bet katru reizi mēģina man iekost un iedzelt pat tad, ja vispār atrodos galda otrā galā.
Parasti tikai pasmejos vai vnk izliekos, ka neko nedzirdu. Bet to taču redz arī pārējie, kas domā, ka visa inde, ko viņš gāž varētu būt taisnība, ja neaizstāvos.
Ja sākšu aizstāvēties, tad vispār visi radi trīs mēles par mani.
Ko man darīt?
Kādi ir piemēri?
Gadu garumā šādi:
Ierauga, ka man ir gēla nagi. Bļauj pāri visam galdam maniem vecākiem :"jūs viņai tās muļķības apmaksājat? darīt nav ko?" Pirmkārt es pati pelnu un man neviens naudu nedod, otrkārt paša meitām ir pieaudzētie nagi un garāki nekā man.(e)
Man piemēram ir sajūta kā pēc pliķa. Nu nevaru es atcirst. Citi vēl padomās, ka klusēšana piekrišana.
Tiek runāts par skolām. Pēkšņi man prasa:"ko tu tur pabeidzi, kaut kādu arodeni vai vakarskolu?" Pirmkārt man ir maģistra grāds normālā zinātnē, otrkārt pat skolā biju pie labiniekiem un teicamniekiem. Nesaprotu???(e)
Pagājušo reiz visi fočēja apkārtni, jo bija pasākums dabā. Pienāk pie manis un saka: tu laikam es atkarīga no virtuālās pasaules, žēl, ka nav izdomāts, ka kameras varētu pierē iemontēt.
Pirmkārt fočēja 90% no viesiem, otrkārt, kāda atkarība, ja neesmu instagram ne draugos???
Es nesaprotu, ko tas cilvēks grib no manis. Ko es varu būt izdarījusi cilvēkam, ar ko tiekos 2x gadā un ikdienā vispār nesarunājos, nekādu kopīgu darīšanu nav bijis???
Vai man tiešām jāsāk cirst pretī ar faktiem??? Jāpaliek rupjai? Man asaras nāk acīs sākot domāt par tuvojošos radu saiešanu. Rokas trīc, atkal kodīs dzīvā miesā.
Sorry ka tik gari, varbūt kāda var dot padomu.
:'-(
19.09.2018 12:31 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Bet nesaprotu lūk ko - sanāk tā, ka tie radi Tevi vispār nepazīst, ja kaut kāds bļauris pāri galdam visiem var likt domāt, ka palīgskolu pabeidzi? :-O Ja tomēr radi nav pilnīgi svešinieki, tad jau visticamāk būs pazīstami gan ar Tavu dosjē, gan ar radinieka tizlajiem jokiem.
19.09.2018 22:13 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
lai tie radi iet ieskrieties. es uz tādu pasākumu ij par samaksu nebrauktu.
19.09.2018 22:29 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Ir redzēti tāda tipa cilvēki. Kāpēc tas notiek tieši ar Tevi un šis konkrētais cilvēks ir noskaņots pret Tevi īsti nav skaidrs, bet gan jau iemesli ir. Es jau sen esmu sapratis ka ar šādiem cilvēkiem var cīnīties tikai ar skarbu sarkastisku humoru, jo katram cilvēkam ir vājās vietas un trūkumi, tāpēc šajā situācijā to var izmantot, mierīgi un nosvērti "sist" pretī.
19.09.2018 22:46 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Piemēram, mierīgi pajautā, kas par problēmu? Visu klātbūtnē skaļi pasaki, ka jau sen esi pamanījusi viņa uzēšanos... apjautājies, vai viņš nevēlas visiem atklāt, kas tam ir par cēloni... pasaki, ka tu viņa dzīvē nejaucies, nav ko jaukties manējā utt. bez rupjībām, bet skaidri un gaiši- ka nebūsi bedre, kurā gāzt savus sūdu spaiņus. manuprāt, ar šādiem var viegli tikt galā, ar mieru un pārliecību! tu pat vari viņu pārsteigt, pajautājot pirmā- vai tad šovakar debilu jautājumu nebūs?

Un radinieks ar baudu apzelēs tavu interpretāciju kaut ko tādā stilā:" Nu jā, mūsdienu pārjūtīgā paaudze, nevar vairs radinieks pat draudzīgi apjautāties madāmai, uzreiz lūpu uzmet!" Un visi varēs uzjautrināties un turpināt autori nodirst.
Ar tāda tipa cilvēkiem te ieteiktie padomi ir labi, ja komunikācija ir 1:1. Tad var gan pretī atcirst, gan uzliet ūdeni (ja vajag), gan smīnēt, gan atjokot, gan nosaukt lietas īstajos vārdos un apjautāties, kas viņam kaiš. Autores situācijā tas viss neder, jo apcelšana notiek publikas (citu radu priekšā). Savā ziņā, publika ir radinieka pusē, līdz ar to pie tāda pārspēka autorei nav absolūti nekādu izredžu (jebkas, ko viņa teiks vai darīs, tiks pārvērsts par komēdiju publikai un rasi novērtēs izrādi). Atkāpšanās šķiet vienīgais racionālais risinājums. Ja radiem autore ir svarīga un viņi viņu grib redzēt pasākumos, viņi parūpēsies par mutīgā radinieka apklusināšanu- pietiks ar vienu neapmeklētu pasākumu, lai radi, kam ir sirdsapziņa, līdzjūtība, palīdzētu autorei tikt galā ar to nejauko radinieku.
Lai gan man pārējo radu pasivitāte rada aizdomas, ka radiem patīk neaudzinātais radinieks, bet par autori ir vienalga. Jo normālā situācijā par autores izglītību, tuvāk sēdošie radi viņu informētu, ka esi taču augstskolu beigusi, vai tad viņš to nav dzirdējis? Vēl mani ļoti izbrīna, ka autores vecāki šādu situāciju pieļauj. Manuprāt, pareizi būtu informēt vecākus par savu lēmumu (neiešu, jo mani aizskar x radinieka piezīmes) un pārējos radus informēt tad, ja aicina vai jautā kāpēc nebiji. Protams, esi gatava, ka visi teiks- viņš nebija domājis tevi aizvainot, tāds viņš vienmēr bijis, neņem galvā, bet nevajag ļauties pierunāties. Paliec pie sava- kamēr tas radinieks veltīs tev aizskarošas piezīmes tikmēr uz saietiem neiesi. Lai radi paši tiek ar viņu galā.
19.09.2018 22:56 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Es jau sen esmu sapratis ka ar šādiem cilvēkiem var cīnīties tikai ar skarbu sarkastisku humoru, jo katram cilvēkam ir vājās vietas un trūkumi, tāpēc šajā situācijā to var izmantot, mierīgi un nosvērti "sist" pretī.

Padoms labs, tikai nekad to nedrīkst darīt publiski, jo īpaši, ja publika to riebekli mīl. Sliktā būsi tu, jo visi domās "nu kā var tā pateikt otram cilvēkam"- tas nekas, ka pirmais replikas sāka bārstīt riebeklis. Viņš vēl, maita, izliksies aizvainots, lai pārējie viņu žēlo un tevi nosoda. Varbūt pat izmetīs kaut ko tādā stilā:" Kā gan tik labi audzinātai meitenei tik zemiski izteicieni!" Un visi viņam piebalsos, bet tu- paliksi neaudzinātas muļķes lomā..
19.09.2018 23:03 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Kāpēc tas notiek tieši ar Tevi un šis konkrētais cilvēks ir noskaņots pret Tevi īsti nav skaidrs, bet gan jau iemesli ir

Šāda tipa cilvēki reti kad ir veiksminieki- ar izcilu karjeru, ideālu ģimeni. Kādā dzīves jomā šim cilvēkam neveicas. Acīmredzot, tā ir joma, kurā autorei veicas un viņam skauž. Savas negatīvās emocijas viņš izliek uz autori, to pazemojot. Tas viņam ļauj izjust pārākuma sajūtu.
Vēl, ņemot vērā kontekstu, pastāv zināma varbūtība, ka patiesais konflikts ir starp autores vecākiem un radinieku (pieņemu, ka gan jau skauž kaut kas). Pazemojot autori, radinieks atriebjas autores vecākiem.
Autore to noteikti zina labāk.
19.09.2018 23:09 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja nu gribi patiešām nostādīt viņu neveiklā situācijā un izsist no sliedēm, nākamreiz atbildi tā: "Paldies, ka interesējaties par mani- tas ir ļoti mīļi no jūsu puses. Jūs tik daudz ko nezināt par mani, vajadzētu kādu reizi jūs apciemot un parunāties no sirds. Man brīvs laiks ir nākošsestdien plkst. 15:00, tad jau atbraukšu pie jums ciemos. Jūsu meitas arī sen nav satiktas
19.09.2018 23:23 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja katra tevis pieminēšana radu saietā viņam beigsies ar tevi kā ciemiņu viņa mājā uz 3-4h, gan jau nākamreiz turēs mēli aiz zobiem. Turklāt viņa teritorijā varēsi sprēgāt pretī, publikas nebūs, būsiet 1:1 un varēsi izlikties, ka tev tā šķiet draudzīga komunikācija un tu ieturi viņa stilu. Ja atrunājas, ka piedāvātajā laikā citi plāni, nosauc citu datumu un laiku. Tik ilgi, kamēr vienojaties. Saki, ka ja norunā kaut kad vai "sazvanīsimies", parasti aizmirstas satikties. Bet radiniekam tik ļoti tava dzīve interesē, bet tā kā visi pārējie visu zina, lai citus negarlaikotu, piebrauksi ciemos nākošajā nedēļā.
Publikas priekšā izklausīsies naivi draudzīga :D Bet viņam izlocīties būs grūti.
Un pats svarīgākais- patiešām ierodies un izliecies visus mājienus par iešanu prom, ignorē. Ja tev tiešā tekstā pasaka iet prom, atjoko kaut ko un sēdi līdz riebumam. Ja kauna nav, vari pat uzprasīties nakšņot. Jo vairāk neērtību tavā viesošanās reizē, jo labāk.
Garantēju, ka nākamajā saietā radinieks neuzdrīkstēsies raidīt jebkādu repliku tavā virzienā :D
19.09.2018 23:41 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Lai gan esmu humora un sarkasma fane un vienmēr atradīšu ko atcirst šādiem tipiem pretī, tomēr ir gadījumi, kad jāprot turēt mēli aiz zobiem un nevar gluži teikt to, ko vēlētos. Tieši šādiem gadījumiem man ļoti iepatikās Viedās Minkas piedāvājums uzprasīties ciemos. Man ir aizdomas, ka to turpmāk izmantošu :-D
19.09.2018 23:52 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ierauga, ka man ir gēla nagi. Bļauj pāri visam galdam maniem vecākiem :"jūs viņai tās muļķības apmaksājat? darīt nav ko?" Pirmkārt es pati pelnu un man neviens naudu nedod, otrkārt paša meitām ir pieaudzētie nagi un garāki nekā man.

Emmm... man vienīgajai liekas, ka šis ir kaut kāds pastulbs uzbrauciens no radinieka puses? Pat, ja tos nagus apmaksātu vecāki - so what? :-/ Ja man tas tiktu pārmests (?), tā būtu man lielākā mistērija :-D. Un pie reizes - nav nekādas vainas ne arodskolām, ne vakarskolām |-). Ja autorei stipri nervi, ir laiks un enerģija, varētu pamēģināt Viedās Minkas uzprasīšanos ciemos (naivuma notēlošana, ka nesaprot, ka tiek ‘uzbraukts’ vispār var būt diezgan efektīva) - kaut vai, lai redzētu radinieka reakciju (to viņš tiešām negaidīs), visticamāk arī panāktu vēlamo efektu. Noteikti neiesaku prasīt visu priekšā, kas vainas (visticamāk notēlos ‘nevainīgo jēru’, kurš tik pajokoja/apvaicājās) vai atklātu pretuzbrukumu (ļoti viegli būs Tevi padarīt par grēkāzi).
20.09.2018 01:12 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
kaut vai, lai redzētu radinieka reakciju
vispār padomāju - tas varētu būt pat ļoti izklaidējoši :-D
20.09.2018 01:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pirmkārt man ir maģistra grāds normālā zinātnē,
:-D:-D:-D tavos 18? :-O:-O tavas tēmas atceros meitēn.:-D:-D:-D
20.09.2018 10:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pat to ...normala zinatne vispar parsmejos
:-D:-P:-D:-D:-D:-D:-D:-D
20.09.2018 10:52 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
tavas tēmas atceros meitēn.

Tu runā par to durvju neslēgšanu un skriešanu dvielī? :D :D :D
20.09.2018 10:56 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Paskatoties Rīdzinieces paceltās diskusijas, sāku domāt, varbūt radinieks knābj ne bez iemesla, un ne jau par nagiem, izglītību vai bildēm, bet par ko pavisam citu.
20.09.2018 11:11 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Es tavā vietā noteikti dotu pretī, jo tā jau vairs nav "pavilkšana uz zobu", izklausās pēc negācijām, pie tam vēl visiem dzirdot pie galda. Un tas pēdējais par to telefonu vispār liekas pilnīgi jēls joks. Nākamreiz tā arī pasaki, ja tik ļoti traucē tavi nagi, tad ir visas iespējas uz viņiem neskatīties. Tev nav jaataisnojas viņam, ka pati par savu naudu tos liki. Un nav svarīgi, ko par tevi padomās radi, vismaz zinās, ka tev uz galvas nevar kāpt un spēj pastāvēt par sevi. Cilvēki parasti jūt to, kuru var apcelt un zin, ka neko pretī neteiksi, tāpēc turpina izrādīt savu pārākumu. Spriežot pēc situācijas, tas radinieks ir raksturā vājš cilvēks, ja šitā visiem dzirdot tevi apceļ, varu saderēt, ja noliksi viņu pie vietas publiski, tad ātri vien viņš pārstās to darīt + apkārtējie tevi arī vairāk cienīs un ātri vien sapratīs, ka ar tevi tādi joki cauri neies.
20.09.2018 11:37 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
http://lilit.lv/forums/topic/212623-nozelojama-diskusija/
http://lilit.lv/forums/topic/211287-jautajums-par-laikapstakliem/
http://lilit.lv/forums/topic/209907-nesaprotu-kas-tiesi-mani-uztrauc/
Varbūt pati dod iemeslu, tiešām.
20.09.2018 11:58 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Es tava vietā neklusetu, bet konkrēti uzdirstu pretī. Man ir raksturs tāds, ka neļauj kāpt uz galvas citiem. Man ir asa mēle un liels sarkasmu krājums.
20.09.2018 12:20 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Bet ka tas ir? Dod iemeslu? Kas kaut kadam radiniekam, kuru satiek, dod tiesibas visu laiku braukt virsu meitenei? Nu pat ja vina ir ipatna? Nu un? Man ari ne visi radi patik un ne visus es saprotu, bet es skali necensos uzbraukt
20.09.2018 12:20 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Visi cilvēki nevar noturēties un neko nepateikt. Tas, ka es klusētu par dīvainām lietām, nenozīmē, ka tas radinieks to darīs. Īpaši ja dod iemeslu tādā ziņā, ka kaut ko dīvainu, viņaprāt, kā izrādās, arī šeit lietotāju prāt, aprunā, spriež, izsaka, uztraucas, piemin utt.
20.09.2018 12:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!